Ja bijvoorbeeld 10 juryleden ipv 5 of een 60/40 of 70/30 split zou idd ook nog kunnen. Maar lost dat veel op vraag ik me afquote:Op zaterdag 14 mei 2022 10:39 schreef koffieleuk het volgende:
Oneens. Dan zou ik pleiten voor een grotere jury, of het aanpassen van de 50/50 split.
Ik vind het altijd beetje lastig met die diaspora voting. Ik geloof echt wel dat het er is en dat het de resultaten in de jaren ook dermate beïnvloed heeft, maar aan de andere kant: het is niet nou niet alsof de Westerse landen nou zulke goede inzendingen stuurden. Armenië, Griekenland etc kwamen wel elk jaar met een goed nummer of een gelikte act. Het is pas na Loreen eigenlijk dat West-Europa het weer een beetje serieus begon te nemen.quote:Op zaterdag 14 mei 2022 10:40 schreef Fred_B het volgende:
Op jury’s is bijzonder veel aan te merken, maar met name de diaspora voting in de jaren ‘00 was vrij dodelijk voor het ESF. Het idee dat Turkije of Armenië maar de vlag hoefden neer te leggen stompt de neutrale kijker wel heel erg af. De gekkigheid daarbij was in die jaren ook wel een probleem, maar naar het einde van dat decennium loste dat zichzelf toch wel geleidelijk op, nadat mensen alles wel gezien hadden.
Ik zou zelf de voorkeur geven aan beter samengestelde jury’s. Vooral de gemiddelde leeftijd mag omlaag. En de EBU mag ook best een keer werk maken van onderzoek naar merkwaardige jury-stemmen, in plaats van weg te kijken en hopen dat het wel uitmiddelt.
Dit idd. Aanpassingen in waaruit de jury bestaat, hoe ze stemmen, hoe die worden geteld. Daar kan nog wel eea in getweakt worden.quote:Op zaterdag 14 mei 2022 10:39 schreef koffieleuk het volgende:
Oneens. Dan zou ik pleiten voor een grotere jury, of het aanpassen van de 50/50 split.
Zou zeggen dat een grotere jury zou moeten leiden tot minder corruptie, maar dat hangt er maar net van af wat de connecties van de juryleden zijn. Als het allemaal één grote kliek is, zou het makkelijker zijn.quote:Op zaterdag 14 mei 2022 10:40 schreef Nexum het volgende:
[..]
Ja bijvoorbeeld 10 juryleden ipv 5 of een 60/40 of 70/30 split zou idd ook nog kunnen. Maar lost dat veel op vraag ik me af
Alle 10 juryleden van Armenië-Azerbeidzjan zouden elkaar nog steeds op nummer 26 zettenquote:Op zaterdag 14 mei 2022 10:46 schreef koffieleuk het volgende:
[..]
Zou zeggen dat een grotere jury zou moeten leiden tot minder corruptie, maar dat hangt er maar net van af wat de connecties van de juryleden zijn. Als het allemaal één grote kliek is, zou het makkelijker zijn.
Maar zou sowieso eerst kijken naar het aanpassen van de jury zelf, in plaats van de split.
Nee, maar de manier waarop West-Europa in die jaren nog allerlei troep stuurde staat er in principe los van. Het is voor de kijker gewoon irritant dat de ‘Nederlandse’ smaak pareltjes als Anytime You Need of Rimi Rimi Ley in de top 2 zet. En nog een heel stel omringende landen die dat ook doen en daarmee de uitslag onevenredig beïnvloeden.quote:Op zaterdag 14 mei 2022 10:43 schreef Nexum het volgende:
[..]
Ik vind het altijd beetje lastig met die diaspora voting. Ik geloof echt wel dat het er is en dat het de resultaten in de jaren ook dermate beïnvloed heeft, maar aan de andere kant: het is niet nou niet alsof de Westerse landen nou zulke goede inzendingen stuurden. Armenië, Griekenland etc kwamen wel elk jaar met een goed nummer of een gelikte act. Het is pas na Loreen eigenlijk dat West-Europa het weer een beetje serieus begon te nemen.
Jaquote:Op zaterdag 14 mei 2022 10:46 schreef Nexum het volgende:
[..]
Alle 10 juryleden van Armenië-Azerbeidzjan zouden elkaar nog steeds op nummer 26 zetten![]()
![]()
Volgend jaar brengen we de liedjes gewoon niet uit en worden alle acts pas bij de halve finales bekendquote:Op zaterdag 14 mei 2022 11:07 schreef koffieleuk het volgende:
[..]
Ja
Of 2x nog op 25 of 24 of zo
Eigenlijk zouden alle jurylijstjes gewoon computermatig gecheckt moeten worden, om zulke 'toevalligheden' te vinden. En dat zou dan ook bijvoorbeeld moeten checken of een lijstje niet teveel afwijkt (wat er misschien op wijst dat een jurylid het verkeerd om invult).
Zouden gewoon sancties aan verbonden moeten zijn, maar vind het lastig om te zien wat er met die lijstjes zelf wordt gedaan.
Eigenlijk zouden alle juryleden gewoon blind moeten jureren, maar is gewoon onmogelijk om ze vanaf FiK-mas tot aan de finale allemaal ontwetend te houden
Op zich staat dat al in het regelement. Alleen met 5 juryleden is dat lastig natuurlijk.quote:Op zaterdag 14 mei 2022 11:01 schreef molloot200 het volgende:
Ik zou het aantal juryleden verhogen (bijvoorbeeld verdubbelen), omdat er dan bijzondere gevallen (en mogelijke corrupte) minder invloed zullen hebben.
Daarnaast zou ik ook een vereiste stellen aan de gemiddelde leeftijd van de juryleden. Of dat ze bijvoorbeeld met 5 verschillende juryleden zoals het nu is ervoor kiezen dat er één 20-er, één 30-er, één 40-er, één 50-er en één 60-plusser in de jury moet. Dan krijg je niet echt leeftijdsvoorkeuren omdat dat mooi verspreid is over de demografie zeg maar
quote:There shall be a balance among the members of each National Jury to ensure sufficient representativeness in terms of gender, age and background.
Maar dat is veel te algemeen, er zouden best concretere richtlijnen opgesteld moeten worden, zoals ik al een voorbeeld ervan gaf.quote:Op zaterdag 14 mei 2022 12:47 schreef usagi414 het volgende:
[..]
Op zich staat dat al in het regelement. Alleen met 5 juryleden is dat lastig natuurlijk.
Dus de jury uitbreiden naar 10 is dan een goed idee inderdaad.
[..]
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |