Hij gaat standaard boren met de hardst mogelijke boorkop bedoel je? Ik vind het maar vreemd aangezien de eigenaar dus zei dat een ander zijn geboorde gat heeft verbreed en uiteindelijk het deksel er niet op heeft gelegd.quote:Op maandag 21 januari 2019 16:26 schreef FReNsJ het volgende:
[..]
Ivm. de diameter bedoelde ik gewoon dat het makkelijker mee te nemen is als de boorkop simpelweg kleiner is.
Als ze het kind naar boven halen om zo de ouders afscheid te kunnen laten nemen en hun kindje te kunnen begraven zijn het toch nog steeds helden? Het blijft een moeilijke operatie die toch ook voor deze mensen niet geheel zonder risico zal zijn.quote:Op maandag 21 januari 2019 15:57 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Dus je zegt dat je helden een soort van schijnheilig zijn?
https://www.metronieuws.n(...)oekt-snelheidsrecordquote:Op maandag 21 januari 2019 16:35 schreef Jellereppe het volgende:
Als ze een metrotunnel boren dan gaat dat ook met centimeters per dag. Dat kind was al kansloos op dag 1.
Oh, dat is nog best wel rap. Het hangt natuurlijk af van de aarde.quote:Op maandag 21 januari 2019 16:37 schreef Pizzakoppo het volgende:
[..]
https://www.metronieuws.n(...)oekt-snelheidsrecord
20 meter per dag dus.
Door deze Spaanse peuter lees (en zie je) over soortgelijke gevallen die er in het verleden zijn geweest en valt het me tegen hoe moeilijk het blijkbaar is om iemand uit een put te halen.quote:Op maandag 21 januari 2019 16:35 schreef Jellereppe het volgende:
Als ze een metrotunnel boren dan gaat dat ook met centimeters per dag. Dat kind was al kansloos op dag 1.
Dat zeg ik toch helemaal niet?quote:Op maandag 21 januari 2019 16:37 schreef the-eye het volgende:
[..]
Als ze het kind naar boven halen om zo de ouders afscheid te kunnen laten nemen en hun kindje te kunnen begraven zijn het toch nog steeds helden? Het blijft een moeilijke operatie die toch ook voor deze mensen niet geheel zonder risico zal zijn.
De mensen die aan het boren zijn neem ik niets kwalijk. Ik heb m'n twijfels over de mensen die in de beginfase de leiding haddenquote:Op maandag 21 januari 2019 16:34 schreef ootjekatootje het volgende:
Ze hadden toch al diverse boorkoppen naar PD gebracht?
En die kerel die het eerste gat geboord had, kon dat traject ook niet even uitleggen?
Edit: maar kritisch vragen naar de gang van zaken, wordt hier Door sommigen direct gezien als haat naar de helden.
Zeker op blue Mondayquote:Op maandag 21 januari 2019 16:40 schreef the-eye het volgende:
[..]
Door deze Spaanse peuter lees (en zie je) over soortgelijke gevallen die er in het verleden zijn geweest en valt het me tegen hoe moeilijk het blijkbaar is om iemand uit een put te halen.
Mag zeker niet zeggen dat me dat geen goed plan lijkt...quote:Op maandag 21 januari 2019 16:42 schreef RapaNui het volgende:
De laag is zo hard dat men de noodzaak voor gebruik van explosief niet uitsluit. Ook verwacht men nog meer vertraging:
https://www.ondacero.es/n(...)cf2953d86435fac.html
lo que podría retrasar el rescate y obligarles a usar algún explosivo.
Nee dat zag ik want je stelde een vraag.quote:Op maandag 21 januari 2019 16:41 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Dat zeg ik toch helemaal niet?
Rare redenaties hier.
Wat is dat nou weer voor sensatiewebsite?quote:Op maandag 21 januari 2019 16:42 schreef RapaNui het volgende:
De laag is zo hard dat men de noodzaak voor gebruik van explosief niet uitsluit. Ook verwacht men nog meer vertraging:
https://www.ondacero.es/n(...)cf2953d86435fac.html
lo que podría retrasar el rescate y obligarles a usar algún explosivo.
Dat zullen kleine gecontroleerde explosies zijn om door steen heen te komen. Ik denk niet dat ze een cobra6 die put in flikkeren en maar kijken wat er gebeurtquote:Op maandag 21 januari 2019 16:46 schreef Papabear het volgende:
[..]
Wat is dat nou weer voor sensatiewebsite?
edit: Oh, ze zijn nog serieus ook![]()
![]()
Manana .....quote:Op maandag 21 januari 2019 16:54 schreef deedeetee het volgende:
https://elpais.com/elpais(...)48057914_855486.html
Ben nu toch zeer benieuwd wanneer het eindelijk eens écht morgen gaat worden...
Godskolerequote:Op maandag 21 januari 2019 16:55 schreef RapaNui het volgende:
Ja helaas, het is serieus. Er zou een 5 meter dikke laag graniet zijn: cinco metros de granito
https://www.elmundo.es/an(...)1efa0ac2c8b45ed.html
mmmmm
groot voordeel is dat als ze daar doorheen zijn, ze niet bang hoeven te zijn voor instortingsgevaar.quote:Op maandag 21 januari 2019 16:55 schreef RapaNui het volgende:
Ja helaas, het is serieus. Er zou een 5 meter dikke laag graniet zijn: cinco metros de granito
https://www.elmundo.es/an(...)1efa0ac2c8b45ed.html
mmmmm
Ja, ze zouden zijn boorkop kunnen lenen, alleen is die te smal (quote:Op maandag 21 januari 2019 17:00 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
groot voordeel is dat als ze daar doorheen zijn, ze niet bang hoeven te zijn voor instortingsgevaar.
Die eerste boorman heeft toch een geschikte kop? Kan die meteen wat goedmaken voor zijn illegale booractie
Meter, geen cm. Betekent verder niet dat er overal graniet zit.quote:Op maandag 21 januari 2019 17:11 schreef silliegirl het volgende:
5 cm graniet? Wtf? Met wat voor boor is die originele put dan wel niet gemaakt? Ik snap er niks van.
Haha ja precies.quote:Op maandag 21 januari 2019 17:11 schreef silliegirl het volgende:
5 cm graniet? Wtf? Met wat voor boor is die originele put dan wel niet gemaakt? Ik snap er niks van.
O zo.quote:Op maandag 21 januari 2019 17:34 schreef Jellereppe het volgende:
Een kogel is te zwaar, maar toch wel zeker een stevige boete als het gaat om een illegale put.
Bij een granieten laag van 5 meter kun je er wel van uitgaan dat 4 meter verderop ook graniet zit? Kan minder dik zijn dan 5 meter, maar het zit er wel?quote:Op maandag 21 januari 2019 17:18 schreef illusions het volgende:
[..]
Meter, geen cm. Betekent verder niet dat er overal graniet zit.
Tja, weet je niet. Het houdt toch ergens op. We zullen het binnenkort wel te weten komen.quote:Op maandag 21 januari 2019 17:56 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Bij een granieten laag van 5 meter kun je er wel van uitgaan dat 4 meter verderop ook graniet zit? Kan minder dik zijn dan 5 meter, maar het zit er wel?
quote:Op maandag 21 januari 2019 18:21 schreef IBAZ het volgende:
Door de tegenslag vermoeden ze dat de boring vandaag niet gereed komt. Aangezien er daarna nog 4 uur ingepland is voor de bekleding van de schacht, daarna nog transport van de mijnwerkers en 20 uur horizontaal graven/bikken zal op zijn vroegst woensdag aangevangen worden met het proberen te bereiken van Julen.
The hole was made by a prospector at the request of Jose's cousin's boyfriend to search for water.quote:Op maandag 21 januari 2019 17:53 schreef RapaNui het volgende:
Als Julen echt in die put is gevallen (moet nog blijken), dan kan de putten-maker inpakken. Ook degene die het deksel (=stenen/ een steen) heeft verwijderd (wie zou dat zijn?) zou moeten worden opgespoord.
De eigenaar van de put zegt dat hij de opening had afgedekt: https://www.abc.es/espana(...)901160757_video.html
[..]
Wat is de bodem in zo'n geval dan? Denk dat je wel met een gerust hart kunt zeggen dat degene die die originele put heeft geboord goed de lul is.quote:Op maandag 21 januari 2019 18:49 schreef HPoi het volgende:
Die originele schacht is dan wel goed gegaan? Raar verhaal dat ze nu ineens graniet tegen komen.
Waarschijnlijk weet die gast zelf niet eens hoe diep zijn put is? En is die 'prop' gewoon de bodem?
Volgens berichtgeving van de NOS is de putgraver de echtgenoot van een nicht van Julen.quote:Op maandag 21 januari 2019 18:53 schreef Kim-Holland het volgende:
[..]
The hole was made by a prospector at the request of Jose's cousin's boyfriend to search for water.
The prospector has told police he complied with the law by sealing the hole after it was made but Julen's family say it had simply been covered with stones that weren't properly laid. [Daily Mail]
De eigenaar van de put is de familie van Julen zelf, niet de goudzoeker [vertaling] die is ingehuurd om de put te graven. Of zie ik dat verkeerd?
Waarschijnlijk is de gemeente wat smeergeld betaald, gebeurt wel vaker. Zo'n vergunning kost niet zoveel, maar soms willen/kunnen ze 'm simpelweg niet geven.quote:Op maandag 21 januari 2019 19:04 schreef HPoi het volgende:
Vreemde zaak; ik ben benieuwd of en hoe ze hem vinden. Als ie vastgebonden gevonden wordt weten we genoeg. Maar het kan idd altijd nog een noodlottig ongeval zijn.
Die put is iig natuurlijk zwart betaald en geboord in de weekendjes?
Dat worden vast gezellige familiefeestjes in de toekomst...quote:Op maandag 21 januari 2019 19:01 schreef IBAZ het volgende:
[..]
Volgens berichtgeving van de NOS is de putgraver de echtgenoot van een nicht van Julen.
Vreemd ook dat ze kinderen laten spelen op een terrein met een put waarvan de familie weet dat die maar provisorisch afgedicht is met wat stenen.
Illegale waterputten zijn niet zo bijzonder hoor. Ik denk dat 70% van de waterputten hier in Belgie zonder vergunning geslagen zijn.quote:Op maandag 21 januari 2019 19:13 schreef silliegirl het volgende:
https://www.ditjesendatje(...)verdwijning-yulen-2/
Kennelijk kun je bedrijven inhuren voor illegale putten?
Degene die zo’n bedrijf inhuurt is verantwoordelijk voor het aanvragen van een vergunning. Nooit een uitvoerend bedrijf.quote:Op maandag 21 januari 2019 19:21 schreef valentijn101 het volgende:
[..]
Illegale waterputten zijn niet zo bijzonder hoor. Ik denk dat 70% van de waterputten hier in Belgie zonder vergunning geslagen zijn.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |