FOK!forum / Muziek / Braindance/Drill 'n bass e.d. liefhebbers?
OmegaPhasewoensdag 8 januari 2003 @ 22:03
Zijn hier ook liefhebbers van IDM (industrial/intelligent dance music), drill 'n bass, ambient e.d.?
JanDenSmeerpoetswoensdag 8 januari 2003 @ 22:18
jazeker
OmegaPhasewoensdag 8 januari 2003 @ 22:27
Naar wie luister je zoal graag (van dit genre)?
Theeboonwoensdag 8 januari 2003 @ 22:34
Orbital, Orb, Aphex, Squarepshr, Boards of Canada, FSOL, Amorphous, tja...
JanDenSmeerpoetswoensdag 8 januari 2003 @ 22:35
heel veel boards of canada, autechre en two lone swordsmen
ietsje minder squarepusher en aphex twin

en nu op aanraden van dalai luister ik telefon tel aviv

wat tevens ook lekker is is The Primitive Painter

MurWwoensdag 8 januari 2003 @ 22:50
in IDM/Electronica staat al heel veel...

overigens wat is Braindance en Drill n Bass eigenlijk?

Seborikwoensdag 8 januari 2003 @ 23:10
Hou het hier dan uitsluitend over Braindance en Drill 'n Bass..., titel is al aangepast, dan kan het andere in dat oude topic verder.
OmegaPhasewoensdag 8 januari 2003 @ 23:25
quote:
Op woensdag 8 januari 2003 22:50 schreef MurW het volgende:
...
overigens wat is Braindance en Drill n Bass eigenlijk?

Braindance is een soort variant op IDM. Wat minder experimenteel en meer chillen. De naam wordt gebruikt door de mensen van het Rephlex platenlabel.
Drill 'n bass is een combinatie van jungle en drum 'n bass met een flinke verhoging van het tempo. Dit is een min of meer officiële beschrijving:

"Experimental DnB/Jungle freakouts where the sound retriggering gets so tight that it sounds like a drill. Extremely fast bpm that presents intensely heavy walls of sound."

Artiesten:
Braindance: Astrobotnia
Drill 'n bass: Squarepusher

Theeboondonderdag 9 januari 2003 @ 06:19
Astrobotnia klinkt erg interessent, zijn 3 delen albums van uitgebracht? Eens effe uitchecken!
OmegaPhasedonderdag 9 januari 2003 @ 08:47
quote:
Op donderdag 9 januari 2003 06:19 schreef Theeboon het volgende:
Astrobotnia klinkt erg interessent, zijn 3 delen albums van uitgebracht? Eens effe uitchecken!
De albums zijn vrij moeilijk te krijgen, vooral deel 2, omdat die alleen op vinyl is uitgebracht. Deel 1 en 3 kun je als je geluk hebt vinden in de betere of meer alternatieve platenzaak en anders kun je ze bestellen via bol.com of zo. Samples van alle 3 de delen staan op http://www.rephlex.com/2001releases/astrobotnia/astrobotnia.html
Theeboondonderdag 9 januari 2003 @ 12:12
Deel 2 is geloof ik een meer dansvloer gerichte EP dus daar zit ik niet zo op te wachten, ik ga de 1e en 3e bestellen

Die site van Rephlex introduceerd je wel ff meteen tot de meest essentiele artiesten van toen en nu zeg, vet relaxed

flapheadvrijdag 10 januari 2003 @ 14:48
kword een beetje gek van al die hokjesbenamingen met IDM, electronica, braindance en weet ik wat... maar je kan mij ook wel als liefhebber scharen aangezien mn luisterdichtheid naar Warp Records en Rephlex
Beathovenvrijdag 10 januari 2003 @ 16:15
quote:
Drill 'n bass is een combinatie van jungle en drum 'n bass met een flinke verhoging van het tempo. Dit is een min of meer officiële beschrijving:
met vaak nog een extra distortion op de drums, de hardcore variant van Drum'n Bass zeg maar
OmegaPhasevrijdag 10 januari 2003 @ 17:00
quote:
Op vrijdag 10 januari 2003 14:48 schreef flaphead het volgende:
kword een beetje gek van al die hokjesbenamingen met IDM, electronica, braindance en weet ik wat... maar je kan mij ook wel als liefhebber scharen aangezien mn luisterdichtheid naar Warp Records en Rephlex
Kan ik me voorstellen, maar het is wel verrekte handig als je wil aangeven waar je precies van houdt. Ik kan wel zeggen "ik hou van electronica" maar dan vraagt iedereen: "Dus je houdt van trance?". Trance is tenslotte ook electronische muziek en mensen weten vaak het verschil niet.
OmegaPhasevrijdag 10 januari 2003 @ 17:01
quote:
Op vrijdag 10 januari 2003 16:15 schreef Beathoven het volgende:

[..]

met vaak nog een extra distortion op de drums, de hardcore variant van Drum'n Bass zeg maar


Klopt maar het is niet altijd het geval. Tenzij je het natuurlijk over Venetian Snares hebt.....da's distortion in het kwadraat
MurWzaterdag 11 januari 2003 @ 05:10
Mn dsm5 vrindje Yoesoefz heeft ook iets gemaakt van8...

Ik was wel benieuwd wat jullie er van vinden en vooral in welk hokje je dit plaatst..

Drugs - Yoesoefz (feat. K Keith)

OmegaPhasezaterdag 11 januari 2003 @ 11:37
quote:
Op zaterdag 11 januari 2003 05:10 schreef MurW het volgende:
Mn dsm5 vrindje Yoesoefz heeft ook iets gemaakt van8...

Ik was wel benieuwd wat jullie er van vinden en vooral in welk hokje je dit plaatst..

Drugs - Yoesoefz (feat. K Keith)


hmmm....dit is een moeilijke. Ik zou zeggen (komt ie:) IDM met old school hip hop en glitchcore elementen. Het wordt al tamelijk onoverzichtelijk zo...
ilona-scuderiadonderdag 17 november 2005 @ 19:22
The Drill al gehoord?
Is Drill 'n Bass afgeleid van The Drill ofzo, lekker vaag nummertje hoor...
Faxiedonderdag 17 november 2005 @ 23:58
Braindance is gewoon IDM, punt. Die term had Aphex verzonnen (Rephlex label). Hij wilde er een eigen naampje aan geven.
dynastvrijdag 18 november 2005 @ 17:48
Drill & Bass mhh.. tjsah dan kom je toch echt bij Squarepusher uit. Wat die gek geflikt heeft op 'Feed Me Weird Things' en 'Hard Normal Daddy' is gewoon ongehoord goed en zijn genre definïerende albums. Bogdan Raczynski drukt er ook af en toe lekkere drill sounds eruit met bijvoorbeeld zijn 'Samourai Math Beats'... verder euh.. Venetian Snares heeft af en toe ook tracks die ik als drill & bass zou typeren.
teknomistzondag 20 november 2005 @ 02:26
Drill & Bass = Breakcore???

.
OFfSprngrzondag 20 november 2005 @ 07:46
BreakCore is wel vet, vind persoonlijk EBM vetter.
Faxiemaandag 21 november 2005 @ 00:23
Je bedoelt de harde industriele EBM neem ik aan, en niet de dansbare? Anders heeft het er maar weinig mee te maken

Somatic Responses oid dus?
OFfSprngrmaandag 21 november 2005 @ 06:15
Dansbare en harde EBM zijn allebei cool.
tonksmaandag 21 november 2005 @ 06:16
Waarom bedenken ze steeds nieuwe muzieksoorten . wtf is drill 'n bass
Yorritmaandag 21 november 2005 @ 10:27
Drill n bass is een dooie term