FOK!forum / Planes, Trains & Automobiles / Slaapauto gezocht
Lunatiekzaterdag 10 februari 2018 @ 16:24
Ik overweeg twee lange ritten te maken met de auto, een naar IJsland, een naar Roemenië e.o..
Voor die ritten ligt het voor de hand een camper te nemen. Alleen heeft een camper nadelen:
- flink forser dan ik gewend ben
- niet handig op het parkeerterrein van de supermarkt
- relatief duur om er een te kopen, ook tweedehands.
- mogelijk probleem om naar sommige landen te mogen rijden vanwege hoog risico
- en dan ook nog een tikje te groot als je alleen reist.

Nu kun je best het e.e.a. huren maar gezien mijn reisdoel is de kans op schade groot (door o.a. steenslag). Dan zit je weer met dure verzekeringen en/of eigen risico. Bovendien is dat niet goedkoop als je meer rijdt dan het aantal km dat inclusief is, of juist als de auto op de boot staat.
Niet echt handig dus.

Toen dacht ik: ik neem een gewone personenauto of minibusje waar je in kunt slapen. Mijn eerste idee was een lijkwagen, want die is lang genoeg om achterin te kunnen slapen. Hoewel ik zelf geen moeite heb met dat idee, kan ik me voorstellen dat het problemen onderweg kan opleveren: op een camping zal het niet geaccepteerd worden door vakantievierders. De verschillende regels in diverse landen over dit soort auto's ken ik ook niet (was een interessant topic over, maar dat is gesloten).

Maar nu dus mijn vraag: zijn er auto's die "normaal" zijn (stationwagon) waar je achterin in kunt slapen zonder al te veel te hoeven verbouwen (twee linker handen hier)? Het idee is gewoon een matras naar binnen te schuiven, het hoeft allemaal niet fancy te zijn. Maar dus wel een vlakke bodem (redelijk stevig bij de neergeklapte achterbank), geen al te rare uitsteeksels, en toch op zijn minst 1,80 meter diep van achterkant voorstoelen tot achterklep (bij voorkeur iets langer).
Busje zou kunnen, als het maar niet te breed en hoog is.
Uiteraard mag het een oud model zijn want ik ga hiervoor geen nieuwe auto kopen.

Wat voor merk/type auto zou ik aan kunnen denken? Wat zouden de zoektermen kunnen zijn voor de bekende autoverkoopsites om zulke auto's in de zoekresultaten terug te vinden?
#ANONIEMzaterdag 10 februari 2018 @ 16:24
Twingo, daar kunnen de banken (voor en achter) volledig van plat, verder is het een kut auto

2014-renault-twingo-interior-boot-rear-passenger-seats-folded.jpg

Geen idee waar je je koffers moet laten, maar het kan wel ;)

bij de meeste stations kan de bank plat, met kofferbak erbij kun je er vast wel in slapen als je er een matras in legt:
sports_tourer_140.jpg

wederom is de bergruimte dan een dingetje.

Maar waar ga je heen, en vooral wanneer ga je er heen?

[ Bericht 41% gewijzigd door #ANONIEM op 10-02-2018 16:29:35 ]
#ANONIEMzaterdag 10 februari 2018 @ 16:28
Never mind

[ Bericht 94% gewijzigd door #ANONIEM op 10-02-2018 16:30:17 ]
halfwayzaterdag 10 februari 2018 @ 16:29
Peugeot 307sw achterste stoelen eruit flikkeren en klaar.
Allureszaterdag 10 februari 2018 @ 16:30
Ik dacht ook meteen aan een twingo. Die zijn een soort tardis. Je denkt hoe de fuck kan dit

En niet duur in aanschaf en zo
nogeenoudebekendezaterdag 10 februari 2018 @ 16:32
Weet niet wat je in IJsland gaat doen maar buiten de gebaande wegen kom je daar niet ver zonder een 4x4. Oude Defender met lange wielbasis. Daar kun je bijna een woonkamer van maken. Je hebt ook systemen die je op het dak kan bevestigen waardoor je een voortent etc kan maken.
motorbloempjezaterdag 10 februari 2018 @ 16:50
Er zijn ook heel veel minicampertjes gebouwd uit een Toyota Hiace en dat soort dingen.

En een Citroen Berlingo enzo.
#ANONIEMzaterdag 10 februari 2018 @ 16:51
Ik ken iemand die met toyota prius naar Turkije is gereden, en daar altijd in overnacht heeft.

Als je de tijd neemt om even wat hout bij de bouwmarkt te halen, kan je een heel geschikte set up maken. Stationwagen of SUV is natuurlijk het fijnste, maar met compactere auto's kan het dus ook.

roombox%20freetech%203352.jpg

Swiss-Room-Box-5-copy.jpg


Stationwagon is wel fijner.
Zie dit voorbeeld, dan heb je gelijk ook veel bergruimte.

[ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 10-02-2018 16:53:26 ]
VenusFlyTrapzaterdag 10 februari 2018 @ 16:51
Volvo station! Lekker ruim en niet kapot te krijgen. Bij mini zie je wel eens op de clubman als ik het goed heb, een stellage van een tent op het dak.
motorbloempjezaterdag 10 februari 2018 @ 16:51
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 februari 2018 16:51 schreef Hamzoef het volgende:
Ik ken iemand die met toyota prius naar Turkije is gereden, en daar altijd in overnacht heeft.

Als je de tijd neemt om even wat hout bij de bouwmarkt te halen, kan je een heel geschikte set up maken. Stationwagen of SUV is natuurlijk het fijnste, maar met compactere auto's kan het dus ook.

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]
Die SwissRoombox dingen zijn wel briljant ja voor dat soort doeleinden. Wilde ik ook nog melden, maar was de naam even vergeten.
motorbloempjezaterdag 10 februari 2018 @ 16:55
Of zoiets, en dan slaap je in de daktent.

$_57.JPG?set_id=880000500F
#ANONIEMzaterdag 10 februari 2018 @ 16:57
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 februari 2018 16:51 schreef motorbloempje het volgende:

[..]

Die SwissRoombox dingen zijn wel briljant ja voor dat soort doeleinden. Wilde ik ook nog melden, maar was de naam even vergeten.
Leukste is natuurlijk om zelf te bouwen:

DJSmileyzaterdag 10 februari 2018 @ 17:15
Wordt dit je enige auto of een auto erbij?

Een station kan prima, een volvo 740 ofzo is ook echt een kilometervreter. En diesel, dat is op lange afstanden ook wel zo fijn.

Alleen is de wegenbelasting dan ruk. Je kan ook een transporter (of movano/traffic of whatever) nemen en dan ombouwen met zo'n omhoogklapdak.
Die heb je natuurlijk niet nodig om te slapen, je kan 'm ook omlaag houden, maar het zorgt er wel voor dat, ism wat andere regels, je de auto kan laten herkeuren als camper. Dat scheelt je een enorme klap wegenbelasting: Campertarief is 25% van het normale jaartarief.

Andere optie: Een daktent. Dan maak je gewoon een tent op het dak (Dakdragers). Kun je prima slapen.
Bijkomend voordeel is dat brandstofverbruik van een normale auto met daktent toch wel een stuk lager ligt dan een (oudere) transporter oid. Zeker op dat soort afstanden tikt dat toch aardig aan.

Ijsland staat ook nog op mijn lijstje, al lijkt me dat met een normale auto niet echt handig. zoals gezegd kun je dan eigenlijk alleen op de ringweg blijven. Een 4x4 is toch wel een must. Ferry kosten zijn ook fors, dan is ter plekke een 4x4 huren misschien zelfs goedkoper.
Peterzaterdag 10 februari 2018 @ 17:23
Zijn de kosten voor het verschepen van je auto naar en vanaf IJsland niet zo hoog dat je beter wat daar kunt huren?
paddestoelensoepzaterdag 10 februari 2018 @ 17:29
Zie juridisch niet wat het probleem met een lijkwagen zou zijn. Zelf zou ik persoonlijk een wat hogere auto nemen. Misschien is het handig je budget aan te geven?

Als je het geen probleem vind om een rechtsgestuurde auto te rijden zou je misschien aan een tweedehands Toyota Alphard kunnen denken (bestaat ook als linksgestuurde, maar wordt dan flink veel duurder). Is echt een briljante wagen. Als je niet zelf een wagen van buiten de EU wil invoeren, kun je er gewoon eentje kopen in bijv. Cyprus en die kun je in Nederland zonder problemen invoeren als hij daar al een kenteken had.

Wat betreft die camper: je bent er zo aan gewend om er in te rijden en je hebt ze in alle soorten en maten. Wat wel vervelend is, dat zo goed als alle campers in Europa een dieselmotor hebben, wat weer gezeik geeft met miliezone's als je een wat oudere tweedehands koopt.
terrorsjaakzaterdag 10 februari 2018 @ 17:45
En bijvoorbeeld een VW California?
Parzivalzaterdag 10 februari 2018 @ 18:31
waarom zou een lijkwagen niet kunnen? even een spuitbus eroverheen, vlaggetjes eraf en dat chroom aan de zijkanten en voila.. een grote station :)... (die wellicht een beetje veel benzine zuipt..)

Even wat Peace, happy signs maken en je hebt een hippie auto...
b62abe6cf30a85a941cd9073aadd564c
787c7342988bf710226e5c87a48add4e
a94a0583258c1c630498d77d347786c5
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 04:22
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 februari 2018 16:24 schreef CarltonBanks het volgende:
Twingo, daar kunnen de banken (voor en achter) volledig van plat, verder is het een kut auto

[ afbeelding ]

Geen idee waar je je koffers moet laten, maar het kan wel ;)

bij de meeste stations kan de bank plat, met kofferbak erbij kun je er vast wel in slapen als je er een matras in legt:
[ afbeelding ]

wederom is de bergruimte dan een dingetje.

Maar waar ga je heen, en vooral wanneer ga je er heen?
Die Twingo... nee, de voorstoelen gebruik je om de bagage te dumpen die overdag op bed ligt. Het ziet er te smal uit voor een normaal matras en het is niet vlak genoeg.

Wat is die onderste? Die heeft aan de zijkanten een mooie afwerking.

Wanneer is denk ik minder spannend. Voor- of naseizoen vermoedelijk en zeker niet in de winter.
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 04:26
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 februari 2018 18:31 schreef Parzival het volgende:
waarom zou een lijkwagen niet kunnen? even een spuitbus eroverheen, vlaggetjes eraf en dat chroom aan de zijkanten en voila.. een grote station :)... (die wellicht een beetje veel benzine zuipt..)

Even wat Peace, happy signs maken en je hebt een hippie auto...
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Die is wel vet, maar niet heel erg mijn ding. Bovendien kun je hem waarschijnlijk moeilijk doorverkopen.
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 04:32
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 februari 2018 17:45 schreef terrorsjaak het volgende:
En bijvoorbeeld een VW California?
Die ziet er goed uit. Is die minder populair? Kan me niet herinneren die ooit te hebben gezien.

Lijkt me een beetje de moderne opvolger van het iconische VW-busje. Kan ik gelijk een mooie tent erbij kopen:

VW-Camper-Tent-1.jpg
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 04:43
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 februari 2018 16:51 schreef VenusFlyTrap het volgende:
Volvo station! Lekker ruim en niet kapot te krijgen. Bij mini zie je wel eens op de clubman als ik het goed heb, een stellage van een tent op het dak.
Volvo O+
Ik vond de afwerking van de V70 SW laadruimte niet ideaal. Prima voor een verhuizing en zo (daar had ik hem voor), maar niet zo chic als die tweede foto in de fipo, wat beter is om erin te slapen.

Tent liever niet - dat gaat voorbij aan het idee dat je gelijk in bed kunt duiken na een lange rit. En nadelen als dat er wolven en beren kunnen zijn.
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 04:48
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 februari 2018 16:57 schreef Hamzoef het volgende:

[..]

Leukste is natuurlijk om zelf te bouwen:

Moet je dat wel kunnen natuurlijk.
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 05:03
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 februari 2018 17:15 schreef DJSmiley het volgende:
Wordt dit je enige auto of een auto erbij?
Enige auto, maar voor erbij. Alleen in de vakantie mee rijden. Althans, dat is het idee.

quote:
Dat scheelt je een enorme klap wegenbelasting: Campertarief is 25% van het normale jaartarief.
Zijn er geen aanvullende regels om te voorkomen dat iedereen met zijn "camper" het dagelijks woon-werkverkeer doet?

quote:
Andere optie: Een daktent.
Ik zie de voordelen van een daktent niet, ten opzichte van een normale tent, bijvoorbeeld zo'n pop-up tent.

quote:
Ijsland staat ook nog op mijn lijstje, al lijkt me dat met een normale auto niet echt handig. zoals gezegd kun je dan eigenlijk alleen op de ringweg blijven. Een 4x4 is toch wel een must. Ferry kosten zijn ook fors, dan is ter plekke een 4x4 huren misschien zelfs goedkoper.
Ja, ter plaatse huren is daar een optie, maar de ferry is ook zonder auto duur. Nadeel is dat het lastig wordt om dan je hele kampeeruitrusting mee te nemen. De campers die je daar kunt huren zijn voor mij wat karig qua uitrusting, neem liever mijn eigen spullen mee.

Dit is wat ik dan op IJsland zou willen huren als het dan toch moet.
Hoe heet zo'n geïntegreerd model? Of worden auto en opbouw altijd los verkocht?

4wd%20camper%20exterieur.jpg
autoknutselaarzondag 11 februari 2018 @ 05:08
Snap niet dat je standaard de voorstoel helemaal plat kan draaien en dat ie dan aansluit op de achterbank. Maakt het standaard koepeltentje compleet overbodig?
autoknutselaarzondag 11 februari 2018 @ 05:11
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 05:03 schreef Lunatiek het volgende:

Hoe heet zo'n geïntegreerd model? Of worden auto en opbouw altijd los verkocht?

[ afbeelding ]
Dat is een pick up truck met een losse kampermodule. Lijkt me best handig maar je ziet ze weinig. Dus neem aan dat er een of ander nadeel aanzit.

Is voor jouw doel een daktent geen idee? Hussarde-daktent-Quatro-34.jpg
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 05:12
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 februari 2018 16:50 schreef motorbloempje het volgende:
Er zijn ook heel veel minicampertjes gebouwd uit een Toyota Hiace en dat soort dingen.

En een Citroen Berlingo enzo.
Die zijn van goed formaat, maar het gaat mij erom dat ik er geen camper van hoef te maken. Geen verbouwingen, dat is vragen om moeilijkheden voor iemand die geen klusser is.
Daarom moet de laadruimte vlak zijn (zie de tweede foto in de fipo, dat is wat ik zoek). En juist dat soort details mis je als je op een zoeksite zit en zie je niet als hij langsrijdt of op de gebruikelijke foto's.
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 05:24
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 februari 2018 17:23 schreef Peter het volgende:
Zijn de kosten voor het verschepen van je auto naar en vanaf IJsland niet zo hoog dat je beter wat daar kunt huren?
Het valt reuze mee als je het vergelijkt met de prijs van 1 overtocht voor 1 persoon.
Voordelen:
- transport van al je spullen naar de ferry in Denemarken, geen gesjouw
- bepaalde dingen kun je "custom made" maken voor meer comfort
- onafhankelijk van ov-dienstregeling naar de ferry, geen hotel hoeven boeken in Denemarken
- geen bagagelimieten, weinig beperkingen ten opzichte van vliegtuigen
- vervoer op de Faeröer als je daar een stopover wilt
- geen gedoe met de verhuurder/verzekering voor een paar krassen of butsen.
autoknutselaarzondag 11 februari 2018 @ 05:24
quote:
1s.gif Op zaterdag 10 februari 2018 16:24 schreef Lunatiek het volgende:
Ik overweeg twee lange ritten te maken met de auto, een naar IJsland, een naar Roemenië e.o..

Nu kun je best het e.e.a. huren maar gezien mijn reisdoel is de kans op schade groot (door o.a. steenslag).
Kun je uberhaupt met je camper op een ferry naar Ijsland? Zou verwachten dat het goedkoper is om met het vliegtuig te gaan en dan daar een auto / camper te huren.
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 05:42
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 februari 2018 17:29 schreef paddestoelensoep het volgende:
Zie juridisch niet wat het probleem met een lijkwagen zou zijn. Zelf zou ik persoonlijk een wat hogere auto nemen. Misschien is het handig je budget aan te geven?
Het is de bedoeling dat het goedkoper wordt dan een minicamper huren.
Dus goedkoper dan het totaal van onderstaande kosten
- huur voor 3 à 4 weken (x2 vakanties) met kosten als schoonmaak
- extra kilometers (zo'n 2500 x 2 schat ik)
- extra kosten voor schade (ik heb nooit schade gereden, ben geen brokkenpiloot, behalve door steenslag en dat soort schades verwacht ik wel in die landen)
- extra verzekeringen voor risicovolle landen (Oekraïne bijvoorbeeld, als je daar al heen mag)
De bedoeling is een auto die al redelijk oud is en waarvan het niet erg is als die beschadigd wordt. Beetje als met die 500 euro ralleys :'), al denk ik eerder aan 5000-7500 (maar goedkoper is beter).

quote:
Wat wel vervelend is, dat zo goed als alle campers in Europa een dieselmotor hebben, wat weer gezeik geeft met miliezone's als je een wat oudere tweedehands koopt
Goede opmerking, wist ik niet. Ook lastig bij het huren van modernere auto's als je voor een x-aantal landen/steden milieuvignetten moet regelen (Duitsland: geen vignet = boete, ongeacht hoe schoon je auto is).
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 05:52
quote:
0s.gif Op zondag 11 februari 2018 05:24 schreef autoknutselaar het volgende:

[..]

Kun je uberhaupt met je camper op een ferry naar Ijsland? Zou verwachten dat het goedkoper is om met het vliegtuig te gaan en dan daar een auto / camper te huren.
Er gaat eens per week een ferry naar IJsland vanuit Denemarken :Y via de Faeröer. Smyril Line.
Je bent wel wat dagen onderweg.
Campers en caravans kunnen gewoon mee op de boot. Er is echter door de ruwe zee daar grote kans op beschadigingen van de auto aan boord (zie diverse YouTube filmpjes)
Vliegen is veel sneller en goedkoper, maar het is juist de bootreis waar het mij om te doen is. Tenzij je gelijk teruggaat, moet je een week wachten op de volgende boot.

En ik vind het jammer dat de ferry IJsland-Groenland is opgeheven ;(
LoveAtFirstDrivezondag 11 februari 2018 @ 07:55
Ik zou naar de compacte busjes kijken. Wil je graag benzine kun je misschien een personenversie zoeken. Bijvoorbeeld een oudere Ford Transit Connect. En klussen is misschien niet je ding, maar je kunt vast wel iemand vinden om een plateau voor je bed te maken toch? Daarmee maak je meteen zoveel meer ruimte. Dan kun je je kleding etc. gewoon onder het bed gooien. Qua milieuzones zul je, zeker richting het oosten, niet al te veel zorgen hoeven te maken.
Zoek ook eens die aflevering van Top Gear in Afrika op. Dan hebben ze stations die ze ombouwen tot een soort campers 😄
Tomatenboerzondag 11 februari 2018 @ 08:29
Koop gewoon een oude bestelwagen.

Veelal niet duur in aanschaf en ideaal voor dit doel.

Paar voorbeelden:
- Citroën Berlingo
- Citroën Jumper
- Fiat Ducato
- Fiat Doblo
- Ford Transit
- Hyundai H200
- Iveco Daily
- Mercedes Benz Vito
- Mercedes Benz Sprinter
- Opel Combo
- Opel Movano
- Opel Vivaro
- Peugeot Boxer
- Peugeot Partner
- Renault Kangoo
- Renault Traffic
- Renault Master
- Volkswagen Caddy
- Volkswagen LT
- Volkswagen Transporter.
benkrukzondag 11 februari 2018 @ 08:37
En een oud model Dacia Logan MCV? Erg veel ruimte in de lengte maar ook wel in de hoogte. Volgens mij ook vrij goedkoop in aanschaf.
#ANONIEMzondag 11 februari 2018 @ 08:55
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 04:48 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

Moet je dat wel kunnen natuurlijk.
Dat kan je met 2 linkerhanden ook nog wel, als je maar de tijd neemt.
Wat is je budget eigenlijk?

Als je een oude maar betrouwbare SUV koopt zit je gebeitelt, daar kan je echt comfortabel in slapen (en kamperen), en je kan er eventueel nog een stukje mee off-road om wilt te kamperen.


Neem deze bijvoorbeeld. Kan je ook gelijk koken. Waarom zou je dit niet zelf kunnen maken? Is echt super easy.

quote:
0s.gif Op zondag 11 februari 2018 05:11 schreef autoknutselaar het volgende:

[..]

Dat is een pick up truck met een losse kampermodule. Lijkt me best handig maar je ziet ze weinig. Dus neem aan dat er een of ander nadeel aanzit.

Is voor jouw doel een daktent geen idee? [ afbeelding ]
Nadeel is dat mensen van kilometers afstand zien dat er iemand aan het slapen is. Als je wil wild-kamperen, is een een gewone auto wel meer "stealth" natuurlijk.

Als je je wil bekwamen in stealth camping (zodat je bijvoorbeeld ook in een stad kan overnachten), kan je op you tube veel tips vinden TS. Dit omdat veel Amerikanen tegenwoordig in hun auto wonen.
#ANONIEMzondag 11 februari 2018 @ 08:57

Hier een omschrijving hoe je zoiets in elkaar knutselt. Nogmaals, daar hoef je niet heel handig voor te zijn.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 11-02-2018 08:57:42 ]
Knutknuttssonzondag 11 februari 2018 @ 09:12
Mijn V70 heeft een platte laadruimte en ik kan daar makkelijk in liggen. Op vakantie zelfs een stel gezien die daar met z’n tweeën in lagen. Maar een daktent lijkt me het makkelijkst voor je. Moet je alleen op IJsland wel een plekje uit de wind zoeken.
LoveAtFirstDrivezondag 11 februari 2018 @ 09:16
quote:
0s.gif Op zondag 11 februari 2018 09:12 schreef Knutknuttsson het volgende:
Mijn V70 heeft een platte laadruimte en ik kan daar makkelijk in liggen. Op vakantie zelfs een stel gezien die daar met z’n tweeën in lagen. Maar een daktent lijkt me het makkelijkst voor je. Moet je alleen op IJsland wel een plekje uit de wind zoeken.
Ook weleens met m’n vriendin in m’n toenmalige 850 Estate geslapen, ging wel ok. Wij hadden gewoon een luchtbed (te groot) er in gelegd. Als je al iets op maat maakt ligt het wel beter uiteraard.
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 10:21
quote:
0s.gif Op zondag 11 februari 2018 08:55 schreef Hamzoef het volgende:

[..]

Dat kan je met 2 linkerhanden ook nog wel, als je maar de tijd neemt.
Wat is je budget eigenlijk?

(...)

Neem deze bijvoorbeeld. Kan je ook gelijk koken. Waarom zou je dit niet zelf kunnen maken? Is echt super easy.
Het budget is niet dusdanig dat ik er allerhande kwalitatief goed klusgereedschap voor kan kopen (waar ik ook nog eens geen plek voor heb, niet voor klussen en niet voor opbergen).

Koken is gewoon een brandertje op een tafel, daar hoef ik geen fancy auto-uitbouw voor te hebben. Ik ben in het bezit van een complete kampeeruitrusting, maar als ik wil trekken, wil ik niet dagelijks zoveel tijd kwijt zijn aan opzetten en afbreken van de tent (al helemaal niet als het regent). Vandaar dus: slaapauto.
Wildkamperen ga ik in Roemenië beslist niet doen (daar is de camping al een avontuur) en op IJsland bij voorkeur ook niet.
#ANONIEMzondag 11 februari 2018 @ 10:23
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 10:21 schreef Lunatiek het volgende:
Wildkamperen ga ik in Roemenië beslist niet doen (daar is de camping al een avontuur)
Gewoon bij stel zigeuners op de oprit zetten joh.
#ANONIEMzondag 11 februari 2018 @ 10:25
quote:
0s.gif Op zondag 11 februari 2018 09:12 schreef Knutknuttsson het volgende:
Op vakantie zelfs een stel gezien die daar met z’n tweeën in lagen.
Ik heb in Noorwegen een stel zien slapen/kamperen in een jaren 90 model Suzuki Swift. Kan me niet voorstellen dat die daar een fatsoenlijk nachtrust kregen.
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 10:26
quote:
0s.gif Op zondag 11 februari 2018 05:08 schreef autoknutselaar het volgende:
Snap niet dat je standaard de voorstoel helemaal plat kan draaien en dat ie dan aansluit op de achterbank. Maakt het standaard koepeltentje compleet overbodig?
Wat bedoel je?
De voorstoelen van mijn vorige auto konden niet "helemaal plat".
In de oude Fiat van mijn ouders wel, maar dat ligt klote omdat het niet helemaal vlak is. Leuk voor een keer in nood, maar niet een vakantie lang, daar hou je zeker rugklachten aan over.
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 10:31
quote:
0s.gif Op zondag 11 februari 2018 05:11 schreef autoknutselaar het volgende:

[..]

Dat is een pick up truck met een losse kampermodule. Lijkt me best handig maar je ziet ze weinig. Dus neem aan dat er een of ander nadeel aanzit.
Ik neem aan dat wanneer ze niet op vakantie zijn de campermodule ergens in een stalling staat. Je houdt dan een vrij forse auto over zonder gunstig belastingtarief.
Voor twee personen lijkt het mij behelpen in zo'n ding, het heeft ook niet standaard een toilet wat de meeste echte campers wel hebben. Echte campers zie je wel steeds meer op campings, kennelijk hebben mensen geld genoeg om dat comfort te kopen. Zie al die bejaarden ook niet off road gaan, waar die pick-ups beter voor geschikt zijn dan de gemiddelde camper.
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 10:37
quote:
0s.gif Op zondag 11 februari 2018 08:37 schreef benkruk het volgende:
En een oud model Dacia Logan MCV? Erg veel ruimte in de lengte maar ook wel in de hoogte. Volgens mij ook vrij goedkoop in aanschaf.
En in Roemenië op elke straathoek een merkgarage die kan helpen ^O^

Hadden die niet iets met Renault gemeen?
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 10:42
quote:
0s.gif Op zondag 11 februari 2018 08:57 schreef Hamzoef het volgende:

Hier een omschrijving hoe je zoiets in elkaar knutselt. Nogmaals, daar hoef je niet heel handig voor te zijn.
Hamzoef, dat is niet wat ik wil. Veel te gecompliceerd. Ik wil gewoon een goed matras achterin kunnen mieteren en klaar. "Meer ruimte" is nergens voor nodig want ik reis alleen, het zou uitnodigen tot het meenemen van nutteloze zooi.
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 10:47
quote:
0s.gif Op zondag 11 februari 2018 09:12 schreef Knutknuttsson het volgende:
Maar een daktent lijkt me het makkelijkst voor je. Moet je alleen op IJsland wel een plekje uit de wind zoeken.
:{w Zeer beslist geen daktent. Of je moet altijd met die tent op het dak rijden, of je betaalt het hele jaar extra aan opslag van dat ding (want dat past niet in mijn huis). Per saldo heb je er niet veel aan.
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 10:51
quote:
6s.gif Op zondag 11 februari 2018 10:23 schreef Hamzoef het volgende:

[..]

Gewoon bij stel zigeuners op de oprit zetten joh.
Dat is wel beter dan de zigeuners op jouw kampeerplek ja :')

Maar dat is serieus een van de overwegingen om een simpele slaapauto naar Oost-Europa te nemen. Ik durf daar mijn kampeeruitrusting niet op de camping achter te laten aan de hand van wat ik daar heb gezien of gehoord (Tatra, Slowakije). Andere optie is met anderen reizen zodat er altijd iemand de spullen kan bewaken.
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 10:54
quote:
0s.gif Op zondag 11 februari 2018 10:25 schreef Hamzoef het volgende:

[..]

Ik heb in Noorwegen een stel zien slapen/kamperen in een jaren 90 model Suzuki Swift. Kan me niet voorstellen dat die daar een fatsoenlijk nachtrust kregen.
Misschien wilden ze geen rust. Heeft zo'n Swift een beetje goede viering? :9
Bzzzztzondag 11 februari 2018 @ 10:54
Gewoon een vw transporter halen.
TheWhiteCowboyzondag 11 februari 2018 @ 11:01
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 10:37 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

En in Roemenië op elke straathoek een merkgarage die kan helpen ^O^

Hadden die niet iets met Renault gemeen?
Deze zijn inderdaad bizar groot wat laadruimte betreft en lekker stealth.

Je wil er alleen een bed in of ook nog eventueel een zitje, wc en wat luxere dingen?
#ANONIEMzondag 11 februari 2018 @ 11:06
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 10:42 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

Hamzoef, dat is niet wat ik wil. Veel te gecompliceerd. Ik wil gewoon een goed matras achterin kunnen mieteren en klaar. "Meer ruimte" is nergens voor nodig want ik reis alleen, het zou uitnodigen tot het meenemen van nutteloze zooi.
OK, helder, ik begrijp je.
Ik wil echt nog één keer wel opmerken dat je zo'n frame in een uurtje maakt. Dan dus niet met lades etc, maar puur de verhoging.

Materiaalkosten, een paar tientjes, uurtje werk, en geen gereedschap benodigd. Waarom zeg ik dit? Zodat je niet gebonden bent aan beperkingen wielkasten/bankklapdelen. Als auto ruimt genoeg is, kan je er altijd met een paar balken voor zorgen dat je er een matras in kan flikkeren en klaar.

Wat voor auto rijd je nu?

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 11-02-2018 11:07:02 ]
#ANONIEMzondag 11 februari 2018 @ 11:06
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 11:01 schreef TheWhiteCowboy het volgende:

[..]

Deze zijn inderdaad bizar groot wat laadruimte betreft en lekker stealth.

Je wil er alleen een bed in of ook nog eventueel een zitje, wc en wat luxere dingen?
Een porta potti in een auto? Dude, please. :D
TheWhiteCowboyzondag 11 februari 2018 @ 11:10
quote:
0s.gif Op zondag 11 februari 2018 11:06 schreef Hamzoef het volgende:

[..]

Een porta potti in een auto? Dude, please. :D
nou in een kangoo ofzo en groter kan dat prima. In een wat normalere personenauto wordt dat lastiger.
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 11:10
quote:
0s.gif Op zondag 11 februari 2018 10:54 schreef Bzzzzt het volgende:
Gewoon een vw transporter halen.
Is die ten opzichte van de eerder genoemde California niet erg groot? Qua VW-busje lijkt mij de California prima voor mijn doel.
#ANONIEMzondag 11 februari 2018 @ 11:13
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 11:10 schreef TheWhiteCowboy het volgende:

[..]

nou in een kangoo ofzo en groter kan dat prima. In een wat normalere personenauto wordt dat lastiger.
In zo'n kleine ruimte ruik je alles in factor veelvoud he. Wel een een scheet in de auto gelaten?
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 11:16
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 11:01 schreef TheWhiteCowboy het volgende:

Je wil er alleen een bed in of ook nog eventueel een zitje, wc en wat luxere dingen?
Alleen het bed. Vouwstoel gaat mee, koken op een brandertje op veilige afstand van de auto, jerrycan met kraantje voor het water, heel basic (ik heb met de fiets veel gekampeerd, heb dus niet veel nodig).

WC, misschien een losse meenemen. Maar die had ik op de fiets ook niet mee.

[ Bericht 0% gewijzigd door Lunatiek op 11-02-2018 11:22:26 ]
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 11:19
quote:
0s.gif Op zondag 11 februari 2018 11:06 schreef Hamzoef het volgende:

[..]

Een porta potti in een auto? Dude, please. :D
Wel handig als je darmproblemen hebt. Ook gewoon voor onderweg in Nederland. Maar dan beter een busje zonder zijramen. (Ken iemand die dat had).

Optie voor als je je ingemaakte haai per se wilt proberen.
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 11:21
quote:
0s.gif Op zondag 11 februari 2018 11:13 schreef Hamzoef het volgende:

[..]

In zo'n kleine ruimte ruik je alles in factor veelvoud he. Wel een een scheet in de auto gelaten?
Een goeie porta potti ruik je hooguit de chemische zooi die de vieze luchtjes weghaalt. Hoofdzaak: steeds goed schoonmaken, voldoende chemische zooi erin, en zorgen dat de rubbers in orde zijn.
#ANONIEMzondag 11 februari 2018 @ 11:23
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 11:21 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

Een goeie porta potti ruik je hooguit de chemische zooi die de vieze luchtjes weghaalt. Hoofdzaak: steeds goed schoonmaken, voldoende chemische zooi erin, en zorgen dat de rubbers in orde zijn.
Als jij in zo'n hok hebt lopen schijten, ruik je dat echt wel hoor, als spoel je gelijk door. Gadverdamme zeg.
DieselTankzondag 11 februari 2018 @ 11:24
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 11:21 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

Een goeie porta potti ruik je hooguit de chemische zooi die de vieze luchtjes weghaalt. Hoofdzaak: steeds goed schoonmaken, voldoende chemische zooi erin, en zorgen dat de rubbers in orde zijn.
Of je graaft achter een boom een gat en je bent klaar (Alleen als plan 1: openbare toilet niet lukt).
Zelf ben ik enige tijd in Australie geweest en daar lopen de vrouwen ook gewoon 50 meter het bos in om hun kleine boodschap te doen, mannen hebben het iets makkelijker die lopen gewoon naar de eerste boom toe.
DieselTankzondag 11 februari 2018 @ 11:30
quote:
0s.gif Op zondag 11 februari 2018 05:11 schreef autoknutselaar het volgende:

[..]

Dat is een pick up truck met een losse kampermodule. Lijkt me best handig maar je ziet ze weinig. Dus neem aan dat er een of ander nadeel aanzit.

Is voor jouw doel een daktent geen idee? [ afbeelding ]
Ik heb een beste tijd in zo'n daktent geslapen. (Wel iets langer)
Het is erg goed te doen, alles blijft droog binnen ook als het regent. Verder is dit binnen 30 seconde zonder moeite opgezet. Een tent op- en afbreken ben je na een week wel echt klaar mee. Ook is het frisser dan in een auto slapen want het ventileert goed. (In de auto moet je wel een raam op een kiertje openlaten -> water in de auto.

Alleen als je 's nachts moet plassen en je hebt toevallig iets teveel alcohol genuttigd is het wel klote.

Ik zou zo'n daktent echt aanraden! Alleen zijn ze stervensduur.
Ferzondag 11 februari 2018 @ 11:37
Verlengde Opel Combo Fiat Doblo op benzine. 2,10m lange vlakke vloer en voorin lekker voor ruimte voor je spullen

https://www.autowereld.nl(...)6813242/details.html

Kwa vloer is het misschien lekker om een houten plaat te laten zagen en te monteren met wat isolatie eronder.

[ Bericht 31% gewijzigd door Fer op 11-02-2018 11:44:26 ]
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 11:42
quote:
14s.gif Op zondag 11 februari 2018 11:24 schreef DieselTank het volgende:

[..]

Of je graaft achter een boom een gat en je bent klaar (Alleen als plan 1: openbare toilet niet lukt).
Zelf ben ik enige tijd in Australie geweest en daar lopen de vrouwen ook gewoon 50 meter het bos in om hun kleine boodschap te doen, mannen hebben het iets makkelijker die lopen gewoon naar de eerste boom toe.
Lopen :') naar de eerste boom op IJsland :')

zuid-ijsland-02.jpg

Die boom zal ik dan ook maar meenemen zeker?

palmtree_h22v-g2.jpg o|O
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 11:47
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 11:37 schreef Fer het volgende:
Verlengde Opel Combo Fiat Doblo op benzine. 2,10m lange vlakke vloer en voorin lekker voor ruimte voor je spullen

https://www.autowereld.nl(...)6813242/details.html
Oeh, dat is wel een hele mooie die Fiat O+ ^O^
Ferzondag 11 februari 2018 @ 11:52
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 11:47 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

Oeh, dat is wel een hele mooie die Fiat O+ ^O^
Ombouwprojecten zijn ook gaaf hoor. Als je het vloertje kan verhogen, heb je gelijk wat bergruimte eronder. Een op maat gezaagde plaat, een paar balken, handzaag en een accuschroever.

Of wou je die porta in je bed neerzetten onderweg?

Citroen-Berlingo-Peugeot-Partner-Camper-Van-Conversion-image-2.jpg
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 11:58
Wat is dat toch met "extra bergruimte"? Dachten jullie dat ik liters Tokaj en slivovitsj in zo'n kelder mee terug zou smokkelen nemen?

d9d17a59b027c9843f0a038e3825a21e--used-caravans-vintage-caravans.jpg
Knutknuttssonzondag 11 februari 2018 @ 11:59
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 10:47 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

:{w Zeer beslist geen daktent. Of je moet altijd met die tent op het dak rijden, of je betaalt het hele jaar extra aan opslag van dat ding (want dat past niet in mijn huis). Per saldo heb je er niet veel aan.
Kan je gewoon huren hoor.
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 12:02
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 11:52 schreef Fer het volgende:
Of wou je die porta in je bed neerzetten onderweg
Die porta pottis zijn klein en passen naast het matras. Zo niet, matras op zijn zijkant.
Ferzondag 11 februari 2018 @ 12:07
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 11:58 schreef Lunatiek het volgende:
Wat is dat toch met "extra bergruimte"? Dachten jullie dat ik liters Tokaj en slivovitsj in zo'n kelder mee terug zou smokkelen nemen?

[ afbeelding ]
Ik houd mijn slaapplek liever netjes, ipv dagelijks alles verplaatsen ombouwen enz. Wordt snel vies en rommelig. Een simpele plaat op een paar balkjes kost slechts een middagje timmeren en amper gereedschap.
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 12:07
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 11:59 schreef Knutknuttsson het volgende:

[..]

Kan je gewoon huren hoor.
Ik zie het maar nee. Geen daktent voor mij. Ik ga niet op een auto slapen als ik er ook in kan liggen.
Lunatiekzondag 11 februari 2018 @ 12:12
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 12:07 schreef Fer het volgende:

[..]

Ik houd mijn slaapplek liever netjes, ipv dagelijks alles verplaatsen ombouwen enz. Wordt snel vies en rommelig. Een simpele plaat op een paar balkjes kost slechts een middagje timmeren en amper gereedschap.
Ik heb niks tegen vies en rommelig als ik kampeer en "alles verplaatsen" is overdreven, want er gaat bijna niks mee.
Ik ga niet timmeren, pesthekel aan klussen en timmeren in het bijzonder.
#ANONIEMzondag 11 februari 2018 @ 12:16
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 12:12 schreef Lunatiek het volgende:
Ik ga niet timmeren, pesthekel aan klussen en timmeren in het bijzonder.
:')
TheWhiteCowboyzondag 11 februari 2018 @ 12:51
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 12:12 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

Ik heb niks tegen vies en rommelig als ik kampeer en "alles verplaatsen" is overdreven, want er gaat bijna niks mee.
Ik ga niet timmeren, pesthekel aan klussen en timmeren in het bijzonder.
Zo te lezen is dat in jouw geval ook niet echt nodig.
motorbloempjezondag 11 februari 2018 @ 12:53
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 05:12 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

Die zijn van goed formaat, maar het gaat mij erom dat ik er geen camper van hoef te maken. Geen verbouwingen, dat is vragen om moeilijkheden voor iemand die geen klusser is.
Daarom moet de laadruimte vlak zijn (zie de tweede foto in de fipo, dat is wat ik zoek). En juist dat soort details mis je als je op een zoeksite zit en zie je niet als hij langsrijdt of op de gebruikelijke foto's.
Je hoeft het niet om te bouwen, maar geeft wel aan hoeveel ruimte er is voor slapen. En die SwissRoomBox solutions zijn daar dus echt heel goed voor. ;)
autoknutselaarzondag 11 februari 2018 @ 13:17
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 11:58 schreef Lunatiek het volgende:
Wat is dat toch met "extra bergruimte"? Dachten jullie dat ik liters Tokaj en slivovitsj in zo'n kelder mee terug zou smokkelen nemen?

[ afbeelding ]
Je kan ook gewoon een pint wodka drinken voor het slapen gaan. En dan crash je gewoon op de achterbank. Ligt niet lekker maar als je dronken genoeg bent merk je daar weinig van.
n0sferat2zondag 11 februari 2018 @ 13:38
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 10:37 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

En in Roemenië op elke straathoek een merkgarage die kan helpen ^O^

Hadden die niet iets met Renault gemeen?
Dacia behoort inmiddels volledig tot Renault. Hier in Rusland is iedere Dacia een Renault. :P
DieselTankzondag 11 februari 2018 @ 14:37
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 11:42 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

Lopen :') naar de eerste boom op IJsland :')

[ afbeelding ]

Die boom zal ik dan ook maar meenemen zeker?

[ afbeelding ] o|O
Nou dan ga je achter een heuveltje zitten. Sommige mensen zien ook alleen maar problemen :')
Graf..Coudenhove..Kalergizondag 11 februari 2018 @ 15:04
Ferrari natuurlijk

Slide01-1-600x450.jpg

B-)
Misterjack41zondag 11 februari 2018 @ 18:46
Neem gewoon een Ducato of een Sprinter ofzo met de nodige deuken, schroef je bed achterin en probeer zo goed mogelijk nergens tegen aan te rijden. Want in een station slapen zonder klussen wordt zo goed als onmogelijk, ik heb het geprobeerd, maar als je iets of iemand mee wil nemen moet je gewoon wat bergruimte hebben, plus, met zo'n busje heb je ruimte genoeg voor reserve onderdelen, kan je een douchecabine fabriceren met behulp van de achterdeuren, en een korte en lage Ducato/sprinter/crafter/whatever rijd heus niet zoveel anders dan een grote auto, gewoon rustig aan doen, na een maand wil je niet meer in zo'n lage auto ;)

Super veel succes en IJsland is een prachtig land, moet veel foto's opleveren!

Edit:
Een Ducato l1h1 is maar 10 centimeter langer dan een Volvo V70, het enige probleem is dat hij een stukje breder is en hoger is, maar daar een je snel genoeg aan!

[ Bericht 10% gewijzigd door Misterjack41 op 11-02-2018 19:03:00 ]
LoveAtFirstDrivezondag 11 februari 2018 @ 22:09
quote:
14s.gif Op zondag 11 februari 2018 11:30 schreef DieselTank het volgende:

[..]

Ik heb een beste tijd in zo'n daktent geslapen. (Wel iets langer)
Het is erg goed te doen, alles blijft droog binnen ook als het regent. Verder is dit binnen 30 seconde zonder moeite opgezet. Een tent op- en afbreken ben je na een week wel echt klaar mee. Ook is het frisser dan in een auto slapen want het ventileert goed. (In de auto moet je wel een raam op een kiertje openlaten -> water in de auto.
Ik heb dit op m’n bus, werkt prima. Zolang het niet heel erg gaat spoken zal er niks naar binnen waaien.

l_mercedes%20sprinter%2031161.jpg
j669woensdag 14 februari 2018 @ 09:00
quote:
1s.gif Op zondag 11 februari 2018 10:21 schreef Lunatiek het volgende:

[..]Ik ben in het bezit van een complete kampeeruitrusting, maar als ik wil trekken, wil ik niet dagelijks zoveel tijd kwijt zijn aan opzetten en afbreken van de tent (al helemaal niet als het regent). Vandaar dus: slaapauto.
Een kleine popup- of koepeltent stelt tegenwoordig helemaal niks meer voor om op te zetten. Wij hebben een zelfopblaasbaar 2-persoonsmatras wat ook weinig moeite kost maar toen ik nog in mijn eentje kampeerde nam ik gewoon een oud eenpersoonsmatras dubbelgevouwen mee.
Graf..Coudenhove..Kalergivrijdag 16 februari 2018 @ 00:00
Wat kies je nu TS ?