SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.[i]Breitling - Instruments for Professionals[/i]
Goed! We hebben besloten ermee door te gaan en hebben getekend. Ons huis is nu getaxeerd (een stuk hoger dan de verwachtte opbrengstquote:
Gefeliciteerd!quote:Op zondag 21 november 2021 21:52 schreef zalkc het volgende:
Zo.. Het is volbracht.
De verhuizing is achter de rug en ik zit nu eindelijk op de bank in het nieuwe huis
Oh heerlijkquote:Op zondag 21 november 2021 21:52 schreef zalkc het volgende:
Zo.. Het is volbracht.
De verhuizing is achter de rug en ik zit nu eindelijk op de bank in het nieuwe huis
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 7% gewijzigd door CoolGuy op 23-11-2021 14:43:05 ][i]Breitling - Instruments for Professionals[/i]
Net over de grens toch? Verbaast me niks dat er veel gebouwd wordt. Iets met huizenprijzen. Maar wel erg jammer dat het natuurlijke karakter dan ook weggevaagd wordt. Succes! En gefeliciteerd!quote:Op dinsdag 23 november 2021 07:47 schreef ueberduitser het volgende:
Hier kriebelt het!![]()
Gisteren is de makelaar geweest, heeft foto's laten maken van ons huis en hij gaat volgende week de bingo in.
Wij hebben een huis gekocht een paar dorpjes verderop. Een klein arbeidershuisje welke enorm is uitgebreid, met een totale woonoppervlakte van 246m2. Foto's volgen nog wel.
Waarom uit ons mooie huisje weg, waar ik naar eigen zeggen nooit meer weg zou gaan?
In de afgelopen jaren hebben ze bij ons achter een flink aantal woningen gebouwd en nu ontdekten we dat de gemeente een stuk land tegenover ons heeft aangekocht en hier 40 bouwkavels op plant.
Dat was voor ons de druppel, wij hebben dit huis in 2013 gekocht voor de ruimte en de vrijheid rondom. Die wordt ons nu afgenomen, mijn vrouw kan hier dus absoluut niet tegen. Het huis is echt perfect, maar de plek staat ons nu niet meer aan.
Lang naar een woning gekeken en een aantal bezichtigingen gehad, maar nu eindelijk gevonden! De plek is nu bijzonder, midden in een dorpje met een kavel van 3000+m2. Tegen een biotoop aan waar nooit gebouwd mag worden, het is een Naturschutzgebiet!
Verhuizen zal rond 1 april of 1 mei worden, maar het kriebelt nu al
Klopt, we wonen nu in Uelsen.quote:Op dinsdag 23 november 2021 07:49 schreef Rene het volgende:
[..]
Net over de grens toch? Verbaast me niks dat er veel gebouwd wordt. Iets met huizenprijzen. Maar wel erg jammer dat het natuurlijke karakter dan ook weggevaagd wordt. Succes! En gefeliciteerd!
Wat een bijzonder projectquote:Op dinsdag 23 november 2021 08:00 schreef Nappetje het volgende:
Binnenkort ons huisje in de verkoop, broer heeft zijne zo goed als verkocht en al een nieuw huis met aardig wat grond gekocht. Op die grond staat een schuur met woonvergunning. Die wordt afgesplitst en kopen wij. En dan begint het grote verbouw gebeuren.. mams komt bij ons inwonen gezien paps onlangs overleden is. Hoop gedoe, wordt pas leuk als het af is. Dit is vooral heel spannend en eng allemaal...
Dank je! Ja is een bijzonder project. Moeders krijgt haar eigen stuk bij ons in huis zeg maar. Nu is die schuur vrij ruim.. begane en 1e is bij elkaar 240 m2 vloeroppervlakte en ik kom nu uit eens huis van 80m2. Dus ik kan wel een stukje missen. En zo zitten we over een jaar allemaal op 1 erf. Buren dus haha, wel allemaal met een tuin waarbij je vrij zit. Dus je zit niet te kijken hoe je fam. Smorgens aan een bakkie zit.quote:Op dinsdag 23 november 2021 08:16 schreef MaJo het volgende:
[..]
Wat een bijzonder projectSterkte nog met het overlijden van je vader
Wat een gaaf, maar intensief, project!quote:Op dinsdag 23 november 2021 08:00 schreef Nappetje het volgende:
Binnenkort ons huisje in de verkoop, broer heeft zijne zo goed als verkocht en al een nieuw huis met aardig wat grond gekocht. Op die grond staat een schuur met woonvergunning. Die wordt afgesplitst en kopen wij. En dan begint het grote verbouw gebeuren.. mams komt bij ons inwonen gezien paps onlangs overleden is. Hoop gedoe, wordt pas leuk als het af is. Dit is vooral heel spannend en eng allemaal...
Ik hou van dit soort projectenquote:Op dinsdag 23 november 2021 08:55 schreef Nappetje het volgende:
[..]
Dank je! Ja is een bijzonder project. Moeders krijgt haar eigen stuk bij ons in huis zeg maar. Nu is die schuur vrij ruim.. begane en 1e is bij elkaar 240 m2 vloeroppervlakte en ik kom nu uit eens huis van 80m2. Dus ik kan wel een stukje missen. En zo zitten we over een jaar allemaal op 1 erf. Buren dus haha, wel allemaal met een tuin waarbij je vrij zit. Dus je zit niet te kijken hoe je fam. Smorgens aan een bakkie zit.
Zoveel verschillende soorten is ook weer wat overdrevenquote:Op dinsdag 23 november 2021 12:26 schreef Doedezemaar het volgende:
In mijn vorige huizen had ik overal laminaat, in dit huis is het helaas een ratjetoe van vloeren van de vorige bewoners (Noorse leisteen beneden, lelijk laminaat op overloop, werkkamer en 1 zolderkamer) en zelfgekozen vinyl in onze slaapkamer, op de voorzolder en de tweede zolderkamer. In het nieuwe huis komt visgraat pvc op de begane grond en eerste verdieping en dan op de niet zo intensief gebruikte zolder hoogstwaarschijnlijk laminaat
Kan ik me wel iets bij voorstellenquote:Op dinsdag 23 november 2021 12:45 schreef laziness het volgende:
Wij hebben beneden en boven verlijmde pvc. Slijtvast, makkelijk schoon te maken, geen nadelen wat mij betreft.
De kat slipt er wel eens op door bij het rennen maar dat is een pluspunt wat mij betreft want hilarisch
Als je wat meer geld uitgeeft aan kwaliteit niet. Wij hebben Moduleo met een houtprint en groeven waardoor het ook wel behoorlijk als hout oogt. (Laat ze het in het foute woontrend topic maar niet horenquote:Op dinsdag 23 november 2021 13:57 schreef MaJo het volgende:
[..]
Kan ik me wel iets bij voorstellen
+1 want wij hebben ook een poes![]()
Dat PVC oogt dat een beetje warm? Ik stel me er echt keihard plastic bij voor
Dit weekend gaan we naar een vloerenboer om eens te kijken/voelen.
Wij hebben een gietvloer ook hilarisch met kat. Boven pvc wel wat krassen erin door verhuizenquote:Op dinsdag 23 november 2021 13:57 schreef MaJo het volgende:
[..]
Zoveel verschillende soorten is ook weer wat overdrevenIn ons nieuwe huis ligt hoogpolig wit tapijt op de bovenste verdiepingen, dat snap ik ook echt niet
[..]
Kan ik me wel iets bij voorstellen
+1 want wij hebben ook een poes![]()
Dat PVC oogt dat een beetje warm? Ik stel me er echt keihard plastic bij voor
Dit weekend gaan we naar een vloerenboer om eens te kijken/voelen.
Dat is nog ff afwachten, man blijft zijn werk houden. Ik zal van werk moeten wisselen. Dus de eerste tijd zullen we in huurhuis van mams intrekken. En vanuit daar bekijken hoe we dst gaan doen. Broer woont daar dan al wel. Eerste fase is sowieso de vloer van de bovenverdieping vervangen. Die is 1 maar 2 meter hoog, dus wel erg laag om te wonen en 2 van die hollebouwstenen gemaakt, slopen willen we zelf doen maar de nieuwe vloer plaatsen laten doen. Als die er inzit kunnen we ook echt gaan beginnen. Of die hele schuur stort uit het leven haha. Dan kunnen we een ander plan bedenken..quote:Op dinsdag 23 november 2021 09:30 schreef Leandra het volgende:
[..]
Wat een gaaf, maar intensief, project!
Zelfbouw is zo leuk
Waar gaan jullie tijdelijk wonen? Op het perceel zelf in een stacaravan?
Wij hebben nu eikenhout door de gehele woning, en dat is echt prachtig. Vlekken veeg je er zo uit (we hebben 3 jonge kinderen), meubels verplaatsen moet met voorzichtigheid . Woning staat te koop dus kan wel een linkje sturen via pm ..quote:Op dinsdag 23 november 2021 11:36 schreef MaJo het volgende:
Wij gaan nu langzaamaan ook eens plannen maken voor de verbouwing. Lastig want ons huis is nog niet verkocht dus we weten nog niet welk budget we precies hebben. Maar sommige dingen moeten gewoon gebeuren dus daar kunnen we al mee aan de slag. Ook al wat offertes bij aannemers aangevraagd.
We zijn nu bezig met het bekijken van vloeren. Manlief wil het liefst dezelfde soort vloer door het hele huis maar ik neig toch meer naar andere vloeren "beneden" dan "boven" (even tussen aanhalingstekens want we hebben een splitlevel, dus eigenlijk 4 verdiepingen). In de keuken/woonkamer denken we aan een vloer in Hongaarse punt, welk materiaal zijn we nog niet over uit maar we neigen naar eikenhout (helemaal nergens op gebaseerd overigens, dit is puur gevoel). Bij de slaapkamers denk ik dan toch eerder aan wat zachtere vloerbedekking. Iemand überhaupt ervaring met hetzelfde type vloeren door het hele huis? Wat zijn de voor- en nadelen hiervan?
Edit: misschien handig ter info dat we een dreumes hebben, dus het moeten wel vloeren zijn die een beetje tegen een stootje kunnen
Edit2: mijn man lacht me uit en zegt spreek voor jezelfHij neigt eerder naar pvc/evc omdat het onderhoudsvriendelijk is, duurzaam (blijft lang goed) en EVC een milieuvriendelijke optie. Bovendien is eikenhout volgens mijn man juist niet handig met een klein kind
Wij zijn donderdag naar de woonboulevard geweest om wat PVC vloeren te bekijken en het lijkt inderdaad net houtquote:Op dinsdag 23 november 2021 14:16 schreef laziness het volgende:
[..]
Als je wat meer geld uitgeeft aan kwaliteit niet. Wij hebben Moduleo met een houtprint en groeven waardoor het ook wel behoorlijk als hout oogt. (Laat ze het in het foute woontrend topic maar niet horen)
Vrienden van ons hebben een goedkope click variant zelf gelegd en dat is dus volledig glad en de toplaag is er door stoelen schuiven keihard afgesleten. Dat ziet er wel uit als plastic.
Qua hardheid, tegels zijn harder en laminaat is ook wel heel hard en die laatste maakt ook flinke herrie als je er met hakken op loopt bijvoorbeeld. Dat is bij pvc minder. Wij hebben tapijt, laminaat en pvc gehad met kind en katten. Qua schoonmaken is tapijt natuurlijk niks. Wel poezelig aan de voetjes, dat wel. Laminaat vond ik makkelijk krassen en butsen en gehorig. Pvc heeft al die dingen niet.
Ben wel benieuwd naar het linkjequote:Op zondag 28 november 2021 08:01 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
Wij hebben nu eikenhout door de gehele woning, en dat is echt prachtig. Vlekken veeg je er zo uit (we hebben 3 jonge kinderen), meubels verplaatsen moet met voorzichtigheid . Woning staat te koop dus kan wel een linkje sturen via pm ..
Voor de nieuwe woning zijn we er nog niet uit.. Parket is het mooist en het warmst (letterlijk en figuurlijk), maar ik vind plavuizen met hout motief ook wel praktisch.
Pcv trekt mij dan weer niet aan.
Spanje toch? Wij zitten al 2,5 jaar te steggelen om het huis van mijn schoonmoeder op man's naam te krijgen. Leve de bureaucratiequote:Op zondag 28 november 2021 20:35 schreef Cathmar het volgende:
Wij gaan volgende week ein-de-lijk naar de notaris. Lang leve de fijne ambtenaar waar onze vergunning bijna drie maanden is blijven liggen. Hoop deze week te horen of ze voor de kerst nog gaan beginnen.
Als je qua PVC een bijzonder patroon wilt hebben moet je even bij Amtico kijken, die hebben 20 standaard patronen die ze in al hun kleuren/afwerkingen kunnen leveren.quote:Op zondag 28 november 2021 20:56 schreef MaJo het volgende:
[..]
Wij zijn donderdag naar de woonboulevard geweest om wat PVC vloeren te bekijken en het lijkt inderdaad net houtWij hebben nu een mooie gevonden die in Hongaarse punt gelegd kan worden. Helaas is er op dat vlak nog niet zoveel keuze, het meeste is toch visgraat of normaal.
[..]
Ben wel benieuwd naar het linkje
[..]
Spanje toch? Wij zitten al 2,5 jaar te steggelen om het huis van mijn schoonmoeder op man's naam te krijgen. Leve de bureaucratie
Oh dat had ik eigenlijk wel moeten weten ja, sorryquote:Op zondag 28 november 2021 21:02 schreef Cathmar het volgende:
Majo, we bouwen in Nederland. Zijn in augustus terug gekomen. Al vraag ik me nog wel eens af wat ik hier doe... Maar dat is een normaal gevoel na zo'n grote verhuizing. Komt wel weer goed. Hopen over een jaar in ons nieuwe huis te wonen.
En ja dat is wel heel lange adem zo met het huis van je schoonmoeder!
Goeiequote:Op zondag 28 november 2021 21:17 schreef Leandra het volgende:
[..]
Als je qua PVC een bijzonder patroon wilt hebben moet je even bij Amtico kijken, die hebben 20 standaard patronen die ze in al hun kleuren/afwerkingen kunnen leveren.
Maar het is niet goedkoop.
Aan de andere kant heeft het PVC ook een slijtlaag van 1 mm, waar dat voor voor een projectvloer meestal maar 0,75 mm is, en een slijtlaag van 1 mm in NL vrijwel niet verkocht wordt.
Check ook even Luxury Floors. Wij hadden een staaltje meegenomen van Lab21 (visgraat) en het patroon bleek exact hetzelfde te zijn met een vloer daar. Scheelde 10 euro p/m2. Ze werken beide met externe leggers dus wie weet zelfs met dezelfde.quote:Op zondag 28 november 2021 21:51 schreef MaJo het volgende:
[..]
Oh dat had ik eigenlijk wel moeten weten ja, sorryKan me voorstellen dat het extra lastig is na al die jaren in het buitenland maar dat komt vast goed
Ja dat huis is een heel gedoe maar wel erg offtopic.
[..]
GoeieIk vind het ook vreemd dat (in ieder geval bij de winkel waar wij waren, Lab21) de verschillende soorten alleen in een bepaald patroon gelegd konden worden. Daar beperk je jezelf alleen maar mee toch?
Ik zie dat Amtico in de UK zit, verkopen ze ook in Nederland? Wel handig om een kijkje te nemenEn ik zie nergens prijzen?
We zouden vandaag weer naar de woonboulevard gaan om ons te oriënteren op de badkamer maar we zijn geveld door een buikgriep
Wordt in Nederland verkocht: https://www.giersbergen.n(...)dE4t328aAtxEEALw_wcBquote:Op zondag 28 november 2021 21:51 schreef MaJo het volgende:
[..]
Oh dat had ik eigenlijk wel moeten weten ja, sorryKan me voorstellen dat het extra lastig is na al die jaren in het buitenland maar dat komt vast goed
Ja dat huis is een heel gedoe maar wel erg offtopic.
[..]
GoeieIk vind het ook vreemd dat (in ieder geval bij de winkel waar wij waren, Lab21) de verschillende soorten alleen in een bepaald patroon gelegd konden worden. Daar beperk je jezelf alleen maar mee toch?
Ik zie dat Amtico in de UK zit, verkopen ze ook in Nederland? Wel handig om een kijkje te nemenEn ik zie nergens prijzen?
We zouden vandaag weer naar de woonboulevard gaan om ons te oriënteren op de badkamer maar we zijn geveld door een buikgriep
Ik ben ook bij Lab21 geweest en het verbaasde mij ook, het is denk ik te arbeidsintensief om moeilijke patronen te leggen, zeker voor een hoop jongens die niet gewend zijn parket te leggen.quote:Op zondag 28 november 2021 21:51 schreef MaJo het volgende:
[..]
Oh dat had ik eigenlijk wel moeten weten ja, sorryKan me voorstellen dat het extra lastig is na al die jaren in het buitenland maar dat komt vast goed
Ja dat huis is een heel gedoe maar wel erg offtopic.
[..]
GoeieIk vind het ook vreemd dat (in ieder geval bij de winkel waar wij waren, Lab21) de verschillende soorten alleen in een bepaald patroon gelegd konden worden. Daar beperk je jezelf alleen maar mee toch?
Ik zie dat Amtico in de UK zit, verkopen ze ook in Nederland? Wel handig om een kijkje te nemenEn ik zie nergens prijzen?
We zouden vandaag weer naar de woonboulevard gaan om ons te oriënteren op de badkamer maar we zijn geveld door een buikgriep
Ik ga het bekijkenquote:Op zondag 28 november 2021 21:54 schreef archito het volgende:
[..]
Check ook even Luxury Floors. Wij hadden een staaltje meegenomen van Lab21 (visgraat) en het patroon bleek exact hetzelfde te zijn met een vloer daar. Scheelde 10 euro p/m2. Ze werken beide met externe leggers dus wie weet zelfs met dezelfde.
ligt nog wat buiten de route maar beter dan VKquote:Op zondag 28 november 2021 22:00 schreef Symphonic het volgende:
[..]
Wordt in Nederland verkocht: https://www.giersbergen.n(...)dE4t328aAtxEEALw_wcB
En er zullen nog wel meer dealers zijn gok ik.
Kijk Houten is al een stuk dichterbij! En ook weer dichterbij ons nieuwe huis dan waar we nu wonenquote:Op zondag 28 november 2021 22:23 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik ben ook bij Lab21 geweest en het verbaasde mij ook, het is denk ik te arbeidsintensief om moeilijke patronen te leggen, zeker voor een hoop jongens die niet gewend zijn parket te leggen.
Het onze is ook gelegd door de parketlegger die in ons oude huis de parketvloer had gedaan.
Ze waren ook erg benieuwd naar de maatvastheid van het product, want als het met zo'n patroon niet perfect gesneden is kun je het vergeten.
Maar ze waren tevreden, over zowel het PVC zelf als over de maatvastheid.
Het lag er hier in 2 dagen in (exclusief egaliseren).
Bij de importeur zijn ze erg vriendelijk, dat is Leoxx, wij zijn daar geweest om de kleuren te bekijken.
Ik verwacht dat ze je ook wel aan een bedrijf kunnen helpen dat het legt.
Die van ons is door een parketteur in de buurt gedaan, maar ik weet dat het bedrijf dat ons marmoleum gelegd heeft Amtico ook kent en gebruikt omdat ze vaak schepen inrichten.
De vloeren hebben andere namen, dus officieel is het een ander product denk ik dan.quote:Op zondag 28 november 2021 22:29 schreef MaJo het volgende:
[..]
Ik ga het bekijkenWel gek want Lab21 claimt toch de goedkoopste te zijn? "Neem je offerte mee, wij zijn altijd goedkoper!". Of geldt dat alleen voor Moduleo?
Klinkt heel gaaf!quote:Op maandag 29 november 2021 11:30 schreef oppiedoppie het volgende:
Wij hebben vanaf vorig jaar een klein oud boerderijtje samen met vrienden en we hebben het opgesplits op een handige manier en aan de westkant komt er een stuk van 2,5 meter en 13 meter bij aan. We wonen zolang in een (goed geisoleerde) stacaravan naast de boerderij.
Veel bouwmaterialen zijn tweedehands gekocht. We doen zoveel mogelijk zelf maar het metselen is uitbesteedt en omdat we geen goede metselaar konden vinden zijn we een half jaar later gestart dan de bedoeling was.
Nu zijn we begin oktober gestart en de muren staan en het dak komt er deze week op. We hebben de muren gewoon traditioneel gemetseld omdat er een groen dak op komt en er dus veel gewicht op de muren komt. Onder de vloer komt glasschuim en de muren en vloeren gaan afgewerkt worden met leem (uit de regio). De keuken gaan we ook helemaal zelf maken.
Het stuk is dus 13 meter lang en ongeveer 5,5 en 6 meter diep en in het midden komt een muur met een finkachel in het midden die beide kanten gaat verwarmen. Aan de ene kant is een ruimte van 6 x 6 wat het woongedeelte wordt en aan de andere kant wordt het een atelier van 5,5 x 7. Beide ruimten hebben openslaande deuren naar buiten en het atelier krijgt ook nog een buitenwerkplaats van 5 x 3 en overkapping ernaast.
Het is een perceel van 5000m2 wat afgelegen ligt, huis is niet te zien vanaf de straat en we gaan er off-grid wonen.
Jaaa, precies dat!quote:Op maandag 29 november 2021 12:06 schreef archito het volgende:
[..]
Klinkt heel gaaf!
(En klinkt ook wel als materiaal voor een eigen klustopic)
Dan gaan we je dat, geheel in ons eigen belang, uitleggen.quote:Op maandag 29 november 2021 12:47 schreef oppiedoppie het volgende:
[..]
Ik kan niet zo goed foto's uploaden in FOK.
Dat ga ik nu gelijk proberen.quote:Op maandag 29 november 2021 16:11 schreef archito het volgende:
[..]
Dan gaan we je dat, geheel in ons eigen belang, uitleggen.![]()
Je hebt een externe website nodig waar je de foto's naar upload, dan kun je naar dat plaatje linken in je post.
Ik gebruik zelf https://nl.imgbb.com/.
Als je daar een afbeelding hebt geupload klik je met je rechtermuisknop op de foto en dan op 'adres van afbeelding kopiëren'. Als je in fok een post gaat maken kun je boven tekstvak op het 7 icoontje van links klikken (als je met je muis op dit icoontje blijft hangen verschijnt 'voeg een afbeelding toe'). Daar klik je op en dan plak je het gekopieerde adres)
Het is niet helemaal gelukt zoals zou moeten.quote:Op maandag 29 november 2021 16:11 schreef archito het volgende:
[..]
Dan gaan we je dat, geheel in ons eigen belang, uitleggen.![]()
Je hebt een externe website nodig waar je de foto's naar upload, dan kun je naar dat plaatje linken in je post.
Ik gebruik zelf https://nl.imgbb.com/.
Als je daar een afbeelding hebt geupload klik je met je rechtermuisknop op de foto en dan op 'adres van afbeelding kopiëren'. Als je in fok een post gaat maken kun je boven tekstvak op het 7 icoontje van links klikken (als je met je muis op dit icoontje blijft hangen verschijnt 'voeg een afbeelding toe'). Daar klik je op en dan plak je het gekopieerde adres)
Kunnen we je op de een of andere manier helpen? Geheel in ons eigen belang dus?quote:Op maandag 29 november 2021 16:44 schreef oppiedoppie het volgende:
[..]
Het is niet helemaal gelukt zoals zou moeten.
Zucht......
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.En vanaf de laptop:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 13% gewijzigd door Leandra op 30-11-2021 15:42:21 ]
Ik zou er geen moeite mee hebben als hij bereid is goed te specificeren en verder geen rare eisen heeft wat betreft betalingen.quote:Op woensdag 1 december 2021 20:26 schreef MaJo het volgende:
Vraagje: we zijn momenteel op zoek naar een aannemer, wat vrijwel onmogelijk lijkt. We krijgen de sleutel pas in mei maar de meeste aannemers zitten al tot eind van de zomer vol.
Nu heb ik een reactie van een aannemer die de klus graag wil doen maar hij vraagt wel ¤ 250,- voor een offerte. Als we dan voor hem kiezen wordt dit weer verrekend. Is dit een normale praktijk? Hij lijkt verder wel betrouwbaar met een goede site met voorbeelden en dergelijken.
Zelf vind ik het vrij raar om te moeten betalen voor een offerte maar neig ernaar om het wel te doen, ook omdat we het niet voor het kiezen hebben momenteel.
Dat is toch niet zo gek!?quote:Op woensdag 1 december 2021 20:26 schreef MaJo het volgende:
Vraagje: we zijn momenteel op zoek naar een aannemer, wat vrijwel onmogelijk lijkt. We krijgen de sleutel pas in mei maar de meeste aannemers zitten al tot eind van de zomer vol.
Nu heb ik een reactie van een aannemer die de klus graag wil doen maar hij vraagt wel ¤ 250,- voor een offerte. Als we dan voor hem kiezen wordt dit weer verrekend. Is dit een normale praktijk? Hij lijkt verder wel betrouwbaar met een goede site met voorbeelden en dergelijken.
Zelf vind ik het vrij raar om te moeten betalen voor een offerte maar neig ernaar om het wel te doen, ook omdat we het niet voor het kiezen hebben momenteel.
Zo sta ik er inderdaad ook in, tijd is voor hen extra kostbaar nuquote:Op woensdag 1 december 2021 20:31 schreef Leandra het volgende:
Ik weet het niet, onder normale omstandigheden zou ik het niet doen, maar nu überhaupt een aannemer vinden die langs wil komen om een offerte te maken is al een wonder, dus dat ze op die manier gaan schiften of iemand serieus is of niet, en of ze hun tijd niet verspillen met die offerte snap ik ergens wel.
Het is volgens mij ook wel een respectabel bedrijf, daar heb ik al meer vertrouwen in dan iemand zonder site.quote:Op woensdag 1 december 2021 21:04 schreef Puala het volgende:
[..]
Ik zou er geen moeite mee hebben als hij bereid is goed te specificeren en verder geen rare eisen heeft wat betreft betalingen.
Voor zover ik weet is dat niet gangbaar nee? Het is ook een stukje service dat je levert, wij brengen als bedrijf ook zo vaak offertes uit. De ene keer krijg je de klus, de andere keer niet. Het zou niet eens in me opkomen om hier geld voor te vragenquote:Op woensdag 1 december 2021 21:41 schreef AnneX het volgende:
[..]
Dat is toch niet zo gek!?
Het is geen natte vingerwerk om te begroten en te specificeren.
Hij scheidt zo ook potentiële klanten hoe serieus die zijn.
Je kunt natuurlijk ook zelf een m3 prijs zelf uitrekenen over de duim.
Toch zegt het niksquote:Op woensdag 1 december 2021 21:50 schreef MaJo het volgende:
[..]
Het is volgens mij ook wel een respectabel bedrijf, daar heb ik al meer vertrouwen in dan iemand zonder site.
Dat zijn goede dingen om op te lettenquote:Op woensdag 1 december 2021 21:52 schreef Puala het volgende:
[..]
Toch zegt het niksIk zou vooral even opletten dat je niet belachelijk veel vooruit moet betalen. Of dat de betalingstermijnen te kort zijn voor een bank om het bouwdepot te kunnen gebruiken. Want als dat soort dingen al zo zijn moet je je afvragen of je wel geld wilt betalen voor de offerte.
En zorgen dat je de offerte goed begrijpt en het idee hebt dat deze volledig is. Laat aub meerdere personen meekijken als je de offerte hebt ontvangen om te voorkomen dat er dingen worden gemist.
T is netjes om dat vooraf aan te geven. Op welke termijn weet je wat je huis op gaat brengen? Kan je niet kijken of je de offerte daar strak achteraan kan plannen?quote:Op woensdag 1 december 2021 22:09 schreef MaJo het volgende:
[..]
Dat zijn goede dingen om op te letten
Het lastige is dat de offerte niet helemaal compleet kan zijn omdat we nog niet weten wat ons huis op gaat brengen. We hebben daarom ook aangegeven dat er een aantal dingen sowieso moeten gebeuren en andere dingen afhankelijk zijn van de opbrengst (een uitbouw bijvoorbeeld).
En goede om het door meerdere mensen te laten lezen
Dat gaat ergens in de komende weken gebeuren. Volgende week komt de fotograaf en geen idee wanneer het dan allemaal online komt etc. Maar hoe langer we wachten hoe groter de kans dat deze aannemer ook weer weg is, vandaar dat we hier nu voor kiezenquote:Op woensdag 1 december 2021 22:11 schreef Puala het volgende:
[..]
T is netjes om dat vooraf aan te geven. Op welke termijn weet je wat je huis op gaat brengen? Kan je niet kijken of je de offerte daar strak achteraan kan plannen?
Goeie keuze dan tochquote:Op woensdag 1 december 2021 22:19 schreef MaJo het volgende:
[..]
Dat gaat ergens in de komende weken gebeuren. Volgende week komt de fotograaf en geen idee wanneer het dan allemaal online komt etc. Maar hoe langer we wachten hoe groter de kans dat deze aannemer ook weer weg is, vandaar dat we hier nu voor kiezen
Welke regio?quote:Op donderdag 2 december 2021 22:43 schreef MaJo het volgende:
Vandaag ook maar eens een mailtje naar een schilder eruit gedaan en kreeg als reactie dat ze volgend jaar al helemaal vol zitten![]()
Nou we zoeken maar weer vrolijk verder
quote:Op zondag 5 december 2021 20:49 schreef Godshand het volgende:
[..]
Welke regio?
Heb nog een winter schilder nodig
Dan is regio Utrecht stad net zo erg gok ik, of ergerquote:
Zal wel op hetzelfde neerkomen, overal is het druk. Wij hadden eerst de aannemer gevraagd die ons huis in Utrecht had verbouwd en die zat ook al tot de zomer vol maar het hele jaar is wel next levelquote:Op zondag 5 december 2021 22:30 schreef Godshand het volgende:
[..]
Dan is regio Utrecht stad net zo erg gok ik, of erger
Bij ons waren ze druk met de bron boren van de warmtepomp voordat de palen er in gingen.quote:Op donderdag 16 december 2021 09:42 schreef Cathmar het volgende:
Week 5 2022 gaat onze eerste paal de grond in. Eindelijk!
Wat gebeurd er de dagen/weken daarvoor op het kavel voordat zo'n paal er in gaat. Graven?
Komende week mijn keuken bestellen en voor de badkamers moet ik ook nog een keertje weg. Denk dat we verder wel op schema liggen. Enige 'grote' dingen die nog openstaan zijn de trap (waar we een offerte hebben maar slik slik... moeten nog beslissen) en we moeten alle electra en lichtpunten nog bepalen. Dat laatste is ook nog een heel project.
En dan begin ik binnenkort als al die dingen zijn geregeld met nadenken over de tuin. Zin in!
O ja! Dat moet ook nog, Minstens 80 meter hoorde ik. Wel leuk om dan eens langs te fietsen met de kinderen als ze dat aan het doen zijn.quote:Op donderdag 16 december 2021 09:47 schreef laziness het volgende:
[..]
Bij ons waren ze druk met de bron boren van de warmtepomp voordat de palen er in gingen.
Ja dat is er al. Huis naast ons is al bijna af. Onze vergunning is enorm vertraagd wegens wijzigingen (onze uitbouw beneden en boven) en een ambtenaar waar het daarna maanden op een stapel heeft gelegen.quote:Op donderdag 16 december 2021 09:49 schreef Leandra het volgende:
Het aanleggen van bouwstroom en water zal dan het andere zijn.
Week 5 al
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Met een meidenkwartet
Wat een ellende dat dat soort dingen zoveel vertraging opleveren.quote:Op donderdag 16 december 2021 09:52 schreef Cathmar het volgende:
[..]
Ja dat is er al. Huis naast ons is al bijna af. Onze vergunning is enorm vertraagd wegens wijzigingen (onze uitbouw beneden en boven) en een ambtenaar waar het daarna maanden op een stapel heeft gelegen.
Kleine voordelen die ik zie: alle fouten hebben ze bij de buren kunnen maken. En ik kan door het huis lopen dat al af is (ook al is dat wel kleiner) en er al een beetje meer een gevoel bij krijgen. Want dat blijft wel moeilijk vind ik.
Ben je er uit gekomen met de keuken? Ben wel benieuwd!quote:Op donderdag 16 december 2021 09:42 schreef Cathmar het volgende:
Week 5 2022 gaat onze eerste paal de grond in. Eindelijk!
Wat gebeurd er de dagen/weken daarvoor op het kavel voordat zo'n paal er in gaat. Graven?
Komende week mijn keuken bestellen en voor de badkamers moet ik ook nog een keertje weg. Denk dat we verder wel op schema liggen. Enige 'grote' dingen die nog openstaan zijn de trap (waar we een offerte hebben maar slik slik... moeten nog beslissen) en we moeten alle electra en lichtpunten nog bepalen. Dat laatste is ook nog een heel project.
En dan begin ik binnenkort als al die dingen zijn geregeld met nadenken over de tuin. Zin in!
Nog niet helemaal! Maar ik heb volgende week een afspraak en dan hak ik alle knopen door. Ik zat maandenlang niet echt in een 'beslissingsmodus' maar inmiddels welquote:Op donderdag 16 december 2021 11:37 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ben je er uit gekomen met de keuken? Ben wel benieuwd!
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |