Hoe komt het toch dat ik wel van Opeth houdt maar ik totaal niets van de extreme muziek van de meest death- en blackmetal-bands begrijp.
Misschien komt het omdat deze band wel met beide benen op de grond blijft staan. Zich niet druk maken over de kruistochten tegen het christendom (zo zinloos) of zich vergrijpen aan puberale teksten over half afgekloofde ledematen.
Opeth doet haar eigen ding met charmes die je zelden nog ergens ziet. De podiumpresentatie is sober en nooit overbodig overdreven.
Muzikaal zit het natuurlijk geweldig in elkaar. Perfecte balans van de extreme elementen van de death en blackmetal combineert met de zweverige klanken van 70's prog-rock. Heel dynamisch allemaal. Voor mij alleen al een reden om er een uur naar te luisteren. Moet ik bij Cannibal Corpse niet proberen.
ter volledigheid nog een discografie:
Orchid - 1995
Morningrise -1996
My Arms Your Hearse - 1998
Still Life - 1999
Blackwater Park - 2001
Deliverance - 2002
Damnation - 2003 (binnenkort!)
Uw opinie:
[Dit bericht is gewijzigd door Toffe_Ellende op 28-01-2003 20:42]
quote:Ik zou het geschreven hebben kunnen hebben...
Op dinsdag 28 januari 2003 20:23 schreef Toffe_Ellende het volgende:
Hoe komt het toch dat ik wel van Opeth houdt maar ik totaal niets van de extreme muziek van de meest death- en blackmetal-bands begrijp.Misschien komt het omdat deze band wel met beide benen op de grond blijft staan. Zich niet druk maken over de kruistochten tegen het christendom (zo zinloos) of zich vergrijpen aan puberale teksten over half afgekloofde ledematen.
Opeth doet haar eigen ding met charmes die je zelden nog ergens ziet. De podiumpresentatie is sober en nooit overbodig overdreven.Muzikaal zit het natuurlijk geweldig in elkaar. Perfecte balans van de extreme elementen van de death en blackmetal combineert met de zweverige klanken van 70's prog-rock. Heel dynamisch allemaal. Voor mij alleen al een reden om er een uur naar te luisteren. Moet ik bij Cannibal Corpse niet proberen.
Uw opinie:
quote:Mooi geschreven
Op dinsdag 28 januari 2003 20:23 schreef Toffe_Ellende het volgende:
Een der meest bijzondere bands binnen de hele metalmeuk:Hoe komt het toch dat ik wel van Opeth houdt maar ik totaal niets van de extreme muziek van de meest death- en blackmetal-bands begrijp.
Misschien komt het omdat deze band wel met beide benen op de grond blijft staan. Zich niet druk maken over de kruistochten tegen het christendom (zo zinloos) of zich vergrijpen aan puberale teksten over half afgekloofde ledematen.
Opeth doet haar eigen ding met charmes die je zelden nog ergens ziet. De podiumpresentatie is sober en nooit overbodig overdreven.Muzikaal zit het natuurlijk geweldig in elkaar. Perfecte balans van de extreme elementen van de death en blackmetal combineert met de zweverige klanken van 70's prog-rock. Heel dynamisch allemaal. Voor mij alleen al een reden om er een uur naar te luisteren. Moet ik bij Cannibal Corpse niet proberen.
Uw opinie:
Ik heb ze (jammergenoeg) vorig jaar ontdekt, tijdens een riskmeeting, maar niet meteen wat ervan gekocht. Dit kwam eigenlijk pas veel later. Nu bezit ik 2 albums; "Blackwater park" en "Deliverence". Ik moet eerlijk zeggen dat ik het geweldige muziek vind. Ik hou zelf totaal niet van Black of Death Metal (meer de 'rustigere' kant) maar deze muziek waardeer ik zeer zeker!
quote:Je geeft meteen het beste voorbeeld
Moet ik bij Cannibal Corpse niet proberen.
Orchid en Deliverance kan ik het meeste waarderen. Hoewel ik Still Life niet ken.
quote:Op Deliverance staan anders flinke deathmetal stukken
maar deze muziek waardeer ik zeer zeker!
[Dit bericht is gewijzigd door Yokozuna op 28-01-2003 21:33]
quote:'t gaat om het totaalplaatje
Op dinsdag 28 januari 2003 21:27 schreef Yokozuna het volgende:
Op Deliverance staan anders flinke deathmetal stukken
quote:Dan vind ik Deliverance nog de hardste
Op dinsdag 28 januari 2003 21:34 schreef MuadDib het volgende:[..]
't gaat om het totaalplaatje
quote:Ondanks dat toch heel goed
Op dinsdag 28 januari 2003 21:37 schreef Yokozuna het volgende:[..]
Dan vind ik Deliverance nog de hardste
quote:PLUS vooral, AFWISSELING. Daar is Opeth goed in.
Op dinsdag 28 januari 2003 21:40 schreef MuadDib het volgende:[..]
Ondanks dat toch heel goed
Opeth is een geweldige band en behoort zeker en vast tot de top van mijn favorieten. Zoals gezegd is de afwisseling binnen en tussen de nummers één van de sterkste kanten van Opeth. Zoals hard en zacht en snel en langzaam feilloos in elkaar over gaan en harde grauwe grunts abrupt plaatsmaken voor waterzuivere zang... prachtig!
* Wacht in spanning af op Damnation...
4 maart Tivoli
Wat deze band zo bijzonder maakt is, zoals Toffe al zei, de manier waarop de heren het extreme en krachtige van Death Metal weten te combineren met het serene en organische van '70s (prog)rock. Wat me ook erg bevalt aan Opeth - en wat ze met Blackwater Park een beetje op een lager pitje gezet hebben - zijn de volledig oncommerciele, onvoorspelbare songstructuren. Een Opeth nummer gaat alle kanten op en het is een avontuur op een van hun albums 'in kaart te brengen'.
Daarbij komt natuurlijk nog dat Mike Akerfeld een geweldige zanger is: zijn grunts zijn monsterlijk en krachtig maar het is vooral zijn zuivere zanglijnen die indruk maken; het is het scherpe contrast dat hij schept.
Ik verheug me iig erg op "Damnation", om te zien of Opeth een grotendeels akoestisch album toch als Opeth kan doen klinken.
quote:Opeth liefhebber meld zich hier ook
Op dinsdag 28 januari 2003 22:49 schreef Summoner het volgende:
Ik ben ook Opeth liefhebber. Ik mis alleen nog Orchid en My Arms....Wat deze band zo bijzonder maakt is, zoals Toffe al zei, de manier waarop de heren het extreme en krachtige van Death Metal weten te combineren met het serene en organische van '70s (prog)rock. Wat me ook erg bevalt aan Opeth - en wat ze met Blackwater Park een beetje op een lager pitje gezet hebben - zijn de volledig oncommerciele, onvoorspelbare songstructuren. Een Opeth nummer gaat alle kanten op en het is een avontuur op een van hun albums 'in kaart te brengen'.
Daarbij komt natuurlijk nog dat Mike Akerfeld een geweldige zanger is: zijn grunts zijn monsterlijk en krachtig maar het is vooral zijn zuivere zanglijnen die indruk maken; het is het scherpe contrast dat hij schept.
Ik verheug me iig erg op "Damnation", om te zien of Opeth een grotendeels akoestisch album toch als Opeth kan doen klinken.
Ik ben zelf ook zeer benieuwd naar Damnation. Ik verwacht zelf dat het weer een zeer goed album gaat worden, zoals we van ze gewend zijn. Toch zal het wel wennen zijn omdat dat album geen een grunt zal bevatten en voornamelijk akoestische gitaren en alleen clean electrische gitaren.
Mijn favoriete album tot nu toe is nog steeds Morningrise, gevolgd door Still Life. Maar eigenlijk is dit moeilijk te beoordelen omdat de albums best wel van elkaar verschillen en het allemaal zeer goede albums zijn!
Ik heb vandaag de albums eindelijk besteld. (had ze op mp3, maar ik moet ze origineel hebben )
Ik ben erg benieuwd naar damnation iig
* d4rkl1ght heeft trouwens nog geen kaartje voor 4 maart
quote:Ik heb ook geen kaartje, ik heb geen zin om midden in de week naar een concert te moeten en dan nog in utrecht ook, waarvan het een rotverbinding is om naar toe te gaan vanuit mij.
Op zondag 23 februari 2003 18:33 schreef d4rkl1ght het volgende:
Dit is zekerste weten mijn favoriete band.. Zo geweldig gewoon. Ik speel/luister bijna alleen death metal, maar Opeth is gewoon anders dan alle anderen en boeit mij ook het meest. Technisch geweldig en het klinkt gewoon lekkerIk heb vandaag de albums eindelijk besteld. (had ze op mp3, maar ik moet ze origineel hebben
)
Ik ben erg benieuwd naar damnation iig
* d4rkl1ght heeft trouwens nog geen kaartje voor 4 maart
quote:Ze staan die zaterdag en zondag ook in Groningen en Tilburg.
Op zondag 23 februari 2003 20:19 schreef Pietjuh het volgende:
Ik heb ook geen kaartje, ik heb geen zin om midden in de week naar een concert te moeten en dan nog in utrecht ook, waarvan het een rotverbinding is om naar toe te gaan vanuit mij.
quote:Ik kijk er nu al naar uit!
Op zondag 23 februari 2003 21:27 schreef FLIPNEUS het volgende:
Nog maar 6 daagjes en dan begint de grote roadtrip richting het noorden om deze heilige band te aanschouwen.
[Dit bericht is gewijzigd door HomoDib op 23-02-2003 21:42]
quote:* ParanoidEv is een vierkantje zonder geld...
Op zondag 23 februari 2003 22:35 schreef DeadKennedy het volgende:
4 maart 2003, Tivoli Utrecht
be there or be square!
quote:En als ik nou 1 maart naar de Oosterpoort ga, wat ben ik dan?
Op zondag 23 februari 2003 22:35 schreef DeadKennedy het volgende:
4 maart 2003, Tivoli Utrecht
be there or be square!
quote:een noordeling?
Op maandag 24 februari 2003 00:24 schreef FLIPNEUS het volgende:[..]
En als ik nou 1 maart naar de Oosterpoort ga, wat ben ik dan?
quote:Ik kom uit Rotterdam. *bikkel*
Op maandag 24 februari 2003 00:24 schreef Toffe_Ellende het volgende:[..]
een noordeling?
4 maart ben ik ook maar weer van de partij. Ik wil ze toch een keer hebben gezien met goed geluid graag (dat was op Dynamo wel anders ).
quote:Kom jij ook op de Grienende Vrijgezellen Meet, naar ik hoorde uit betrouwbare bron ?
Op maandag 24 februari 2003 00:26 schreef Vork het volgende:
Dat doet er niet toe4 maart ben ik ook maar weer van de partij. Ik wil ze toch een keer hebben gezien met goed geluid graag (dat was op Dynamo wel anders
).
Ik heb dus gewoon geen geld voor Opeth. .
quote:Maar misschien alleen omdat ik die dag rond dat tijdspit ongeveer zeer toevallig in de buurt zou kunnen zijn
Op maandag 24 februari 2003 00:48 schreef AudreyHepburn het volgende:
Kom jij ook op de Grienende Vrijgezellen Meet, naar ik hoorde uit betrouwbare bron ?
quote:Ik ook niet, maar ik heb vrienden, naar het schijnt, waarvan er dus nog eentje 13 Euro van me krijgt. gelukkig heb ik dat tegen die tijd wel, tenminste dat was wel de bedoeling.
Ik heb dus gewoon geen geld voor Opeth..
quote:De sfeer was er wel goed
Op maandag 24 februari 2003 00:26 schreef Vork het volgende:
4 maart ben ik ook maar weer van de partij. Ik wil ze toch een keer hebben gezien met goed geluid graag (dat was op Dynamo wel anders).
quote:Dat zeker, maar dat was ook wel een beetje typisch aan het gehele festival. De plaats was goed, sfeer fantastisch, weer was perfect en het was niet te druk, niet te rustig. ik heb me echt vermaakt die dag. alleen kwa muziek en voornamelijk kwa geluid was het maar matigjes, maar niemand daar daar nog wat om gaf, want volgens mij heeft iedereen zich prima vermaakt.
Op maandag 24 februari 2003 09:32 schreef MrTorture het volgende:
De sfeer was er wel goed
quote:Datzelfde vroeg ik me ook al af, nooit gedacht dat ik er onder de indruk van zou zijn.
Op dinsdag 28 januari 2003 20:23 schreef Toffe_Ellende het volgende:
Hoe komt het toch dat ik wel van Opeth houdt maar ik totaal niets van de extreme muziek van de meest death- en blackmetal-bands begrijp.
eigenlijk wil ik ze nu ook wel allemaal
quote:Ik geloof dat ik een vierkantje moet zijn
Op zondag 23 februari 2003 22:35 schreef DeadKennedy het volgende:
4 maart 2003, Tivoli Utrecht
be there or be square!
quote:Dat is een veelbelovende review, jammer dat 'Damnation' in plaats van maart waarschijnlijk pas in mei wordt uitgegeven.
Op maandag 24 februari 2003 15:38 schreef OphiOn het volgende:
check: http://www.digitalmetal.com/reviews.asp?cid=3946
quote:Best goede review ja
Op maandag 24 februari 2003 15:53 schreef Ascaroth het volgende:[..]
Dat is een veelbelovende review, jammer dat 'Damnation' in plaats van maart waarschijnlijk pas in mei wordt uitgegeven.
Ik zou eerst 1 maart naar Groningen gaan om Opeth te zien. Helaas moet ik nu hopen dat er nog kaartjes zijn voor 4 maart.
Overigens vind ik de support act, Madder Mortem, niet echt heel bijzonder. Hoewel Deadlands een leuk album is vind ik hem te snel eentonig worden. Daar komt ook nog bij dat ik vrouwelijke clean vocals vaak niet leuk vind. Maarja Opeth gaat de avond helemaal top maken.
quote:Ik kende het verder niet, maar had laatst een MP3 van maddermortem.com gedownload. Wat een afschuwelijke stem heeft dat mens zeg...
Op woensdag 26 februari 2003 14:28 schreef Subterranean het volgende:
Overigens vind ik de support act, Madder Mortem, niet echt heel bijzonder. Hoewel Deadlands een leuk album is vind ik hem te snel eentonig worden. Daar komt ook nog bij dat ik vrouwelijke clean vocals vaak niet leuk vind. Maarja Opeth gaat de avond helemaal top maken.
quote:Net als de naam van de band
Op woensdag 26 februari 2003 21:49 schreef Ascaroth het volgende:[..]
Ik kende het verder niet, maar had laatst een MP3 van maddermortem.com gedownload. Wat een afschuwelijke stem heeft dat mens zeg...
Misschien zie ik ze ooit nog eens
en zo heel goed ken ik ze ook (nog) niet..
maar nrs als The Moor, Still Day Beneath The Sun, Harvet en Face of Melinda zijn super!
...maar wat was Opeth fucking, fucking goed!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...en nu tijd voor een biertje..
quote:Ze speelden niks van Damnation, daar gaan ze apart voor touren binnenkort.
Op zondag 2 maart 2003 02:40 schreef Vork het volgende:
Ik ben erg benieuwd disndag! speelde ze ook nieuwerst wrk en zoja hoe was dat, hoe klonk dat?
quote:Dan kan ik in ieder geval het een en ander nog meezingen mocht ik daar behoefte aan hebben.
Op zondag 2 maart 2003 02:48 schreef FLIPNEUS het volgende:
Ze speelden niks van Damnation, daar gaan ze apart voor touren binnenkort.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |