quote:
Op zaterdag 15 juli 2023 06:58 schreef Knijpflesje het volgende:Hey hopelijk kan iemand wat tips geven of eigen ervaringen.
Vorige week hebben we een van onze cavia's laten inslapen. Ze was op en is 6 jaar geworden. Ze had sinds 2 jaar geleden een maatje die wij als jonkie bij haar hebben geplaatst. Nu is deze alleen.
Gisteren hebben wij een jonkie voor haar erbij geplaatst, de ontmoeting ging naar ons idee goed. Veel snuffelen, piepen maar geen aggressie vanuit de oudere. Toen we ze in het verblijf hebben gezet ging alles ook prima. Later is het hok in de kooi gezet...
Mijn moeder appte me gisteravond dat de oudere cavia het jonkie niet in haar huisje wilt en haar er steeds uitjaagd. Ook pakt ze volgens haar eten van het kleintje af. Ik vroeg haar of ze ook klappertand of bromt maar dit is niet het geval. Ik denk zelf dat het te maken heeft dat de geur van het huisje van de oude cavia eraan zit dus dat ze denkt dat deze alleen van haar is.
Voor nu staan ze in twee kooien naast elkaar en heb ik mijn moeder geadviseerd om twee nieuwe aparte slaaphuisjes voor ze te kopen.
Heeft iemands anders hier ervaring mee? Is het normaal dat de oudere cavia wat dominant kan zijn naar et kleintje? Naast af en toe "happen" toont ze geen andere symptomen van aggressie. Mijn moeder (en ik) zijn wat van slag dus hopelijk heeft iemand hier tips of ervaringen.
Sterkte met het verlies van je oma-caaf.
De rangorde bepalen ziet er voor ons mensen altijd wat heftig uit en zolang het bij wat happen, wegjagen en eten afpakken is er niets aan hand. Sterker nog, alles wat een andere caaf aan het eten is, is 10x zo lekker

Hier in mijn twee groepjes zie ik dit gedrag aan de lopende band en ik denk dat ik ze maar aan ga melden voor touwtrek-wedstrijden.
Wat CL hierboven al vertelt over het niet uit elkaar halen, hier ben ik het mee eens, omdat er dan steeds de rangorde bepaald moet worden en dat zorgt voor onrust. Hou er rekening mee dat dit gedrag enkele weken kan aanhouden en zolang er geen bloed vloeit, gaat het prima.
Twee aparte slaaphuisjes zijn een goed idee

evenals meerdere plekken met hooi en eten
Succes!
Blood runs through your veins, that's where our similarity ends.
In the end all you can hope for. Is the love you felt to equal the pain you've gone through.