De vraag is welke pomp?
Maar meeste zwaardere AC220 (zwembad) pompen hebben een start condensator, wanneer deze kaduuk is en je geeft de pomp stroom dan bromt hij wel maar start/draait niet.
Dit kun je even checken door de behuizing van het schoepenrad even open te schroeven, dan zie je ook meteen of die ook schoon is en kun je voelen of hij vrijloopt en niet vast hangt. Zet dan even stroom op de pomp bromt hij dan wel maar gaat niet draaien geef dan even een kleine zwengel aan het schoepenrad in de juiste draairichting. Wanneer hij dan wel gaat draaien is duidelijk de startcondensator kaduuk en dient vervangen te worden.
Die condensator zijn redelijk standaard, die vind je ook terug in wasmachines, vaatwassers, afzuigingen etc. overal waar zo'n zwaardere VAC220 in zit.
Schroef die condensator dan eruit en neem het bv mee naar de Handyman, die hebben het doorgaans op voorraad. Soms heeft het iets andere aansluiting, dit kun je dan ter plekke zien en dan kun je gelijk de passende kabelschoentjes erbij kopen.
Of kijk op de condensator naar capaciteit bv. 40µF - Voltage: 450 Volt of 25µF zijn gangbare capaciteiten. Bestel dezelfde die erin zit via internet.
https://www.google.com/search?q=pomp+condensatorDoet de pomp helemaal niets, maakt geen enkel geluid en krijg je hem ook niet met aanzwengelen aan het lopen. Zoek dan eens de handleiding op. Dan zit er mogelijk ergens een thermische beveiliging die eruit geknald is en een reset nodig heeft of misschien zelfs vervangen dient te worden. Indien er een thermische beveiliging in zit is dit meestal een knopje die je even moet indrukken voor de reset. Maar dit moet in de handleiding vermeld staan.
OH??

Ik lees nu pas Warmtepomp ipv Waterpomp...

Nieuwe bril kopen?

Warmtepomp zegt me zo niets, maar blijft een pomp en heeft een motor, wie weet, kun je nog steeds iets met bovenstaand verhaaltje...
[ Bericht 2% gewijzigd door Watuntrik op 12-05-2022 10:39:15 ]