FOK!forum / Voetbal / Peter Bosz ontslagen bij Bayer Leverkusen.....
tong80dinsdag 23 maart 2021 @ 11:07
Peter Bosz is niet langer trainer van Bayer Leverkusen. De Nederlandse trainer is dinsdag ontslagen.
Behalve Bosz hoeven ook zijn assistenten Hendrie Krüzen en Rob Maas zich niet meer in Leverkusen te melden.


ecfcac48-8a81-11eb-9f9d-0217670beecd.jpg

De clubleiding presenteerde dinsdag meteen een opvolger. De Duitser Hannes Wolf (39) komt over van de Duitse voetbalbond waar hij de nationale ploeg onder 18 jaar onder zijn hoede had. Hij is aangesteld tot het einde van het seizoen.

Leverkusen verloor zondag bij het laag geklasseerde Hertha BSC (3-0) alweer voor de tiende keer dit jaar in alle competities. De club werd in februari ook al door Young Boys uitgeschakeld in de Europa League. De Zwitsers werden deze maand simpel opzij gezet door Ajax.

Bosz, eerder onder meer werkzaam als coach bij Ajax, weigerde zondag na de nederlaag in Berlijn in te gaan op zijn positie. Die wankelde omdat de ploeg na een goede competitiestart steeds verder wegzakte in de Bundesliga. Leverkusen was in december nog koploper maar vindt zichzelf inmiddels terug op de zesde plaats. Zicht op deelname aan de Champions League volgend seizoen lijkt inmiddels verdwenen, de club moet zelfs oppassen helemaal buiten de plaatsen te vallen die recht geven op Europees voetbal. Op de vraag of hij dacht bij de eerstvolgende competitiewedstrijd na de interlandperiode nog op de bank te zitten, antwoordde Bosz slechts met ja.

„Gezien de voetbaltechnische ontwikkeling van de afgelopen weken zijn we tot de conclusie gekomen dat het ontslag van Peter Bosz niet meer te vermijden was”, verklaarde technisch directeur Rudi Völler. „De 3-0-nederlaag van zondag was helaas kenmerkend. Onze ploeg vervalt steeds in hetzelfde patroon. We zijn er niet in geslaagd de steeds terugkerende fouten te voorkomen. Na een zakelijke en open analyse van de situatie hebben we, hoezeer we Peter Bosz ook waarderen, besloten tot deze stap te komen.”

Bosz (57) was sinds december 2018 in dienst van Bayer Leverkusen. De oud-voetballer van onder meer Vitesse, RKC en Feyenoord, debuteerde in 2002 als hoofdtrainer bij De Graafschap in het betaalde voetbal. Daarna werkte hij onder meer bij Heracles Almelo, Vitesse en Ajax. Met die laatste club bereikte hij in 2017 de finale van de Europa League waarin Manchester United te sterk was. Het attractieve spel van de Amsterdammers leverde Bosz een contract op bij Borussia Dortmund waar hij echter al na een half jaar werd ontslagen.

https://www.telegraaf.nl/(...)bij-bayer-leverkusen

Dat wordt tot zijn pensioen geld verdienen in de woestijn of bij Feijenoord.

:T
Netsplitterdinsdag 23 maart 2021 @ 11:10
Mooi moment om De Boer pootje te lichten. *O*
Marsenaldinsdag 23 maart 2021 @ 11:14
Tja.

Ze zoeken in Nederland ook nog trainers.
maxi-musdinsdag 23 maart 2021 @ 11:17
Vind ik wel wat voor AZ.
de_boswachterdinsdag 23 maart 2021 @ 11:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 maart 2021 11:17 schreef maxi-mus het volgende:
Vind ik wel wat voor AZ.
Bosz is in feite net zo'n trainer als Schmidt. Zichzelf afberen op balbezit en kansen maar onderaan de streep weinig tot geen resultaat behalen. Als AZ zijnde moet je Peter Bosz niet willen.
Zipportaldinsdag 23 maart 2021 @ 11:34
quote:
Voor dit nieuws hebben we een melding verstuurd. Blijf ook met meldingen op de hoogte van belangrijk nieuws.
Alleen proleten hebben pushmeldingen voor sportberichten aan.
#ANONIEMdinsdag 23 maart 2021 @ 12:13
Niet te snel naar Ajax terug alvast bedankt
#ANONIEMdinsdag 23 maart 2021 @ 12:14
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 maart 2021 11:27 schreef de_boswachter het volgende:

[..]

Bosz is in feite net zo'n trainer als Schmidt. Zichzelf afberen op balbezit en kansen maar onderaan de streep weinig tot geen resultaat behalen. Als AZ zijnde moet je Peter Bosz niet willen.
Zou Bosz wel terug naar NL komen denk je
fetXdinsdag 23 maart 2021 @ 12:22
Overrated trainer.
de_boswachterdinsdag 23 maart 2021 @ 12:45
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 maart 2021 12:14 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:

[..]

Zou Bosz wel terug naar NL komen denk je
Laten we hopen dat ze hem bij de grens staande houden
Noberdinsdag 23 maart 2021 @ 12:49
Twiitchdinsdag 23 maart 2021 @ 13:13
Goh, weer een Nederlandse trainer die het niet redt in het buitenland. Wat verrassend.
Marsenaldinsdag 23 maart 2021 @ 13:16
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 maart 2021 12:22 schreef fetX het volgende:
Overrated trainer.
Is ie echt overrated? Want iedereen weet precies wat ie wel en wat ie niet kan, en waar het mis gaat en hij is qua resultaat daar ook wel stabiel in. Ik denk dat Bosz precies op waarde geschat wordt, en als je hem aanneemt, neem je het vooruizicht dat een team als een kaartenhuis in elkaar flikkert als aanvaardbaar risico erbij.
Pedrosodinsdag 23 maart 2021 @ 13:29
Slecht nieuws voor Pascal Jansen.
Sabatadinsdag 23 maart 2021 @ 13:35
Dat het nu misging ligt vooral aan het keepersprobleem. Lukas Hradeçki was een prima sluitpost die de "oeps" momenten in de verdediging nog een beetje kon camoufleren, al viel het bij de laatste overwinning (5-2) tegen Stuttgart op hoe makkelijk Sasha Kalezic door de verdediging liep en scoorde (en dat is een boomlange slungel van een Oostenrijker, die echt wel opvalt in de 16). Lomb was een keeper die nog nooit op deze manier had gevoetbald en Grill kon het iets beter, maar door die onzekerheid gingen veel kansen die ontstonden uit counters er veel makkelijker in. Eigenlijk een kopie van hoe het in Dortmund mis ging toen Blascikowski weg viel en Socratis het niet kon bolwerken (en het ook niet met Bosz aanvallende tactiek eens was).

Maar goed hij ligt er nu uit. Reserveren voor als De Bier ontslag neemt? Door sturen richting Alkmaar? Of toch wachten tot Mönchengladbach geen kandidaat trainer meer kan vinden
-XOR-dinsdag 23 maart 2021 @ 13:39
Bosz gaat echt niet naar AZ en als bondscoach lijkt hij me ook niet geschikt. Ik denk dat hij hoopt op een Spaanse subtopper.
tong80dinsdag 23 maart 2021 @ 15:03
2-9 tegen Real Sociedat ?

:T
supernigerdinsdag 23 maart 2021 @ 16:23
Dikke doei.
tong80dinsdag 23 maart 2021 @ 17:15
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 maart 2021 13:39 schreef -XOR- het volgende:
Bosz gaat echt niet naar AZ en als bondscoach lijkt hij me ook niet geschikt. Ik denk dat hij hoopt op een Spaanse subtopper.
Dit soort dingen zeg ik al 30 jaar over Advocaat.

:T
Idisromwoensdag 24 maart 2021 @ 13:36
1 FC Kaiserlautern is misschien wat voor Peter Bosz. Heracles en Vitesse gingen er destijds ook op vooruit onder zijn leiding.
LangeTabbetjewoensdag 24 maart 2021 @ 13:49
Bij Schalke 04 kan je nog wat opbouwen :), lijkt me ook wel iets voor hem....
tong80woensdag 24 maart 2021 @ 16:07
quote:
0s.gif Op woensdag 24 maart 2021 13:36 schreef Idisrom het volgende:
1 FC Kaiserlautern is misschien wat voor Peter Bosz.
Die degradeerden ooit, en wonnen de tweede Bundesliga. Daarna werden ze kampioen in de Bundesliga.

Nürnberg werd landskampioen, om seizoen later te degraderen.

:T
tong80zaterdag 27 maart 2021 @ 14:04
Over een paar interlands bondscoach.

:T