abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_189864964
Bangladesh maakt zich op voor orkaan Bulbul

De autoriteiten in Bangladesh hebben het zwaarste stormalarm afgegeven voor de orkaan Bulbul. Zo'n 100.000 mensen zijn al geëvacueerd, maar dat moeten er 1,5 miljoen worden, meldt het persbureau AFP. De orkaan zal naar verwachting rond 15.00 uur (Nederlandse tijd) de zuidelijke en zuidwestelijke kust raken.

Alle grote havens van het land zijn gesloten, vissers- en veerboten zijn gemaand niet uit te varen. Meer dan 50.000 vrijwilligers staan klaar om te helpen. 5000 schuilplaatsen zijn klaargemaakt, waaronder in scholen en moskeeën.

De windsnelheid zal volgens het meteorologisch instituut van Bangladesh 74 kilometer per uur zijn, met windstoten van 150 kilometer per uur. Bangladesh wordt vaker getroffen door orkanen, die vaak veel slachtoffers maken. De infrastructuur is de afgelopen jaren verbeterd in het arme Zuid-Aziatische land.

De orkaan zal naar verwachting de meeste schade aanrichten in de zuidwestelijke regio Khulna, waar de grootste mangrovebossen ter wereld zijn: de Sundarbans.


https://nos.nl/artikel/23(...)r-orkaan-bulbul.html
v
pi_189865833
Bulbul wie verzint dat lol
pi_189866259
Butlul :')
pindazakje
pi_189866576
quote:
1s.gif Op zaterdag 9 november 2019 14:54 schreef Frutsel het volgende:
Bulbul wie verzint dat lol
Vogelfamilie. Zangvogels, O+.

Bulbul in het Engels, buulbuul in het Nederlands en bülbül in het Turks.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 09-11-2019 17:55:09 ]
pi_189867665
Vreemd dat deze site https://www.tropicalstormrisk.com/ de cycloon niet laat zien.
v
pi_189871589
quote:
1s.gif Op zaterdag 9 november 2019 16:08 schreef zarGon het volgende:

[..]

Vogelfamilie. Zangvogels, O+.

Bulbul in het Engels, buulbuul in het Nederlands en bülbül in het Turks.
Ah weer wat geleerd haha. Wel apart dat ze elders ter wereld dan een andere naam geven.
pi_189872593
Ze hebben de cycloon eindelijk gezien.

v
pi_189881421
Doden en vermisten door orkaan India en Bangladesh

In India en Bangladesh zijn ten minste elf doden gevallen door de gevolgen van de orkaan Bulbul die dit weekeinde over Zuidoost-Azië trekt. Uit voorzorg hebben zo'n twee miljoen mensen uit het Indiase en Bengalese kustgebied hun woning verlaten om elders te schuilen voor de storm.

De meeste mensen kwamen om toen de muren van hun woning instortten of er een ontwortelde boom op hun dak terechtkwam. In Bangladesh worden ook 36 vissers vermist.

De opvangkampen in het zuidoosten van Bangladesh, waar honderdduizenden Rohingya-vluchtelingen uit Myanmar zijn ondergebracht, hebben volgens de lokale autoriteiten geen schade van belang opgelopen.

Oogstschade
De orkaan gaat gepaard met veel regen, maar grootschalige overstromingen zijn uitgebleven. Wel is grote schade aangericht aan de rijstvelden en groenteteelt langs de kust van Bangladesh. Bulbul trok ook over het grootste mangrovebos ter wereld, de Sundarbans tussen India en Bangladesh. De schade aan dit gebied moet nog worden vastgesteld.

De autoriteiten van Bangladesh spreken van een succesvolle evacuatie. Een tropische storm in 1999 eiste 100.000 mensenlevens; grote delen van het land kwamen toen onder water te staan.

https://nos.nl/artikel/23(...)a-en-bangladesh.html
v
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')