Ik ben op zoek naar een vraaggestuurd ventilatiesysteem waarbij ik zelf niets hoeft te regelen. Nu zie ik twee systemen beschikbaar.
1:
- DucoBox Silent 0000-4215
- CO2 boxsensor 0000-4216
- Schakelcontact RF/230V 0000-4174
De CO2 sensor meet in de buis van de keuken/woonkamer hoeveel CO2 er aanwezig is en toert op indien nodig. Het schakelcontact wordt samengevoegd met de lichtschakelaar in het toilet en laat de box ook hoger optoeren/nalopen. Dit lijkt mij het allermooiste
2:
- Itho Daalderop Optima Inside 03-00421
- Itho Daalderop PIR aanwezigheidssensor 545-7550
Deze box heeft de CO2 sensor al standaard in de box zitten en door middel van een draadloze PIR in het toilet laat deze de box ook optoeren.
Zijn hier mensen die ervaring hebben met beide systemen en mij een advies kunnen geven? Een PIR is natuurlijk ook weer minder mooi dan dat hij gewoon aan de schakelaar gekoppeld zit.
Er zit een prijsverschil van +/- 50 euro tussen de systemen in het nadeel van de DucoBox