FOK!forum / Forum-, Topic- en Userspellen / [AKQ] #3341 Blame Canada...
pipsterdonderdag 4 maart 2021 @ 13:05
header.png

Welkom bij de Algemene Kennis Quiz, deel 3341!
We nodigen iedereen graag uit om mee te doen, maar lees dan wel eerst deze openingspost een keer goed door.


Geef slechts één antwoord per keer. Pas wanneer de vraagsteller aangeeft dat het niet juist is, mag je opnieuw een antwoord geven. Wanneer je een ingeving krijgt en toch een nieuw antwoord wilt geven, geef dan duidelijk aan dat je eerdere post niet meer geldt. Als er meerdere antwoorden op een vraag zijn, dan mag je er net zoveel, en dus niet één meer, geven als dat de vraagsteller aangeeft te willen horen.

Bewerk je antwoord nooit. Spelfouten, toevoegingen of verbeteringen zijn geen geldige redenen om je antwoord te editten. Wanneer je iets op je antwoord hebt aan te merken, post dat dan in een nieuw bericht. Wanneer een post bewerkt blijkt te zijn, is deze per direct ongeldig.

Opzoeken is verboden. Het gebruik van internetpagina's, encyclopedieën, platenhoezen, boeken en elke andere bron is absoluut niet toegestaan. Ook vragen aan huisgenoten, een moeder die meeleest en haar mond niet kan houden of geflashed worden bij het chatten wordt als opzoeken beschouwd. Wanneer blijkt dat je je hier toch schuldig aan hebt gemaakt, krijg je minpunten en word je mogelijk voor een paar delen uitgesloten.

stellen.jpg
Je krijgt 15 minuten om een nieuwe vraag te stellen, vanaf het moment dat jouw antwoord is goedgekeurd. Na 15 minuten mag iemand anders een nieuwe vraag stellen en wordt jouw punt ingetrokken. Een uitzondering wordt gemaakt wanneer de goedkeuring langer dan 15 minuten op zich laat wachten (tussen 23:00 uur en 07:00 uur wordt 5 minuten wachttijd op goedkeuring aangehouden, daarna mag je gaan slapen). Er is verder niet één geldige reden om geen nieuwe vraag te stellen.

Formuleer je vraag duidelijk. Wanneer een vraag meerdere antwoorden heeft, geef dan duidelijk aan hoeveel je er wilt horen en of ze in één post moeten staan. Wanneer je dit niet aangeeft, gaat het punt naar degene die als laatste het antwoord compleet maakt. Geef specifiek aan wat voor antwoord je verwacht (dus niet Waarvandaan .. ?, maar Uit welk continent/land/dorp .. ? en niet Wat voor dier .. ?, maar Wat voor soort slang/vis/beer .. ?). Vermijd verder het gebruik van een schuine streep (bijv. Welk lied / van wie?), omdat het niet duidelijk maakt of je beide vragen (lied en artiest) beantwoord wilt hebben, of slechts één van de vragen (lied of artiest). Tot slot het verzoek om je vragen dikgedrukt te stellen, zodat iedereen kan zien dat het een quizvraag betreft.

Wissel het onderwerp zoveel mogelijk af. Stel niet vaker dan 3 keer een vraag over hetzelfde onderwerp, maar nog beter is om voor elke nieuwe vraag een ander onderwerp te kiezen. Zo blijven deelnemers gemotiveerder dan wanneer er telkens een vraag komt over een onderwerp waar ze minder van weten.

Vermijd ordinaire gokvragen. Vragen die beginnen met wanneer, welk jaar, hoeveel, etc. hebben vaak weinig met algemene kennis te maken en een hoop gegok is dan ook het gevolg. Dat betekent echter niet dat je nooit naar een getal mag vragen!

Houd het topic actief. Geef tijdig aan of een antwoord fout is en plaats hints wanneer een vraag lastig blijkt te zijn. Als het juiste antwoord maar niet komt, dan mag je een nieuwe vraag stellen. Je mag zelf kiezen of je het antwoord op jouw vorige vraag geeft, of dat je die vraag open laat staan. In dat laatste geval mag men de vorige vraag nog beantwoorden voordat het topic gesloten is.

goedkeuren.jpg
Als vraagsteller ben jij degene die een antwoord goedkeurt. Het punt geven doe je door de actuele stand van het topic te kopiëren en bij de juiste gebruiker een punt op te tellen. Geef dit duidelijk aan, bijvoorbeeld dikgedrukt. Wanneer een gebruiker nog niet in de lijst staat, voeg hem of haar dan gewoon toe. Elk 10e topic worden er dubbele punten gegeven.

Probeer binnen 15 minuten een antwoord goed of af te keuren. Wanneer je 15 minuten niks van je laat horen, mag een andere deelnemer een antwoord controleren en eventueel goedkeuren. Als het juiste antwoord dan nog niet gegeven is, mag iemand anders een nieuwe vraag stellen en blijft jouw vraag open staan.

Een juist antwoord is een juist antwoord. Wanneer iemand een goed antwoord geeft dat je eigenlijk niet wilde horen, dan is dat jammer voor jou en dien je het alsnog goed te keuren. Voorkom zulke situaties door je vraag dus duidelijk te formuleren.

Wees soepel met spellingsfouten. Door het soms hoge tempo worden letters nog wel eens vergeten of omgedraaid. Ook bij (buitenlandse) namen mag je niet verwachten dat ze foutloos gespeld worden. Afkortingen zullen ook regelmatig als antwoord gegeven worden, als vraagsteller mag je zelf beslissen of je daar genoegen mee neemt.

overig.jpg
Probeer slowchatten te beperken. Het is niet verboden, maar het is niet de bedoeling dat vragen en antwoorden worden bedolven onder offtopic geneuzel. Als je echt graag wilt slowchatten kun je in de AKQ Slowchat-reeks terecht.
De actuele stand van topic 3251 tot topic 3500 vind je hier (eennalaatste tab), met dank aan Mark!

De stand van alle topics vind je hier, met dank aan Mark_V, ScottTracy, Ofyles2, Flitspaal en Mark!
De score werd geüpdatet door Mark! _O_

Discussies over vragen, antwoorden of andere dingen waar je het niet mee eens bent of gewoon iets over kwijt wilt, kun je kwijt in het AKQ-discussietopic.

Oude delen teruglezen kan gemakkelijk via de Topicreeks: AKQ - Algemene Kennis Quiz.

Dan wensen we je ten slotte nog veel succes en plezier in deze reeks!
pipsterdonderdag 4 maart 2021 @ 13:08
Openstaande vraag.

quote:
Calgary is niet de grootste stad van de staat waarin het ligt.
Welke stad is wel de hoofdstad van die staat?
pipsterdonderdag 4 maart 2021 @ 13:11
Edmonton
DTFdonderdag 4 maart 2021 @ 13:13
Stand

Pipster 1
DTFdonderdag 4 maart 2021 @ 13:14
Calgary is trouwens wél de grootste stad natuurlijk.
Dat was een typo.
pipsterdonderdag 4 maart 2021 @ 13:26
Hoe heet de schrijver van Life of Pi ?
pipsterdonderdag 4 maart 2021 @ 14:12
Het is een Canadees, wel in Spanje geboren.
pipsterdonderdag 4 maart 2021 @ 15:22
Y. M. zijn de initialen.
slaveloosdonderdag 4 maart 2021 @ 18:39
Yann Martell
pipsterdonderdag 4 maart 2021 @ 18:59
quote:
0s.gif Op donderdag 4 maart 2021 18:39 schreef slaveloos het volgende:
Yann Martell
Correct
Stand

pipster 1
slaveloos 1
slaveloosdonderdag 4 maart 2021 @ 22:03
Welke kunstenaar verloor zijn benen door een aanslag op zijn auto?
qajariaqdonderdag 4 maart 2021 @ 22:10
quote:
0s.gif Op donderdag 4 maart 2021 22:03 schreef slaveloos het volgende:
Welke kunstenaar verloor zijn benen door een aanslag op zijn auto?
Rob Scholten
slaveloosdonderdag 4 maart 2021 @ 22:24
quote:
0s.gif Op donderdag 4 maart 2021 22:10 schreef qajariaq het volgende:

[..]

Rob Scholten
Scholte is t maar een kniesoor enz... Nooit opgelost volgens mij

Stand
pipster 1
slaveloos 1
qajariaq 1 ^O^
qajariaqvrijdag 5 maart 2021 @ 08:06
Bogor ligt op 54 kilometer ten zuiden van het centrum van Jakarta, op een hoogte van ongeveer 300 meter boven de zeespiegel en wordt omgeven door dode vulkanen zoals de Gunung Gede Pangrango en Gunung Salak. Bogor heeft meer onweersbuien dan elke andere plaats op aarde; de stad is in Indonesië dan ook bekend als Kota Hujan, de Regenstad.

Onder welke naam was Bogor bekend voor 1945?
slaveloosvrijdag 5 maart 2021 @ 09:07
Jogjakarta?
qajariaqvrijdag 5 maart 2021 @ 13:29
Yogyakarta (Nederlands, historisch: Jogjakarta, oude spelwijze: Djokjakarta, vaak kortweg Djokja genoemd)
Dat is het dus duidelijk niet.

Het is een zeer Nederlands klinkende naam. Bogor was voor vele kolonisten de verblijfplaats/bestuurlijk centrum in het warme seizoen.
Quyxz_vrijdag 5 maart 2021 @ 13:31
Weltevreden?
qajariaqvrijdag 5 maart 2021 @ 14:43
Nee, maar wel net zo Nederlands.
DTFvrijdag 5 maart 2021 @ 16:08
Zal wel iets zijn als Buitenhuis ofzo.
qajariaqvrijdag 5 maart 2021 @ 17:19
Dat begint er op te lijken.

Geen quote omdat DTF dan bevoordeeld zou zijn (niet persoonlijk bedoeld).
qajariaqvrijdag 5 maart 2021 @ 21:44
In wikipedia vind ik in NL drie landgoederen/woonhuizen met die naam plus een scouting locatie.
qajariaqzaterdag 6 maart 2021 @ 09:43
:O kan verwijzen naar:

Bogor (stadsgemeente), een stadsgemeente op Java, in de koloniale tijd :O genoemd
Bogor (regentschap), een regentschap op Java
:O (Leiden), een buitenplaats in Leiden
Huize :O , een woning in Soest
Paleis te :O , presidentieel paleis en voormalig paleis van de gouverneur-generaal in Bogor
Scoutcentrum :O , een kampeerterrein in Baarn
Villa :O , een buitenhuis in Baarn
derLudolfzaterdag 6 maart 2021 @ 10:45
Buitenzorg?
qajariaqzaterdag 6 maart 2021 @ 11:14
quote:
1s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 10:45 schreef derLudolf het volgende:
Buitenzorg?
Hehe, ik was al bang een andere vraag te moeten verzinnen, Snel weer verder hoop ik.

Stand
pipster 1
slaveloos 1
qajariaq 1
derLudolf 1
derLudolfzaterdag 6 maart 2021 @ 11:24
Pure gok op buiten :D

Wat wordt bedoelt met de "drie-meter band"?
FireFox1zaterdag 6 maart 2021 @ 11:26
Zendapparatuur?
derLudolfzaterdag 6 maart 2021 @ 11:40
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 11:26 schreef FireFox1 het volgende:
Zendapparatuur?
Band als een bereik, niet een groep die muziek maakt :D

Oftewel waar zendt die apparatuur op uit :P
FireFox1zaterdag 6 maart 2021 @ 11:41
quote:
1s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 11:40 schreef derLudolf het volgende:

[..]

Band als een bereik, niet een groep die muziek maakt :D

Oftewel waar zendt die apparatuur op uit :P
Middengolf? (geen idee)
qajariaqzaterdag 6 maart 2021 @ 11:41
Op frequenties met ongeveer 3 meter golflengte.
qajariaqzaterdag 6 maart 2021 @ 11:42
Rond de 100 Khz dus.
derLudolfzaterdag 6 maart 2021 @ 11:46
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 11:42 schreef qajariaq het volgende:
Rond de 100 Khz dus.
Je zit er een paar nullen vanaf :D
qajariaqzaterdag 6 maart 2021 @ 11:47
goed in hoofdrekenen ben ik kennelijk niet.
quote:
1s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 11:46 schreef derLudolf het volgende:

[..]

Je zit er een paar nullen vanaf :D
Was net een correctie aan het typen. factor 1000 fout. 100 Mhz dan. die drie meter klopt wel natuurlijk.
derLudolfzaterdag 6 maart 2021 @ 12:34
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 11:47 schreef qajariaq het volgende:
goed in hoofdrekenen ben ik kennelijk niet.
[..]

Was net een correctie aan het typen. factor 1000 fout. 100 Mhz dan. die drie meter klopt wel natuurlijk.
Ik ga het niet zo lang rekken als jij :+ De FM-band bedoelde ik, maar ja dat slaat meer op de zendtechniek.

Buitenzorg, zo heet de geheime zender van de domste inwoner van het dorp :+


Stand
pipster 1
slaveloos 1
qajariaq 2
derLudolf 1
qajariaqzaterdag 6 maart 2021 @ 12:44
Ja, ik zat meer aan technische aspecten te denken dat aan het gebruiksdoel.

Volgende vraag.
quote:
Een rijkswegenplan was in Nederland een structuurplan op rijksniveau om bestaande rijkswegen te verbeteren en nieuwe verbindingen aan te leggen. Het eerste van deze plannen werd in B:)B gemaakt;
Welk jaar?
MadMasterzaterdag 6 maart 2021 @ 13:01
1841?
Quyxz_zaterdag 6 maart 2021 @ 13:07
1930 ofzo
qajariaqzaterdag 6 maart 2021 @ 13:27
Die laatste datum zit dichter in de buurt.
Quyxz_zaterdag 6 maart 2021 @ 13:46
Exact jaartal weet ik niet. Ik denk dan eerder voor 1930 dan erna, maar nummers gokken vind ik niet nodig. :P
qajariaqzaterdag 6 maart 2021 @ 13:47
quote:
1s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 13:46 schreef Quyxz_ het volgende:
Exact jaartal weet ik niet. Ik denk dan eerder voor 1930 dan erna, maar nummers gokken vind ik niet nodig. :P
Gewoon doen, anders wordt het een langdradig spel.
BasOnezaterdag 6 maart 2021 @ 13:53
quote:
1s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 13:07 schreef Quyxz_ het volgende:
1930 ofzo
Eerder, 1920-1925 iets in die richting.
qajariaqzaterdag 6 maart 2021 @ 13:59
Warm maar geen sigaar.
BasOnezaterdag 6 maart 2021 @ 14:04
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 13:59 schreef qajariaq het volgende:
Warm maar geen sigaar.
Ik denk dat je em @Quyxz_ maar moet geven, het eerste het dichts bij.
Anders krijg je dadelijk posts met jaartallen van 1900 tot 1950 :D
qajariaqzaterdag 6 maart 2021 @ 14:08
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 14:04 schreef BasOne het volgende:

[..]

Ik denk dat je em @:Quyxz_ maar moet geven, het eerste het dichts bij.
Anders krijg je dadelijk posts met jaartallen van 1900 tot 1950 :D
quote:
1s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 13:46 schreef Quyxz_ het volgende:
Exact jaartal weet ik niet. Ik denk dan eerder voor 1930 dan erna, maar nummers gokken vind ik niet nodig. :P
Ja, vragen met jaartallen zijn niet zo handig inderdaad. Quiz_ zat er het dichts bij. Het was 1927

Stand
pipster 1
slaveloos 1
qajariaq 2
derLudolf 1
Quyxz_ 1
Quyxz_zaterdag 6 maart 2021 @ 15:00
Oké!

:X is a 2013 American biographical drama-thriller film directed by Paul Greengrass. Inspired by the 2009 Maersk Alabama hijacking, the film tells the story of a merchant mariner who was taken hostage by Somali pirates under the leadership of Abduwali Muse. It stars Tom Hanks and Barkhad Abdi.

Welke film?
BasOnezaterdag 6 maart 2021 @ 15:05
quote:
1s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 15:00 schreef Quyxz_ het volgende:
Oké!

:X is a 2013 American biographical drama-thriller film directed by Paul Greengrass. Inspired by the 2009 Maersk Alabama hijacking, the film tells the story of a merchant mariner who was taken hostage by Somali pirates under the leadership of Abduwali Muse. It stars Tom Hanks and Barkhad Abdi.

Welke film?

Captain Phillips.

Goeie film, Tom Hanks O+
Quyxz_zaterdag 6 maart 2021 @ 15:07
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 15:05 schreef BasOne het volgende:

[..]

Captain Phillips.

Goeie film, Tom Hanks O+
Zeker goed! Gisteravond gekeken.


53697461.jpg

Stand #3341
pipster 1
slaveloos 1
qajariaq 2
derLudolf 1
Quyxz_ 1
BasOne 1
BasOnezaterdag 6 maart 2021 @ 15:08
quote:
1s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 15:07 schreef Quyxz_ het volgende:

[..]

Zeker goed! Gisteravond gekeken.

[ afbeelding ]

Stand #3341
pipster 1
slaveloos 1
qajariaq 2
derLudolf 1
Quyxz_ 1
BasOne 1
OscarAward.gif

:P
BasOnezaterdag 6 maart 2021 @ 15:10
Naast Captain Phillips speelde Tom Hanks nog een andere kapitein van een schip in een WWII drama.

Welke film?
Quyxz_zaterdag 6 maart 2021 @ 15:10
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 15:08 schreef BasOne het volgende:

[..]

[ afbeelding ]

:P
Is dat jouw UI? _O- Cadeautje dan. :P Ik zit tegenwoordig altijd mobiel. De tijd dat ik UI's zag is zeker 3 jaar geleden. Zo lang is het ook geleden dat dit topic zo snel ging als jij zou willen! Ik zou dat overigens ook wel willen, maar ik denk niet dat dat er nog in zit. ;(


Mijn filmkennis is overigens erg belabberd, dus ik ga de nieuwe vraag niet weten.
BasOnezaterdag 6 maart 2021 @ 15:12
quote:
1s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 15:10 schreef Quyxz_ het volgende:

[..]

Is dat jouw UI? _O- Cadeautje dan. :P Ik zit tegenwoordig altijd mobiel. De tijd dat ik UI's zag is meer zeker 3 jaar geleden. Zo lang is het ook geleden dat dit topic zo snel ging als jij zou willen! Ik zou dat overigens ook wel willen, maar ik denk niet dat dat er nog in zit.
Ben een tijd afwezig geweest van d AKQ, de vragen werden me te gortig, niet algemene maar specifieke kennis.

Ook nog een award voor gekregen :')

Jimmy.gif
BasOnezaterdag 6 maart 2021 @ 15:28
Ik moet nog ff boodschappen doen....

quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 15:10 schreef BasOne het volgende:
Naast Captain Phillips speelde Tom Hanks nog een andere kapitein van een schip in een WWII drama.

Welke film?

Openstaande vraag, kan iemand dat controleren ende sjekken tijdens mijn afwezigheid...
DJMOzaterdag 6 maart 2021 @ 19:05
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 15:28 schreef BasOne het volgende:
Ik moet nog ff boodschappen doen....
[..]

Openstaande vraag, kan iemand dat controleren ende sjekken tijdens mijn afwezigheid...
Gaap. Saving private Ryan.
-edit- en weer weg hier. Werd hierheen gecommandeerd. Verder geen tijd om mee te spelen :P
BasOnezaterdag 6 maart 2021 @ 19:06
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 19:05 schreef DJMO het volgende:

[..]

Gaap. Saving private Ryan.
Good guess, maar nee, hij speelde in SPR idd een Kapitein, maar niet van een schip :P
DJMOzaterdag 6 maart 2021 @ 19:08
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 19:06 schreef BasOne het volgende:

[..]

Good guess, maar nee, hij speelde in SPR idd een Kapitein, maar niet van een schip :P
Whatever :P ik heb hier helemaal geen zin in en ook geen tijd voor :X
MadMasterzaterdag 6 maart 2021 @ 19:10
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 19:08 schreef DJMO het volgende:

[..]

Whatever :P ik heb hier helemaal geen zin in en ook geen tijd voor :X
Doei! :W
BasOnezaterdag 6 maart 2021 @ 19:11
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 19:05 schreef DJMO het volgende:

-edit- en weer weg hier. Werd hierheen gecommandeerd. Verder geen tijd om mee te spelen :P
Gecomandeerd?
Jij bent niet te commanderen, jij bent de commandant!!!
#ANONIEMzaterdag 6 maart 2021 @ 19:12
Forrest Gump
BasOnezaterdag 6 maart 2021 @ 19:14
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 19:12 schreef JorisDrie het volgende:
Forrest Gump
Ook een goeie film met Tom Hanks, maar niet een WWII drama waarin hij een kapitein van een schip speelt.

HINT:

En uberbekende Amerikaanse busmaatschappij heeft dezelfde naam als deze film...
DJMOzaterdag 6 maart 2021 @ 19:18
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 19:14 schreef BasOne het volgende:

[..]

Ook een goeie film met Tom Hanks, maar niet een WWII drama waarin hij een kapitein van een schip speelt.

HINT:

En uberbekende Amerikaanse busmaatschappij heeft dezelfde naam als deze film...
https://www.moviemeter.nl/film/1128681
Deze soms dan?

(ik kan het toch weer niet laten he :;) )
BasOnezaterdag 6 maart 2021 @ 19:20
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 19:18 schreef DJMO het volgende:

[..]

https://www.moviemeter.nl/film/1128681
Deze soms dan?

(ik kan het toch weer niet laten he :;) )
-O-

Lieve schat...

LEES DE FUCKING REGELS!!

"Opzoeken is verboden. Het gebruik van internetpagina's, encyclopedieën, platenhoezen, boeken en elke andere bron is absoluut niet toegestaan. "

Nu moet ik weer een nieuwe vraag verzinnen....
BasOnezaterdag 6 maart 2021 @ 19:27

Wat hebben de Mandalorian en de Predator met elkaar gemeen?


HUC2-018995_R.jpg?w=780predator-5.png?itok=cUawvTes

Ik zoek een acteur
DJMOzaterdag 6 maart 2021 @ 19:28
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 19:20 schreef BasOne het volgende:

[..]

-O-

Lieve schat...

LEES DE FUCKING REGELS!!

"Opzoeken is verboden. Het gebruik van internetpagina's, encyclopedieën, platenhoezen, boeken en elke andere bron is absoluut niet toegestaan. "

Nu moet ik weer een nieuwe vraag verzinnen....
Heb ik allemaal geen tijd voor. sorry :P succes _O-
#ANONIEMzaterdag 6 maart 2021 @ 19:34
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 19:27 schreef BasOne het volgende:

Wat hebben de Mandalorian en de Predator met elkaar gemeen?


[ afbeelding ][ afbeelding ]

Ik zoek een acteur
Arnold Schwarzenegger
BasOnezaterdag 6 maart 2021 @ 19:40
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 19:34 schreef JorisDrie het volgende:

[..]

Arnold Schwarzenegger
Warm, heel warm, maar nee, een iets donkerder gekleurde persoon :P
slavelooszaterdag 6 maart 2021 @ 20:14
Giancarlo Esposito? Gustavo van Breaking Bad?
MetalCorezaterdag 6 maart 2021 @ 21:57
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 19:40 schreef BasOne het volgende:

[..]

Warm, heel warm, maar nee, een iets donkerder gekleurde persoon :P
Toen ik 'm nog nooit gezien had, maar wel van 'm gehoord had, dacht ik als kind dat Schwarzenegger een zwarte neger zou zijn.
BasOnezaterdag 6 maart 2021 @ 22:24
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 20:14 schreef slaveloos het volgende:
Giancarlo Esposito? Gustavo van Breaking Bad?
Nope...
BasOnezaterdag 6 maart 2021 @ 22:24
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 21:57 schreef MetalCore het volgende:

[..]

Toen ik 'm nog nooit gezien had, maar wel van 'm gehoord had, dacht ik als kind dat Schwarzenegger een zwarte neger zou zijn.
.... racist..
slavelooszaterdag 6 maart 2021 @ 22:47
Apollo Creed dan misschien, hoe heet die gast ook alweer?
MetalCorezaterdag 6 maart 2021 @ 22:54
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 22:24 schreef BasOne het volgende:

[..]

.... racist..
Wat een kul, ik was 5 of 6 en dacht gewoon associatief.
BasOnezaterdag 6 maart 2021 @ 23:02
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 22:47 schreef slaveloos het volgende:
Apollo Creed dan misschien, hoe heet die gast ook alweer?
Ding ding...

Nu de naam nog :P
BasOnezaterdag 6 maart 2021 @ 23:03
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 22:54 schreef MetalCore het volgende:

[..]

Wat een kul, ik was 5 of 6 en dacht gewoon associatief.
Ik heb nog wel een broodje voor je als je honger hebt :P
BasOnezaterdag 6 maart 2021 @ 23:43
Dood Topic.

... -O-

Antwoord was Carl Weathers...
harry64zondag 7 maart 2021 @ 01:37
Garpig en nerdy hier :P
Quyxz_zondag 7 maart 2021 @ 11:05
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 maart 2021 23:43 schreef BasOne het volgende:
Dood Topic.

... -O-

Antwoord was Carl Weathers...
Tegenwoordig is het niet ongebruikelijk als een vraag een paar dagen open staat. Zoals gezegd weet ik praktisch niks van films, dus ik kan jouw vragen niet beantwoorden.

Nu je het antwoord geeft en geen nieuwe vraag stelt gaat het topic echt dood. Geef dan hints zoals @qajariaq deed. (Ondanks dat die hints mij ook niks hielpen :') )
BasOnezondag 7 maart 2021 @ 11:10
quote:
1s.gif Op zondag 7 maart 2021 11:05 schreef Quyxz_ het volgende:

[..]

Tegenwoordig is het niet ongebruikelijk als een vraag een paar dagen open staat. Zoals gezegd weet ik praktisch niks van films, dus ik kan jouw vragen niet beantwoorden.

Nu je het antwoord geeft en geen nieuwe vraag stelt gaat het topic echt dood. Geef dan hints zoals @:qajariaq deed. (Ondanks dat die hints mij ook niks hielpen :') )
Vroegah, was het vechten om de antwoorden.
Er ging geen vraag 10 minuten onbeantwoord.

-O-
Its-Jojo-4youzondag 7 maart 2021 @ 11:30
quote:
0s.gif Op zondag 7 maart 2021 11:10 schreef BasOne het volgende:

[..]

Vroegah, was het vechten om de antwoorden.
Er ging geen vraag 10 minuten onbeantwoord.

-O-
inderdaad, als je dan even op tijd ververste dan was het antwoord al 2 keer gegeven :)
MadMasterzondag 7 maart 2021 @ 11:31
quote:
0s.gif Op zondag 7 maart 2021 11:30 schreef Its-Jojo-4you het volgende:

[..]

inderdaad, als je dan even op tijd ververste dan was het antwoord al 2 keer gegeven :)
Dat waren nog eens tijden... :P

Nu komen Frontpage dramaqueens zelfs de boel verkloten... -O-
#ANONIEMzondag 7 maart 2021 @ 12:52
quote:
1s.gif Op zondag 7 maart 2021 11:31 schreef MadMaster het volgende:

[..]

Dat waren nog eens tijden... :P

Nu komen Frontpage dramaqueens zelfs de boel verkloten... -O-
Verkloten? Hoe dan?
tong80zondag 7 maart 2021 @ 14:04
Staat er een vraag open ?

:T
derLudolfzondag 7 maart 2021 @ 14:23
Als er film vragen worden gesteld dan laat ik het topic helaas ook dood gaan.

Genoeg offtopic.

Wat is de hoofdstad van Oezbekistan?
Mobster273zondag 7 maart 2021 @ 15:55
Tashkent
tong80zondag 7 maart 2021 @ 16:06
quote:
0s.gif Op zondag 7 maart 2021 15:55 schreef Mobster273 het volgende:
Tashkent
Ik hoop het. :{

:T
derLudolfzondag 7 maart 2021 @ 16:09
quote:
0s.gif Op zondag 7 maart 2021 15:55 schreef Mobster273 het volgende:
Tashkent
Stand #3341
pipster 1
slaveloos 1
qajariaq 2
derLudolf 1
Quyxz_ 1
BasOne 1
Mobster273 1
Mobster273zondag 7 maart 2021 @ 16:26
Deze Duitser (1915-1993) publiceerde een catalogus van nabije sterren. Het resultaat hiervan is dat veel sterren nog altijd alleen bekend onder zijn achtermaan en een volgnummer.

Hoe heet hij?
MadMasterzondag 7 maart 2021 @ 18:17
quote:
0s.gif Op zondag 7 maart 2021 12:52 schreef JorisDrie het volgende:

[..]

Verkloten? Hoe dan?
Zie post 59 in dit topic...
Deisyyzondag 7 maart 2021 @ 22:33
Oehoe, genoeg ge-SCt .
Quyxz_zondag 7 maart 2021 @ 22:43
quote:
0s.gif Op zondag 7 maart 2021 16:26 schreef Mobster273 het volgende:
Deze Duitser (1915-1993) publiceerde een catalogus van nabije sterren. Het resultaat hiervan is dat veel sterren nog altijd alleen bekend onder zijn achtermaan en een volgnummer.

Hoe heet hij?

Zijn dat die met een M? Messier?
Mobster273zondag 7 maart 2021 @ 23:14
quote:
1s.gif Op zondag 7 maart 2021 22:43 schreef Quyxz_ het volgende:

[..]

Zijn dat die met een M? Messier?
Nee, die niet.
Wel de juiste helft van het alfabet.
pipsterdinsdag 9 maart 2021 @ 10:06
keine blasse ahnung
Mobster273dinsdag 9 maart 2021 @ 19:49
Het antwoord was Wilhelm Gliese.

Hoe heet de ster die het dichtste bij onze zon staat?
Quyxz_dinsdag 9 maart 2021 @ 23:58
Proxima centauri
Quyxz_woensdag 10 maart 2021 @ 00:05
:X is een duingebied op de grens van Noord- en Zuid-Holland. Het gebied heeft de grootste damhertenpopulatie van Nederland. Er wordt geschat dat er ongeveer 3.000 damherten rondlopen

Welk gebied?
slavelooswoensdag 10 maart 2021 @ 00:10
Kennemer duinen?
MadMasterwoensdag 10 maart 2021 @ 08:12
Amsterdamse waterleiding duinen...
Quyxz_woensdag 10 maart 2021 @ 10:50
quote:
1s.gif Op woensdag 10 maart 2021 08:12 schreef MadMaster het volgende:
Amsterdamse waterleiding duinen...
Correct! Gegarandeerd herten spotten daar.


Stand #3341
pipster 1
slaveloos 1
qajariaq 2
derLudolf 1
Quyxz_ 2
BasOne 1
Mobster273 1
MadMaster 1
pipsterwoensdag 10 maart 2021 @ 10:58
Als je daar 5 minuten lang geen hert spot is dat een prestatie, je struikelt over die beest en daar.
MadMasterwoensdag 10 maart 2021 @ 11:35
quote:
6s.gif Op woensdag 10 maart 2021 10:58 schreef pipster het volgende:
Als je daar 5 minuten lang geen hert spot is dat een prestatie, je struikelt over die beest en daar.
Dit is regelmatig de situatie bij mijn collega voor de deur die in Zandvoort woont:

wnzveiu.jpg
MadMasterwoensdag 10 maart 2021 @ 11:40
p06kkdlj.jpg

Wat is de niet Latijnse naam van dit uitgestorven diersoort?
pipsterwoensdag 10 maart 2021 @ 11:44
quote:
0s.gif Op woensdag 10 maart 2021 11:35 schreef MadMaster het volgende:

[..]

Dit is regelmatig de situatie bij mijn collega voor de deur die in Zandvoort woont:

[ afbeelding ]
Haha, een collega van mijn vrouw loopt ook af en toe te klagen dat de herten in de achtertuin zijn wezen schooien.
pipsterwoensdag 10 maart 2021 @ 11:44
Reuze Eland?
MadMasterwoensdag 10 maart 2021 @ 11:45
quote:
6s.gif Op woensdag 10 maart 2021 11:44 schreef pipster het volgende:
Reuze Eland?
Dat is het wel, maar is niet de naam...
Karstmanwoensdag 10 maart 2021 @ 11:56
Elk?
MadMasterwoensdag 10 maart 2021 @ 11:58
quote:
2s.gif Op woensdag 10 maart 2021 11:56 schreef Karstman het volgende:
Elk?
En dan nog iets...
Karstmanwoensdag 10 maart 2021 @ 11:59
Reuzen Elk?
MadMasterwoensdag 10 maart 2021 @ 13:11
quote:
2s.gif Op woensdag 10 maart 2021 11:59 schreef Karstman het volgende:
Reuzen Elk?
Nee, hij is vernoemd naar een land...
Karstmanwoensdag 10 maart 2021 @ 13:21
Ja dat wordt een beetje gokken Zweedse Elk
pipsterwoensdag 10 maart 2021 @ 13:21
Russian Elk
MadMasterwoensdag 10 maart 2021 @ 13:26
quote:
2s.gif Op woensdag 10 maart 2021 13:21 schreef Karstman het volgende:
Ja dat wordt een beetje gokken Zweedse Elk
quote:
6s.gif Op woensdag 10 maart 2021 13:21 schreef pipster het volgende:
Russian Elk
Hmmm, als je het niet weet, dan wordt het inderdaad gokken.
Laat ik verklappen dat ze in dat land St. Patricks Day hebben... :P
Karstmanwoensdag 10 maart 2021 @ 13:27
Ierse Elk!
MadMasterwoensdag 10 maart 2021 @ 13:28
quote:
2s.gif Op woensdag 10 maart 2021 13:27 schreef Karstman het volgende:
Ierse Elk!
Tadaaa!

megaloceros-giganteus-irish-elk-size.jpg

Stand #3341
pipster 1
slaveloos 1
qajariaq 2
derLudolf 1
Quyxz_ 2
BasOne 1
Mobster273 1
MadMaster 1
Karstman 1
Karstmanwoensdag 10 maart 2021 @ 13:35
Die is best aan de maat!

We blijven in Ierland dan maar, het is bijna St. Patricks Day, dat associeren we met groen en veel bier. St. Patrick heeft een symbool waar hij vaak mee wordt afgebeeld en dat wordt gezien als het "embleem" van Ierland maar het niet is.
Wat is het embleem van St. Patrick en wat is het embleem van Ierland?
pipsterwoensdag 10 maart 2021 @ 13:37
Klavertje tegenover Harp (echte embleem)
Karstmanwoensdag 10 maart 2021 @ 13:41
quote:
6s.gif Op woensdag 10 maart 2021 13:37 schreef pipster het volgende:
Klavertje tegenover Harp (echte embleem)
U gaat door voor een pint groen bier!

Stand #3341
pipster 2
slaveloos 1
qajariaq 2
derLudolf 1
Quyxz_ 2
BasOne 1
Mobster273 1
MadMaster 1
Karstman 1
pipsterwoensdag 10 maart 2021 @ 14:02
quote:
:) is een kruidenlikeur genoemd naar het ;) in de Franse Alpen en bereid door :D van de Grande :) in de buurt van Grenoble. De drank is gemaakt van 130 verschillende planten, (Alpen)kruiden en specerijen. Alle likeuren bevatten dezelfde 130 kruiden, maar door hun verschillende verhoudingen en verouderingswijzen (en -duur) worden er verschillende versies gemaakt. De basis van alle likeuren vormt de elixer, nog steeds gemaakt naar het ingewikkelde recept dat de monniken in 1605 in bezit kregen, en toen al als erg oud gezien werd. Elixer komt uit het Arabisch en betekent: "de steen der wijzen'. De :) likeuren behoren tot de meest complexe producten op drankgebied.
:) = ?
DTFwoensdag 10 maart 2021 @ 14:04
Genepi
Karstmanwoensdag 10 maart 2021 @ 14:06
Almunder ofzo, hele rare naam ligt op het puntje van mijn tong
pipsterwoensdag 10 maart 2021 @ 14:10
Vooralsnog niet het juiste antwoord.
pipsterwoensdag 10 maart 2021 @ 14:24
Tijd voor een hint(je)

genoemd naar het kartuizerklooster in de Franse Alpen en bereid door kartuizers van de Grande :)
Postbus100woensdag 10 maart 2021 @ 14:48
Dit zijn van die vragen dat je denkt : interessant, ben benieuwd naar het antwoord.
pipsterwoensdag 10 maart 2021 @ 14:54
De eerste en laatste letter deelt deze drank met Champagne, is wel 1 letter langer
MadMasterwoensdag 10 maart 2021 @ 15:03
Chartreuze...
pipsterwoensdag 10 maart 2021 @ 15:08
quote:
0s.gif Op woensdag 10 maart 2021 15:03 schreef MadMaster het volgende:
Chartreuze...
^O^

Stand #3341
pipster 2
slaveloos 1
qajariaq 2
derLudolf 1
Quyxz_ 2
BasOne 1
Mobster273 1
MadMaster 2
Karstman 1
MadMasterwoensdag 10 maart 2021 @ 15:19
iohSeit.jpg

Welke film?
DTFwoensdag 10 maart 2021 @ 15:20
Chariots of Fire
MadMasterwoensdag 10 maart 2021 @ 15:57
quote:
0s.gif Op woensdag 10 maart 2021 15:20 schreef DTF het volgende:
Chariots of Fire
Stand #3341
pipster 2
slaveloos 1
qajariaq 2
derLudolf 1
Quyxz_ 2
BasOne 1
Mobster273 1
MadMaster 2
Karstman 1
DTF 1
Postbus100woensdag 10 maart 2021 @ 20:21
quote:
0s.gif Op woensdag 10 maart 2021 15:19 schreef MadMaster het volgende:
[ afbeelding ]

Welke film?
Mr Bean, opening van de Olympische spelen in Londen in 2012 :D :+

DTFdonderdag 11 maart 2021 @ 15:06
Waar kennen we de naam Rhein Fire van?
MadMasterdonderdag 11 maart 2021 @ 16:24
quote:
0s.gif Op donderdag 11 maart 2021 15:06 schreef DTF het volgende:
Waar kennen we de naam Rhein Fire van?
Van de Euro League van American Football, de club uit Dusseldorf...

Go Admirals! *O*
DTFdonderdag 11 maart 2021 @ 16:27
Zo jammer dat het gestopt is.
En zo jammer dat de laatste wedstrijd waar ik heen was de verloren World Bowl finale was tegen Frankfurt Galaxy :(

Stand #3341
pipster 2
slaveloos 1
qajariaq 2
derLudolf 1
Quyxz_ 2
BasOne 1
Mobster273 1
MadMaster 3
Karstman 1
DTF 1
MadMasterdonderdag 11 maart 2021 @ 16:55
quote:
0s.gif Op donderdag 11 maart 2021 16:27 schreef DTF het volgende:
Zo jammer dat het gestopt is.
En zo jammer dat de laatste wedstrijd waar ik heen was de verloren World Bowl finale was tegen Frankfurt Galaxy :(
Als Amsterdam Crusaders aanhanger heb ik aardig wat Europese successen mee mogen maken...

Andere sport:

uQ45emH.jpg

Welke sport?
DTFdonderdag 11 maart 2021 @ 17:30
Een vriend van me speelt bij Leiden Lightning,, dus dat moet maar mijn team zijn dan.
Ik zie dat ze in juni 2019 62-0 verloren hebben van Crusaders _O-
derLudolfdonderdag 11 maart 2021 @ 18:00
quote:
0s.gif Op donderdag 11 maart 2021 16:55 schreef MadMaster het volgende:

[..]

Als Amsterdam Crusaders aanhanger heb ik aardig wat Europese successen mee mogen maken...

Andere sport:

[ afbeelding ]

Welke sport?
Squash?
MadMasterdonderdag 11 maart 2021 @ 18:01
quote:
1s.gif Op donderdag 11 maart 2021 18:00 schreef derLudolf het volgende:

[..]

Squash?
:N
Mobster273donderdag 11 maart 2021 @ 20:16
Padel?
MadMasterdonderdag 11 maart 2021 @ 20:17
quote:
0s.gif Op donderdag 11 maart 2021 20:16 schreef Mobster273 het volgende:
Padel?
Ook bekend als pygmeeën tennis... :P

Stand #3341
pipster 2
slaveloos 1
qajariaq 2
derLudolf 1
Quyxz_ 2
BasOne 1
Mobster273 2
MadMaster 3
Karstman 1
DTF 1
Mobster273vrijdag 12 maart 2021 @ 10:54
Oeps... Niet gedacht dat dat goed was :@

Hoe heet de eigenaresse van de Diner uit de Garfield-strips?
ScottTracymaandag 15 maart 2021 @ 10:09
Selma?
tong80maandag 15 maart 2021 @ 10:32
Als je niet binnen tien minuten antwoordt worden we woest.

:T
pipstermaandag 15 maart 2021 @ 12:55
Irma in de NL versie.
Mobster273maandag 15 maart 2021 @ 15:38
quote:
6s.gif Op maandag 15 maart 2021 12:55 schreef pipster het volgende:
Irma in de NL versie.
In de amerikaanse ook ;)

Stand #3341
MadMaster 3
pipster 3
qajariaq 2
Quyxz_ 2
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 1
Karstman 1
derLudolf 1
DTF 1
pipstermaandag 15 maart 2021 @ 16:04
jX8khCj.jpg

Hoe heet deze kat?
FireFox1maandag 15 maart 2021 @ 17:40
Fritz
qajariaqmaandag 15 maart 2021 @ 18:12
Garfield?
MadMastermaandag 15 maart 2021 @ 18:20
Heinz...
pipstermaandag 15 maart 2021 @ 18:40
quote:
1s.gif Op maandag 15 maart 2021 18:20 schreef MadMaster het volgende:
Heinz...
Yes
Stand #3341
MadMaster 4
pipster 3
qajariaq 2
Quyxz_ 2
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 1
Karstman 1
derLudolf 1
DTF 1
MadMastermaandag 15 maart 2021 @ 19:07
Wat heeft 57 variaties?
Postbus100maandag 15 maart 2021 @ 19:43
quote:
1s.gif Op maandag 15 maart 2021 19:07 schreef MadMaster het volgende:
Wat heeft 57 variaties?
Goldberg?
MadMastermaandag 15 maart 2021 @ 19:44
quote:
2s.gif Op maandag 15 maart 2021 19:43 schreef Postbus100 het volgende:

[..]

Goldberg?
Geen idee waar je op doelt, maar :N ...
Postbus100maandag 15 maart 2021 @ 19:46
quote:
1s.gif Op maandag 15 maart 2021 19:44 schreef MadMaster het volgende:

[..]

Geen idee waar je op doelt, maar :N ...
Mijn eerste associaties met variaties is Goldberg van Bach: https://nl.wikipedia.org/wiki/Goldbergvariaties.
Maar wist niet precies hoeveel delen dat waren. 32 dus blijkbaar.
slaveloosmaandag 15 maart 2021 @ 20:31
Tomaten ketchup?
MadMastermaandag 15 maart 2021 @ 20:36
quote:
0s.gif Op maandag 15 maart 2021 20:31 schreef slaveloos het volgende:
Tomaten ketchup?
Niet zo maar een ketchup...
slaveloosmaandag 15 maart 2021 @ 20:44
Heinz dan natuurlijk
FireFox1maandag 15 maart 2021 @ 20:50
-foutje-
MadMastermaandag 15 maart 2021 @ 20:57
quote:
0s.gif Op maandag 15 maart 2021 20:44 schreef slaveloos het volgende:
Heinz dan natuurlijk
Ik ken overigens zelf maar een stuk of 10 van de andere variaties...

1581434992527_567x567.png

quote:
Henry John Heinz introduceerde de slogan ´57 varieties´ in 1896. Volgens de overleveringen, werd Heinz geïnspireerd door een reclame die hij zag van een schoenenwinkel, waarin werd aangegeven dat de winkel meer dan 21 verschillende stijlen schoenen te koop had. Heinz bedacht op basis hiervan de slogan ´57 varieties´ die zou verwijzen naar de diversiteit aan producten die werd aangeboden door de onderneming van Heinz. Het nummer 57 bleek echter geen enkele relatie te hebben met het aantal verschillende producten van Heinz, in 1892, vier jaar voordat de slogan voor het eerst werd gebruikt, had Heinz al meer dan 60 producten. Henry John Heinz zou later stellen dat het nummer redelijk willekeurig was gekozen. Vijf was zijn lievelingsnummer en zeven het lievelingsnummer van zijn vrouw.
Stand #3341
MadMaster 4
pipster 3
qajariaq 2
Quyxz_ 2
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 2
Karstman 1
derLudolf 1
DTF 1
slaveloosmaandag 15 maart 2021 @ 21:15
Wat maak ik hiermee?

4 eetlepels mayonaise
3 theelepels ketchup
Een halve ui
Een halve theelepel kerriepoeder
Snufje cayennepoeder
Snufje paprikapoeder
Snufje zwarte peper
MadMastermaandag 15 maart 2021 @ 21:17
quote:
0s.gif Op maandag 15 maart 2021 21:15 schreef slaveloos het volgende:
Wat maak ik hiermee?

4 eetlepels mayonaise
3 theelepels ketchup
Een halve ui
Een halve theelepel kerriepoeder
Snufje cayennepoeder
Snufje paprikapoeder
Snufje zwarte peper
Joppiesaus?
slaveloosmaandag 15 maart 2021 @ 21:20
quote:
1s.gif Op maandag 15 maart 2021 21:17 schreef MadMaster het volgende:

[..]

Joppiesaus?
Zeker en best lekker als je hem zelf maakt!

Stand #3341
MadMaster 5 ^O^
pipster 3
qajariaq 2
Quyxz_ 2
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 2
Karstman 1
derLudolf 1
DTF 1
MadMastermaandag 15 maart 2021 @ 21:37
De ui deed het 'm, anders had ik kerriesaus gezegd.

Welke drank (of dranken) gaat (gaan) er doorgaans in een cocktailsaus?
derLudolfmaandag 15 maart 2021 @ 21:42
whiskey
pipstermaandag 15 maart 2021 @ 21:45
Ik heb daar lange tijd een fles Canadian Club voor gebruikt, omdat ik liever iets anders drink. Sherry zou ook kunnen.
qajariaqmaandag 15 maart 2021 @ 22:08
Volgens miij gaat daar iets zoets in, rum?
MadMastermaandag 15 maart 2021 @ 22:17
quote:
1s.gif Op maandag 15 maart 2021 21:45 schreef pipster het volgende:
Ik heb daar lange tijd een fles Canadian Club voor gebruikt, omdat ik liever iets anders drink. Sherry zou ook kunnen.
Half goed...

In beginsel geen whisk(e)y, hoewel ik dat zelf wel doe.
Ook geen rum...
slaveloosmaandag 15 maart 2021 @ 22:30
Brandy
derLudolfmaandag 15 maart 2021 @ 22:31
Cognac
MadMastermaandag 15 maart 2021 @ 22:34
quote:
0s.gif Op maandag 15 maart 2021 22:31 schreef derLudolf het volgende:
Cognac
En natuurlijk kan je er doorheen gooien wat je wilt, maar dit zijn wel zo ongeveer de basis ingrediënten:

quote:
Van oudsher begeleidde deze saus een culinaire cocktail, zoals een garnalencocktail of een krabcocktail. Verdere ingrediënten zijn lobbig geslagen ongezoete room, ketchup, paprikapoeder, sherry, cognac, gembersiroop, citroensap, peper en zout. De paprikapoeder moet worden opgelost in de sherry om korrelvorming in de saus te voorkomen. De whisky-cocktailsaus is een variatie op de cocktailsaus. De cognac wordt dan vervangen door whisky.
Stand #3341
MadMaster 5 ^O^
pipster 3
qajariaq 2
Quyxz_ 2
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 2
Karstman 1
derLudolf 2
DTF 1
derLudolfmaandag 15 maart 2021 @ 22:37
Toevallig zaterdag nog een garnalencocktail gemaakt :+

:X is a brand of instant still cameras and instant films marketed by Fujifilm.
Quyxz_maandag 15 maart 2021 @ 23:03
Polaroid?
derLudolfdinsdag 16 maart 2021 @ 07:09
quote:
1s.gif Op maandag 15 maart 2021 23:03 schreef Quyxz_ het volgende:
Polaroid?
Nee, dat is de grote kleinere concurrent.
DTFdinsdag 16 maart 2021 @ 11:35
De link congac naar Kodak?
derLudolfdinsdag 16 maart 2021 @ 18:39
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 maart 2021 11:35 schreef DTF het volgende:
De link congac naar Kodak?
Nee.
Het best verkochte fotografische product van de afgelopen jaren. Fuji verkocht meer van deze camera's dan dat alle Japanse merken samen aan digitale camera's. Oa bij de HEMA vind je ze.

Het antwoord staat er bijna.
derLudolfzaterdag 20 maart 2021 @ 18:49
Fujifilm Instax

71vVyKwaHjL._AC_SX466_.jpg

Waar ligt de grootste binnenhaven van Europa?
qajariaqzaterdag 20 maart 2021 @ 20:30
quote:
1s.gif Op zaterdag 20 maart 2021 18:49 schreef derLudolf het volgende:
Fujifilm Instax

[ afbeelding ]

Waar ligt de grootste binnenhaven van Europa?
Dat moet haast wel de IJzeren poort zijn aan de Donau, een plaatsnaam blijf ik je schuldig.
derLudolfzaterdag 20 maart 2021 @ 20:37
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 maart 2021 20:30 schreef qajariaq het volgende:

[..]

Dat moet haast wel de IJzeren poort zijn aan de Donau, een plaatsnaam blijf ik je schuldig.
Nee.
Quyxz_zaterdag 20 maart 2021 @ 23:14
Telt Hamburg als binnenhaven?
derLudolfzaterdag 20 maart 2021 @ 23:23
quote:
1s.gif Op zaterdag 20 maart 2021 23:14 schreef Quyxz_ het volgende:
Telt Hamburg als binnenhaven?
Nee. Wel het juiste land.
Quyxz_zaterdag 20 maart 2021 @ 23:34
Dan heb ik geen idee, maar ik wil nog wel op Düsseldorf gokken.
derLudolfzondag 21 maart 2021 @ 09:28
Verder stroomafwaarts. :)
tong80zondag 21 maart 2021 @ 14:53
quote:
1s.gif Op zaterdag 20 maart 2021 18:49 schreef derLudolf het volgende:
Fujifilm Instax

[ afbeelding ]

Waar ligt de grootste binnenhaven van Europa?
Keulen :?

:T
derLudolfzondag 21 maart 2021 @ 17:12
Nein...
Het ligt daar waar de Ruhr in de Rijn mondt.
FireFox1zondag 21 maart 2021 @ 17:42
Duisburg?
derLudolfzondag 21 maart 2021 @ 18:16
quote:
0s.gif Op zondag 21 maart 2021 17:42 schreef FireFox1 het volgende:
Duisburg?
Ja *G*

Stand #3341
MadMaster 5
pipster 3
qajariaq 2
Quyxz_ 2
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 2
Karstman 1
derLudolf 2
DTF 1
FireFox1 1
FireFox1zondag 21 maart 2021 @ 19:29
Wat wordt er bedoeld met een goldilocks zone?
derLudolfzondag 21 maart 2021 @ 19:36
Een gebied in het heelal op dusdanige afstand van de zon (of een andere ster) dat leven in theorie mogelijk zou kunnen zijn.
FireFox1zondag 21 maart 2021 @ 19:39
quote:
1s.gif Op zondag 21 maart 2021 19:36 schreef derLudolf het volgende:
Een gebied in het heelal op dusdanige afstand van de zon (of een andere ster) dat leven in theorie mogelijk zou kunnen zijn.
Keurig.

Stand #3341
MadMaster 5
pipster 3
qajariaq 2
Quyxz_ 2
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 2
Karstman 1
derLudolf 3
DTF 1
FireFox1 1
derLudolfzondag 21 maart 2021 @ 20:14
Waar vind je dit transportmiddel

received-861393987758563.jpg
qajariaqzondag 21 maart 2021 @ 20:21
quote:
1s.gif Op zondag 21 maart 2021 20:14 schreef derLudolf het volgende:
Waar vind je dit transportmiddel

[ afbeelding ]
De Swebebahn in Wuppertahl
derLudolfzondag 21 maart 2021 @ 20:22
quote:
0s.gif Op zondag 21 maart 2021 20:21 schreef qajariaq het volgende:

[..]

De Swebebahn in Wuppertahl
Klopt

Stand #3341
MadMaster 5
pipster 3
qajariaq 3
Quyxz_ 2
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 2
Karstman 1
derLudolf 3
DTF 1
FireFox1 1
qajariaqzondag 21 maart 2021 @ 20:27
quote:
Ereprijs ( *O* ) is een groot geslacht van planten. In Nederland zijn er 23 wilde soorten bekend. Daarnaast zijn er ook nog een aantal soorten in cultuur. Er zijn overblijvend kruiden maar er zijn ook soorten die eenjarig zijn. Wereldwijd zijn meer dan 500 soorten bekend.
Wat is de Latijnse naam van ereprijs?
qajariaqzondag 21 maart 2021 @ 21:46
Een best wel bekende naam in NL.
derLudolfmaandag 22 maart 2021 @ 07:57
Geen idee
qajariaqmaandag 22 maart 2021 @ 08:21
Het is een meisjesnaam maar ook bekend van iets anders.
qajariaqmaandag 22 maart 2021 @ 08:29
Veronica gaan jullie niet raden kennelijk. Laat ik voor de snelheid van het spel maar een andere vraag stellen.

Wat voor type is een daguerreotype?

Ik ben tot een uur of twee onbereikbaar dus als iemand anders antwoorden wil bevestigen vind ik dat prima.
derLudolfmaandag 22 maart 2021 @ 08:48
Een van de eerste fotografische procedees. Volgens mij met een lichtgevoelige laag op koper.
qajariaqmaandag 22 maart 2021 @ 08:55
quote:
1s.gif Op maandag 22 maart 2021 08:48 schreef derLudolf het volgende:
Een van de eerste fotografische procedees. Volgens mij met een lichtgevoelige laag op koper.
Klopt

Stand #3341
MadMaster 5
derLudolf 4
pipster 3
qajariaq 3
Quyxz_ 2
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 2
Karstman 1
DTF 1
FireFox1 1
derLudolfmaandag 22 maart 2021 @ 20:30
Voor dit voorjaar staat het vertrek van internationale nachttreinen na enkele jaren afwezigheid weerd gepland. Van welke spoorwegmaatschappij zijn deze treinen?
qajariaqmaandag 22 maart 2021 @ 20:37
Deutsche Bahn?
derLudolfmaandag 22 maart 2021 @ 21:26
quote:
0s.gif Op maandag 22 maart 2021 20:37 schreef qajariaq het volgende:
Deutsche Bahn?
Nee die stopte er in 2015? mee :)
Quyxz_maandag 22 maart 2021 @ 22:25
Eurostar?
Postbus100maandag 22 maart 2021 @ 22:27
Zwitserse maatschappij. Maar ja, hoe heet die...? Het is in ieder geval naar Bern toe als ik goed geïnformeerd ben.
derLudolfdinsdag 23 maart 2021 @ 08:14
Neen. Wenen en Innsbruck gaat de trein vooraleerst naar toe.
Quyxz_dinsdag 23 maart 2021 @ 09:11
Dan zal het wel de OBB zijn
derLudolfdinsdag 23 maart 2021 @ 11:47
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 maart 2021 09:11 schreef Quyxz_ het volgende:
Dan zal het wel de OBB zijn
Jup. Waren ook onder DB nog de laatste bestemmingen overigens

Stand #3341
MadMaster 5
derLudolf 4
pipster 3
qajariaq 3
Quyxz_ 3
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 2
Karstman 1
DTF 1
FireFox1 1
Quyxz_dinsdag 23 maart 2021 @ 12:13
Ik ben ooit eens met OBB van Innsbruck naar Venetië gereden, via de Brennerpas met sneeuw en alles. Heel cool. :D


Na die treinrit, ben ik ook in het plaatsje Sant'Agata Bolognese geweest. Waarvan is dit plaatsje bekend?
Rockfiredinsdag 23 maart 2021 @ 13:24
Van de Bolognese saus? :T Zal wel niet, want daarvoor bezoek je zo'n plaats toch niet lijkt mij :P
FireFox1dinsdag 23 maart 2021 @ 14:33
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 maart 2021 12:13 schreef Quyxz_ het volgende:
Ik ben ooit eens met OBB van Innsbruck naar Venetië gereden, via de Brennerpas met sneeuw en alles. Heel cool. :D

Ik ook :D Absoluut genot O+

OT: vraag? Geen idee :')
Quyxz_dinsdag 23 maart 2021 @ 15:21
Ik dacht al wel dat het een lastige vraag zou zijn. Het nabijgelegen Maranello is bekend om iets vergelijkbaars, maar niet precies hetzelfde...!
FireFox1dinsdag 23 maart 2021 @ 15:27
quote:
3s.gif Op dinsdag 23 maart 2021 15:21 schreef Quyxz_ het volgende:
Ik dacht al wel dat het een lastige vraag zou zijn. Het nabijgelegen Maranello is bekend om iets vergelijkbaars, maar niet precies hetzelfde...!
Maranello is bekend om Ferrari..
derLudolfdinsdag 23 maart 2021 @ 15:32
Lamborghini?
Quyxz_dinsdag 23 maart 2021 @ 15:36
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 maart 2021 15:32 schreef derLudolf het volgende:
Lamborghini?
Dat is wat ik zocht. De Lamborghini-fabriek staat daar.

Lamborghini heeft geen eigen testtrack, dus je ziet dagelijks in Sant'Agata Bolognese gloednieuwe in folie verpakte Lambo's rijden voor hun eerste kilometers. :D


Stand #3341
MadMaster 5
derLudolf 5
pipster 3
qajariaq 3
Quyxz_ 3
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 2
Karstman 1
DTF 1
FireFox1 1
FireFox1dinsdag 23 maart 2021 @ 15:37
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 maart 2021 15:32 schreef derLudolf het volgende:
Lamborghini?
Ik dacht het, maar zei niks :')
derLudolfdinsdag 23 maart 2021 @ 17:14
Wie is premier van Italië?
tong80dinsdag 23 maart 2021 @ 17:17
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 maart 2021 17:14 schreef derLudolf het volgende:
Wie is premier van Italië?
Premasculi ?

:T
derLudolfdinsdag 23 maart 2021 @ 17:22
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 maart 2021 17:17 schreef tong80 het volgende:

[..]

Premasculi ?

:T
Nee
Quyxz_dinsdag 23 maart 2021 @ 17:47
Ik kon er maar één bedenken na Berlusconi, maar ik wist dat die het niet meer was. Wat blijkt: we zijn al 5 premiers verder. :D
derLudolfdinsdag 23 maart 2021 @ 17:50
Als je in je portemonnee kijkt kom je zijn naam misschien tegen ;)
FireFox1dinsdag 23 maart 2021 @ 18:48
Eurolusconi?
derLudolfdinsdag 23 maart 2021 @ 19:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 maart 2021 18:48 schreef FireFox1 het volgende:
Eurolusconi?
:D

Nee. De opvolger is Lagarde.
pipsterwoensdag 24 maart 2021 @ 09:54
Draghi
pipsterwoensdag 24 maart 2021 @ 11:32
Zo weet je wat we gaan gewoon door.

quote:
Zwelgje blijkt echter niet "zomaar" een draak te zijn. Het is een " }) ", die groeit en een wilde draak wordt als hij boos gemaakt wordt of als hij plezier heeft.
}) = ?
Quyxz_woensdag 24 maart 2021 @ 13:10
Faunaat?

Alhoewel ik die naam niet herken uit Harry Potter.
pipsterwoensdag 24 maart 2021 @ 13:15
Zwelgje komt dan ook niet uit Harry Potter.

a1fdbf9d3ea711e7fd82f8bf630763c1.jpg
MadMasterwoensdag 24 maart 2021 @ 13:39
quote:
6s.gif Op woensdag 24 maart 2021 11:32 schreef pipster het volgende:
Zo weet je wat we gaan gewoon door.
[..]

}) = ?
Een zwelbast.
Kan die film niet meer zien, kwam voorheen elke Kerst op TV bij Veronica...
pipsterwoensdag 24 maart 2021 @ 13:41
quote:
0s.gif Op woensdag 24 maart 2021 13:39 schreef MadMaster het volgende:

[..]

Een zwelbast.
Kan die film niet meer zien, kwam voorheen elke Kerst op TV bij Veronica...
Correct uiteraard, met uw welnemen.

Stand #3341
MadMaster 6
derLudolf 5
pipster 4
qajariaq 3
Quyxz_ 3
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 2
Karstman 1
DTF 1
FireFox1 1

Ook maar een puntje voor Draghi neergezet.
MadMasterwoensdag 24 maart 2021 @ 13:47
Erex0QX.jpg

Onder welke naam kennen we dit fenomeen?
FireFox1woensdag 24 maart 2021 @ 13:52
Portugese oorlogschip
MadMasterwoensdag 24 maart 2021 @ 13:57
quote:
0s.gif Op woensdag 24 maart 2021 13:52 schreef FireFox1 het volgende:
Portugese oorlogschip
Stand #3341
MadMaster 6
derLudolf 5
pipster 4
qajariaq 3
Quyxz_ 3
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 2
Karstman 1
DTF 1
FireFox1 2
FireFox1woensdag 24 maart 2021 @ 14:01
Wat is de axiale variatie van planeet aarde?
qajariaqwoensdag 24 maart 2021 @ 14:37
quote:
0s.gif Op woensdag 24 maart 2021 14:01 schreef FireFox1 het volgende:
Wat is de axiale variatie van planeet aarde?
Bedoel je hoeveel of wat het is?

Het is het verschijnsel dat de polen niet altijd exact de zelfde kant uit wijzen maar daar een beetje omheen wobbellen. Hoe groot dat effect is en op welke tijdschaal heb ik weinig idee van. Ik dacht ergens in de term van een paar duizend jaar.
Quyxz_woensdag 24 maart 2021 @ 15:01
Of bedoel je 'axial tilt'?

Dat is het verschijnsel dat de as van de aarde niet perfect haaks op de draairichting om de zon staat. Dat is de reden dat we seizoenen hebben.
#ANONIEMwoensdag 24 maart 2021 @ 16:10
quote:
0s.gif Op woensdag 24 maart 2021 14:01 schreef FireFox1 het volgende:
Wat is de axiale variatie van planeet aarde?
3.1° per 26'000 jaar, dacht ik.
FireFox1woensdag 24 maart 2021 @ 20:41
quote:
0s.gif Op woensdag 24 maart 2021 14:37 schreef qajariaq het volgende:

[..]

Bedoel je hoeveel of wat het is?

Het is het verschijnsel dat de polen niet altijd exact de zelfde kant uit wijzen maar daar een beetje omheen wobbellen. Hoe groot dat effect is en op welke tijdschaal heb ik weinig idee van. Ik dacht ergens in de term van een paar duizend jaar.
Ik bedoel eigenlijk hoeveel graden de aarde "getilt" is en tussen welke hoeken.
qajariaqwoensdag 24 maart 2021 @ 22:40
quote:
0s.gif Op woensdag 24 maart 2021 20:41 schreef FireFox1 het volgende:

[..]

Ik bedoel eigenlijk hoeveel graden de aarde "getilt" is en tussen welke hoeken.
Dus wat @Quyxz_ bedoeld.

De poolcirkels zitten op ruim 66 graden en de keerkringen dacht ik rond de 23 graden. Dan zal die tilt ook wel op 23 graden zitten.
Quyxz_woensdag 24 maart 2021 @ 22:44
quote:
0s.gif Op woensdag 24 maart 2021 22:40 schreef qajariaq het volgende:

[..]

Dus wat @:Quyxz_ bedoeld.

De poolcirkels zitten op ruim 66 graden en de keerkringen dacht ik rond de 23 graden. Dan zal die tilt ook wel op 23 graden zitten.
Goede redenatie! :D Had ik zo snel nog niet bedacht
qajariaqwoensdag 24 maart 2021 @ 22:47
quote:
1s.gif Op woensdag 24 maart 2021 22:44 schreef Quyxz_ het volgende:

[..]

Goede redenatie! :D Had ik zo snel nog niet bedacht
Ja, maar ik vermoed dat jij weer de omschrijving van het begrip goed had. Met kompassen word ik ook altijd zenuwachtig als ze het over variatie, declinatie en inclinatie hebben. Wel ongeveer weten wat het is maar niet weten welk begrip wat is.
FireFox1donderdag 25 maart 2021 @ 00:45
quote:
0s.gif Op woensdag 24 maart 2021 22:40 schreef qajariaq het volgende:

[..]

Dus wat @:Quyxz_ bedoeld.

De poolcirkels zitten op ruim 66 graden en de keerkringen dacht ik rond de 23 graden. Dan zal die tilt ook wel op 23 graden zitten.
In een cyclus van 40.000 jaar tussen de 21.1 en 24.5 graden. Hedendaags rond de 23.5 graden, maar ik reken het goed. Excusus voor de contaminatie!

Stand #3341
MadMaster 6
derLudolf 5
pipster 4
qajariaq 4
Quyxz_ 3
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 2
Karstman 1
DTF 1
FireFox1 2
qajariaqdonderdag 25 maart 2021 @ 10:26
Over variatie gesproken. Bij een kompas is de variatie de afwijking tussen het kaart noorden en het magnetisch noorden. Voor Nederland is dat momenteel bijna verwaarloosbaar maar de magnetische pool schuift (sneller dan ooit) naar het oosten Ergens tussen Canada en Siberië.

Met hoeveel kilometer verschuift (momenteel) de magnetische noordpool per jaar?
pipsterdonderdag 25 maart 2021 @ 10:44
Tja jeetje wat zal het zijn, kilometertje of 10 per jaar.
Quyxz_donderdag 25 maart 2021 @ 10:48
Ik vind dit hele interessante onderwerpen voor vragen, maar ik heb een aversie voor 'hoeveel'-vragen. Leidt over het algemeen alleen maar tot gokken. ;(
pipsterdonderdag 25 maart 2021 @ 11:04
Ja is lastig met dit soort vragen, is meer een educated guess, dan een juist antwoord.
qajariaqdonderdag 25 maart 2021 @ 11:56
Dan laat ik het open staan voor wie het wel leuk vindt. Andere vraag.

Hoe heet het schip wat het Suezkanaal blokkeert?
pipsterdonderdag 25 maart 2021 @ 11:58
Evergreen
qajariaqdonderdag 25 maart 2021 @ 12:09
Dat is de naam van de eigenaar, niet van het schip zelf.
pipsterdonderdag 25 maart 2021 @ 12:11
Kon mij alleen het plaatje zo voor de geest halen, met die letters er zo groot op. Geen idee dan.
derLudolfdonderdag 25 maart 2021 @ 12:44
Ever Given dacht ik.
qajariaqdonderdag 25 maart 2021 @ 12:54
quote:
1s.gif Op donderdag 25 maart 2021 12:44 schreef derLudolf het volgende:
Ever Given dacht ik.
Helemaal juist.

Stand #3341
MadMaster 6
derLudolf 6
pipster 4
qajariaq 4
Quyxz_ 3
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 2
Karstman 1
DTF 1
FireFox1 2
derLudolfdonderdag 25 maart 2021 @ 18:04
Begin dit jaar lagen er twee bijzondere schepen van Heerema in de Rotterdamse haven. Hoe heten ze?
Berkerydinsdag 30 maart 2021 @ 09:03
Maak er maar een rebus van.
derLudolfdinsdag 30 maart 2021 @ 09:37
quote:
6s.gif Op dinsdag 30 maart 2021 09:03 schreef Berkery het volgende:
Maak er maar een rebus van.
F8Vw5C5.png

Die andere geloof ik wel.
Quyxz_dinsdag 30 maart 2021 @ 09:52
Thialf :D
derLudolfdinsdag 30 maart 2021 @ 10:04
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 maart 2021 09:52 schreef Quyxz_ het volgende:
Thialf :D
Jow
credit-heerema-marine-contractors-119034.jpg
Quyxz_dinsdag 30 maart 2021 @ 10:26
Heliotropisme of helionastie is een verschijnsel dat bij sommige plantensoorten optreedt. Wat is het?
FireFox1dinsdag 30 maart 2021 @ 13:34
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 maart 2021 10:26 schreef Quyxz_ het volgende:
Heliotropisme of helionastie is een verschijnsel dat bij sommige plantensoorten optreedt. Wat is het?
Helios is zon in het Latijns, dus fotosynthese?
pipsterdinsdag 30 maart 2021 @ 14:47
Ze kijken graag naar de zon, ofwel ze volgen de zon.
Quyxz_dinsdag 30 maart 2021 @ 18:33
quote:
6s.gif Op dinsdag 30 maart 2021 14:47 schreef pipster het volgende:
Ze kijken graag naar de zon, ofwel ze volgen de zon.
Correct! Zonnebloemen zijn het bekendste voorbeeld! :D


Stand #3341
MadMaster 6
derLudolf 6
pipster 5
qajariaq 4
Quyxz_ 4
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 2
Karstman 1
DTF 1
FireFox1 2
pipsterdinsdag 30 maart 2021 @ 19:03
Wat is de voornaam van Professor Zonnebloem uit Kuifje?
pipsterwoensdag 31 maart 2021 @ 09:19
Niemand voor Zonnebloem? Begint met een T.
Ander ook een punt beschikbaar voor de naam van deze band.

quote:
:) is een Nederlandse percussieband uit Eindhoven.en werd opgericht in 1982 door Willem van Kruijsdijk (soms ook Kruysdyk) en Mies Wilbrink. Samen schrijven en componeren ze stukken voor de band, al zijn ze er sinds 2003 geen lid meer van. De naam :) is afkomstig uit de Kuifje-strip De zaak Zonnebloem: gedurende de hele strip bellen mensen naar kasteel Molensloot, terwijl ze " :) " moeten hebben.
Quyxz_woensdag 31 maart 2021 @ 10:20
Betreft Kuifje geen idee nee.

Die andere vraag mogelijk Slagerij van Kampen?
pipsterwoensdag 31 maart 2021 @ 10:23
quote:
1s.gif Op woensdag 31 maart 2021 10:20 schreef Quyxz_ het volgende:
Betreft Kuifje geen idee nee.

Die andere vraag mogelijk Slagerij van Kampen?
^O^ , Mijnheer Zonnebloem heet Trifonius.
Stand #3341
MadMaster 6
derLudolf 6
pipster 5
qajariaq 4
Quyxz_ 5
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 2
Karstman 1
DTF 1
FireFox1 2
Quyxz_woensdag 31 maart 2021 @ 10:33
Nooit van Trifonius gehoord. :P


Mijn favoriete strip was Asterix en Obelix:

Wat was het beroep van Xynix?
pipsterwoensdag 31 maart 2021 @ 10:38
Ook mijn favoriete strips Asterix en Obelix :) , Xynix is uit de ziener Ziener / waarzegger.
Quyxz_woensdag 31 maart 2021 @ 11:59
quote:
6s.gif Op woensdag 31 maart 2021 10:38 schreef pipster het volgende:
Ook mijn favoriete strips Asterix en Obelix :) , Xynix is uit de ziener Ziener / waarzegger.
:Y


Ik vind het altijd hilarisch; een ziener die Xynix heet. _O-


Stand #3341
MadMaster 6
derLudolf 6
pipster 6
qajariaq 4
Quyxz_ 5
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 2
Karstman 1
DTF 1
FireFox1 2
pipsterwoensdag 31 maart 2021 @ 12:31
quote:
:) was een Frans apotheker. Volgens vele bronnen zou hij ook arts zijn geweest, hoewel hij uit de Faculteit der Geneeskunde van Montpellier is gezet. Hij is vooral bekend als ziener, en als auteur van Les Prophéties.
:) = ?
DTFwoensdag 31 maart 2021 @ 12:46
Ziener.
Nostradamus?
pipsterwoensdag 31 maart 2021 @ 12:51
quote:
0s.gif Op woensdag 31 maart 2021 12:46 schreef DTF het volgende:
Ziener.
Nostradamus?
bien sur
Stand #3341
MadMaster 6
derLudolf 6
pipster 6
qajariaq 4
Quyxz_ 5
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 2
Karstman 1
DTF 2
FireFox1 2
DTFwoensdag 31 maart 2021 @ 14:42
7234d4ae2926dc09a8cce088ef77e841.jpg

Waarvan is dit het logo?
pipsterwoensdag 31 maart 2021 @ 14:54
Toronto Bluejays
DTFwoensdag 31 maart 2021 @ 15:02
quote:
6s.gif Op woensdag 31 maart 2021 14:54 schreef pipster het volgende:
Toronto Bluejays
bien sur
Stand #3341
pipster 7
MadMaster 6
derLudolf 6
qajariaq 4
Quyxz_ 5
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 2
Karstman 1
DTF 2
FireFox1 2
pipsterwoensdag 31 maart 2021 @ 15:10
Van welke boekenserie is Suzanne Collins bekend?
Karstmanwoensdag 31 maart 2021 @ 16:17
Hunger games
pipsterwoensdag 31 maart 2021 @ 16:18
quote:
2s.gif Op woensdag 31 maart 2021 16:17 schreef Karstman het volgende:
Hunger games
^O^
Stand #3341
pipster 7
MadMaster 6
derLudolf 6
qajariaq 4
Quyxz_ 5
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 2
Karstman 2
DTF 2
FireFox1 2
Karstmanwoensdag 31 maart 2021 @ 16:22
Wat werd in 1632 aangelegd en kostte destijds 266.000 gulden
derLudolfwoensdag 31 maart 2021 @ 16:39
De Beemster?
Karstmanwoensdag 31 maart 2021 @ 16:48
quote:
1s.gif Op woensdag 31 maart 2021 16:39 schreef derLudolf het volgende:
De Beemster?
Nee het is geen polder maar een infrastructureel werk gericht op vervoer van personen (en mogelijk goederen)
qajariaqwoensdag 31 maart 2021 @ 17:09
Dat is nog in de tachtigjarige oorlog. Lastig. Omdat het geen droogmakerij is gok ik op een kanaal, maar welke?

Weespertrekvaart?
Karstmanwoensdag 31 maart 2021 @ 17:11
quote:
0s.gif Op woensdag 31 maart 2021 17:09 schreef qajariaq het volgende:
Dat is nog in de tachtigjarige oorlog. Lastig. Omdat het geen droogmakerij is gok ik op een kanaal, maar welke?

Weespertrekvaart?
Bijna goed, zo bijna dat een hint onmogelijk is.
slavelooswoensdag 31 maart 2021 @ 18:32
Haarlemmermeer trekvaart dan?
Karstmanwoensdag 31 maart 2021 @ 18:46
quote:
0s.gif Op woensdag 31 maart 2021 18:32 schreef slaveloos het volgende:
Haarlemmermeer trekvaart dan?
Haarlemmertrekvaart maar vooruit. Het was de eerste speciaal voor passagiers vervoer aangelegde trekvaart. Eerdere trekvaarten waren, sinds de 15e eeuw vooral in gebruik voor vrachtvervoer.

Stand #3341
pipster 7
MadMaster 6
derLudolf 6
qajariaq 4
Quyxz_ 5
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 3
Karstman 2
DTF 2
FireFox1 2
MadMasterwoensdag 31 maart 2021 @ 19:15
quote:
0s.gif Op woensdag 31 maart 2021 18:46 schreef Karstman het volgende:

[..]

Haarlemmertrekvaart maar vooruit. Het was de eerste speciaal voor passagiers vervoer aangelegde trekvaart. Eerdere trekvaarten waren, sinds de 15e eeuw vooral in gebruik voor vrachtvervoer.
Vanaf 2019 hebben ze de Haarlemmerweg en de naastgelegen Haarlemmertrekvaart geheel opgekalefaterd.
De kosten daarvan zullen een veelvoud zijn geweest van de aanlegkosten.
Als omwonenden hebben we ruim 1,5 jaar 'plezier' gehad van de werkzaamheden... :X
slavelooswoensdag 31 maart 2021 @ 22:20
Oh ik had ook Haarlemmer trekvaart willen zeggen, maar autocorrect heeft weer eens roet in het eten gegooid...
slavelooswoensdag 31 maart 2021 @ 22:23
Hoe heet de Netflix serie over de Romeinse maffia, waarin de Maffia, zigeuners, corrupte politici en het Vaticaan de hoofdrollen spelen?
slaveloosdonderdag 1 april 2021 @ 11:50
niemand? wil iemand een hint?
pipsterdonderdag 1 april 2021 @ 11:55
Ik denk niet dat ik dit ben tegen gekomen. Gomorra zal het niet zijn, die wonen in Napels dacht ik.
Karstmandonderdag 1 april 2021 @ 11:57
Niet gezien
Berkerydonderdag 1 april 2021 @ 11:58
Suburra
Berkeryvrijdag 2 april 2021 @ 09:28
Omdat ik weet dat het goed is, net het laatste seizoen gezien:

Wie?

quote:
:X (Londen, 8 juli 1934 – Mexico-Stad, 2 december 1982) was een Engelse schrijver, komiek en film- en televisieacteur, beroemd om zijn uitpuilende ogen, die het resultaat van een schildklierziekte waren.
slaveloosvrijdag 2 april 2021 @ 09:54
quote:
6s.gif Op donderdag 1 april 2021 11:58 schreef Berkery het volgende:
Suburra
Zeker goeie serie vond ik

Stand #3341
pipster 7
MadMaster 6
derLudolf 6
qajariaq 4
Quyxz_ 5
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 3
Karstman 2
DTF 2
FireFox1 2
Berkery 1
slaveloosvrijdag 2 april 2021 @ 09:55
quote:
6s.gif Op vrijdag 2 april 2021 09:28 schreef Berkery het volgende:
Omdat ik weet dat het goed is, net het laatste seizoen gezien:

Wie?
[..]

Buster Keaton
Berkeryvrijdag 2 april 2021 @ 10:27
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 april 2021 09:55 schreef slaveloos het volgende:

Buster Keaton
Die is wat ouder :)
MadMastervrijdag 2 april 2021 @ 11:18
quote:
6s.gif Op vrijdag 2 april 2021 09:28 schreef Berkery het volgende:
Omdat ik weet dat het goed is, net het laatste seizoen gezien:

Wie?
[..]

Marty Feldman 👀
Berkeryvrijdag 2 april 2021 @ 11:22
quote:
1s.gif Op vrijdag 2 april 2021 11:18 schreef MadMaster het volgende:

[..]

Marty Feldman 👀
73-11-marty-feldman.jpg

Stand #3341
pipster 7
MadMaster 7
derLudolf 6
qajariaq 4
Quyxz_ 5
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 3
Karstman 2
DTF 2
FireFox1 2
Berkery 1
MadMastervrijdag 2 april 2021 @ 12:43
Wat is de naam voor het per water vervoeren van samengebonden partijen boomstammen?
slaveloosvrijdag 2 april 2021 @ 14:00
Flume
MadMastervrijdag 2 april 2021 @ 14:26
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 april 2021 14:00 schreef slaveloos het volgende:
Flume
Volgens mij/Google is dat het verplaatsen van een individuele boomstam via een waterkanaal...
MadMastervrijdag 2 april 2021 @ 17:31
Denk niet al te moeilijk, zeker niet als je de Nederlandse naam wil noemen...
Postbus100vrijdag 2 april 2021 @ 20:03
Steken?
derLudolfvrijdag 2 april 2021 @ 20:07
Vlotterij
slaveloosvrijdag 2 april 2021 @ 20:43
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 april 2021 14:26 schreef MadMaster het volgende:

[..]

Volgens mij/Google is dat het verplaatsen van een individuele boomstam via een waterkanaal...

Ken het hiervan geen idee hoeveel stammen ze tegelijk gebruiken :D
MadMastervrijdag 2 april 2021 @ 20:57
quote:
1s.gif Op vrijdag 2 april 2021 20:07 schreef derLudolf het volgende:
Vlotterij
Of Log Driving op z'n Engels...

Stand #3341
pipster 7
MadMaster 7
derLudolf 7
qajariaq 4
Quyxz_ 5
Mobster273 2
BasOne 1
slaveloos 3
Karstman 2
DTF 2
FireFox1 2
Berkery 1
tong80zaterdag 3 april 2021 @ 00:02
Dicht ?

:T
derLudolfzaterdag 3 april 2021 @ 08:06
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 april 2021 00:02 schreef tong80 het volgende:
Dicht ?

:T
Nu wel