Ik wil binnenkort in de hele kruipruimte isolatie laten aanbrengen en vocht limiteerd mijn opties heel erg (ik ben absoluut geen voorstander van chemische spray oplossingen)quote:Op donderdag 17 februari 2022 20:33 schreef qajariaq het volgende:
Bij een betonvloer kan het weinig kwaad. Het is alleen erg goor als je er wel een keer in moet.
Bedoel je limitatie in materiaal keuze of in verwerking? Voor dat laatste kan je tot de zomer wachten, dan zal het er veel droger zijn.quote:Op donderdag 17 februari 2022 21:49 schreef Demon-X het volgende:
[..]
Ik wil binnenkort in de hele kruipruimte isolatie laten aanbrengen en vocht limiteerd mijn opties heel erg (ik ben absoluut geen voorstander van chemische spray oplossingen)
Hoe dan ook, het lijkt mij toch beter om die gaten te dichten.
Mijn vraag is alleen, welk materiaal kan ik daar het beste voor kopen?
Het kan naaktslakken aantrekken. Helaas ervaring meequote:Op donderdag 17 februari 2022 20:33 schreef qajariaq het volgende:
Bij een betonvloer kan het weinig kwaad. Het is alleen erg goor als je er wel een keer in moet.
Goor inderdaad maar het is niet zo dat die slakken je beton opeten of zo.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 09:31 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Het kan naaktslakken aantrekken. Helaas ervaring mee
Ze kunnen wel naar binnen kruipen door miniscule openingen.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 09:42 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Goor inderdaad maar het is niet zo dat die slakken je beton opeten of zo.
Bij mij zouden die beesten verzuipen, het enige wat er leeft in mijn kruipruimte zijn waterplanten.
Limitatie in materiaalkeuze inderdaad.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 09:21 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Bedoel je limitatie in materiaal keuze of in verwerking? Voor dat laatste kan je tot de zomer wachten, dan zal het er veel droger zijn.
Gezien je vocht overlast nog wel mee valt kan je denken aan oplossingen als een laagje schelpen of EPS parels/chips. Ook folie is een optie. Dan heb je de ruimte al droger, dat scheelt al en daarna kan je op alle mogelijke manieren de isolatie aan de bovenkant nog verbeteren.
Tenzij je lekkage hebt uit leidingen kan je er rustig vanuit gaan dat vocht uit de bodem komt. Bij mij is het grondwater meestal hoger dan de vloer van de kruipruimte bijvoorbeeld.
Wat je ook kan proberen maar is een hoop werk en geen garantie. Rondom de fundering aan de buitenkant een laag piepschuim ingraven. dus minimaal 50 cm diep langs de muur en iets onder de grond. Dan houd je water iets meer weg van je fundering.
Het voorste gedeelte (het enige gedeelte met een vochtprobleem) is zo'n 10m².quote:Op vrijdag 18 februari 2022 13:09 schreef ueberduitser het volgende:
2 Renovatiekokers op hoeveel m2.? Ga er maar van uit dat maar 2 stuks te weinig is om voldoende te kunnen ventileren.
Een kruipruimte heeft dwarsventilatie nodig. Als je fundatie in "kamers" ingedeeld is, zul je elke kamer moeten dwarsventileren.
Voor de rest, hoe is het grondwaterpeil?
Volgens mij is de regel 400mm2. ventilatiedoorlaat per m2., komt neer op 4cm2. per m2.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 13:16 schreef Demon-X het volgende:
[..]
Het voorste gedeelte (het enige gedeelte met een vochtprobleem) is zo'n 10m².
Hier heb ik de 2 kokers zo ver mogelijk uit elkaar laten plaatsen, (rechtsvoor en links achter) voor optimale dwarsventilatie. Voor een ruimte van dit formaat zou dat voldoende moeten zijn.
Buiten in de tuin ff met een grondboor boren.quote:Hoe kom ik achter het grondwaterpeil?
Andere websites beweren dat 2 roosters van 5cm Ø voldoende zijn voor 10m²quote:Op vrijdag 18 februari 2022 13:32 schreef ueberduitser het volgende:
[..]
Volgens mij is de regel 400mm2. ventilatiedoorlaat per m2., komt neer op 4cm2. per m2.
De renovatiekoker hebben toch iets van 16-17cm2. doorlaat. Zou je theoretisch dus 4m2. per rooster kunnen pakken.
Dan heb je dus niet voldoendeJe gebruikt nu 1 rooster voor aanvoer, 1 rooster voor toevoer. Je beide roosters kunnen dus nu maar 4m2. kruipruimte ventileren. Aantal roosters dus zeker verdubbelen!
Veel mensen maken die rekenfout!
[..]
Buiten in de tuin ff met een grondboor boren.
Lijkt me ook wat veel ja. Goed, ik doe het ook alleen even uit m'n blote kop op basis van mijn parate kennis.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 14:07 schreef Demon-X het volgende:
[..]
Andere websites beweren dat 2 roosters van 5cm Ø voldoende zijn voor 10m²
Jouw berekening lijkt mij vrij onrealistisch. Het hoofdgedeelte is zo'n 40m². Gemakshalve zou ik volgens jouw berekening dan 2 kokers per 5m² moeten hebben, oftewel 16 kokers, 8 voor, 8 achter.
Dus 8 kokers in een wand van 2,3 m (voor) en 3m (achter, exclusief deur). Dit houd in dat je aan de voorgevel 28cm hart op hart tussen de kokers hebt zitten en achter 37cm. Dat komt in geen enkel huis voor of wel?
Waterleiding kan je zien aan de watermeter.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 12:48 schreef Demon-X het volgende:
Hoe weet of het vocht van een lekkage is of van grondwater?
En dan wel een tijdje (kwartiertje) wachten om te zien wat er gebeurd. En uitvoeren in een relatief vochtige periode.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 13:32 schreef ueberduitser het volgende:
Buiten in de tuin ff met een grondboor boren.
Ik heb ook een broodjesvloer en ben heel erg blij met mijn dikke laag gespoten pur tegen de onderkant. Isolatie is perfect en het laat absoluut geen vocht door. Het zal mij eerlijk gezegd aan mijn .... roesten of de kruipruimte vochtig is. Ik heb er toch geen last van.quote:Op donderdag 17 februari 2022 21:49 schreef Demon-X het volgende:
[..]
Ik wil binnenkort in de hele kruipruimte isolatie laten aanbrengen en vocht limiteerd mijn opties heel erg (ik ben absoluut geen voorstander van chemische spray oplossingen)
Hoe dan ook, het lijkt mij toch beter om die gaten te dichten.
Mijn vraag is alleen, welk materiaal kan ik daar het beste voor kopen?
Alleen is het 1 niet bepaald milieuvriendelijk en 2 een hoop gedoe als je ooit nog ergens bij moet zijn, zoals extra kabels / buizen trekkenquote:Op vrijdag 18 februari 2022 23:15 schreef karelde14e het volgende:
[..]
Ik heb ook een broodjesvloer en ben heel erg blij met mijn dikke laag gespoten pur tegen de onderkant. Isolatie is perfect en het laat absoluut geen vocht door. Het zal mij eerlijk gezegd aan mijn .... roesten of de kruipruimte vochtig is. Ik heb er toch geen last van.
Het laat geen vocht door, het is dampdicht, het is bijna onverwoestbaar en het bespaard heel veel fossiele brandstoffen. Die paar kilo PUR die ik onder de vloer heb zitten heb ik allang terug verdiend milieutechnisch aan niet verbrande olie en gasproducten.quote:Op zaterdag 19 februari 2022 00:15 schreef Demon-X het volgende:
[..]
Alleen is het 1 niet bepaald milieuvriendelijk en 2 een hoop gedoe als je ooit nog ergens bij moet zijn, zoals extra kabels / buizen trekken
ik heb net twee doorvoeren laten maken in de meterkast voor glasvezel. (had ik niet laten doen tijdens verbouwing/voor de isolatie (stom van me).) nu is er genoeg ruimte voor extra kabels en de toekomstige laadpaal.quote:Op zaterdag 19 februari 2022 00:15 schreef Demon-X het volgende:
[..]
Alleen is het 1 niet bepaald milieuvriendelijk en 2 een hoop gedoe als je ooit nog ergens bij moet zijn, zoals extra kabels / buizen trekken
Als er het grootste deel van het jaar water in de kruipruimte staat (zoals bij mij) dan helpt folie daar niet heel erg tegen. Wat wel zou kunnen is ophogen met schelpen tot boven waterniveau maar dan kan ik echt nooit meer onder de vloer. Een laagje chips van piepschuim kan ook maar dan nog wordt de toegang erg bemoeilijkt, water wegpompen wordt daar veel lastiger mee en ik vrees dan een nog grotere bende als je er onder uit kruipt.quote:Op vrijdag 1 april 2022 00:52 schreef Steven_Stil het volgende:
Folie op de vloer van de kruipruimte zorgt voor een lagere luchtvochtigheid en daardoor betere isolatie
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |