Dit inderdaad.quote:Op vrijdag 4 mei 2018 13:03 schreef Divje het volgende:
[..]
Nee
Ik heb je topics net ontdekt, en vind het heerlijk en herkenbaar hoe jij je eten bereidt. Fuck de haters joh.
Het is geen reeks. Ik ben er maar mee door gegaan omdat ik veel complimenten kreeg. Dit broodje vis is de tweede keer dat ik het doe deze week. In beginsel was het ook een snelle hap, vandaar de AH. Voor mij is het uitproberen steeds.quote:Op vrijdag 4 mei 2018 12:40 schreef 2dope het volgende:
[..]
Ik ging puur op de OP en de vervolgfoto's af.
Wist niet dat dit een reeks was, maar je stopt omdat een enkeling af en toe een kritische noot achterlaat over de bedenkelijke voedingswaarde van je brouwsels? Jij geeft je wel erg makkelijk gewonnen.
Dit is heel herkenbaar. Door trial en error zelf je eten leren bereiden. Op den duur heb je die pakjes enzo ook niet meer nodig en merk je dat het eten steeds lekkerder wordt. Lekker pielen met kruiden enzo.quote:Op vrijdag 4 mei 2018 13:08 schreef Sigaartje het volgende:
[..]
Maar bij koken leer je vooral zelf door te doen. Ik neem mijn ma het wel kwalijk dat ze me nog nooit heeft leren koken.
Als ik dit topic zo lees zit het hier ook wel goed qua enthousiasme van lezers. Maar ik las in je vorige reacties een soort verbitterdheid ("blijkbaar moet het over bosbessen gaan") richting mensen die kritiek hebben, en dat je er daarom maar mee stopt. Volgens mij is dat een zeer kleine groep. Heck, zelfs ultraCULcriticus RobinOok reageert overwegend positief.quote:Op vrijdag 4 mei 2018 13:08 schreef Sigaartje het volgende:
[..]
Het is geen reeks. Ik ben er maar mee door gegaan omdat ik veel complimenten kreeg. Dit broodje vis is de tweede keer dat ik het doe deze week. In beginsel was het ook een snelle hap, vandaar de AH. Voor mij is het uitproberen steeds.
Zo kwam ik er dus ook net achter dat de smaak van maggi er niet bij hoort.
Weer wat geleerd.
Maar bij koken leer je vooral zelf door te doen. Ik neem mijn ma het wel kwalijk dat ze me nog nooit heeft leren koken.
Waarom snij je ze niet open en vul je ze met kaas en peper voordat ze de oven ingaan?quote:Op vrijdag 4 mei 2018 11:07 schreef Sigaartje het volgende:
Met nog een paar minuten te gaan (sorry ben laat met de foto) haal je de broodjes even eruit, snij ik ze door en vul met kaas en pepertjes
[ afbeelding ]
Dan weer terug voor de laatste minuten.
Omdat de kaas dan aanbrandt en de madame jeanette al zijn kracht verliest.quote:Op vrijdag 4 mei 2018 13:16 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Waarom snij je ze niet open en vul je ze met kaas en peper voordat ze de oven ingaan?
Hm. Ik hou wel van een korstje aan de kaasquote:Op vrijdag 4 mei 2018 13:21 schreef Sigaartje het volgende:
[..]
Omdat de kaas dan aanbrandt en de madame jeanette al zijn kracht verliest.
Ook geleerd door ervaring. Nooit geweten dat peper zijn kracht verliest bij hoge temperaturen, ook met vallen en opstaan geleerd. Ervaring
Madame Jeanette is zeer scherp, als je die net even voor het einde mee doet in de oven, zit je er met de scherpte tussenin. Beetje aanvoelen.
Combinatie vis met kaas vond ik wel erg goed omdat een lekkerbekje vrij neutraal van smaak is. Met makreel moet je dit niet doen.
Mooi referentiekader! I'm not loving it. Smaken verschillen hè.quote:Op vrijdag 4 mei 2018 13:26 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
En die haters over "stomme combi van vis en kaas": wat denk je dat de Mac op je broodje Fish Filets doet? Kaas dus. You're loving it.
Iglo heeft ook een vis/kaas combi (naam vergeten).
Donder op met je sla joh gek. Als ik sla wil eten kruip ik wel onder het hek door bij de kinderboerderij.quote:Op vrijdag 4 mei 2018 12:38 schreef Sigaartje het volgende:
[..]
De maggi was fout, dat heb ik al eerder gezegd. Leezen...
Maar ik stop met dit soort stomme fotoreportages. Mensen willen sla? Mensen krijgen sla.
Handen wassen met zeep, stinkt echt anders inderdaad.quote:Op vrijdag 4 mei 2018 09:34 schreef fathank het volgende:
[..]
krijg je tenminste niet van die stinkjatten die je 's avonds nog ruikt als je in bed ligt
Latex handschoenen.quote:Op vrijdag 4 mei 2018 13:52 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Handen wassen met zeep, stinkt echt anders inderdaad.
Geen tijd om uitgebreid te koken/snijden, maar wel om elke week alles met chloor te poetsen?quote:Op vrijdag 4 mei 2018 12:09 schreef Sigaartje het volgende:
Elke week ga ik er met chloor er doorheen en het is best wel een uitdaging, al dat gepoets.
Ik heb wel meer messen, maar dit is het enige mes dat ik gebruik. Ik eet er ook 's morgens mijn boterham met pindakaas mee.quote:Op vrijdag 4 mei 2018 13:08 schreef Divje het volgende:
Moest ook lachen dat je de peper snijdt met zo'n gewoon broodmes
Is toch mooi?
Ik ga wel door. Ik heb gewoon geen zin om bijvoorbeeld met een pastamachine te gaan staan draaien of citroenschillen te gaan scheren. Als de Allerhande lees, dan denk ik wel eens, wie doet dat nou, citroenschillen raspen. Dat doe ik misschien zelf ooit als het oorlog is en ik gras moet gaan eten.quote:Op vrijdag 4 mei 2018 13:12 schreef 2dope het volgende:
[..]
Als ik dit topic zo lees zit het hier ook wel goed qua enthousiasme van lezers. Maar ik las in je vorige reacties een soort verbitterdheid ("blijkbaar moet het over bosbessen gaan") richting mensen die kritiek hebben, en dat je er daarom maar mee stopt. Volgens mij is dat een zeer kleine groep. Heck, zelfs ultraCULcriticus RobinOok reageert overwegend positief.
Ik hou van een blinkend schone keuken. Ik zie op mijn foto's nog spetjes en spatjes. Daar baal ik van, maar dat komt na dagen koken. Mijn kleren zijn ook altijd pico bello in orde. Behalve als het regent dan heb ik niet zoveel zin om met mijn glimmend gepoetste schoenen en mijn gladgestreken jasje en hemden naar buiten te gaan. Dan doe ik wel van die ANWB-dingen aan en een ouder hemd.quote:Op vrijdag 4 mei 2018 14:06 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Geen tijd om uitgebreid te koken/snijden, maar wel om elke week alles met chloor te poetsen?
Prioriteiten stellen, Sigaartje! Prioriteiten!
Tsssssss.
Vooral blijven komen met de foto's, weer wat leven hier in CULquote:Op vrijdag 4 mei 2018 15:15 schreef Sigaartje het volgende:
[..]
Ik heb wel meer messen, maar dit is het enige mes dat ik gebruik. Ik eet er ook 's morgens mijn boterham met pindakaas mee.
Oh wacht even, ben net bij de slager geweest en heb maar ook even tussen neus en lippen door hun eigen gemaakte gehaktballetjes met pindasaus meegenomen voor bij de bami vanavond, ga ik ook een foto van maken.
Gebakken eitje erbij
Succes ben benieuwdquote:Op vrijdag 4 mei 2018 15:48 schreef Sigaartje het volgende:
Ik ga morgen mijn gerecht Chicken Ren proberen te maken. Hier is wat handigheid voor nodig, maar is letterlijk om je vingers bij af te zuigen!!!
Het is al weer een tijdje geleden, maar ik ga me er aan wagen. Daar heb ik wel heel goede kip voor nodig.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |