Rond half negen ben ik aangekomen op het studio terrein in Almere. Het BB-huis en studio bleken gewoon op een groot industieterein te staan. Ik werd in een kantine gezet op nog geen 17 meter van de ingang van het BB-huis en dus binnen de grote partij hekken en door de beveiliging. Later bleek dit de plek te zijn waar iedereen die maar iets met het programma te maken heeft komt om zijn bakje koffie naar binnen te werken en een praatje pot te houden.
De eerste die binnenkwam was Esther Duller. Vanaf 21:00 tot 22:20 heeft ze alleen maar mensen lopen zoenen en gepraat met een heleboel figuren. Het leek bijna wel of ze niet op tv hoefde, want er zat totaal geen stress in.
Toen kwam er een hoop familie binnen. Herkenbaar was de broer van Georgie, de familie van Kim en nog een paar andere gezichten. Opvallend was hoe klef al die families waren. Iedereen kent iedereen en zoent elkaar. Ook waren al die familieleden druk met de GSM's aan de slag en de SMS-jes kwamen continu piepend binnen want ze zijn nu tenslotte populair.
Toen het drukker werd nog een hoop mensen van de productie gezien en natuurlijk Hummie. Ze liep gewoon rustig rond zonder stress. Haar werk was denk ik ook gedaan. De scenarios voor de avond waren immers geschreven.
Toen opeens was daar Annet. Deze nobody liep rond alsof ze de koningin was en zoende vrolijk met iedereen die maar een beetje een bekend gezicht leek te hebben. Raar toch dat kleffe gedoe.
Darius kwam op een gegeven momement ook binnen. Hij werd door niemand opgemerkt en leek wat doelloos rond te lopen. Annet kreeg in dat opzicht zo'n 10x zoveel aandacht.
Door al die mensen liep ook een stoere man met een hond heen en weer wat achteraf dus de hond van Dees bleek te zijn.
Toen was het 21:45. Opvallend was dat een aantal familieleden (achteraf die van Kim en Georgie) naar boven gingen (naar de studio dus) blijkbaar voor een voorgesprek want dit waren ook de mensen die uiteindelijk in de live uitzending aan het woord kwamen.
Na veel wachten was het om 22:20 eindelijk zover en mocht ik de studio in. Toen viel mij ook pas op dat alle plekken voor familieleden waren en dat alleen bovenaan de tribune 6 plekje over waren voor andere mensen. HMG had zelf 2 van de beste plekjes zodat deze mensen ook vol in beeld kwamen.
De stemming in de studio was relaxed. Totaal geen spanning en als je niet beter wist dan zou je niet weten dat het om een belangrijke liveuitzending zou gaan.
Eerst kregen we nog even de klapvee instructies want er moest toch vooral veel geklapt en gejuicht en gezongen worden.
Op een gegeven moment kwam Beau binnen. Dit was de eerste keer die avond dat ik hem zag. Hij was buitengewoon sympatiek en stelde zich persoonlijk aan bijna alle familieleden voor en sprak ze hierbij bij hun voornaam aan. Hij riep ook nog even dat het wel een spannende maar verder gewoon relaxte avond zou gaan worden.
Om 21:40 net voor de uitzending werden achter Beau bij de tv schermen wat cadeautjes neergelegd (achteraf het horloge en het fototje van Georgie voor Kim).
Toen begon de uitzending. Over het algemeen was dat als volgt samen te vatten. Beau vertelt en improviseerd er vrolijk op los, volgt de autoqueue (het apparaat waar zijn tekst op staat) vaak niet en een hoop productie mensen worden zenuwachtig als hij weer eens afwijkt van het scenario. De hond van Dees was errug gestressed (dat zou ik ook zijn als ik zo dicht naast Annet op een tribune zou zitten) en toen deze begon te blaffen is hij uit de studio weggehaald. Hierbij leek het moment van weghalen niet helemaal gepland want het ging heel erg overhaast.
Tijdens het filmpje van Jensen kwam Beau nog even naar de familie van Hieke en zei hij dat hij "Jensen ook niet kent hoor" (dit omdat Jensen steeds zei dat Farid maar even een pilsje moest pakked bij het zien van de beelden).
Tijdens alle filmpjes was Beau heel ontspannen en maakte hij een hoop grapjes. Ik heb hem ook als een sympatieke vent ervaren, heel anders dan ik vooraf dacht.
Tijdens de uitzending ging het brandalarm af in het studio complex. Beau praatte gewoon door maar er was een hoop paniek. De studio was echter aardig geisoleerd dus we hoorden er weinig van.
Op het moment dat Kim het huis uit liep riep de moeder van Kim in de studio in paniek dat Kim haar jas aan moest trekken. Beau begon toen op de knoppen te drukken zodat hij met het huis kan praten maar toen werd ook duidelijk dat die knoppen fake zijn want Beau riep zoiets van "ze hebben me alweer uitgezet" (dus die knoppen werken alleen als de regie de schakeling naar het huis maakt).
Toen kwam Kim binnen. Ze ziet er veel kleiner en jonger uit dan op tv. Een hoop paniek en chaos. De vriendinnen die erbij waren zagen er op tv veel ouder uit dan in het echt want in de studio had ik ze nog geen 16 gegeven. Toen iedereen stond te zoenen en omhelzen had Beau zoiets van wat moet ik hiermee en ik kan ze ook niet uit elkaar halen. Vandaar die blik en houding. Toen ze klaar waren gesprekje met Kim. Vragen werden door Beau verzonnen (of goed uit het hoofd geleerd) en hij las dus niets op. Toen Kim met de bewoners aan het praten was via de beroemde knop begon het volgens de productie iets te lang te duren en moesten we gaan klappen zodat Kim niets meer kon zeggen.
Een hoop bla bla. De grappen over de drankjes had Beau terplekke bedacht (de urine van Koos). Eigenlijk stonden er geen drankjes klaar voor Kim maar tijdens een filmpje was het Beau die zij tegen een productieassistente van ga jij eens wat drankjes voor Kim halen.
De uitzending liep inmiddels tegen het einde. Eigenlijk leek alles vanzelf te gaan. Na afloop nog even door het studioraam naar buiten gekeken in de tuin en over het huis. Was veel kleiner dan ik gedacht had. Daarna konden we gaan borrelen. Ik liep er rond alsof het de normaalste zaak van de wereld was. Liep nog even tegen Hummie op (pardon) en Kim en Annet en Darius gingen op een foto terwijl ik daar even voorlangs ging opweg naar de biertap.
Toen kwam het moment waarop het even ging kriebelen. De uitzending zat erop dus de bewaking was verdwenen. De 2 hekken van het huis stonden open en de deur van de kantine ook. Er was niemand die de doorgang belemmerde en ik had bijna een sprintje gewaagd. Maar goed, toch iets te schijterig ervoor. Terwijl we een biertje dronken met alle familie zag ik iemand met een bal gooien (achteraf dus Robin volgens de streamverslagen) en ik hoorde een hoop pokkeherrie (dus die vrienden van Robin met hun auto).
Nog even gepraat met wat mensen.
Zo rond 0:45, een uur na het einde van de uitzending, vond ik het wel mooi geweest en ben ik naar huis gegaan.
Conclusie (met eigen ogen gezien): de productie weet in ieder geval al om 21:00 uur wie er het huis uit gaat. Wij als kijkers worden gemanipuleerd. Beau is een geschikte vent. De familie/vrienden van de bewoners voelen zich beter dan ze zijn (eentje vroeg zelfs waar blijft nou mijn reiskostenvergoeding die ik zou krijgen). Annet is tever omhoog gevallen en zal keihard neerkomen als BB2 is afgelopen. De stemmingspercentages zijn zo waarheidsgetrouw mogelijk.
En iedereen die anders beweert heeft het mis want ik ben er geweest
[Dit bericht is gewijzigd door rialto op 24-11-2000 15:28]
quote:Die laatste conclusie begrijp ik niet helemaal - waar baseer je die op ?
Op 24 november 2000 15:00 schreef rialto het volgende:
<snip>
Conclusie (met eigen ogen gezien):
<snip>
De stemmingspercentages zijn zo waarheidsgetrouw mogelijk.En iedereen die anders beweert heeft het mis want ik ben er geweest.
quote:Uit een gesprek met iemand van BB bleek dat het bellen naar BB valt onder een wet die gaat over belspelletjes. Hierdoor moet er een notaris zijn die controleert dat alles goed verloopt en kan de overheid altijd komen controleren.
Op 24 november 2000 15:11 schreef Moor het volgende:
Die laatste conclusie begrijp ik niet helemaal - waar baseer je die op ?
Bovendien is het zo dat wanneer bekend zou worden dat BB fraudeert met de telefoontjes dit rampsalig kan zijn voor alle belspelletjes van John de Mol.
Ik heb ook al wel gezegd dat Beau ongelijk had dat pas om 22:30 uur de telefoonlijn dicht ging en dat toen pas bekend werd wie eruit moest. Waarom moesten anders die voorgesprekken plaatsvinden met de familie?
Leuk dat je de moeite hebt genomen hier zo'n uitgebreid verslag neer te zetten. Ik heb nog wel wat vraagjes:
1. Je schrijft: de productie weet in ieder geval al om 21:00 uur wie er het huis uit gaat.
Dit lijkt mij op zich wel logisch, maar waar baseer jij die conclusie op? Ik kan dit niet uit je verhaal halen.
2. Hetzelfde geldt voor je opmerking: De stemmingspercentages zijn zo waarheidsgetrouw mogelijk.
Tenslotte:
3. En iedereen die anders beweert heeft het mis want ik ben er geweest.
Knipoog-smiley vergeten, of is het je naar je hoofd gestegen na een avondje tussen al die bekende nederlanders?
quote:Je hebt volkomen gelijk. De kijker wordt gemanipuleerd en krijgt alleen te zien wat de redaktie wil. Als eenieder hiervan zo op de hoogte was als jij dan was de lol van het kijken er zo vanaf.
Op 24 november 2000 15:00 schreef rialto het volgende:
Gisteren ben ik aanwezig geweest in de studio tijdens de live uitzending (dus op de tribune met de familie). Omdat ik dus dingen gezien heb die je niet op tv kan zien heb ik dit verslagje gemaakt.Rond half negen ben ik aangekomen op het studio terrein in Almere. Het BB-huis en studio bleken gewoon op een groot industieterein te staan. Ik werd in een kantine gezet op nog geen 17 meter van de ingang van het BB-huis en dus binnen de grote partij hekken en door de beveiliging. Later bleek dit de plek te zijn waar iedereen die maar iets met het programma te maken heeft komt om zijn bakje koffie naar binnen te werken en een praatje pot te houden.
De eerste die binnenkwam was Esther Duller. Vanaf 21:00 tot 22:20 heeft ze alleen maar mensen lopen zoenen en gepraat met een heleboel figuren. Het leek bijna wel of ze niet op tv hoefde, want er zat totaal geen stress in.
Toen kwam er een hoop familie binnen. Herkenbaar was de broer van Georgie, de familie van Kim en nog een paar andere gezichten. Opvallend was hoe klef al die families waren. Iedereen kent iedereen en zoent elkaar. Ook waren al die familieleden druk met de GSM's aan de slag en de SMS-jes kwamen continu piepend binnen want ze zijn nu tenslotte populair.
Toen het drukker werd nog een hoop mensen van de productie gezien en natuurlijk Hummie. Ze liep gewoon rustig rond zonder stress. Haar werk was denk ik ook gedaan. De scenarios voor de avond waren immers geschreven.
Toen opeens was daar Annet. Deze nobody liep rond alsof ze de koningin was en zoende vrolijk met iedereen die maar een beetje een bekend gezicht leek te hebben. Raar toch dat kleffe gedoe.
Darius kwam op een gegeven momement ook binnen. Hij werd door niemand opgemerkt en leek wat doelloos rond te lopen. Annet kreeg in dat opzicht zo'n 10x zoveel aandacht.
Door al die mensen liep ook een stoere man met een hond heen en weer wat achteraf dus de hond van Dees bleek te zijn.
Toen was het 21:45. Opvallend was dat een aantal familieleden (achteraf die van Kim en Georgie) naar boven gingen (naar de studio dus) blijkbaar voor een voorgesprek want dit waren ook de mensen die uiteindelijk in de live uitzending aan het woord kwamen.
Na veel wachten was het om 22:20 eindelijk zover en mocht ik de studio in. Toen viel mij ook pas op dat alle plekken voor familieleden waren en dat alleen bovenaan de tribune 6 plekje over waren voor andere mensen. HMG had zelf 2 van de beste plekjes zodat deze mensen ook vol in beeld kwamen.
De stemming in de studio was relaxed. Totaal geen spanning en als je niet beter wist dan zou je niet weten dat het om een belangrijke liveuitzending zou gaan.
Eerst kregen we nog even de klapvee instructies want er moest toch vooral veel geklapt en gejuicht en gezongen worden.
Op een gegeven moment kwam Beau binnen. Dit was de eerste keer die avond dat ik hem zag. Hij was buitengewoon sympatiek en stelde zich persoonlijk aan bijna alle familieleden voor en sprak ze hierbij bij hun voornaam aan. Hij riep ook nog even dat het wel een spannende maar verder gewoon relaxte avond zou gaan worden.
Om 21:40 net voor de uitzending werden achter Beau bij de tv schermen wat cadeautjes neergelegd (achteraf het horloge en het fototje van Georgie voor Kim).
Toen begon de uitzending. Over het algemeen was dat als volgt samen te vatten. Beau vertelt en improviseerd er vrolijk op los, volgt de autoqueue (het apparaat waar zijn tekst op staat) vaak niet en een hoop productie mensen worden zenuwachtig als hij weer eens afwijkt van het scenario. De hond van Dees was errug gestressed (dat zou ik ook zijn als ik zo dicht naast Annet op een tribune zou zitten) en toen deze begon te blaffen is hij uit de studio weggehaald. Hierbij leek het moment van weghalen niet helemaal gepland want het ging heel erg overhaast.
Tijdens het filmpje van Jensen kwam Beau nog even naar de familie van Hieke en zei hij dat hij "Jensen ook niet kent hoor" (dit omdat Jensen steeds zei dat Farid maar even een pilsje moest pakked bij het zien van de beelden).
Tijdens alle filmpjes was Beau heel ontspannen en maakte hij een hoop grapjes. Ik heb hem ook als een sympatieke vent ervaren, heel anders dan ik vooraf dacht.
Tijdens de uitzending ging het brandalarm af in het studio complex. Beau praatte gewoon door maar er was een hoop paniek. De studio was echter aardig geisoleerd dus we hoorden er weinig van.
Op het moment dat Kim het huis uit liep riep de moeder van Kim in de studio in paniek dat Kim haar jas aan moest trekken. Beau begon toen op de knoppen te drukken zodat hij met het huis kan praten maar toen werd ook duidelijk dat die knoppen fake zijn want Beau riep zoiets van "ze hebben me alweer uitgezet" (dus die knoppen werken alleen als de regie de schakeling naar het huis maakt).
Toen kwam Kim binnen. Ze ziet er veel kleiner en jonger uit dan op tv. Een hoop paniek en chaos. De vriendinnen die erbij waren zagen er op tv veel ouder uit dan in het echt want in de studio had ik ze nog geen 16 gegeven. Toen iedereen stond te zoenen en omhelzen had Beau zoiets van wat moet ik hiermee en ik kan ze ook niet uit elkaar halen. Vandaar die blik en houding. Toen ze klaar waren gesprekje met Kim. Vragen werden door Beau verzonnen (of goed uit het hoofd geleerd) en hij las dus niets op. Toen Kim met de bewoners aan het praten was via de beroemde knop begon het volgens de productie iets te lang te duren en moesten we gaan klappen zodat Kim niets meer kon zeggen.
Een hoop bla bla. De grappen over de drankjes had Beau terplekke bedacht (de urine van Koos). Eigenlijk stonden er geen drankjes klaar voor Kim maar tijdens een filmpje was het Beau die zij tegen een productieassistente van ga jij eens wat drankjes voor Kim halen.
De uitzending liep inmiddels tegen het einde. Eigenlijk leek alles vanzelf te gaan. Na afloop nog even door het studioraam naar buiten gekeken in de tuin en over het huis. Was veel kleiner dan ik gedacht had. Daarna konden we gaan borrelen. Ik liep er rond alsof het de normaalste zaak van de wereld was. Liep nog even tegen Hummie op (pardon) en Kim en Annet en Darius gingen op een foto terwijl ik daar even voorlangs ging opweg naar de biertap.
Toen kwam het moment waarop het even ging kriebelen. De uitzending zat erop dus de bewaking was verdwenen. De 2 hekken van het huis stonden open en de deur van de kantine ook. Er was niemand die de doorgang belemmerde en ik had bijna een sprintje gewaagd. Maar goed, toch iets te schijterig ervoor. Terwijl we een biertje dronken met alle familie zag ik iemand met een bal gooien (achteraf dus Robin volgens de streamverslagen) en ik hoorde een hoop pokkeherrie (dus die vrienden van Robin met hun auto).
Nog even gepraat met wat mensen.
Zo rond 0:45, een uur na het einde van de uitzending, vond ik het wel mooi geweest en ben ik naar huis gegaan.
Conclusie (met eigen ogen gezien): de productie weet in ieder geval al om 21:00 uur wie er het huis uit gaat. Wij als kijkers worden gemanipuleerd. Beau is een geschikte vent. De familie/vrienden van de bewoners voelen zich beter dan ze zijn (eentje vroeg zelfs waar blijft nou mijn reiskostenvergoeding die ik zou krijgen). Annet is tever omhoog gevallen en zal keihard neerkomen als BB2 is afgelopen. De stemmingspercentages zijn zo waarheidsgetrouw mogelijk.
En iedereen die anders beweert heeft het mis want ik ben er geweest.
quote:Tijdens BB1 vernamen wij hier op FOK! al uit welingelichtte produktie-kringen, dat TV-spelletjes waarbij een prestatie verricht moet worden (bv. BB) juist niet verplicht een notaris-begeleiding bij de uitslag behoeven, en dat dāt het kiertje was, dat VOO in de omroep-wet gevonden had en benutte.
Op 24 november 2000 15:17 schreef rialto het volgende:
Uit een gesprek met iemand van BB bleek dat het bellen naar BB valt onder een wet die gaat over belspelletjes. Hierdoor moet er een notaris zijn die controleert dat alles goed verloopt en kan de overheid altijd komen controleren.
Bron: Tanjalies.
quote:1. zie mijn eerdere reactie
Op 24 november 2000 15:18 schreef Gert het volgende:
1. Je schrijft: de productie weet in ieder geval al om 21:00 uur wie er het huis uit gaat.
Dit lijkt mij op zich wel logisch, maar waar baseer jij die conclusie op? Ik kan dit niet uit je verhaal halen.2. Hetzelfde geldt voor je opmerking: De stemmingspercentages zijn zo waarheidsgetrouw mogelijk.
Tenslotte:
3. En iedereen die anders beweert heeft het mis want ik ben er geweest.Knipoog-smiley vergeten, of is het je naar je hoofd gestegen na een avondje tussen al die bekende nederlanders?
Omdat er toch een aantal eindeloze discussies zijn over of Veronica de boel manipuleerd met de uitslagen leek het mij wel leuk om dit zo te verwoorden.
Mijn afsluitende zin was bedoeld om reacties uit te lokken en dat werkt dus goed
Trouwens, het ging mij er niet om om tussen bekende nederlanders rond te lopen. Ik wilde gewoon wel eens achter de schermen kijken en toen ik die kans kreeg heb ik hem gegrepen. Hier heb ik een klein verslagje van gemaakt omdat ik nu in ieder geval wat meer informatie heb dan de meeste bezoekers van dit forum en deze wil ik graag met iedereen delen omdat ik ook alles lees wat andere FOK!-bezoekers plaatsen (iets geven en nemen heet dat geloof ik).
Ik wilde ook niet beweren dat mijn waarheid DE waarheid is, maar tot het tegendeel bewezen is, is dit natuurlijk wel zo voor mij persoonlijk.
[Dit bericht is gewijzigd door rialto op 24-11-2000 15:33]
Waarom vind ik het leuk alles tot in detail te weten te komen van een live-uitzending en te horen over wie er allemaal aanwezig waren en wat ze deden?
Zulke honger naar kennis heb ik nooit gehad bij, pakweg, het 8-uur Journaal, de Honeymoon-quiz of Wedden dat...?
Ik denk dat dat komt omdat BB weer een nieuw begin markeert in de televisiegeschiedenis. Hoe modern het concept ook is, hoe multi-media, hoe interactief, hoe flitsend ook: JUIST die nieuwigheid maakt dat wij, verwende en overvoerde kijkers, kunnen ervaren hoe televisie werd genoten toen het fenomeen nog relatief onbekend was, vroeger.
Net als in de beginjaren wordt Televisie weer met een kapitaal geschreven: het roept discussie op, mensen praten erover en de nonchalance voor wat-er-nu-weer-te-zien-is maakt plaats voor een nieuwsgierigheid naar hoe-dat-allemaal-toch-in-elkaar-steekt.
Goed of kwaad, doet niet ter zake: BB is duidelijk het markeerpunt van een nieuwe periode.
Ze hielden toch voorgesprekken met de familie van alle genomineerde bewoners en niet alleen met die van Kim? Dus zegt dat wel wat over het tijdstip waarop bekend is wie moet vertrekken?
Bovendien is het toch logisch om met alle familieleden even een voorgesprekje te houden, ze komen immers ook allemaal even aan het woord tijdens de live-uitzending..
Dus: is het een te snelle conclusie of zie ik het verkeerd?
En over die 'zo nauwkeurig mogelijke' stemmingspercentages, daarvan snap ik ook nog steeds niet hoe je bij die conclusie komt..
Kun je tenslotte iets zeggen over de bron waarvan je de informatie hebt dat het BB-belspel onder toezicht staat van een notaris?
was jij niet toevallig een van die 2 mannen die achter de ouders van Kim zaten????
die zaten te lachen???
quote:Geen probleem, ga naar de veiling op de officiele site en dan kun je bij elk vertrek op 2 kaarten veilen!
Op 24 november 2000 15:51 schreef Oudjong het volgende:
Ook ik wil wel eens weten hoe je daar terecht gekomen bent en als je nog een keer mag, houd ik me aanbevolen.
Ik zelf zat er vorig jaar met Rolf X. Wouters, rolf interviewde me om een bewoner en hij zweette helemaal kapot op het voorhoofd qua stress en zenuwen. Was dit ook bij Beau het geval? In ieder geval bij RTL Live niet....
quote:Dit is een zeer belangrijke opmerking van je Rialto. Jammer dat je niet weet hoe die medewerker heet. Zegt hij maar wat, of is hij daadwerkelijk goed geīnformeerd? Ik verwijs je graag weer naar dit topic:
Op 24 november 2000 15:17 schreef rialto het volgende:
Uit een gesprek met iemand van BB bleek dat het bellen naar BB valt onder een wet die gaat over belspelletjes. Hierdoor moet er een notaris zijn die controleert dat alles goed verloopt en kan de overheid altijd komen controleren.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |