abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_200385125
LANDGRAAF - De brandweer en hulpdiensten hebben in de nacht van dinsdag op woensdag de handen vol gehad aan wateroverlast in Limburg. Op meerdere plekken was sprake van extreme wateroverlast door de heftige regenval.



Een van de zwaarst getroffen plekken is de Heistraat in Landgraaf waar de brandweer om 2:30 werd opgeroepen. Dinsdagavond kregen daar tientallen huishoudens water binnen. Onder meer een trottoir werd opengebroken om een provisorische dam te maken. Brandweerinzet in de nacht bleek ook nodig in de parkeergarage aan de Danielsstraat en Winkelcentrum Op de Kamp. Op sociale media laten veel gebruikers zien welke schade de grote wateroverlast veroorzaakt.



In korte tijd viel op sommige plekken zo’n 90 mm regen.
Woensdag en donderdag wordt nog meer hevige regen verwacht. Landgraaf, Kerkrade, Heerlen, Brunssum en Voerendaal moeten rekening houden met 120 millimeter of meer.

https://www.telegraaf.nl/(...)it-zoiets-meegemaakt

quote:
Code oranje voor Limburg wegens hevige regenbuien

Heerlen - Het KNMI heeft tot donderdagavond voor Zuid-Limburg code oranje afgekondigd in verband met de hevige regenval. Eerder gold nog code geel. Door wolkbreuken kwamen dinsdag in de namiddag veel straten, waaronder snelweg A79, blank te staan. Kelders in de regio Heerlen liepen onder, putdeksels kwamen omhoog.



Het KNMI verwacht tot en met donderdag zware regenval in het zuiden van Limburg, waarbij dagelijks meer dan 75 millimeter regen kan vallen. Tot en met donderdag moet plaatselijk rekening worden gehouden met meer dan 150 millimeter neerslag, aldus de weerdienst. Het KNMI waarschuwt dat schade en gevaar kan ontstaan door de wateroverlast.

Wegen niet meer toegankelijk
De A79 verdwijnt er volledig onder water, zei een woordvoerder van de politie dinsdagnamiddag. Automobilisten kunnen er niet door. „De weg is fysiek niet meer toegankelijk.”

De politie roept automobilisten op de A79 te mijden. De A79 is de snelweg tussen Heerlen en Maastricht. Hevige regenbuien zorgden er voor wateroverlast. Rijkswaterstaat leidt het verkeer richting Heerlen vanaf knooppunt Kruisdonk op de A2 om via de A76. Op de A79 zijn er vanaf Voerendaal omleidingen. „Volg de aanwijzingen en ben niet te eigenwijs, dat kan u duur komen te staan”, waarschuwt de politie op Twitter.

Het KNMI verwacht tot en met donderdag zware regenval in het zuiden van Limburg, waarbij dagelijks meer dan 75 millimeter regen kan vallen. Tot en met donderdag moet plaatselijk rekening worden gehouden met meer dan 150 millimeter neerslag, aldus de weerdienst. Het KNMI waarschuwt dat schade en gevaar kan ontstaan door de wateroverlast.
Wegen niet meer toegankelijk

De A79 verdwijnt er volledig onder water, zei een woordvoerder van de politie dinsdagnamiddag. Automobilisten kunnen er niet door. „De weg is fysiek niet meer toegankelijk.”

De politie roept automobilisten op de A79 te mijden. De A79 is de snelweg tussen Heerlen en Maastricht. Hevige regenbuien zorgden er voor wateroverlast. Rijkswaterstaat leidt het verkeer richting Heerlen vanaf knooppunt Kruisdonk op de A2 om via de A76. Op de A79 zijn er vanaf Voerendaal omleidingen. „Volg de aanwijzingen en ben niet te eigenwijs, dat kan u duur komen te staan”, waarschuwt de politie op Twitter.
Actiecentra ingericht

De brandweer heeft vanwege de regenval vier actiecentra ingericht in Gulpen, Maastricht, Heerlen en Sittard, van waaruit prioriteiten gesteld worden. Levensreddende uitrukken gaan voor het leegpompen van kelders, zei een woordvoerder van de brandweer.

De brandweer heeft drie mensen gered uit de historische Oliemolen in Heerlen. De oude boerderij ligt onder aan een heuvel, van waaruit water kolkend naar beneden stroomde. De Oliemolen kwam daardoor 1,5 meter onder water te staan. Een vrouw die uit de boerderij gered werd, had onderkoelingsverschijnselen.

’Ga niet de weg op’
Dinsdagavond riep de politie mensen op niet meer de weg op te gaan, tenzij dat dringend noodzakelijk is. In Maastricht liep het Emmaplein onder water. In Schin op Geul staan meerdere woningen onder water.

De brandweer heeft het erg druk in de regio Heerlen. Er is sprake van een groot aantal meldingen over onder water gelopen wegen, vollopende kelders en omhoog komende putdeksels, aldus een woordvoerder.

In Kerkrade stortte het dak van een bedrijf in als gevolg van de plensbuien. Ook de gevel raakte daardoor beschadigd. Op dat moment was niemand meer in het bedrijf aanwezig. De werknemers hadden drie minuten voor het instorten het bedrijf verlaten. Niemand raakte gewond.

’Bel alleen 112 in levensbedreigende situaties’
De overlast doet zich vooral voor in Heerlen, Landgraaf en Kerkrade. Talloze straten staan er onder water. Er komen veel meldingen binnen op de meldkamer van de hulpdiensten. De brandweer roept mensen op 112 alleen te bellen in levensbedreigende situaties, en niet bij wateroverlast.

https://www.telegraaf.nl/(...)ns-hevige-regenbuien
quote:
Code rood voor regen in provincie Luik, burgemeester Rochefort wil 50 jeugdkampen evacueren

Het onweer waar al dagen voor gewaarschuwd werd, veroorzaakt heel wat wateroverlast. Het KMI kondigde code rood aan voor de provincie luik. Door het noodweer heeft Scouts & Gidsen Vlaanderen woensdag omstreeks 10 uur al twaalf scoutskampen geëvacueerd, voornamelijk in de provincie Luik. In het Waalse Rochefort heeft de burgemeester bevolen om alle 50 jeugdkampen te laten evacueren.

Het KMI kondigt de code rood af voor de provincie Luik, omdat er minstens 65 procent kans is dat er over minstens een kwart van de provincie meer dan 100 liter neerslag valt in 24 uur tijd. Dat zegt weerman David Dehenauw op Twitter.

Code rood wil zeggen dat er al veel wateroverlast is in de provincie en dat er nog veel neerslag verwacht wordt, waardoor de problemen nog erger worden, of dat er in kortere tijd extreme neerslag verwacht wordt. Er wordt gevraagd om ‘actie te ondernemen om uzelf, anderen en indien mogelijk uw bezittingen in veiligheid te brengen en de raadgevingen van de bevoegde overheid strikt op te volgen’.

De code rood blijft gelden tot 1 uur in de nacht van woensdag op donderdag, daarna volgen nog enkele uren in code oranje. In de provincies Namen en Luxemburg is momenteel code oranje van kracht. In Vlaanderen geldt code oranje enkele voor de provincie Limburg; de andere provincies kleuren geel en groen op de weerkaart.

Jeugdkampen geëvacueerd
Door het noodweer heeft Scouts & Gidsen Vlaanderen woensdag omstreeks 10 uur al twaalf scoutskampen geëvacueerd, voornamelijk in de provincie Luik. ‘Het belangrijkste is dat er geen gewonden zijn. De materiële schade moet nog opgemeten worden’, zegt Jan Van Reusel, woordvoerder van Scouts & Gidsen Vlaanderen, woensdagochtend.

‘De omstandigheden zijn deze voormiddag overal onder controle en de groepen houden zelf contact met de achterban thuis’, aldus Van Reusel. De scoutsgroepen worden in Luik, waar code rood is afgekondigd, wel geconfronteerd met stijgende waterstanden en reële wateroverlast. ‘Scouts & Gidsen Vlaanderen roept op om hiervoor extra waakzaam te zijn (vooral in Wallonië en Limburg) en preventief contact op te nemen met de gastgemeente om een risico-inschatting te maken’, zegt Van Reusel.

De burgemeester van Rochefort, Corine Mullens, wil alle jeugdkampen - een vijftigtal - op het grondgebied van de stad laten evacueren wegens de overvloedige regenval. Dat heeft ze woensdag gezegd. Sinds dinsdagavond werden al drie jeugdkampen geëvacueerd op het grondgebied van Rochefort, in de provincie Namen.

‘We verwachten dat de Lesse de komende dagen buiten de oevers zal treden’, aldus burgemeester Mullens. En de jeugdkampen die zich niet nabij het water bevinden, zullen volgens haar ook veranderen in meren door het water dat niet weg kan. ‘Ik heb de jeugddienst opgedragen om in elk kamp langs te gaan en duidelijk te maken dat het beter is te vertrekken. Als ze dat niet willen, zal ik aan de provincie vragen om een decreet af te kondigen. Of ik zal het zelf doen.’

De burgemeester is bereid stadszalen ter beschikking te stellen om de jongeren indien nodig op te vangen, in afwachting dat hun ouders hen komen ophalen.

Wateroverlast
In de Bolderstraat in Riemst moesten dinsdagavond de bewoners de trekkers bovenhalen. Na een kortstondige, maar felle stortregen stond de straat blank. Doordat de riolering het overvloedige water niet meer geslikt kreeg, stroomden de kelders onder.

In Heukelom liepen verschillende woningen onder. De brandweer kwam er handen te kort.

Ook in het naburige Bilzen liepen straten en huizen onder. De brandweer was er dinsdagavond volop bezig met het vullen van zandzakjes. Want het ergste moet hier nog komen, zeggen weersvoorspellers.

https://www.standaard.be/cnt/dmf20210713_97525386
twitter


twitter


twitter


:T
pi_200385167
Als ik naar België en Duitsland kijk, is Nederland er nog enigzins genadig vanaf gekomen.

Het lijkt me zo eng dat overal waar je kijkt water is :{
  Moderator / Redactie Sport donderdag 15 juli 2021 @ 21:45:35 #3
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_200385185
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:42 schreef la_perle_rouge het volgende:

[..]

Inderdaad, dit is meestal bedriegelijk. Bovendien gaan als het water eenmaal daar is gasleidingen schuiven. Ook qua elektriciteit krijg je verrassingen.
Nee, zodra het over de kade is, kan het op eens heel hard vierkante meters opslokken.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
  donderdag 15 juli 2021 @ 21:45:43 #4
21153 RAVW
Alleen maar feiten
pi_200385190
Ben wel blij voor de mensen dat het tot ramp gebied verklaart is
En dat hier door de meeste schade vergoed gaat worden
"Als mannen sneller als risico worden gezien en vrouwen overal mee wegkomen, dan verliezen we de nuance en rechtvaardigheid in het gesprek over grensoverschrijdend gedrag.
Dat is geen bescherming meer.
Dat is machtsmisbruik vermomd als moraal."
pi_200385207
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:39 schreef Nattekat het volgende:

[..]

Alleen dan is er eigenlijk nog niet zo heel veel gebeurd.
Je moet het regionaal bekijken, grensoverschrijdend, dit is 1 Nederland-Duitse-Belgische ramp. Ook Luxemburg en Noord-Frankrijk hebben een aai meegekregen.
pi_200385216
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:44 schreef Sunshine1982 het volgende:
Als ik naar België en Duitsland kijk, is Nederland er nog enigzins genadig vanaf gekomen.

Het lijkt me zo eng dat overal waar je kijkt water is :{
In het kader van herstel is het ook bijna een onmogelijke taak.
  donderdag 15 juli 2021 @ 21:47:12 #7
476022 PzKpfw
Devon 'No Limits'
pi_200385221
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:44 schreef Sunshine1982 het volgende:
Als ik naar België en Duitsland kijk, is Nederland er nog enigzins genadig vanaf gekomen.

Het lijkt me zo eng dat overal waar je kijkt water is :{
Dat water komt grotendeels nog deze kant op 😱
Als iedereen aan zichzelf denkt wordt er aan iedereen gedacht.
Op 't randje en erover.
Op fietsen zonder bende kwam'm zie schooieren um spek
pi_200385232
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:45 schreef RAVW het volgende:
Ben wel blij voor de mensen dat het tot ramp gebied verklaart is
En dat hier door de meeste schade vergoed gaat worden
geloof tot max 75%
pi_200385275
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:47 schreef PzKpfw het volgende:

[..]

Dat water komt grotendeels nog deze kant op 😱
Hoe lang voordat het gros hier is? Ik heb werkelijk geen idee.
  donderdag 15 juli 2021 @ 21:49:14 #10
21153 RAVW
Alleen maar feiten
pi_200385276
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:47 schreef THEFXR het volgende:

[..]

geloof tot max 75%
alle beetjes helpen zeg ik altijd maar
"Als mannen sneller als risico worden gezien en vrouwen overal mee wegkomen, dan verliezen we de nuance en rechtvaardigheid in het gesprek over grensoverschrijdend gedrag.
Dat is geen bescherming meer.
Dat is machtsmisbruik vermomd als moraal."
pi_200385277
Weet iemand waar je ook kan lezen hoe het in andere landen ervoor staat? Zwitserland en Luxemburg wil ik graag weten.
pi_200385278
Frans Timmermans nu op Op1 :')
pi_200385287
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:49 schreef Mondkapje het volgende:
Weet iemand waar je ook kan lezen hoe het in andere landen ervoor staat?
Voor België kijk ik op hln.be
  donderdag 15 juli 2021 @ 21:51:02 #14
70357 Hyperdude
#MakeLanciaGreatAgain
pi_200385314
quote:
1s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:49 schreef J.A.R.V.I.S. het volgende:
Frans Timmermans nu op Op1 :')
Dan komt alles goed.
Truste :z
How do we turn this world-class fuck-up into a world-class learning experience?
pi_200385327
Heb vrienden in Sittard wonen😐
Ze hebben nog drogen voeten maar een werkt in Maastricht dus denk dat ze met de boot moet..
Wie een kuil graaft voor een ander is in ieder geval geen egoïst
pi_200385344
Stel je voor dat ze 20 jaar geleden niet waren begonnen met alle acties om zulke overstromingen te voorkomen. Dan was het nog een veel grotere ramp geweest. Gok erop dat ze hier ook lessen uit trekken om dit in de toekomst te voorkomen.
  Moderator / Redactie Sport donderdag 15 juli 2021 @ 21:52:19 #17
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_200385347
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:51 schreef Ellatjuh het volgende:
Sittard
Sittard heeft helemaal niets te vrezen :P
100.000 katjes
Fuck the EBU!
pi_200385351
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:45 schreef RAVW het volgende:
Ben wel blij voor de mensen dat het tot ramp gebied verklaart is
En dat hier door de meeste schade vergoed gaat worden
Dit ja

Wat een drama voor die mensen -O-
  donderdag 15 juli 2021 @ 21:52:46 #19
70357 Hyperdude
#MakeLanciaGreatAgain
pi_200385357
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:49 schreef Mondkapje het volgende:
Weet iemand waar je ook kan lezen hoe het in andere landen ervoor staat? Zwitserland ...
https://www.srf.ch/news
How do we turn this world-class fuck-up into a world-class learning experience?
pi_200385385
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:51 schreef Ellatjuh het volgende:
Heb vrienden in Sittard wonen😐
Ze hebben nog drogen voeten maar een werkt in Maastricht dus denk dat ze met de boot moet..
Voordat Sittard wat merkt moet de Maas nog 10 meter stijgen. Woon er zelf nog geen halve km vanaf maar hier is het droog. Lager gelegen gebieden in mijn dorp wel ontruimd maar daar ook nog niks.
  Redactie Sport / Supervogel donderdag 15 juli 2021 @ 21:53:57 #22
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_200385390
quote:
1s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:49 schreef J.A.R.V.I.S. het volgende:
Frans Timmermans nu op Op1 :')
Die had een prima verhaal anders.
  donderdag 15 juli 2021 @ 21:53:59 #23
147172 THEFXR
Alpha Bear
pi_200385392
quote:
1s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:52 schreef J.A.R.V.I.S. het volgende:
Stel je voor dat ze 20 jaar geleden niet waren begonnen met alle acties om zulke overstromingen te voorkomen. Dan was het nog een veel grotere ramp geweest. Gok erop dat ze hier ook lessen uit trekken om dit in de toekomst te voorkomen.
dit is een 1x in de 500 jaar event
pi_200385421
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:53 schreef THEFXR het volgende:

[..]

dit is een 1x in de 500 jaar event
Was het in 1995 niet ook zo'n watersnoodramp? ;)
Ik zeg maar zoo, dat is korter dan dierentuin
pi_200385425
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 21:53 schreef THEFXR het volgende:

[..]

dit is een 1x in de 500 jaar event
Ik weet het niet, de 1 zegt 1x in de 100 jaar, jij zegt 1x in de 500 jaar. De klimaatpaniekzaaiers menen dat dit nu de standaard gaat zijn.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')