FOK!forum / Digital Corner / Windows 10 Webdav error 0x80070043: kan netwerknaam niet vinden
Wantiewoensdag 13 maart 2019 @ 01:43
Hallo allemaal,

Ik heb een probleempje:
Ik heb een Qnap NAS server, welke ik wil bereiken via webdav over het internet.
In Windows rechtsklik ik op 'Deze pc'->'Netwerkverbinding maken' en daar vul ik in:
https://adres-van-nas:8082/share

Maar dat gaat fout: ik krijg wel het logindialoog, maar daarna de foutmelding x80070043: kan netwerknaam niet vinden.
Op dezelfde computer kan ik de webdav share wel gewoon openen met Total Commander of Netdrive en ook onder Linux is verbinden geen probleem.
Ik heb het ook geprobeerd op de commandline met net use X: https://adres-van-nas:8082/share , maar ook dat werkt niet. Dan komt foutcode 16: kan netwerknaam niet vinden.

Ook proberen in te loggen vanaf een andere windows 10 pc vanaf een ander netwerk werkt niet, terwijl, net als bij bovenstaande, andere apps wel gewoon de webdav-share kunnen benaderen.

Wie weet raad?
Mr_Belvederewoensdag 13 maart 2019 @ 12:31
Word poort 8082 wel goed geforward?
Wantiewoensdag 13 maart 2019 @ 15:17
quote:
0s.gif Op woensdag 13 maart 2019 12:31 schreef Mr_Belvedere het volgende:
Word poort 8082 wel goed geforward?
Volgens mij wel, omdat computers met Linux, of Windows computers met Total Commander/Netdrive wel verbinding kunnen maken. Alleen Windows zelf niet. Hij ziet de webdav server echter wel, want als ik verkeerd wachtwoord invoer komt de wachtwoordprompt onmiddellijk terug.
Mr_Belvederewoensdag 13 maart 2019 @ 22:33
Als je geen officieel SSL certificaat hebt, dien je in Windows 10 basicauth te gebruiken.
Wantiedonderdag 14 maart 2019 @ 01:17
quote:
0s.gif Op woensdag 13 maart 2019 22:33 schreef Mr_Belvedere het volgende:
Als je geen officieel SSL certificaat hebt, dien je in Windows 10 basicauth te gebruiken.
Bedankt, ik ga ermee aan de slag 👍
Wantiedonderdag 14 maart 2019 @ 02:08
En dat werkt als ik ipv https verbind via http. Als ik https gebruik krijg ik nu de foutmelding dat de aanmelding is mislukt.
Ik ga aan de serverzijde kijken wat er mis is met het certificaat.

Bedankt voor je hulp!
#ANONIEMdonderdag 14 maart 2019 @ 09:52
quote:
0s.gif Op donderdag 14 maart 2019 02:08 schreef Wantie het volgende:
En dat werkt als ik ipv https verbind via http. Als ik https gebruik krijg ik nu de foutmelding dat de aanmelding is mislukt.
Ik ga aan de serverzijde kijken wat er mis is met het certificaat.

Bedankt voor je hulp!
Met het certificaat is niets mis, maar het kan niet geverifiërd worden doordat je de Trusted Root Certificate lokaal niet hebt op je machine. Dit kun je oplossen door deze te importeren of gebruik te maken van een extern certificaat welke al vertrouwd wordt.

Is Let's Encrypt geen optie?
Mr_Belvederedonderdag 14 maart 2019 @ 12:34
quote:
7s.gif Op donderdag 14 maart 2019 09:52 schreef DevFreak het volgende:

Is Let's Encrypt geen optie?
Let's Encrypt kan wel op een Qnap, maar het is niet makkelijk.
Wantiedonderdag 14 maart 2019 @ 18:33
quote:
0s.gif Op donderdag 14 maart 2019 12:34 schreef Mr_Belvedere het volgende:
[..]

Let's Encrypt kan wel op een Qnap, maar het is niet makkelijk.
Tegenwoordig is daar een app voor, maar in het modem moeten poort 80 en 443 open staan, en die zijn al toegewezen. Dus ik moet op locatie even ingrijpen.