Bij ons had een vrouwelijk dispuut raampjes tussen de mannen en vrouwen douches geplaatst. Vele lieve brave dochters werden uitgewoond op de kampen en reizen met 10 anderen in de slaapkamer. Romantische tijden waren het.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:26 schreef Kaneelstokje het volgende:
Afgaande op mijn tijd doorgebracht op studentenverenigingen, snap ik waar de opmerkingen vandaan komen.
Heb in die jaren meer tieten gezien op de vereniging dan thuis porno kijkend.
Dat neemt niet weg dat dit niet zo slim is om zo te zeggen.
Kan me nog herinneren dat de praeses zich gewoon uit liet wonen op de bar terwijl er 50 man toekeken.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:29 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Bij ons had een vrouwelijk dispuut raampjes tussen de mannen en vrouwen douches geplaatst. Vele lieve brave dochters werden uitgewoond op de kampen en reizen met 10 anderen in de slaapkamer. Romantische tijden waren het.
Ja, dat bedoel ik te zeggen.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:10 schreef LC01 het volgende: [..] bedoel je nu te zeggen dat deze 'heren' eigenlijk slachtoffer zijn van die cultuur en tegen wil en dank lid zijn geworden van het studentecorps? Ze hebben een keus he, er gewoon niet bij gaan als dit blijkbaar de cultuur is...
Nee, een vrouw die fijn en lekker seks heeft verpest het niet voor de rest.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:29 schreef aloa het volgende:
Er zijn vrouwen die er aan meedoen, die verpesten het dan weer voor de rest.
Sowieso dat achterlijke corps gedoe
Onze praeses heeft een halve reis niet kunnen praten, omdat hij na het toekijken bij een van zijn friemelende vrienden uit enthousiasme van stapelbed naar stapelbed sprong, er doorheen zakte en bleef haken achter een balk met zijn keel. Voorbeeldrollen moeten er zijn!quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:31 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Kan me nog herinneren dat de praeses zich gewoon uit liet wonen op de bar terwijl er 50 man toekeken.
Ja toch, niks mis mee.
Die vrouwen zaten niet in die zaal mee te lachen hè? Die zaten in ruimtes ernaast en hoorde dit.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:35 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Vrouwen die zich tot dit soort intens trieste clubjes aangetrokken voelen weten heel goed waar ze in stappen en willen kennelijk als spermaemmer fungeren voor omhooggevallen kneusjes in slechtgesneden pakken.
Andere reden waarom je je als vrouw aan zou willen sluiten bij dit soort clubjes zie ik niet.
Ik heb inmiddels de beelden gezien en waar ik dacht dat het mannen onder elkaar waren zag ik serveersters rondlopen. En ik kan mij inderdaad voorstellen dat zij op dat moment dachten dat ze beter konden vertrekken (en hopelijk hebben ze dat ook gedaan en wat mij betreft zouden ze gewoon vol uitbetaald moeten worden).quote:Op dinsdag 26 juli 2022 08:58 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Joh, ook serveersters lopen weg omdat het niet veilig voelt, maar het is woke gebeuren?
Ik kan je met een gerust hart vertellen dat het simpelweg ook niet veilig voelt als een groep mannen dit soort dingen scandeerd. Als er zelfs over geweld wordt ‘gegrapt’ en opgejuind wordt om vrouwen als sperma emmers te zien.
Zou jij daar als vrouw bij in de buurt willen zijn, als er zo’n sfeer is? Ik niet namelijk, want de kans is dan wel erg groot dat er vanuit zo’n sfeer wat pussy grabben e.d. gedaan wordt, als het daar al bij blijft.
Vind het schokkend hoe er ook hier op gereageerd wordt, alsof de vrouwen die dit niet zo heel erg fijn vinden zich aanstellen. Alsof wat de heren deden wel meevalt.
Dit is gewoon niet ok, niet eens een klein beetje. Zo’n beetje elke vrouw met meer dan twee hersencellen voelt zich niet meer zo veilig in zo’n omgeving. Want tijdens en na dat diner vloeit de drank rijkelijk en blijven die heren niet netjes in hun hokje. Moeten die serveersters tussen die mannen lopen die zo doen.
Dan weet je al dat er heren tussen zullen zitten die ongewild aan je gaan zitten en dat er om gelachen gaat worden. Dat de kans dat het veelste ver gaat redelijk aanwezig is.
Maar hè, doe niet zo woke joh, niets aan de hand, je loopt enkel een enorme kans om aangerand te worden, in een dispuut waar geweld en ellende vaker voorkomen dan je lief is, in een meute die lekker opgehitst is.
Valt wel mee joh.
Omdat als je niet weet hoe het Er bij corporale verenigingen aan toe gaat heb je de afgelopen 30 jaar kennelijk onder een steen geleefd. Omdat dat me erg onwaarschijnlijk lijkt zijn die vrouwen dus prima op de hoogte en kiezen ze daar kennelijk voor.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:37 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Die vrouwen zaten niet in die zaal mee te lachen hè? Die zaten in ruimtes ernaast en hoorde dit.
En er waren vrouwen die gewoon aan het werk waren bij dat diner die dit mochten aanhoren en vanuit onveiligheid zelfs hun werk achter lieten.
Hoezo hun eigen schuld?
Hee kijk, we hebben een insider in het Corps. Iemand die actief lid is en alle bestuursleden kent. Was je ook bij de speeches toevallig?quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:16 schreef probeer het volgende:
[..]
Dit ja. Het bestuur bestaat uit de mensen die afgelopen jaren het hardste meededen aan die hele verenigingscultuur, inclusief dit wanstaltige seksisme. Vrouwelijke bestuursleden stonden trots op bangalijstjes, en mannelijke bestuursleden riepen het hardste over geneukte hertjes.
Ja.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:42 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Hee kijk, we hebben een insider in het Corps. Iemand die actief lid is en alle bestuursleden kent. Was je ook bij de speeches toevallig?
quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:42 schreef nixxx het volgende:
https://www.nu.nl/metoo/6(...)na-hoerenspeech.html
Bestuursbeurzen komen nog niet terug.
Het waren niet alleen die serveersters die ertussen liepen. In de ruimtes ernaast waren ook andere groepen die het scanderen hoorde. Wat op z’n minst aardig ongemakkelijk was.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:41 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik heb inmiddels de beelden gezien en waar ik dacht dat het mannen onder elkaar waren zag ik serveersters rondlopen. En ik kan mij inderdaad voorstellen dat zij op dat moment dachten dat ze beter konden vertrekken (en hopelijk hebben ze dat ook gedaan en wat mij betreft zouden ze gewoon vol uitbetaald moeten worden).
Waar ik meer op doelde was op de brief geschreven door vrouwen die helemaal niet aanwezig waren.
Ik blijf er wel bij dat het probleem van seksueel misbruik een ander probleem is dan deze 'stoere' praat. En ik denk dat het gevaarlijk is om dat maar op 1 hoop te gooien, omdat het de maatschappij bepaald niet dichter bij mogelijke oplossingen brengt.
Het is niet alleen dit hè?quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:42 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Omdat als je niet weet hoe het Er bij corporale verenigingen aan toe gaat heb je de afgelopen 30 jaar kennelijk onder een steen geleefd. Omdat dat me erg onwaarschijnlijk lijkt zijn die vrouwen dus prima op de hoogte en kiezen ze daar kennelijk voor.
Als je van de honderden verenigingen die er zijn steeds kiest voor de verenigibg die minstens 1 keer per jaar in het nieuws komt weet je heel goed waar je in stapt.
Tja, als je graag als sperma emmer misbruikt wil worden omdat je dit soort balletjes als vriend wil houden omdat je er later misschien nog een baantje aan overhoudt (valt in de praktijk wel mee denk ik) dan moet je ook niet klagen.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:51 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Het is niet alleen dit hè?
Het is werkelijk een springplank, er wordt werkelijk het idee geschapen dat je maar moet ondergaan om verder te komen.
En dat gaat niet enkel op voor vrouwen.
Tuurlijk kan je bij een ander clubje, maar waarom als jouw subclubje dit niet doet? Mag je dan niets zeggen ervan?
Of als man zijnde mag je niets zeggen omdat je dacht dat het wel meeviel? Dat die woke mensen overdreven?
En wat mij nog het meest verbaasd is dat die korpsballen, juist die korpsballen, na alle negatieve publiciteit nu onderhand nog niet beter weten.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:48 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Het waren niet alleen die serveersters die ertussen liepen. In de ruimtes ernaast waren ook andere groepen die het scanderen hoorde. Wat op z’n minst aardig ongemakkelijk was.
Dat anderen er ook van hebben gehoord en het afkeuren lijkt me zeer gezond als we naar de situatie kijken.
Dit is sekueel misbruik, het opjutten tot iig. Hoezo moeten we dat niet op 1 hoop gooien? Het is de Gore mestvaalt van seksueel misbruik namelijk en dat mag best benoemd worden.
Niets hiervan was ok, serveersters die vanuit redelijke angst wegliepen, mensen in aanliggende ruimtes die zich niet ok voelde.
Dit ging niet eens een klein beetje te ver, maar ontzettend te ver. Dit was geen losse dronken idioot aan de bar, dit was een diner met stropdas waar zo hard gescandeerd dat het in ruimtes eromheen gehoord werd.
Dat willen ze dus niet hè?quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:52 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Tja, als je graag als sperma emmer misbruikt wil worden omdat je dit soort balletjes als vriend wil houden omdat je er later misschien nog een baantje aan overhoudt (valt in de praktijk wel mee denk ik) dan moet je ook niet klagen.
Dit inderdaad.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:56 schreef Cause_Mayhem het volgende:
En degene die wel gewoon casual seks willen hebben willen ook geen seksueel geweld meemaken.
Daar zit namelijk nogal wat verschil tussen.
Helemaal mee eens.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:54 schreef Werkman het volgende:
[..]
En wat mij nog het meest verbaasd is dat die korpsballen, juist die korpsballen, na alle negatieve publiciteit nu onderhand nog niet beter weten.
Na een paar pilsjes gaan alle cursussen, goede voornemens en gewaarwordingen gelijk de deur uit.
Zijn dit nu de intelligente toekomstige bestuurders van de maatschappij?
Gewoon een stelletje gladiolen.
Nou, ik zou zeggen: je weet hoe het Er daar aan toe gaat, als je er niet van gediend bent moet je er niet heen gaan maar een andere vereniging zoeken.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:56 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Dat willen ze dus niet hè?
En degene die wel gewoon casual seks willen hebben willen ook geen seksueel geweld meemaken.
Daar zit namelijk nogal wat verschil tussen.
Deze hele ophef gaat over dit niet zo willen. De oplossing is niet dat vrouwen maar kuis thuis blijven. Maar om dit soort culturen te doorbreken die ronduit respectloos zijn en seksueel geweld in de hand werken.
Die dame die graag wil, die heer die net zo graag wil is niet het probleem. De gevolgen die het heeft en degene die niet wil, maar maar niet moet zeiken en het maar moet ondergaan is het probleem.
Ik val er even in maar de discussie is toch in het geheel niet dat verkrachten oke is?quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:58 schreef Werkman het volgende:
[..]
Dit inderdaad.
Neuken willen we allemaal.
Ook niks mis mee dat je in je studietijd lekker wil ballen.
Zolang het maar van twee kanten komt.
En jij bent weg gebleven?quote:Op dinsdag 26 juli 2022 12:05 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Blijf er gewoon weg. Ik ging studeren in 1997, toen was dat al algemeen bekend.
Zeker.quote:
Dus, als je als vrouw wilt studeren en je aanmeld bij zo'n vereniging, moet je het maar voor lief nemen dat ze je hoer noemen?quote:Op dinsdag 26 juli 2022 12:05 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Nou, ik zou zeggen: je weet hoe het Er daar aan toe gaat, als je er niet van gediend bent moet je er niet heen gaan maar een andere vereniging zoeken.
Als je lid wordt van een sigarenclub moet je ook niet verontwaardigd zijn als er gerookt wordt. Dat weet je van tevoren. Dat staat los van het feit dat roken ongezond is, dat is het namelijk. Maar als je lid wordt van een club sigarenhobbyisten zou je kunnen verwachten dat er wordt gerookt.
Als je lid wordt van een corporatie studentenclub weet je dat dat vol zit met kneusjes die hun eerste stapjes buiten het provinciedorp zetten en denken dat ze het heertje zijn en daar nog niet mee om kunnen gaan.
Blijf er gewoon weg. Ik ging studeren in 1997, toen was dat al algemeen bekend.
Verkrachting is nooit oké, daar is iedereen het hier op een enkele troll na over eens.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 12:06 schreef Rode_Wijn het volgende:
[..]
Ik val er even in maar de discussie is toch in het geheel niet dat verkrachten oke is?
Dit.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:35 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Vrouwen die zich tot dit soort intens trieste clubjes aangetrokken voelen weten heel goed waar ze in stappen en willen kennelijk als spermaemmer fungeren voor omhooggevallen kneusjes in slechtgesneden pakken.
Andere reden waarom je je als vrouw aan zou willen sluiten bij dit soort clubjes zie ik niet.
Ik ben nooit naar een nerdjes corps gegaan als man zijnde laat staan als hoerquote:Op dinsdag 26 juli 2022 12:13 schreef Canopus het volgende:
[..]
Dus, als je als vrouw wilt studeren en je aanmeld bij zo'n vereniging, moet je het maar voor lief nemen dat ze je hoer noemen?
En al het sexuele er om heen, dat is een extra aanvulling op het studentenleven?
Het is wel een punt dat een flinke motherload van de dames daar gewoon klakkeloos en zonder bedenkingen mee doet, dat kan je gewoonweg niet ontkennen en daar hebben degenen die dat hier aankaarten hier gewoon regelrecht gelijk in.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 12:13 schreef Canopus het volgende:
[..]
Dus, als je als vrouw wilt studeren en je aanmeld bij zo'n vereniging, moet je het maar voor lief nemen dat ze je hoer noemen?
En al het sexuele er om heen, dat is een extra aanvulling op het studentenleven?
Corps staat voor hoeren, spermaemmers etcetera?quote:Op dinsdag 26 juli 2022 12:23 schreef corehype het volgende:
[..]
Ik ben nooit naar een nerdjes corps gegaan als man zijnde laat staan als hoer
Je weet zelf waar een corps voor staat en anders google je het op
De dames kunnen ook naar een kerk of vrijwilligerswerk doen?
Ze kunnen beter een eigen Corps oprichten, waar dit soort dingen niet toegestaan wordt.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 12:26 schreef Werkman het volgende:
[..]
Het is wel een punt dat een flinke motherload van de dames daar gewoon klakkeloos en zonder bedenkingen mee doet, dat kan je gewoonweg niet ontkennen en daar hebben degenen die dat hier aankaarten hier gewoon regelrecht gelijk in.
Zet daar dan één of meerdere vrouwen tussen die daar volstrekt geen zin in hebben en niet van gediend zijn en je krijgt slachtoffers.
Onhandig en onwelkom stukje waarheid waar ik 1-2-3 helaas ook geen pasklare oplossing voor weet op te noemen.
Mijn radicale advies aan mijn nichtjes en neefjes is altijd geweest: ''sluit je niet aan bij groepen die dingen doen waar jij niet achter staat, dan wordt je ook nooit het slachtoffer.''
Een betere oplossing is momenteel helaas niet beschikbaar omdat we niet in de ideale wereld leven.
Ik ben het er niet zo mee eens dat woorden net zo gewelddadig kunnen zijn als acties. Ik ben het er ook niet zo mee eens dat intentie niet meer telt. Ik ben het er zeker niet mee eens dat er geen gradaties meer zijn. Laat staat dat ik het er mee eens ben dat het niet meer gaat om wat je hebt gedaan, maar hoe iets wordt ervaren.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:48 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Het waren niet alleen die serveersters die ertussen liepen. In de ruimtes ernaast waren ook andere groepen die het scanderen hoorde. Wat op z’n minst aardig ongemakkelijk was.
Dat anderen er ook van hebben gehoord en het afkeuren lijkt me zeer gezond als we naar de situatie kijken.
Dit is sekueel misbruik, het opjutten tot iig. Hoezo moeten we dat niet op 1 hoop gooien? Het is de Gore mestvaalt van seksueel misbruik namelijk en dat mag best benoemd worden.
Niets hiervan was ok, serveersters die vanuit redelijke angst wegliepen, mensen in aanliggende ruimtes die zich niet ok voelde.
Dit ging niet eens een klein beetje te ver, maar ontzettend te ver. Dit was geen losse dronken idioot aan de bar, dit was een diner met stropdas waar zo hard gescandeerd dat het in ruimtes eromheen gehoord werd.
Hoe oud ben je, als ik vragen mag?quote:Op dinsdag 26 juli 2022 12:28 schreef Canopus het volgende:
[..]
Corps staat voor hoeren, spermaemmers etcetera?
Dat is toch nieuw voor mij.
Tja, bij de gereformeerde studentenvereniging weet je wat je ongeveer kan verwachten, en dat weet je bij de corporale vereniging ook.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 12:13 schreef Canopus het volgende:
[..]
Dus, als je als vrouw wilt studeren en je aanmeld bij zo'n vereniging, moet je het maar voor lief nemen dat ze je hoer noemen?
En al het sexuele er om heen, dat is een extra aanvulling op het studentenleven?
Dat zou zomaar kunnen. Ik zou er dan ook persoonlijk niet meer gewicht aan hangen dan precies dat.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 12:16 schreef Werkman het volgende:
[..]
Verkrachting is nooit oké, daar is iedereen het hier op een enkele troll na over eens.
Maar om op dat speechen terug te komen.
Dat zijn volgens mij de Bud Bundy's van de groep die altijd het nakijken hebben als een ander er met de hoofdprijs vandoor gaat.
Soort ''Revenge of the nerds'' maar dan zonder het Hollywoodeinde dat de rollen omgedraaid worden en ze gewoon de overblijvertjes zijn waar niemand interesse in heeft.
Dan krijgen ze bij dit soort gelegenheden een microfoon in handen omdat de rest te lam is om in te grijpen en dan krijg je dit.
Ik denk dat je hier op de lange duur ook niet onderuit kan komen en dit ook de enige oplossing is die voorhanden is.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 12:30 schreef Canopus het volgende:
[..]
Ze kunnen beter een eigen Corps oprichten, waar dit soort dingen niet toegestaan wordt.
Ik denk niet dat het perse iets te maken heeft met overgevoeligheid.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 12:35 schreef Rode_Wijn het volgende:
[..]
Dat zou zomaar kunnen. Ik zou er dan ook persoonlijk niet meer gewicht aan hangen dan precies dat.
Maar iedereen is zo hypergevoelig tegenwoordig dat alles in een safe space ter discussie gesteld moet worden met de nodige ophef en uiteraard rollende koppen. Dat vind ik net zo goed een extreme reactie
Fuck man, timestamp even dan.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 12:43 schreef SpaceOddity het volgende:
''You're just the container i shoot it in to''.![]()
Gedaan, maar werkt niet ofzo.quote:
quote:Op dinsdag 26 juli 2022 12:47 schreef SpaceOddity het volgende:
[..]
Gedaan, maar werkt niet ofzo.
39:00
Ook geen time stampquote:
Ik heb mijn studentenstad gekozen op basis van goede verhouding vrouwen vs mannen (advies van een neef van mij die daar studeerde) en naast het vergaren van kennis keek ik erg uit naar het feesten en het neuken van vele vrouwen. En dat was een veel gekoesterde wens. Die overigens niet door iedereen waar wordt gemaakt natuurlijk, maar dan kun je nog altijd een speech gaan houden over hoeren.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 12:13 schreef Canopus het volgende:
[..]
Dus, als je als vrouw wilt studeren en je aanmeld bij zo'n vereniging, moet je het maar voor lief nemen dat ze je hoer noemen?
En al het sexuele er om heen, dat is een extra aanvulling op het studentenleven?
'Sexy' studentes gaan naakt als bewijsquote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:00 schreef VEM2012 het volgende:
En ja, ik zag dus vrouwen ook als lustobjecten. Niet alleen als lustobjecten, maar ook als lustobjecten. Doe ik nog steeds hoor.
In principe zijn dit jongens die in groepsverband hun onzekerheid durven overschreeuwen. Omdat ze dat een jaar of zes volhouden veranderen ze ook. Maar die vrouwelijke leden doen niet iets wezenlijks anders, en die seksistische mannen maken hen ook weerbaarder. Dat moet je niet eerst lid worden en dan gaan miepen, je weet waar je aan begon.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:48 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Het waren niet alleen die serveersters die ertussen liepen. In de ruimtes ernaast waren ook andere groepen die het scanderen hoorde. Wat op z’n minst aardig ongemakkelijk was.
Dat anderen er ook van hebben gehoord en het afkeuren lijkt me zeer gezond als we naar de situatie kijken.
Dit is sekueel misbruik, het opjutten tot iig. Hoezo moeten we dat niet op 1 hoop gooien? Het is de Gore mestvaalt van seksueel misbruik namelijk en dat mag best benoemd worden.
Niets hiervan was ok, serveersters die vanuit redelijke angst wegliepen, mensen in aanliggende ruimtes die zich niet ok voelde.
Dit ging niet eens een klein beetje te ver, maar ontzettend te ver. Dit was geen losse dronken idioot aan de bar, dit was een diner met stropdas waar zo hard gescandeerd dat het in ruimtes eromheen gehoord werd.
Ja. Maar dan is het ook niet het corps meer. Ik vind daar wel wat van, we hebben de vrijheid van vereniging en al die lui van de universiteit of zelfs dat niets die maar roepen dat we dit met zijn allen niet moeten willen die zijn zich ook iets toe aan het eigenen dat niet van hen is. Als je het niet wil dan wordt je geen lid.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 12:30 schreef Canopus het volgende:
[..]
Ze kunnen beter een eigen Corps oprichten, waar dit soort dingen niet toegestaan wordt.
Het niveau is natuurlijk ook dramatisch gedaald. Ze zijn jonger geworden, er zijn ook steeds minder leden van boven de 27 die een matigende invloed hebben, ze zijn dommer en lager opgeleid, hebben minder beschaving en ontwikkeling van huis uit meegekregen dan vroeger. En dat moeten ze ook allemaal overschreeuwen door in hun ogen nog corporaler te doen. Dus naast de trend naar aanstellerij van je niet 'veilig' voelen vanwege woorden is er ook bij de corpora een bedenkelijke trend naar beneden.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 12:35 schreef Rode_Wijn het volgende:
[..]
Dat zou zomaar kunnen. Ik zou er dan ook persoonlijk niet meer gewicht aan hangen dan precies dat.
Maar iedereen is zo hypergevoelig tegenwoordig dat alles in een safe space ter discussie gesteld moet worden met de nodige ophef en uiteraard rollende koppen. Dat vind ik net zo goed een extreme reactie
of niet moeten fuserenquote:Op dinsdag 26 juli 2022 12:30 schreef Canopus het volgende:
[..]
Ze kunnen beter een eigen Corps oprichten, waar dit soort dingen niet toegestaan wordt.
Volgens mij is Utrecht op dit moment nog de enige stad waar het mannen- en het vrouwencorps gescheiden zijn.quote:Amsterdamsche Vrouwelijke Studenten Vereeniging (A.V.S.V.)
Aan de Amsterdamse universiteit verschijnen de eerste studerende vrouwen in 1881. Een drietal van hen richt in 1892 de vereniging Dicendo Discentes Discimus op, (D.D.D.) (vertaald uit het Latijn: Wij die leren, leren door te spreken). Dit was weer de voorloper van de in 1902 (aanvankelijk als Utile Dulce (Vertaald uit het Latijn: (het) nuttig(e) en zoet(e))), opgerichte Amsterdamsche Vrouwelijke Studenten Vereeniging (A.V.S.V.) onder de zinspreuk: Ardeat Vita (vertaald uit het Latijn: Branden't Leven of Bruisend Leven).
Eerste fusie
Het A.V.S.V. fuseerde in 1903 met het A.S.C. Dit resulteerde in een landelijke primeur: een gemengd corps en een dame in een studentensenaat. Hierom werd sinds 1903 het A.S.C. niet langer door de andere corpora (de latere Algemene Senaten Vergadering) erkend. Ideaal was de verhouding tussen het A.S.C. en de A.V.S.V. overigens niet. Het veroorzaakte regelmatig verwijderingen en weer toenaderingen. Zo zouden de dames van de A.V.S.V. in 1906 een fusie met het VU-corps (tegenwoordig L.A.N.X.) hebben onderzocht. Dit zou echter door het VU-corps van de hand zijn gewezen. In 1912 maakten de dames en heren studenten de fusie weer ongedaan. In 1913 was ook de aanvankelijke verwijdering met de overige corpora voorbij en werd het A.S.C weer erkend door - en trad het A.S.C. toe tot - de A.S.V.
Tweede fusie
In 1945 werden de verenigingen heropgericht, nadat zij zichzelf in 1941 hadden ontbonden als protest tegen de uitsluiting van joodse leden. Maatschappelijke ontwikkelingen leidden in de jaren na 1970 tot een dieptepunt in de belangstelling voor het verenigingsleven. Dit deed zich vooral gevoelen in de penibele financiële situatie waarin vooral het A.S.C. terecht was gekomen. In 1971 trokken de heren – vrijwel berooid – bij de dames in. Later in datzelfde jaar volgde de definitieve fusie van A.S.C. en A.V.S.V. tot het A.S.C./A.V.S.V. De sociëteit werd gemengd en VU- en HBO-studenten konden ook lid worden. Een aantal sub-verenigingen maakten zich los van het A.S.C./A.V.S.V.
Wie anno nu bij een corps gaat weet heus wel waar die aan begint, maar ziet dat als een investering voor de ons-kent-ons-banencarrousel waar ze de rest van hun leven van zullen profiteren. Nul medelijden mee hoor.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 11:33 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Ja, dat bedoel ik te zeggen.
Velen zijn idd slachtoffer. Ondergaan meer dan grove ontgroeningen, hebben het idee dat als ze het maar niet ondergaan, zwijgen of meedoen ze een toekomst missen. Worden ook op harde wijze geïndoctrineerd om maar te conformeren.
Er is hulp van buitenaf nodig om zich uit te kunnen spreken, daarin is dit niet anders dan sektevorming e.d.
Zit daar maar als man, ga jij opstaan en je uitspreken? Nadat je bont en blauw bent geslagen? Terwijl je weet dat je daarna uitgesloten wordt en deuren voor je toekomst sluiten?
Dat is waarom er maatschappelijke ophef dient te zijn. Dat maakt dat het kan veranderen. Dat maakt dat je nee kan zeggen.
Denk niet dat jij daar ongevoelig voor bent. De wereldgeschiedenis is bezaaid met goede mensen die met het slechte meegaan omdat ze denken dat ze geen keuze hebben. Het niet leuk vinden, maar toch doen.
Beste oplossing, wil je van dit probleem afkomen.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:21 schreef Nielsch het volgende:
[..]
of niet moeten fuseren
[..]
Volgens mij is Utrecht op dit moment nog de enige stad waar het mannen- en het vrouwencorps gescheiden zijn.
Klopt. Humor vind ik het overigens totaal niet maar nu wordt het weer in de Metoo-hoek getrokken en daar vind ik ook wel wat van.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:28 schreef Raw85 het volgende:
Ziet er op het filmpje uit als een dag van het lustrum waarop de mannen en vrouwen allebei hun eigen feest hebben die dag. Zelf ook weleens meegemaakt en als ik de verhalen van de vrouwen moet geloven wordt er dan ook allerlei man-onvriendelijke shit gezongen, uiteraard met een knipoog
Prima verhaal, zoals ik eigenlijk altijd wel van je gewend ben.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:00 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik heb mijn studentenstad gekozen op basis van goede verhouding vrouwen vs mannen (advies van een neef van mij die daar studeerde) en naast het vergaren van kennis keek ik erg uit naar het feesten en het neuken van vele vrouwen. En dat was een veel gekoesterde wens. Die overigens niet door iedereen waar wordt gemaakt natuurlijk, maar dan kun je nog altijd een speech gaan houden over hoeren.
En ja, ik zag dus vrouwen ook als lustobjecten. Niet alleen als lustobjecten, maar ook als lustobjecten. Doe ik nog steeds hoor. Alleen beperk ik mij tot mijn vrouw momenteel (wederom: ik zie haar ook als lustobject, niet alleen als lustobject, die nuance is wel belangrijk). Nou ja, in daden dan. Ik heb ook wel eens dat ik een zondige gedachte heb als ik een mooie vrouw zie.
Gelukkig zijn er ook vele studentes die graag seks hebben (vrouwen houden immers ook van seks) en niet alleen binnen een relatie. En dat gaat allemaal wederzijds en dat is ook prima.
Dit is onderdeel van het studentenleven. En het verenigingsleven wordt gepromoot (in ieder geval in mijn tijd) als een soort van Tinder avant la lettre. De praktijk is dat je gewoon iedere studentenkroeg hiervoor in kan duiken, maar zo wordt het gepromoot.
Er is dus wel sprake van een atmosfeer waarin seks een flinke rol speelt bij (een deel van de) verenigingen en het corps behoort daar zonder meer toe.
En nee, dat wil niet zeggen dat je het voor lief moet nemen dat er mannen zijn die vrouwen hoeren noemen, maar als je daar iets tegen wil doen, dan lijkt mij het beste dat je als vrouwen dat soort mannen gewoon lekker links laat liggen. Dan lost zich dat wel vanzelf op.
Maar de praktijk is dat er tot op heden gewoon veel wordt meegelachen en er gewoon ook een groep is die het wel spannend vindt, zo'n neanderthaler.
Uiteindelijk lost dit probleem zich dus niet op doordat mensen van buiten er schande van spreken, maar de vrouwen in die vereniging het niet meer pikken. In die zin is die brief dus een prima eerste aanzet en hopelijk sluiten ook veel mannen zich erbij aan dat dit wat hen betreft niet heurt in de vereniging.
Laten we wel zijn, als er nou gedrag is wat de typering knor rechtvaardigt, dan is dit zeker onderdeel daarvan.
Kortom: de vereniging wordt gevormd door de leden, inclusief de mores. En als je daarbij gaat, dan moet je die mores ook accepteren, of zorgen voor voldoende medestanders om het van binnenuit te veranderen.
In Amsterdam heb ik veel van die meidencorpsen voorbij zien lopen door de binnenstad. Vaak uniform gekleed. En dan hoor je ze mannenhatende leuzen roepen en zingen. Maat dat wordt dan allemaal aangemoedigd in onze hedendaagse cultuur.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:28 schreef Raw85 het volgende:
Ziet er op het filmpje uit als een dag van het lustrum waarop de mannen en vrouwen allebei hun eigen feest hebben die dag. Zelf ook weleens meegemaakt en als ik de verhalen van de vrouwen moet geloven wordt er dan ook allerlei man-onvriendelijke shit gezongen, uiteraard met een knipoog
Voor alles wat goed en heilig is hoop ik dat alle goedpraters hier (en elders) verstandige dochters hebben.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:39 schreef EttovanBelgie het volgende:
Voor alles wat goed en heilig is hoop ik dat alle goedpraters hier (en elders) zelf geen dochters hebben.
er liepen daar serveersters rond om die kneuzenclub te bedienen; medunkt dat die geen behoefte hadden aan een stel incels-met-bretels die op quasi fascistoïde wijze 'hoer' roepen.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:37 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Klopt. Humor vind ik het overigens totaal niet maar nu wordt het weer in de Metoo-hoek getrokken en daar vind ik ook wel wat van.
Zoals wat voor leuzen dan? Lijkt me ook weer een beetje overdreven dit.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:41 schreef Belugastroop het volgende:
[..]
In Amsterdam heb ik veel van die meidencorpsen voorbij zien lopen door de binnenstad. Vaak uniform gekleed. En dan hoor je ze mannenhatende leuzen roepen en zingen. Maat dat wordt dan allemaal aangemoedigd in onze hedendaagse cultuur.
Die kwamen net langsgelopen toen jij aan je dikke duim aan het zuigen was zekerquote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:41 schreef Belugastroop het volgende:
[..]
In Amsterdam heb ik veel van die meidencorpsen voorbij zien lopen door de binnenstad. Vaak uniform gekleed. En dan hoor je ze mannenhatende leuzen roepen en zingen. Maat dat wordt dan allemaal aangemoedigd in onze hedendaagse cultuur.
Je zou als serveerster gelijk het dienblad op de grond sodemieteren en naar de uitgang marcheren.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:41 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
er liepen daar serveersters rond om die kneuzenclub te bedienen; medunkt dat die geen behoefte hadden aan een stel incels-met-bretels die op quasi fascistoïde wijze 'hoer' roepen.
Enige verschil tussen de straatsisser en de corpsbal is de stropdas.
die ver weg blijven van dit soort puberale verenigingen? let's hope so.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:41 schreef Werkman het volgende:
[..]
Voor alles wat goed en heilig is hoop ik dat alle goedpraters hier (en elders) verstandige dochters hebben.
Was uitermate begrijpelijk geweest ja.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:43 schreef Werkman het volgende:
[..]
Je zou als serveerster gelijk het dienblad op de grond sodemieteren en naar de uitgang marcheren.
Met dat incelverhaal zeg je wel iets interessants. Hoeveel van die gasten zouden daadwerkelijk regelmatig seks hebben? 20 procent? Of zit ik dan veel te laag.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:41 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
er liepen daar serveersters rond om die kneuzenclub te bedienen; medunkt dat die geen behoefte hadden aan een stel incels-met-bretels die op quasi fascistoïde wijze 'hoer' roepen.
Enige verschil tussen de straatsisser en de corpsbal is de stropdas.
Hmm bretels, is dat nog een ding? "Mannen!!" ook; het ziet er meer uit als een verzameling jochies die voor het eerst losgelaten zijn in de grote stad, weg van moeders vleugels. Als ik daar als serveerster rondliep was ik ter plekke opgestapt. Ga je eigen drank maar halen droeftoeter.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:29 schreef Werkman het volgende:
Er is beeldmateriaal.
https://www.dumpert.nl/item/100036901_dfd924ff
Geef ze een servetje: 'Voor je sperma.'quote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:43 schreef Werkman het volgende:
[..]
Je zou als serveerster gelijk het dienblad op de grond sodemieteren en naar de uitgang marcheren.
Veel te laag. Alleen in Delft misschien wat lastiger als man gelet op het mannenoverschot daarquote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:46 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Met dat incelverhaal zeg je wel iets interessants. Hoeveel van die gasten zouden daadwerkelijk regelmatig seks hebben? 20 procent? Of zit ik dan veel te laag.
Ik woon al jaren niet meer in Amsterdam. Ik weet alleen nog dat de mannenhaat er vanaf goot.Spoot. Droop.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:42 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Zoals wat voor leuzen dan? Lijkt me ook weer een beetje overdreven dit.
Hypocriet stuk vreten... Wanneer het over sissend straattuig gaat sta je hier heel anders te prediken. Dan geen woord over weerbaarheid. Maar goed, je zit zo diep in die FvD dat je alle ratio (en logica) verloren hebt.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:10 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
In principe zijn dit jongens die in groepsverband hun onzekerheid durven overschreeuwen. Omdat ze dat een jaar of zes volhouden veranderen ze ook. Maar die vrouwelijke leden doen niet iets wezenlijks anders, en die seksistische mannen maken hen ook weerbaarder. Dat moet je niet eerst lid worden en dan gaan miepen, je weet waar je aan begon.
De interactie met met name serveersters is een andere kwestie en wel voor de baas. Die moet verantwoordelijkheid nemen voor de werkomgeving van zijn personeel. Ik heb ook in een restaurant gewerkt waar groepen corpsballen kwamen eten. Daar ging dan de kok soms naar boven om te vragen of alles naar wens ging en dan was het weer klaar. Als je niet zo'n kok hebt moet je dat soort groepen niet toelaten.
[..]
Ja. Maar dan is het ook niet het corps meer. Ik vind daar wel wat van, we hebben de vrijheid van vereniging en al die lui van de universiteit of zelfs dat niets die maar roepen dat we dit met zijn allen niet moeten willen die zijn zich ook iets toe aan het eigenen dat niet van hen is. Als je het niet wil dan wordt je geen lid.
[..]
Het niveau is natuurlijk ook dramatisch gedaald. Ze zijn jonger geworden, er zijn ook steeds minder leden van boven de 27 die een matigende invloed hebben, ze zijn dommer en lager opgeleid, hebben minder beschaving en ontwikkeling van huis uit meegekregen dan vroeger. En dat moeten ze ook allemaal overschreeuwen door in hun ogen nog corporaler te doen. Dus naast de trend naar aanstellerij van je niet 'veilig' voelen vanwege woorden is er ook bij de corpora een bedenkelijke trend naar beneden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |