Als je je Wajong recht wil behouden waarschijnlijk. Je kan er vrijwillig uitstappen toch? Vraag is überhaupt of je dan onder de nieuwe regels Wajong behoudt.quote:Op maandag 2 november 2020 12:16 schreef sjorsie1982 het volgende:
Stel als zzper en wajong recht je 3k per maand binnenharkt, moet je daar dan 70% van inleveren?
Bizar dat je dan ongeveer 1700 per maand moet inleveren.... Terwijl je nu niks inlevert maar geen uitkering krijgt met behoud van wajongrechtquote:Op maandag 2 november 2020 12:19 schreef MevrouwPuff het volgende:
[..]
Als je je Wajong recht wil behouden waarschijnlijk. Je kan er vrijwillig uitstappen toch? Vraag is überhaupt of je dan onder de nieuwe regels Wajong behoudt.
Nee zo werkt het niet, het is niet zo dat je inkomen moet afstaan, maar er wordt gekort op je Wajong uitkering.quote:Op maandag 2 november 2020 12:20 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Bizar dat je dan ongeveer 1700 per maand moet inleveren.... Terwijl je nu niks inlevert maar geen uitkering krijgt met behoud van wajongrecht
Ok duidelijk, het leek me ook al te bizar voor woorden.quote:Op maandag 2 november 2020 12:29 schreef Soldier2000 het volgende:
[..]
Nee zo werkt het niet, het is niet zo dat je inkomen moet afstaan, maar er wordt gekort op je Wajong uitkering.
Bij ¤ 3000,- wordt er 100% gekort op je uitkering. Daarnaast verlies je bij dit inkomen op den duur het recht op een Wajong uitkering. Bij Wajong 2010 is dat volgens mij na 1 jaar al.
Rekenhulp dit je hier wat inzicht in kan geven: https://www.uwv.nl/partic(...)anaf-2021/index.aspx
Nee daar kon je voorheen niet vrijwillig uitstappen, dat kan pas vanaf 2021.quote:Op maandag 2 november 2020 12:19 schreef MevrouwPuff het volgende:
[..]
Als je je Wajong recht wil behouden waarschijnlijk. Je kan er vrijwillig uitstappen toch? Vraag is überhaupt of je dan onder de nieuwe regels Wajong behoudt.
klopt als je eenmaal wjaong hebt, kan je er niet vanaf komen... ook al ben je getrouwend met een miljonair, je krijgt netjes de wajong uitbetaald en je kan het niet weigeren.quote:Op maandag 2 november 2020 12:36 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Nee daar kon je voorheen niet vrijwillig uitstappen, dat kan pas vanaf 2021.
Het probleem is natuurlijk dat er teveel Wajongers zijn (250k), door de bijkomende gigantische kostenpost van meer dan 3 miljard per jaar wordt er natuurlijk bij ieder kabinet weer opnieuw naar de Wajongers gekeken. Logisch, ze staan op de balans en zeker niet onderaan.quote:Op maandag 2 november 2020 12:35 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
De conclusie wat betreft al die harde veranderingen in de wajong is laatst juist dat het beleid totaal gefaald heeft.
Tig mensen met een handicap uit de wajong, klop maar bij de gemeente aan voor werk, die dan geen passend werk kan aanbieden en je valt tussen wal en schip.
Daar moet je als hardwerkende Nederlander echt trots op zijn, kankeren op mensen met (vaak vergaande lichamelijke en geestelijke problemen) die je in feite in de bijstand gedrukt hebt.
Misbruikt nog wel.quote:Op dinsdag 3 november 2020 09:50 schreef Soldier2000 het volgende:
[..]
Het probleem is natuurlijk dat er teveel Wajongers zijn (250k), door de bijkomende gigantische kostenpost van meer dan 3 miljard per jaar wordt er natuurlijk bij ieder kabinet weer opnieuw naar de Wajongers gekeken. Logisch, ze staan op de balans en zeker niet onderaan.
Na de piek van 250K in 2015 daalt het aantal wel, maar niet echt snel. Het is tegenwoordig ook wel lastig om in de Wajong te komen.
Daarnaast is de Wajong natuurlijk door veel mensen misbruikt, dat heeft de politiek natuurlijk ook wel doorgekregen. Uiteindelijk zijn hier de echte arbeidsongeschikte de dupe van. Ik vind het ook wel opvallend dat er nu aangegeven wordt dat je t/m einde van dit jaar nog kunt verstappen van de oude Wajong naar Wajong 2010. Wajong 2010 is alleen interessant voor mensen die nu capaciteit hebben en ook weten dat ze dit kunnen blijven volhouden. Voor de overheid is het veel interessanter dat mensen naar Wajong 2010 overstappen, want dan mag je geen werkaanbod meer weigeren, en teruggaan naar de oude Wajong kan nooit meer. Daarom begrijp ik niet dat ze hier een deadline op gezet hebben.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |