Dit, ja.quote:Op woensdag 23 december 2020 15:16 schreef escortmk2 het volgende:
Je gaat ouderschapsverlof opnemen, dat is wat anders dan zwangerschapsverlof. Je arbeidsovereenkomst hoeft daar niet voor aangepast te worden.
Dit. Een contractwijziging komt logischerwijs om de hoek kijken als je minder uren gaat werken. Maar waarom een ander contract voor het opnemen van verlof?quote:Op woensdag 23 december 2020 16:23 schreef Twinkle20 het volgende:
Ik snap de noodzaak van conttactwijziging niet zo goed en zou dus ook niet 1-2'3 tekenen
Ja weliswaar benoemd dat het om ouderschapsverlof gaat, maar voor een jaar vastgezet. Volgens mij mag dit niet eens en heb je nog het recht om je verlof aan te passen mochten zaken anders lopen. Daarnaast ook nog wat aanpassingen, waaronder een salaris bevriezing gedurende dat jaar waar met geen woord eerder over is gerept, dit terwijl er net een nieuwe beoordelingscyclus was geïntroduceerd dit jaar. Dus ik vind het nogal bijzonder....quote:Op woensdag 23 december 2020 17:09 schreef Eix het volgende:
[..]
Dit. Een contractwijziging komt logischerwijs om de hoek kijken als je minder uren gaat werken. Maar waarom een ander contract voor het opnemen van verlof?
Is het aantal uren in het nieuwe contract naar beneden bijgesteld?
excuus, bedoelde inderdaad ouderschapsverlof na het zwangerschapsverlof opnemenquote:Op woensdag 23 december 2020 15:16 schreef escortmk2 het volgende:
Je gaat ouderschapsverlof opnemen, dat is wat anders dan zwangerschapsverlof. Je arbeidsovereenkomst hoeft daar niet voor aangepast te worden.
Dat ligt er wel een beetje aan wanneer je dit mailtje hebt gestuurdquote:Op woensdag 23 december 2020 20:36 schreef Michelangela het volgende:
Bedankt voor de reacties allemaal, leek mij ook dat dit niet aangepast hoefde te worden en dat een mailtje met "ik neem een dag in de week ouderschapsverlof op per ../.. op woensdag gedurende 1,5 jaar" voldoende was.
[..]
Dat dus laat er door een expert na kijken, zo oppervlakkig zie ik geen reden waarom een tijdelijke aanpassing op het contract noodzakelijk zou zijn. Het missen van een beoordelingscyclus is al helemaal uit den boze, daar heb je over jaren nog financieel nadeel aan....quote:Op woensdag 23 december 2020 16:23 schreef Twinkle20 het volgende:
Hier nog een link die je wellicht zelf al had gevonden
https://www.rijksoverheid(...)-functie-ongewijzigd
Ik snap de noodzaak van conttactwijziging niet zo goed en zou dus ook niet 1-2'3 tekenen zonder daar eerst goed naar te hebben gekeken, eventueel met iemand die daar meer kaas van heeft gegeten.
netjes drie maanden voor de ingangsdatum, dus dat lijkt me voldoendequote:Op woensdag 23 december 2020 20:42 schreef tombolafan het volgende:
[..]
Dat ligt er wel een beetje aan wanneer je dit mailtje hebt gestuurd
Als je daar nu pas reactie (als in: afwijzing of contractverandering) op krijgt is dat sowieso te laatquote:Op woensdag 23 december 2020 21:08 schreef Michelangela het volgende:
[..]
netjes drie maanden voor de ingangsdatum, dus dat lijkt me voldoende
Dankjewel, dat is ook nog een goeie om mee te nemenquote:Op woensdag 23 december 2020 21:46 schreef tombolafan het volgende:
[..]
Als je daar nu pas reactie (als in: afwijzing of contractverandering) op krijgt is dat sowieso te laat
Klopt, jij hebt per kind recht op x aantal uren onbetaald ouderschapsverlof en die mag je opnemen voor tot het 8ste levensjaar van je kind(eren). Het gaat om 26 werkweken, dus afhankelijk van hoeveel je werkt. In mijn geval 26 x 40 = 1040 uur.quote:Op woensdag 23 december 2020 20:36 schreef Michelangela het volgende:
Bedankt voor de reacties allemaal, leek mij ook dat dit niet aangepast hoefde te worden en dat een mailtje met "ik neem een dag in de week ouderschapsverlof op per ../.. op woensdag gedurende 1,5 jaar" voldoende was.
[..]
Ja weliswaar benoemd dat het om ouderschapsverlof gaat, maar voor een jaar vastgezet. Volgens mij mag dit niet eens en heb je nog het recht om je verlof aan te passen mochten zaken anders lopen. Daarnaast ook nog wat aanpassingen, waaronder een salaris bevriezing gedurende dat jaar waar met geen woord eerder over is gerept, dit terwijl er net een nieuwe beoordelingscyclus was geïntroduceerd dit jaar. Dus ik vind het nogal bijzonder....
quote:Werkgever mag ouderschapsverlof niet weigeren
Uw werkgever mag uw verzoek om ouderschapsverlof niet weigeren. De werkgever mag alleen de verdeling van uw werkuren weigeren. Hij mag dat alleen als uw verlof het bedrijf ernstig in de problemen brengt. In dat geval overlegt uw werkgever met u over een andere verdeling van de verlofuren.
Werkgever oneens met verdeling ouderschapsverlof
Als uw verlof het bedrijf ernstig in de problemen brengt, mag uw werkgever de indeling van de verlofuren na overleg met u wijzigen. Dit kan tot 4 weken voor de ingangsdatum van het ouderschapsverlof. Als u het echt niet eens bent met de verdeling, kunt u de zaak voorleggen aan de rechter.
Tijdelijk andere werktijden na ouderschapsverlof
Na afloop van uw ouderschapsverlof gaat u weer terug naar uw oorspronkelijke werktijden. U heeft de mogelijkheid deze werktijden (arbeidstijdpatroon) tijdelijk aan te passen. Daarbij blijft het aantal uren dat u werkt hetzelfde als voor uw ouderschapsverlof.
U kunt uw werktijden 1 jaar aanpassen. Als uw werkgever akkoord gaat, kan deze periode langer duren.
U vraagt de tijdelijke aanpassing van uw werktijd aan bij uw werkgever. Dit doet u 3 maanden voordat uw ouderschapsverlof afloopt. Uw werkgever moet hier uiterlijk 4 weken voor het einde van uw verlof op reageren. Hij mag uw verzoek weigeren.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |