keukenkast eruit halen? Dan heb je 60.quote:Op maandag 1 juli 2019 18:12 schreef ps4_2013 het volgende:
Hey FOK!ers,
Wij willen een vaatwasser laten inbouwen, de enige mogelijkheid is een keukenkast die 57 cm breed is. Dit is helaas te smal voor het standaardformaat (60 cm) maar smalle modellen (45 cm) passen hier dus wel in.
Iemand enig idee of de smalle modellen een mogelijkheid is? De overgebleven ruimte is voor ons geen probleem, maar is dit uberhaupt mogelijk en hoe zetten de inbouwers de vaatwasser vast?
https://ibb.co/r2X2kKXquote:Op maandag 1 juli 2019 18:23 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
keukenkast eruit halen? Dan heb je 60.
Die is er inderdaad niet zomaar uit te halen, maar je gaat daar ook geen vaatwasser in kwijt kunnen.quote:Op maandag 1 juli 2019 18:56 schreef ps4_2013 het volgende:
[..]
https://ibb.co/r2X2kKX
Dit is de situatie. Gaat om de kast rechtsonder. Erboven zit de inbouwkoelkast maar die overwegen we sowieso om eruit te halen.
De kast is er toch niet zomaar uit te halen?
Iemand die ons kan adviseren?
Ik begrijp het, thanksquote:Op maandag 1 juli 2019 19:00 schreef Vanillekwark het volgende:
[..]
Die is er inderdaad niet zomaar uit te halen, maar je gaat daar ook geen vaatwasser in kwijt kunnen.
Nogmaals: vaatwassers zijn niet inbouw zoals die koelkast. Die worden normaliter gewoon tussen twee kasten gezet.
Kijk dit filmpje maar eens, dan snap je het concept misschien:
In die kast ga je idd geen vaatwasser ingebouwd krijgen.
Laat ik het duidelijker stellen: In de kast waar die koelkast nu in staat ga je nevernooitniet, op geen enkele manier een vaatwasser krijgen. Ook niet door planken weg te halen. Het probleem is de hoogte niet, het probleem is de breedte.quote:Op maandag 1 juli 2019 19:02 schreef ps4_2013 het volgende:
[..]
Ik begrijp het, thanks![]()
Enig idee wat we anders kunnen?
Wat we bijvoorbeeld nu overwegen is de koelkast eruit halen en de tussenliggende planken weghalen. Dan komt er in de hoogte ruimte vrij, dan zou daar evt. de vaatwasser kunnen staan.
Zoals je op de foto kunt zien hebben we eigenlijk geen alternatief..
Thanks voor het meedenken. Wat bedoel je precies met een onderbouwkast opofferen? De tussenschotten laten weghalen oid? Ik heb geen idee maar ik sta open voor elke oplossingquote:Op maandag 1 juli 2019 19:04 schreef Vanillekwark het volgende:
[..]
Laat ik het duidelijker stellen: In de kast waar die koelkast nu in staat ga je nevernooitniet, op geen enkele manier een vaatwasser krijgen. Ook niet door planken weg te halen. Het probleem is de hoogte niet, het probleem is de breedte.
Wat je alternatieven zijn? Tsja, een onderbouwkastje opofferen naast de wasbak, of een losstaande vaatwasser aan een andere muur of in de bijkeuken oid.
Als die twee opties niet mogelijk zijn, dan is een vaatwasser niet mogelijk
1 zijpaneel zal 1,5 cm zijn ongeveer. Dan hebben we het over de steun (en de airflow!) van de koelkast nog niet gehad.quote:Op maandag 1 juli 2019 19:06 schreef Speekselklier het volgende:
als alles leeg gaat kan je het zijpaneel ook losmaken en 3cm opschuiven. Moet je alleen nieuwe deurtjes laten maken.
het wordt dan we een 'project' natuurlijk.
quote:Op maandag 1 juli 2019 19:08 schreef ps4_2013 het volgende:
[..]
Thanks voor het meedenken. Wat bedoel je precies met een onderbouwkast opofferen? De tussenschotten laten weghalen oid? Ik heb geen idee maar ik sta open voor elke oplossing
het een klusrubriek he.quote:Op maandag 1 juli 2019 19:08 schreef Vanillekwark het volgende:
Ja je kunt misschien een of andere frankenstein-oplossing maken, maar aan te raden is het niet.
Ja je kunt vast wat aan elkaar knutselen. Of het aan te raden is, is dan weer een andere discussie. Je kunt ook iets met goede reden afraden hequote:Op maandag 1 juli 2019 19:11 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
het een klusrubriek he.
er lopen hier mensen die de hele keuken zelf bouwen. dan is 1 wandje verplaatsen toch geen frankenstein oplossing? zit geen lade in niks.
in mijn keuken is meer niet standaard
bredere kast is toch hetzelfde als wandje opschuiven?quote:Op maandag 1 juli 2019 19:13 schreef Vanillekwark het volgende:
Als TS daar echt per se een vaatwasser wil plaatsen zou ik, als TS zelf niet handig genoeg is, een timmerman inschakelen om een kast op maat te laten maken.
Interessante oplossing. Bij mij is de opbouw vergelijkbaar. Hoe gaat die kast ertussenuit halen in zijn werk? Het keukenblad blijft, maar wat doe je bijv. met de hoge plint (die ik ook heb).quote:Op maandag 1 juli 2019 19:09 schreef Vanillekwark het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Stel dit is je keukenblok, dan kan je die kast rechts van de wasbak helemaal eruit halen, en op die plek een vaatwasser zetten.
Dan offer je dus wel opslagruimte op.
Naja, prima. Als je het wandje verschuift dienen alle tussenliggende planken ook verbreed te worden, en dan heb je ook praktisch een compleet nieuwe kast nodig eigenlijk.quote:Op maandag 1 juli 2019 19:19 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
bredere kast is toch hetzelfde als wandje opschuiven?
jij verzint een nieuwe bredere kast, bij mij wordt de bestaande kast breder.
en wie het moet uitvoeren heb ik niks op gezegd, kan best een timmerman zijn.
Naja, over het algemeen is zo'n kast aan de kasten ernaast vastgeschroeft, en aan het werkblad. Schroeven los, kast ertussenuit, vaatwasser erin. Of de plint gewoon kan blijven zitten weet ik eigenlijk niet zeker, misschien dat @Speekselklier daar input over heeft.quote:Op maandag 1 juli 2019 19:19 schreef ps4_2013 het volgende:
[..]
Interessante oplossing. Bij mij is de opbouw vergelijkbaar. Hoe gaat die kast ertussenuit halen in zijn werk? Het keukenblad blijft, maar wat doe je bijv. met de hoge plint (die ik ook heb).
Makkelijk zelf te doen?
Thanks, net even gekeken, ik zie inderdaad de schroeven, straks even proberen of de kast makkelijk te verwijderen is.quote:Op maandag 1 juli 2019 19:22 schreef Vanillekwark het volgende:
[..]
Naja, over het algemeen is zo'n kast aan de kasten ernaast vastgeschroeft, en aan het werkblad. Schroeven los, kast ertussenuit, vaatwasser erin. Of de plint gewoon kan blijven zitten weet ik eigenlijk niet zeker, misschien dat @:speekselklier daar input over heeft.
Plint zit vastgeklikt, heb ik vaker verwijderd. Kan die gewoon terug worden geplaatst als de vaatwasser staat? Het is wel een hoge..quote:Op maandag 1 juli 2019 19:25 schreef Speekselklier het volgende:
De hele plint proberen los te maken. Dan kan hij terug als de vaatwasser staat. Anders netjes eruit zagen en weer terugplaatsen.
afhankelijk van wat voor een vaatwasser je koopt dien je eventueel een stukje uit de plint te zagen om ruimte te maken voor de deur. Als je gewoon een losstaande vaatwasser zoals dit:quote:Op maandag 1 juli 2019 19:26 schreef ps4_2013 het volgende:
[..]
Plint zit vastgeklikt, heb ik vaker verwijderd. Kan die gewoon terug worden geplaatst als de vaatwasser staat? Het is wel een hoge..
Vaatwasser kan je dan wat hoger zetten, indien nodig.quote:Op maandag 1 juli 2019 19:26 schreef ps4_2013 het volgende:
[..]
Plint zit vastgeklikt, heb ik vaker verwijderd. Kan die gewoon terug worden geplaatst? Het is wel een hoge..
Thanks! Waar moet ik in dit geval op letten? Het wordt inderdaad inbouw, volledig geïntegreerd.quote:Op maandag 1 juli 2019 19:28 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
Vaatwasser kan je dan wat hoger zetten, indien nodig.
Let even dat je de juiste hoogte vaatwasser besteld, anno 2019 zijn er verschillen!
(ik neem aan dat je een inbouwvaatwasser koopt)
hoogte van je kastdeurtje opmeten en een vaatwasser kopen waar die weer op past als frontpaneel. bij coolblue kan je de hoogte frontpaneel invullen en zie je gelijk welke passen.quote:Op maandag 1 juli 2019 19:37 schreef ps4_2013 het volgende:
[..]
Thanks! Waar moet ik in dit geval op letten? Het wordt inderdaad inbouw, volledig geïntegreerd.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |