Opschuren en opruwen moet altijd vanwege hechtingsproblemen en zo reinig je ook gedeeltelijk het oppervlakte van zinkzouten.quote:Op maandag 30 december 2019 10:18 schreef suge2000 het volgende:
Ik zou het niet doen. Als wij op het werk gegalvaniseerd staal nog willen schilderen (duplex systeem), gaan we dit eerst nog chemisch "verouderen", ttz opruwen. Dit om een goede hechting te verzekeren.
OK, dit schrijf ik even op een briefje en neem ik mee naar de bouwmarkt.quote:Op maandag 30 december 2019 13:05 schreef sjorsie1982 het volgende:
Je kan het beste een epoxy primer eerst gebruiken.
Gebruik geen alkyd primer omdat gegalvaniseerd staal porien bevat en alkydverf kan hier nite tegen en gaan dan verzepen en zo krijg je beschadiingen, ook in je uiteindelijke lak.
Na de epoxy primer kan je het beste 2 lagen pu vef gebruiken voor extra bescherming tegen slijtage.
Gegalvaniseerd staal heeft ook veel zinkzouten aan de oppervlakte. Bij veel zinkzouten is de oppervlakte wit uitgeslagen. Daarom moet je het oppervlakte eerst flink reinigen omdat deze zinkzouten een negatief effect hebben op de hechting.
Een lak waarin primer en verf ineen zit is naar mijn ervaring altijd van mindere kwaliteit dan eerst een primer en dan een lak. Alleen al vanwege het feit dat er nog altijd primers worden verkocht zegt al genoegd. Als de 2-1 lak namelijk echt zo goed zou zijn, dan zouden primers niet meer nodig zijn en dus niet meer worden verkocht.
Ik ben zelf erg te spreken over sikkens of sigma lak en dan wel de PU variant.
Dat zou ik niet doen als je kwaliteit verf wil of wil je slechte verf tegen een verschrikkelijke hoge prijs.quote:Op maandag 30 december 2019 13:10 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
OK, dit schrijf ik even op een briefje en neem ik mee naar de bouwmarkt.
OK, ze leveren binnen een dag dus dat is nog wel te doen.quote:Op maandag 30 december 2019 13:11 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Dat zou ik niet doen als je kwaliteit verf wil of wil je slechte verf tegen een verschrikkelijke hoge prijs.
Ik haal mijn verfspullen altijd bij verf.nu. Kwaliteit vef is daar goedkoper dan de dhz, wat ook logisch is, en oa kwasten/rollers zijn veel fijner in gebruik.
epoxyprimer blijft een tijdje goed in de vriezer. Genoeg voor een laag of drie zeker. Maar het is altijd een keuze wat je wilt.quote:Op maandag 30 december 2019 13:20 schreef sjorsie1982 het volgende:
Je kan het beste reinigen dmv azijn. Gebruik schoonmaakazijn verdunt met water. Laat het 2 uur drogen en dan kan je schuren.
Ik ben zelf niet zo'n voorstander van 2 compontenlak omdat ze razendsnel droogt en je elke keer maar een klein beetje kan mengen ivm de droogtijd in je verfbakje.
Jazeker. wordt ook vaak gedaan. Galvaniseren en poedercoatenquote:Op maandag 30 december 2019 13:31 schreef Hamzoef het volgende:
Kan je dat spul eigenlijk goed laten poedercoaten?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |