FOK!forum / Klussen, Wonen en Huishouden / Led lamp donkerder maken
incelzondag 17 mei 2020 @ 20:32
Ik had een nieuw peertje nodig voor mijn nachtlampje die na 10 jaar kapot was. Dus ik dacht ik koop gewoon eentje met heel weinig watt. Is dat ding echt standje zonnebank. Ik ga zowat blind als ik dat ding gebruik. En het is maar 4watt of zo. Dit was gelijk de laagst aantal wattage dat ze hadden dus ja ik kan niet eentje kopen die nog minder watt is.

Nu wil ik deze graag donkerder maken. Hoe doe ik dit? En kan dat gewoon veilig of krijg je dan oververhitting of zo?

Ik ben echt nog gloeilampen gewend voor dat ding, heb dat nachtlampje al 20 jaar. Had 10 jaar geleden toen ze gloeilampen gingen verbieden wel zo'n soort van spaarlamp erin zitten die moest een paar minuten opwarmen voor die super fel werd dat was dus geniaal voor een nachtlampje maar ja die moderne lampen die maken je gelijk bruin.
Speekselklierzondag 17 mei 2020 @ 20:39
lik verf er op.
lampj wordt niet meer warm..
incelzondag 17 mei 2020 @ 20:40
quote:
0s.gif Op zondag 17 mei 2020 20:39 schreef Speekselklier het volgende:
lik verf er op.
lampj wordt niet meer warm..
Ja ik ging dus net voelen maar werd toch een beetje warm nog. Alleen ik was meer op zoek naar huis tuin en keuken oplossingen want ik ben dan te krenterig om ergens speciale glasverf te halen of zo en als ik een kleinere donkerdere lamp online moet bestellen moet ik weer verzendkosten betalen dus vandaar mijn topic.
qajariaqzondag 17 mei 2020 @ 20:50
Als ie warm wordt is ie ook wel meer dan vier wat. Het is geen glas maar plastic. Het kapje kan je natuurlijk met welke verf of wat dan ook besmeren of een kous er over maken. Maar een minder sterke lamp kopen bij de Action of zo is handiger.
Watuntrikzondag 17 mei 2020 @ 21:15
Is het een dimbaar lampje? Dan is het snel opgelost met een dimmer.. :)
bonkezondag 17 mei 2020 @ 21:42
schuurpapier
gewoon wit opschuren
Ridocarzondag 17 mei 2020 @ 23:08
watervaste stift. Het liefst zwart, maar iedere andere kleur kan ook als je een kleureffect wilt.
Glasverf is helemaal niet nodig, omdat het niet zo warm wordt.

Als je bij de led zelf kunt, kun je die ook afplakken met een stukje tape. Of je kleurt rechtstreeks de diode met watervaste stift.
Vonkenboermaandag 18 mei 2020 @ 06:16
Je moet kijken naar het aantal lumen dat een lampje levert, het opgenomen electrisch vermogen zegt niet zoveel meer over de uiteindelijke lichtopbrengst.
incelmaandag 18 mei 2020 @ 08:18
quote:
0s.gif Op zondag 17 mei 2020 20:50 schreef qajariaq het volgende:
Als ie warm wordt is ie ook wel meer dan vier wat. Het is geen glas maar plastic. Het kapje kan je natuurlijk met welke verf of wat dan ook besmeren of een kous er over maken. Maar een minder sterke lamp kopen bij de Action of zo is handiger.
Stond 4 watt op het doosje. Hij wordt niet gloeiend heet of zo maar wel wat warm ja na een tijdje. ik weet niet of als je hem dan helemaal zwart stift hij niet te warm wordt. Maar is op zich een goede simpele oplossing ja.
qajariaqmaandag 18 mei 2020 @ 08:47
quote:
0s.gif Op maandag 18 mei 2020 08:18 schreef incel het volgende:

[..]

Stond 4 watt op het doosje. Hij wordt niet gloeiend heet of zo maar wel wat warm ja na een tijdje. ik weet niet of als je hem dan helemaal zwart stift hij niet te warm wordt. Maar is op zich een goede simpele oplossing ja.
Waarschijnlijk vloeit de meeste warmte af via de fitting en bedrading. Als je het ding na geruime tijd branden nog kan vastpakken en blijven vasthouden dan is ie onder de vijftig graden. Vrijwel alle stoffen in het huishouden kunnen dat wel weerstaan. Je zou de onderste helft van het 'glas' in duct tape kunnen plakken.

Als je het plastic 'glas' er af kan krijgen dan zie je een plat plaatje met de leds. Daar zou je zoals gesuggereerd ook een paar van zwart kunnen stiften. Het 'glas' is alleen voor de egale lichtverdeling en omdat een lamp er zo uit hoort te zien. Verwijderen kan soms door er veel kracht op te zetten anders rammen met een hamer maar dan blijft het niet heel. De werkelijke lamp zit vaak geheel in de fitting dus.
knoopiemaandag 18 mei 2020 @ 08:56
quote:
0s.gif Op zondag 17 mei 2020 20:32 schreef incel het volgende:
...
En het is maar 4watt of zo. Dit was gelijk de laagst aantal wattage dat ze hadden dus ja ik kan niet eentje kopen die nog minder watt is.
...
Is het een kleine E14 fitting? Dan kan je ook kijken bij de lampjes voor in je koelkast. Die heb je ook wel met nog minder dan 4 Watt.