quote:Waar vele mantelzorgers op hadden gehoopt is niet gebeurd: geen versoepeling van de bezoekregeling in de ouderenzorg.“De situatie in de verpleeghuizen is nog altijd zeer zorgwekkend”, zei premier Rutte tijdens de persconferentie. Dit betekent voor onze ouderen weer vier extra weken zónder familie.
Bron: De Monitor (Kro-Ncrv)quote:“Het virus is volledig uit de hand gelopen in de verpleeghuizen. Het kabinet heeft de hele ouderensector vergeten toen werd nagedacht over hoe we ons moeten beschermen tegen het coronavirus. En dat maakt me boos als ik nu naar de situatie kijk”, zegt Bert Keizer. Hij is specialist ouderengeneeskunde. We spreken hem voor ons onderzoek naar Mantelzorg in tijden van corona.
Veertig procent van de verpleeghuizen besmet
Keizer is aangedaan door het grote aantal besmettingen in de ouderenzorg. In meer dan veertig procent van de verpleeghuizen in Nederland blijken bewoners besmet te zijn. “Ik word er echt pissig van. Er is vooral naar die 1400 intensivecarebedden in de ziekenhuizen gekeken. Maar in de ouderenzorg zijn 61.000 (!) bedden met juist de meest kwetsbare mensen. Verzorgers hebben veel te weinig beschermend materiaal gekregen.” Het gevolg is dat al weken nauwelijks mantelzorgers op bezoek mogen komen.
Zelfs de schoonmaakster loopt onbeschermd rond
We hebben verhalen binnengekregen van mantelzorgers die nu al bijna twee maanden niet bij hun geliefden zijn geweest. Het onbegrip is groot vooral omdat ook mantelzorgers zien dat het beschermingsmateriaal niet op orde is waardoor de problemen zijn ontstaan. Zoals Kitty Lancel, wiens man Martin na een hersenbloeding in een verpleeghuis terechtkwam. Hij zit in een rolstoel en heeft afasie, waardoor hij nauwelijks kan communiceren met woorden. Kitty: “Ik ben nog de enige die begrijpt wat hij bedoelt. We hebben samen een eigen taaltje ontwikkeld waardoor ik hem wel versta.” Maar juist zíj mag niet naar binnen. “Ik word er kwaad van. De verpleging loopt in en uit zonder mondkapje en zelfs de schoonmakers komen onbeschermd binnen, waarom kan ik dan niet bij hem op bezoek? Ik zit ook al weken in zelf-quarantaine.“ Ook haar kinderen en kleinkinderen heeft ze al die weken niet gezien.
Ook verpleegkundigen zélf lopen risico
“Ik begrijp die mantelzorgers als ze vinden dat hun geliefden te weinig beschermd worden tegen het virus. Dat verwijt is volledig terecht”, vervolgt de specialist ouderengeneeskunde, Bert Keizer. “Maar die verzorgenden doen hun uiterste best met de weinige middelen díe ze hebben. En ook zij lopen zelf grote risico's. Er zijn zelfs verpleegkundigen die daarom ontslag hebben genomen. Die hebben gezegd: ‘Ik ga mezelf niet aan dit risico blootstellen, tabee’.”
Duivelse dilemma’s
Verzorgenden staan voor duivelse dilemma’s door het tekort aan materieel. Zoals een verzorgende uit het zuiden van het land met een oom met een ernstige coronabesmetting in het ziekenhuis. “Mijn oom in het ziekenhuis met corona aan zijn lot overlaten kon ik niet. Zijn kinderen zaten op dat moment in quarantaine en zijn vrouw vocht in een revalidatiecentrum tegen lymfeklierkanker. Elke dag ging ik even naar hem toe, zónder dat ik ook daar beschermingsmateriaal kreeg. Tuurlijk, ik hield afstand en ik waste mijn handen maar het voelde niet goed.” Ze geeft op haar werk, een verpleeghuis, aan dat ze elke dag bij een coronapatiënt op bezoek gaat. “Maar, kreeg ik als antwoord, zolang ik geen verschijnselen vertoonde kon ik gewoon komen werken. ‘Iedereen kent wel iemand met corona’, zei mijn leidinggevende.”
Blijft de deur op slot?
Hoe lang houden de verpleeghuizen hun deuren gesloten? Want ook al worden ouderen zo behoed voor het virus, het gemis van hun familie is groot en ook dat is van (slechte) invloed op hun welzijn en hun kwaliteit van leven. De angst om alleen te moeten sterven is reëel nu het aantal besmettingen in de verpleeghuizen oploopt en de politiek nog geen antwoorden heeft op de tekorten. Een corona-uitbraak in verpleeghuizen maakt veel slachtoffers. “Hoe moeilijk het ook is om geen bezoek toe te laten, we weten dat het noodzakelijk is om onze ouderen zo goed mogelijk te beschermen", zei premier Rutte in de persconferentie. Samen met deskundigen uit de ouderenzorg komt hij tot de conclusie dat de strenge bezoekersregeling dus voorlopig nog niet versoepeld kan worden.
Verontwaardigd
Bert Keizer maakt zich zorgen om een langdurige lockdown.“Ik weet niet hoe lang mantelzorgers dit gaan volhouden en ook de mensen in de verpleeghuizen zelf. Ik kan me voorstellen dat sommigen zeggen: ‘Sorry deze prijs is te hoog. Geef mij het risico maar op corona. Of ik neem moeder wel mee naar huis.' De druk op de verpleeghuizen zal toenemen om de deur weer op een kier te zetten voor mantelzorgers.” Keizer wil dat de sector veel harder de alarmbellen luidt. “Men heeft de verpleeghuiswereld op een afschuwelijke manier veronachtzaamd ondanks alle waarschuwingen. We moeten daar diep verontwaardigd over zijn.”
echt, doen we dat?quote:Op zondag 26 april 2020 17:49 schreef Jed1Gam het volgende:
En maar elkaar prijzen: we hebben iedereen gered van de ondergang, we zijn geweldig.
Wij hebben duizenden doden voorkomen!quote:Op zondag 26 april 2020 17:49 schreef Jed1Gam het volgende:
En maar elkaar prijzen: we hebben iedereen gered van de ondergang, we zijn geweldig.
Ondertussen.
Jep Rivm-Overheid, 23000 IC gestopt kijk ons eens meesterlijk zijn, gebaseerd op een exponentiële groei die nergens uitgekomen is.quote:
Ik heb dat helemaal niet gemerkt.... terwijl ik toch regelmatig tv kijk....quote:Op zondag 26 april 2020 17:53 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Jep Rivm-Overheid, 23000 IC gestopt kijk ons eens meesterlijk zijn, gebaseerd op een exponentiële groei die nergens uitgekomen is.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)s-voorkomen-a3997626quote:Op zondag 26 april 2020 17:54 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Ik heb dat helemaal niet gemerkt.... terwijl ik toch regelmatig tv kijk....
ik lees nergens dat ze elkaar prijzen hiervoor....quote:Op zondag 26 april 2020 17:56 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
https://www.nrc.nl/nieuws(...)s-voorkomen-a3997626
Jokers
Nog nooit gezien, maar die gaat bijna naar Pluto manquote:Op zondag 26 april 2020 17:59 schreef Jed1Gam het volgende:
Zoiets publiceren is jezelf prijzen, want het is totaal niet op waarheid gebaseerd
[ afbeelding ]
Ik dacht dat dit een grap was, die gloeiende rooie, van hier naar tokyo
Dat niet. Maar de overheid confisqueert alle mondmaskers om ze te verdelen en vervolgens houden wij er 80 over terwijl we ruim 1500 clienten hebben..quote:Op zondag 26 april 2020 17:47 schreef Zalmslaatje het volgende:
Zo veel en zo lange nalatigheid begint verdacht veel op bewust beleid te lijken.
Het lijkt wel of ze de materie niet goed snappen. Dat OMT begint me steeds meer tegen te staan. Terugkijkend moet de enige afweging zijn geweest om voldoende IC bedden te hebben en het IC personeel te beschermen. Het is onbegrijpelijk om dan de verzorgingstehuizen volledig te verwaarlozen. Dat is nog erger dan dweilen met de kraan open - het is dweilen terwijl je willens en wetens met een brandweerspuit het zaakje nat aan het spuiten bent.quote:Op dinsdag 28 april 2020 09:44 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Dat niet. Maar de overheid confisqueert alle mondmaskers om ze te verdelen en vervolgens houden wij er 80 over terwijl we ruim 1500 clienten hebben..
Ik denk dat ze het daadwerkelijk vergeten zijn.quote:Op dinsdag 28 april 2020 09:59 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Het lijkt wel of ze de materie niet goed snappen. Dat OMT begint me steeds meer tegen te staan. Terugkijkend moet de enige afweging zijn geweest om voldoende IC bedden te hebben en het IC personeel te beschermen. Het is onbegrijpelijk om dan de verzorgingstehuizen volledig te verwaarlozen. Dat is nog erger dan dweilen met de kraan open - het is dweilen terwijl je willens en wetens met een brandweerspuit het zaakje nat aan het spuiten bent.
Weet je, soms heb ik het idee dat van Dissel en co toch stiekem de Zweedse aanpak willen, zonder dat van de daken te schreeuwen. Herd immunity, terwijl er geen enkel bewijs is dat dit ook daadwerkelijk gaat werken, omdat Corona gemakkelijk muteert en niets er op wijst dat mensen met antistoffen in hun bloed geen Corona meer kunnen krijgen. Sterker nog, er zijn mensen die al drie keer Corona gehad hebben.
Mooiste is dan nog dat er geen bezoek wordt toegelaten.quote:Op dinsdag 28 april 2020 12:42 schreef -0- het volgende:
In tehuizen moet het personeel zelfs op afdelingen waar bewezen besmettingen zijn de rest van de mensen helpen zonder bescherming. Daarnaast gewoon doorwerken als je verkoudheidsverschijnselen hebt zonder koorts. Testen mag alleen met symptomen maar ook niet als je koorts hebt.
Ook ouderen worden nog lang niet altijd getest door de GGD want 'geen meerwaarde'.
En het dan vreemd vinden als je steeds nieuwe uitbraken hebt op verpleegafdelingen. Het personeel brengt het rond op de afdeling zonder dat zij het weten of er iets aan kunnen doen, ondertussen nemen zij zelf ook risico's. Maar hier gebeurt hetzelfde als met alle bezuinigingen de laatste jaren. Het wordt gewoon vergeten omdat het personeel wil blijven zorgen en niet het werk neer kan leggen.
Nu een hele makkelijke is dat medewerkers van verzorgingshuizen niet moeten komen werken als ze symptomen hebben. En deze veel vaker testen.quote:Op dinsdag 28 april 2020 13:28 schreef Jake_Skywalker het volgende:
Als de overheid de prioriteit niet bij de IC’s gelegd zou hebben had je daar nu grote tekorten gehad. En ook dat zou een ramp zijn geweest.
Dan had corona daar veel heftiger om zich heen kunnen grijpen. Nog minder IC capaciteit, omdat het personeel bij bosjes uitvalt aan corona. Dus zit je sneller aan het zwarte scenario, waarbij er uit plaatsgebrek patiënten geweigerd moeten worden op de IC. Ook zou het dan veel meer naar reguliere ziekenhuisafdelingen overgesprongen zijn. Waardoor ook andere patiënten besmet zouden zijn geraakt en overleden. Sommigen nog in de kracht van hun leven. Alleen daar voor een relatief kleine ingreep.
Dan zouden de rapen pas echt gaar geweest zijn.
Ik zie de woedende krantenkoppen alweer voor me.Jonge moeder overleden! Nadat ze corona had opgelopen bij een keizersnee! Ze laat drie kleine kinderen achter! Hartverscheurend! Allemaal de schuld van onze lakse overheid!
Je kan dus ook niet goed doen als overheid...
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |