Zie artikel 18, specifiek lid 1:quote:Op dinsdag 1 oktober 2019 13:00 schreef dburgt98 het volgende:
Goedemiddag,
Ik ben 20 jaar en werk in de supermarkt als verkoop/kassamederwerker in functieschaal B. Het bijbehorende uurloon is iets meer dan 8 euro. Op papier ben ik dus verkoopmedewerker, maar in de avonduren en weekenden, wanneer de baas naar huis is heb ik de leiding over de winkel. Ik heb een diploma in bedrijfshulpverlening en ben vaak verantwoordelijk voor de winkel en het openen/sluiten ervan.
De winkel wordt niet gerund door een zelfstandig ondernemer maar door een aangewezen filiaalmanger. Voor deze supermarkt geld dan ook het CAO voor levensmiddelenbedrijf. Hierin kan ik zelf niet de informatie vinden waaruit moet blijken wanneer je recht hebt op een bepaalde functieschaal. Maar ik vind het een beetje apart wanneer de baas (schaal F of hoger) naar huis gaat, de persoon die de verantwoordelijkheid over neemt, in schaal B zit, en niet bijvoorbeeld schaal C. Al het andere aanwezige kassa/verkoop personeel is tegelijkertijd ook schaal B.
Naast mij zijn er nog enkele andere collega's die dezelfde verantwoordelijkheid krijgen. Zij werken bijvoorbeeld andere avonden/weekenddagen maar soms ook tegelijk met mij. Vaak heb je leiding terwijl je werkt met een team van 3 tot 7 mensen (incl. kassa), afhankelijk van of het vrachtdag is waarop je ook de vulploeg moet aansturen.
En lid 2:quote:De werknemer wordt uitsluitend op grond van de door hem te verrichten werkzaamheden ingedeeld in één van de functiegroepen van het referentiefunctieraster dat is opgenomen in bijlage 1. Voor een nadere uitwerking van functiewaardering wordt verwezen naar het handboek functiewaardering dat onderdeel uitmaakt van de cao.
Uit bijlage 1 blijkt dat functiegroep B bestaat uit Verkoopmedewerker, Kassamedewerker en Medewerker postservicepunt en C uit 1e Verkoopmedewerker, 1e Kassamedewerker, Gespecialiseerd Verkoopmedewerker en Winkelslager.quote:De werknemer kan beroep aantekenen tegen de indelingsbeslissing. De beroepsprocedure is opgenomen in het handboek functiewaardering.
Onmogelijk? Mwah, lijkt me niet. Het kost meer geldquote:EDIT:
Ik heb dit in het verleden al besproken met de filiaalmanager maar die zegt dat het niet mogelijk is. Maar klopt dit wel?
Dit dus. Ik zat ook al te bladeren in de functiewaarderingen. Kijk die even goed door TS.quote:Op dinsdag 1 oktober 2019 13:52 schreef baskick het volgende:
[..]
Zie artikel 18, specifiek lid 1:
[..]
En lid 2:
[..]
Uit bijlage 1 blijkt dat functiegroep B bestaat uit Verkoopmedewerker, Kassamedewerker en Medewerker postservicepunt en C uit 1e Verkoopmedewerker, 1e Kassamedewerker, Gespecialiseerd Verkoopmedewerker en Winkelslager.
Je zou kunnen (in het genoemde handboek functiewaardering) moeten kunnen nagaan of jouw vermeende verantwoordelijkheid heel misschien hoort bij functiegroep C (bijvoorbeeld 1e Verkoopmedewerker) of zelfs D: Afdelingschef A, Afdelingsverantwoordelijke of (meest waarschijnlijk) Winkelassistent. En zo ja, dan beroep aantekenen. Hiervoor geldt mogelijk wel een termijn.
Als je geen contract voor onbepaalde tijd hebt (of een oproepcontract) kan dit in de praktijk natuurlijk wel nadelige gevolgen hebben.
[..]
Onmogelijk? Mwah, lijkt me niet. Het kost meer geld
Dat zal wellicht al verstreken zijn.quote:De werknemer kan binnen zes weken na bekendmaking van het indelingsbesluit schriftelijk en gemotiveerd bezwaar aantekenen bij de werkgever. Doet de werknemer dit niet binnen zes weken dan wordt het indelingsbesluit definitief.
Bedankt voor de doorverwijzing naar het handboek. Hier lees ik dat kerntaken van de 1e verkoopmederker (schaal C) overeenkomen met mijn kerntaken op het werk. Winkelassistent is misschien iets te hoog gegrepen hoewel er toch enkele kleine taken in terugkomen.quote:Op dinsdag 1 oktober 2019 13:52 schreef baskick het volgende:
[..]
Zie artikel 18, specifiek lid 1:
[..]
En lid 2:
[..]
Uit bijlage 1 blijkt dat functiegroep B bestaat uit Verkoopmedewerker, Kassamedewerker en Medewerker postservicepunt en C uit 1e Verkoopmedewerker, 1e Kassamedewerker, Gespecialiseerd Verkoopmedewerker en Winkelslager.
Je zou kunnen (in het genoemde handboek functiewaardering) moeten kunnen nagaan of jouw vermeende verantwoordelijkheid heel misschien hoort bij functiegroep C (bijvoorbeeld 1e Verkoopmedewerker) of zelfs D: Afdelingschef A, Afdelingsverantwoordelijke of (meest waarschijnlijk) Winkelassistent. En zo ja, dan beroep aantekenen. Hiervoor geldt mogelijk wel een termijn.
Als je geen contract voor onbepaalde tijd hebt (of een oproepcontract) kan dit in de praktijk natuurlijk wel nadelige gevolgen hebben.
[..]
Onmogelijk? Mwah, lijkt me niet. Het kost meer geld
Dat klopt. Maar de extra werkzaamheden en verantwoordelijkheid is er bijgekomen nadat ik al lang in functieschaal B zat. Ik lees in het boek dat ik na zes weken wel nog beroep zou kunnen aantekenen, als ik het niet eens ben met mijn werkgever.quote:Op dinsdag 1 oktober 2019 14:07 schreef baskick het volgende:
@:TS, zie ook https://docplayer.nl/5545(...)middelenbedrijf.html. Kan zijn dat die verouderd is, maar geeft allicht een beeld.
Overigens, uit het genoemde document:
[..]
Dat zal wellicht al verstreken zijn.
Ik weet niet of de bezwaarperiode niet opnieuw ingaat als je functie in de praktijk gewijzigd wordt. Misschien weet @trein2000 dat?quote:Op dinsdag 1 oktober 2019 14:21 schreef dburgt98 het volgende:
[..]
Dat klopt. Maar de extra werkzaamheden en verantwoordelijkheid is er bijgekomen nadat ik al lang in functieschaal B zat. Ik lees in het boek dat ik na zes weken wel nog beroep zou kunnen aantekenen, als ik het niet eens ben met mijn werkgever.
quote:Beroep is alleen mogelijk nadat de bezwaarprocedure volledig is doorlopen, dan wel sprake is van een weigering tot indeling als bedoeld in artikel 3.
Mijn functie in de praktijk is ook al jaren geleden veranderd.quote:Op dinsdag 1 oktober 2019 14:25 schreef baskick het volgende:
weet niet of de bezwaarperiode niet opnieuw ingaat als je functie in de praktijk gewijzigd wordt. Misschien weet @trein2000 dat?
Beroep volgt overigens op bezwaar:
Dan is maar zeer de vraag of de mogelijkheid tot bezwaar nog wel open staat.quote:Op dinsdag 1 oktober 2019 14:30 schreef dburgt98 het volgende:
[..]
Mijn functie in de praktijk is ook al jaren geleden veranderd.
Dat lijken me allemaal gespecialiseerde afdelingen, ja.quote:Op dinsdag 1 oktober 2019 14:29 schreef dburgt98 het volgende:
De taken van de 1e verkoopmedewerker en 1e kassamedewerker komen allemaal wel overeen met mijn taken. Waarbij ik ook nog enkele hogere taken heb. Maar bij 1e verkoopmedewerker staat bij het doel van de functie wel het volgende
Bedienen van c.q. verkopen aan klanten en zelfstandig verzorgen van meerdere artikelgroepen dan wel assisteren bij specialistische afdeling(en), zodanig dat wordtbijgedragen aan het gewenste niveau van dienstverlening.
Mag een specialistische afdeling gewoon geinterpreteerd worden zoals bijvoorbeeld kassaafdeling, kruidenierswaren of agf/vers, waar ik op het moment dat ik de leiding heb ook verantwoordelijk over ben?
Dus eigenlijk zit er niets anders op dan of dit nogmaals met mijn filiaalmanager te bespreken met feiten uit het handboek bij de hand, of desnoods door beroep aan te tekenen?quote:Op dinsdag 1 oktober 2019 14:30 schreef baskick het volgende:
Dan is maar zeer de vraag of de mogelijkheid tot bezwaar nog wel open staat.
Dat vermoed ik wel, ja.quote:Op dinsdag 1 oktober 2019 14:33 schreef dburgt98 het volgende:
[..]
Dus eigenlijk zit er niets anders op dan of dit nogmaals met mijn filiaalmanager te bespreken met feiten uit het handboek bij de hand, of desnoods door beroep aan te tekenen?
6 weken. Maar de truc lijkt mij om bij de eerste de beste (serieuze) wisseling in taken en verantwoordelijkheden een herindelingsverzoek te doen. Die zal werkgever wel afwijzen en dan kun je daarmee de bezwaar en beroepsprocedure in.quote:Op dinsdag 1 oktober 2019 14:25 schreef baskick het volgende:
[..]
Ik weet niet of de bezwaarperiode niet opnieuw ingaat als je functie in de praktijk gewijzigd wordt. Misschien weet @:trein2000 dat?
Beroep volgt overigens op bezwaar:
[..]
Ja ik heb een vast contract. Ik denk ben ook zeker niet te duur. Voor iets meer dan 8 euro per uur heb ik leiding over de winkel in de weekenden. Dat is juist hartstikke goedkoop voor een winkel die 's avonds/weekends dus geen vast personeel zoals afdelingschef of filiaalmanager hoeft in te zetten als leiding.quote:Op dinsdag 1 oktober 2019 14:39 schreef Cue_ het volgende:
er zo uitgeknikkerd om wat voor reden dan ook, omdat je moeilijk doet / te duur wo
Klopt, maar als jij meer wilt verdienen is er vast wel een ander die het voor hetzelfde bedrag wil doen als jij er nu zit. Zo bedoel ik.quote:Op dinsdag 1 oktober 2019 14:44 schreef dburgt98 het volgende:
Ja ik heb een vast contract. Ik denk ben ook zeker niet te duur. Voor iets meer dan 8 euro per uur heb ik leiding over de winkel in de weekenden. Dat is juist hartstikke goedkoop voor een winkel die 's avonds/weekends dus geen vast personeel zoals afdelingschef of filiaalmanager hoeft in te zetten als leiding.
Ja, klinkt plausibel, maar de vraag is of die komt en wanneer (en dan zal het ongetwijfeld niet met terugwerkende kracht gecorrigeerd worden). Voordeel voor TS wordt steeds kleiner.quote:Op dinsdag 1 oktober 2019 14:42 schreef trein2000 het volgende:
[..]
6 weken. Maar de truc lijkt mij om bij de eerste de beste (serieuze) wisseling in taken en verantwoordelijkheden een herindelingsverzoek te doen. Die zal werkgever wel afwijzen en dan kun je daarmee de bezwaar en beroepsprocedure in.
Dat is een fors salaris in supermarkt-landquote:Op dinsdag 1 oktober 2019 14:44 schreef dburgt98 het volgende:
[..]
Ja ik heb een vast contract. Ik denk ben ook zeker niet te duur. Voor iets meer dan 8 euro per uur heb ik leiding over de winkel in de weekenden. Dat is juist hartstikke goedkoop voor een winkel die 's avonds/weekends dus geen vast personeel zoals afdelingschef of filiaalmanager hoeft in te zetten als leiding.
Heeft de werkgever wel iets geweigerd nu er de facto niet schriftelijk en gemotiveerd bezwaar aangetekend is?quote:Op dinsdag 1 oktober 2019 14:47 schreef trein2000 het volgende:
@:baskick denk eens mee. Als de werkzaamheden van TS zijn veranderd terwijl hij al in de schaal zat kom je uit bij herindeling. Dat weigert WG. Art 3, dat lijkt mij een andere procedure. Geldt daar die 6 weken termijn wel?
Daarnaast, is hier geen sprake van een verschoonbare termijnoverschreiding nu TS van werkgever heeft gehoord dat er niks mogelijk was. (Was dat wel binnen de 6 welen?
Mja als die schalen niet meer gebruikt mogen worden is dat natuurlijk dikke prima, maar dan kun je dus ook mensen niet meer dat werk laten doen. Dat is dan een keuze die je maaktquote:Op dinsdag 1 oktober 2019 18:44 schreef Jap111 het volgende:
Ik heb die vraag wel eens aan de regiomanager gesteld toen ik nog voor Lidl werkte. Zijn antwoord was dat het beleid vanuit directieniveau was dat functiegroepen van C en hoger voor medewerkers gewoonweg niet meer gehanteerd mochten worden. Je filiaalmanager moet zich waarschijnlijk gewoon aan soortgelijke regels houden, hij heeft tenslotte ook toestemming nodig van zijn leidinggevende.
quote:Op dinsdag 1 oktober 2019 20:59 schreef tetsuo-shima het volgende:
[..]
Mja als die schalen niet meer gebruikt mogen worden is dat natuurlijk dikke prima, maar dan kun je dus ook mensen niet meer dat werk laten doen. Dat is dan een keuze die je maakt
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |