Ik zou gewoon opvullen met meer tegellijm op plekken waar de muur dieper is.quote:Op woensdag 12 januari 2022 15:31 schreef sjorsie1982 het volgende:
Toen ik tegels legde vroeger liet ik het altijd glad stuccen. Dat werkt fijner.
Ik zou dat nu inderdaad ook niet meer doen want het kost een jaar voordat het gestuct is. Als je het zelf kunt, dan zou ik het wel doen.quote:Op woensdag 12 januari 2022 16:21 schreef Sfancta het volgende:
[..]
Ik zou gewoon opvullen met meer tegellijm op plekken waar de muur dieper is.
Ben niet zo van de extra uitgaven als ik wat doe.
De tegellijm waar ik mee werk (pci nanolight) is gewoon geschikt voor dit doel hoor. Staat in t productblad.quote:Op donderdag 13 januari 2022 00:02 schreef Knuppel1983 het volgende:
Ik zit met verbazing jullie adviezen te lezen. Waarom zou je in hemelsnaam gaten vullen met tegellijm? Een zak fatsoenlijke tegellijm kost 30 euro. Een zak cement 5 euro. En het gaat hard met je tegellijm als je gaten probeert te vullen. Daarnaast is tegelijm niet bedoeld om gaten te vullen maar alleen kleine oneffenheden (bij het tegelen). Tegellijm moet niet aan de lucht drogen maar een verbinding aan gaan met de ondergrond en de tegel.
Zorg dat je ondergrond goed vlak is, dus ook ff de laatste restjes tegellijm wegbikken. Als de gaten diep genoeg zijn eerst vullen met cement of gips. Laatste is makkelijker te smeren, spaan of spackmes breder dan het gat en je smeert het zo dicht. In principe kun je hier je hele muur meer opvullen (scheelt weer dure tegellijm). Vervolgens voorstrijken en daarna tegelen. Tip druk de eerste tegels niet te diep anders kun je verderop geen oneffendheden meer opvangen. Kijk van tevoren met een lange lat en waterpas waar je verwacht dat de lijm het dikst wordt. Latex hoef je niet voor te strijken, het gaat erom dat de muur niet meer zuigend is waardoor de tegellijm verbrandt (te snel opdroogt). Koop goede flexibele tegellijm, dus niet huismerk. Bijv. Schonox. Nog een tip voor de beginnende tegelaar; als je gaat tegelen gooi dan een natte doek over je emmer met lijm, zo blijft je lijm langer verwerkbaar. Denk ook na over kleur voegen, in een keuken worden lichte voegen vaak smerig.
Succes met de klus!
Ehm nee. Voorstrijk is voor zuigende ondergronden en moet in het materiaal trekken. Wanneer je latex voorstrijkt leg je een laagje hars erop wat meer kwaad dan goed doet. Wat jij bedoelt is aanbranden op gladde ondergronden, en dat doe je in principe alleen op geglazuurde tegels. Hoe diep/groot de gaten zijn is lastig te zien op de foto's en kan TS beter beoordelen, maar volgens mij is het meer dan 'een paar gaatjes'. Is het dat wel dan eens, gewoon met dezelfde tegellijm doen mits deze daarvoor geschikt is zoals de PCI die je aangeeft.quote:Op donderdag 13 januari 2022 06:49 schreef Makrolon het volgende:
[..]
De tegellijm waar ik mee werk (pci nanolight) is gewoon geschikt voor dit doel hoor. Staat in t productblad.
Die paar gaatjes ga je toch geen andere zak materiaal voor aanschaffen? Daarbij hoef je met tegellijm niet 2 x voor te strijken.
Juist op niet zuigende ondergronden moet je weer voorstrijken met een ander soort voorstrijk. Ik zou altijd even voorstrijken met voorstrijk van t zelfde merk als de tegellijm. Je wil voor die paar euro toch geen risico lopen dat alles van de muur dondert?
7 euro bij de Praxis. Is ook een idee. Hoe lang moet dat spul drogen als ik het gesmeerd heb? Ik zie dat het alleen voor gaten vanaf 5 mm geschikt is.quote:Op donderdag 13 januari 2022 11:11 schreef DrMarten het volgende:
Ik heb het hier gewoon met rotband dichtgesmeerd. Die troep kost geen drol. Mooi gladmaken en dan de tegellijm er overheen.
Gangbaar is 1dag per mm. Hoewel ik weleens 3 maanden heb moeten wachten voordat een muur verfdroog was.quote:Op donderdag 13 januari 2022 12:07 schreef zoz het volgende:
[..]
7 euro bij de Praxis. Is ook een idee. Hoe lang moet dat spul drogen als ik het gesmeerd heb? Ik zie dat het alleen voor gaten vanaf 5 mm geschikt is.
Een hele muur duurt vast ook wat langer.quote:Op donderdag 13 januari 2022 12:25 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Gangbaar is 1dag per mm. Hoewel ik weleens 3 maanden heb moeten wachten voordat een muur verfdroog was.
Klopt het is hetzelfde merk, echter de verpakking ziet er anders uit wn de kwaliteit is echt echt bedroevend ivm de echte rotband.quote:Op vrijdag 14 januari 2022 02:04 schreef Nico987 het volgende:
Geen rotband en lijm bij de praxis halen. Het ziet er het zelfde uit maar is ander spul.
Zelfs de verpakking is op de barcode na gelijk. Mijn vdrbwas stucadoor, en tijdens de verbouwing kreeg ik vaak te horen om 17.00 voor morgen moeten er nog 2 pakken bij. 1 keer dacht ik, ik haal het even bij de praxis dan hoef ik niet om 6.30 bij de stuc Inn te staan. Dat heb ik geweten.quote:Op vrijdag 14 januari 2022 12:11 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Klopt het is hetzelfde merk, echter de verpakking ziet er anders uit wn de kwaliteit is echt echt bedroevend ivm de echte rotband.
Dit geldt voor veel producten zoals bv ook sikkens...
Het merk is hetzelfde echter de kwaliteit is echt extreem veel slechter dan het echte merk.
Snelcement, 10 minuten ofzo.quote:Op vrijdag 14 januari 2022 12:04 schreef zoz het volgende:
Na jullie advies en tips kom ik op de volgende werkwijze.
Plan van aanpak:
-grote gaten voorstrijken met coba voorstrijk voor zuigende ondergronden en daarna vullen met tegellijm. 2 dagen laten drogen.
-delen die niet gesausd zijn voorstrijken met dezelfde coba voorstrijk. 2 uur laten drogen.
-tegellijm smeren en plakken maar
De gedeelte van de muur dat gesausd is met schrobvaste verf, moet deze met een andere voorstrijk behandeld worden of kun je daar meteen tegellijm op smeren? Je hebt ook coba voorstrijk voor niet zuigende ondergronden. Dit is eigenlijk voor als je over bestaande tegels gaat tegelen.
Bij het weghalen van een bovenkast kwam ik erachter dat een wcd net te laag zit en achter de tegels komt. Deze wil ik een 10cm hoger plaatsen.
plan:
- kabels omhoog trekken de leiding in.
- met een gatenboor boven de bestaande wcd een gat boren voor een nieuwe wcd.
- nieuwe wcd erin drukken.
- oude wcd eruit halen en gat dichtsmeren met weber repair snelcement. https://www.gamma.nl/asso(...)ement-2-kg/p/B508809
Hoe lang zal het snelcement moeten drogen als je erover gaat tegelen?
Mocht er animo voor zijn dan wil ik voor het vermaak best foto's plaatsen als ik aan de slag ga
Helder! Bedanktquote:Op vrijdag 14 januari 2022 13:10 schreef Knuppel1983 het volgende:
[..]
Snelcement, 10 minuten ofzo.
Als de verf nog goed vast zit mat schuren, schoonmaken, en gewoon overheen tegelen.
https://www.livios.be/nl/(...)%2Fwww.google.com%2F
De diepste is 16mm een paar van 10mm en de rest minder dan 10mm.quote:Op zaterdag 15 januari 2022 16:52 schreef Glider76 het volgende:
die paar gaten lijken maar een cm diep te zijn? dan zou ik al gelijk gaan tegelen ipv eerst vullen en volgende dag pas tegelen.
Het is maar een keuken achterwandje, waar 10x10 tegeltjes op komen.
Dat is dus redelijk verwaarloosbaar. Zeker als het halverwege een tegeltje zit. Een beetje lucht achter de tegel is in dit geval ook geen ramp. Op vloeren met vloerwarming wel, maar dit wandje heeft geen enkele belasting.quote:Op zaterdag 15 januari 2022 17:46 schreef zoz het volgende:
[..]
De diepste is 16mm een paar van 10mm en de rest minder dan 10mm.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |