Nee ik ben juist jaloersquote:Op donderdag 11 mei 2023 23:03 schreef NijntjesUk het volgende:
Ik heb geen FB account.
Ben ik nu een slecht baasje?![]()
Dagelijks: winterpeen, witte kool en knolselderij.quote:Nitraat en stikstof worden door cavia’s omgezet in eiwit, een teveel aan eiwit zorgt voor (ernstige) blaasproblemen. Eiwit blokkeert de opname van calcium uit de blaas, waardoor zich stenen gaan vormen. Calciumarm voeren leidt tot botafbraak, waardoor ernstige gebitsproblemen kunnen ontstaan (vooral bij gecastreerde beren). Dit zijn nieuwe wetenschappelijke inzichten waar nog niet alle dierenartsen van op de hoogte zijn. Caviadokter deelt deze informatie met jullie omdat wij vinden dat ziekten voorkomen beter is dan genezen.
Het idee is dat je je cavia’s 2 keer per dag groenten geeft. De basisgroenten zullen ze niet meteen helemaal opeten, maar dat is niet erg. De andere soorten groenten zijn voor erbij en zijn dus niet om dagelijks te voeren.
Geef je je cavia’s gras of wildpluk? Doe dat dan in plaats van de nitraatarme groenten of als extraatje - afhankelijk van hoeveel gras of wildpluk je geeft.
Op de basisgroenten na geef je je cavia’s zoveel als ze in 15 minuten opeten.
Euhm .... die basis groenten hebben ze hier nooit lekker gevonden. Onze vorige cavia's aten alleen winterpeen bij mijn schoonouders (kortom als wij met vakantie waren en ze tijdelijk daar waren)quote:Op vrijdag 12 mei 2023 18:03 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Nee ik ben juist jaloers
Dit zijn de nieuwe richtlijnen voor groente:
[..]
Dagelijks: winterpeen, witte kool en knolselderij.
3 tot 4 keer per week nitraatarm: appel (maar veel suiker dus twee keer per week een stukje), broccoli, komkommer, witlof, tomaat, watermeloen, peer, paprika, bloemkool, aubergine, courgette.
Nitraatrijk: zeer beperkt, dus 1 keer per week: venkel, spinazie, bleekselderij, andijvie, dille, peterselie, koriander.
Mijn caafs moeten die basisgroenten niet, en de cavycare-brokjes ook niet
Lastig lijkt me dat. Ik zie nu hier bij de kleintjes dat ze gek zijn op spinazie. Andijvie tot op heden niet echt.quote:Op donderdag 18 mei 2023 17:51 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
Het enige wat ik wel heb aangepast is geen nitraatrijke groente meer zoals spinazie en andijvie.
Dat vonden ze altijd erg lekker, maar een van mijn blaas -patiëntjes ging na 3 blaadjes sla al heftig piepen
Ja, die bleek later een fikse blaassteen te hebben, waar ze aan overleden was.quote:Op woensdag 24 mei 2023 13:03 schreef Sjechov het volgende:
[..]
Lastig lijkt me dat. Ik zie nu hier bij de kleintjes dat ze gek zijn op spinazie. Andijvie tot op heden niet echt.
Gelukkig (soort van) heb ik in mijn verse grasveldje (van mezelf) te veel paardebloemen. Normaal verfoei ik die dingen, maar de dames zijn gek op de blaadjes. Kortom ... ipv bestrijden, oogst ik ze nu maar
Het zijn beide kleine acrobaten. Hilarisch om te zien hoe ze tekeer gaan in de kooi.quote:Op woensdag 24 mei 2023 13:07 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
[..]
Ja, die bleek later een fikse blaassteen te hebben, waar ze aan overleden was.
Ik pluk ook emmers gras van onze opritde dames smullen ervan
![]()
Zijn de kleintjes al wat meer aan jullie gewend?
Ohhh, dat klinkt echt liefquote:Op vrijdag 26 mei 2023 13:37 schreef Sjechov het volgende:
[..]
Het zijn beide kleine acrobaten. Hilarisch om te zien hoe ze tekeer gaan in de kooi.
Met het pakken proberen ze er natuurlijk nog wel van tussen te gaan, maar op schoot zijn ze heel relaxed.
Ze hebben de eerste wandelingen door onze woonkamer ook al gehad. Werkelijk hilarisch!
Dan zijn ze (gek genoeg) nergens bang voor.
Het zijn echt hele andere dames dan we ooit hebben gehad.quote:
Hehe, luidruchtige damesquote:Op vrijdag 26 mei 2023 14:14 schreef Sjechov het volgende:
[..]
Het zijn echt hele andere dames dan we ooit hebben gehad.
Hun gedrag is echt anders. Heel grappig.
Boel kabaal. Nu moeten ze nog even de link tussen de koelkast en eten leggen. Dan snappen ze nog niet.
Maar schreeuwen kunnen ze!
Onze vorige leken heel veel op elkaar. Deze dames zijn echt heel anders.quote:Op vrijdag 26 mei 2023 16:09 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
[..]
Hehe, luidruchtige dames
Ik vind dat het leuke van cavia's is dat ze zo'n verschillend karakter hebben
"Mijn helft!!!"quote:
Wonderlijke beestjes zijn hetquote:Op dinsdag 30 mei 2023 23:07 schreef NijntjesUk het volgende:
Ja en ze willen ook allebei op hetzelfde plekje op de bank liggen (het hoekje), dus dat leidt ook nog weleens tot gebok en geschop.
Je kunt de puntjes gewoon voorzichtige knippenquote:Op zaterdag 24 juni 2023 12:28 schreef Sjechov het volgende:
Vraagje!
Onze kleintjes (2/4 geboren) hebben scherpe nagels. Vanaf wanneer kan/mag je ze knippen?
Of kan je ze nu eerst vijlen? Ze zijn scherp 🫢
Dan gaan we dat eens proberen. Ze groeien goed. Zijn lekker baldadig, maar die nageltjesquote:Op zaterdag 24 juni 2023 16:39 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
[..]
Je kunt de puntjes gewoon voorzichtige knippen
Ik herken dat wel van toen Camryn klein wasquote:Op dinsdag 27 juni 2023 10:35 schreef Sjechov het volgende:
[..]
Dan gaan we dat eens proberen. Ze groeien goed. Zijn lekker baldadig, maar die nageltjes
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |