Gaat er om wat je nu waard bent...niet wat je nu verdiend bij je huidige werkgever.quote:Op woensdag 7 juli 2021 16:15 schreef KawaZ het volgende:
Beste FOK!ers,
Ik heb deze week mijn 2e sollicitatie gesprek gehad.
Hierna ben ik gebeld met het positieve nieuws dat ik een voorstel zal krijgen.
Er werd nog wel gevraagd of ik mijn laatste salarisstrook kon doorsturen, dit was niet verplicht.
Hierop heb ik gezegd dat ik dit liever niet doe en het (salaris)voorstel liever laat afhangen van het sollicitatiegesprek.
Nou weet ik niet of ik hier goed aan heb gedaan.
Aan de ene kant lijkt mij dat je je onderhandelingsruimte volledig weggeeft bij het geven van je laatste loonstrook.
Aan de andere kant ben ik bang dat ik nu bijvoorbeeld een belachelijk laag aanbod krijg (wat (dik) onder mijn huidige salaris ligt), maar wellicht kan ik dan altijd nog mijn loonstrook opsturen en zeggen dat ik zeker op mijn huidige salaris op voorruit wil gaan.
Hoe denken jullie hierover?
Ook niet in tweede, derde of laatste instantie. Je huidige loon is niet relevant.quote:Op woensdag 7 juli 2021 16:38 schreef RolStaart-Beer het volgende:
Nooit in eerste instantie opsturen.
Potentiële werkgever.quote:Op woensdag 7 juli 2021 17:21 schreef sirdanilot het volgende:
Maar goed. Hoe leg je dit op een fatsoenlijke manier aan je werkgever uit?
Heel simpel, aangeven dat je graag betaald word op basis van de functie en verantwoordelijkheden en niet op basis van je huidige salaris.quote:Op woensdag 7 juli 2021 17:21 schreef sirdanilot het volgende:
Maar goed. Hoe leg je dit op een fatsoenlijke manier aan je werkgever uit? Dat vind ik soms wel lastig maar in een mailtje zou ik het zo formuleren als het een antwoord was op 'zou u uw salarisspecificatie willen sturen van uw huidige werkgever zodat wij u kunnen inschalen'.
Beste,
Allereerst hartelijk dank voor uw bericht, ik heb ongelooflijk veel zin om bij jullie te gaan starten in deze nieuwe functie!
Helaas kan ik de gevraagde salarisspecificatie niet delen, graag spreek ik u op (datum) over de inschaling van mijn salaris en om het aanbod te bespreken.
Met vriendelijke groet,
iemand die bovenmodaal verdient maar die geen huis kan kopen door de oververhitte woningmarkt (ja dit laatste is een grapje maar dat snap je zelf ook wel)
Het lijkt mij inderdaad ook totaal niet marktconform om dit te vragen. Ik heb het zelf nog nooit meegemaakt in ieder geval.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:03 schreef descon het volgende:
[..]
Heel simpel, aangeven dat je graag betaald word op basis van de functie en verantwoordelijkheden en niet op basis van je huidige salaris.
Daarna kan je hun vragen om een eerste voorstel te doen om vanuit hier verder te kijken. Tenzij je zelf al duidelijk hebt wat je wil gaan verdienen.
Overigens ben ik ik geen fan van bedrijven die dit soort vragen stellen. Je hoort mensen te betalen op hun kwaliteiten / marktwaarde en niet wat ze nu verdienen.
Zou zelf al snel het gesprek beeindigen als ze deze vraag zouden stellen. Zegt mij genoeg over de cultuur die bij zo'n bedrijf heerst. Das geen cultuur die bij mij past.
M.i. het enige juiste antwoordquote:Op woensdag 7 juli 2021 16:15 schreef KawaZ het volgende:
Hierop heb ik gezegd dat ik dit liever niet doe en het (salaris)voorstel liever laat afhangen van het sollicitatiegesprek.
Maar dat betekend niet dat je hem op voorhand moet laten zien. Je hebt immers een arbeidsvoorwaarden gesprek.quote:Op woensdag 7 juli 2021 22:42 schreef Gustaf86 het volgende:
Het ligt eraan wat voor stap je maakt. Als je naar de overheid overstapt kan je soms hoger ingeschaald worden op basis van het salaris dat je eerder in de private sector verdiendende in een relevante functie.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |