abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 28 augustus 2017 @ 04:11:47 #31
395200 deadprez
One more rail
pi_173437044
godtering wanne lap tekst

ok tl;dr om te kijken of het uberhaupt loopt. Dus voel je vooral niet verplicht om het zelf wel te lezen.
Stop the violence
Down with the hate
Op vrijdag 21 augustus 2015 01:36 schreef engeopa het volgende:
Deadprez is een frequent bezoeker van Joop.nl. Kneusje eerste klas. walgelijke policor hoofd in de wolken multicultilover.
pi_173437076
  PR en moderator maandag 28 augustus 2017 @ 04:56:23 #33
288245 crew  Moira
Heeft al lang geen punt meer.
pi_173437118
quote:
10s.gif Op maandag 28 augustus 2017 04:11 schreef deadprez het volgende:
godtering wanne lap tekst

ok tl;dr om te kijken of het uberhaupt loopt. Dus voel je vooral niet verplicht om het zelf wel te lezen.
Komt geheel in stonede Moira-stijl nog een langere lap tekst op terug :')_

quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2017 04:10 schreef deadprez het volgende:

[..]

Ja dat klinkt idd vrij "logisch" allemaal. Weenie waarom je zonder drugs wakker zou blijven sws, maar dat is echt tering slecht vgm ja. Vooral eerst een weekend op de pep, dan trippen en dan nog een paar nachten met amper pep wakker blijven. Shit.
Nu wil ik speedgebruik niet goedpraten maar als je toch nie gaat slapen kun je beter dat op de pep doen denk ik.

Mja hij heeft ook het grote nadeel gehad dat ie niet zoals veel mensen die pep gaan doen, ook echt niets anders zo ongeveer meer doen en meestal ook niet blowen want normaal leer je dat snel af als je vijf nachten neit hebt geslapen en dan flink gaat blowen. Een maat van me heeft ook last van schyzofrenie, maar die doet fd

Dat is echt psychosetrigger #1, zelfs als je geen aanleg voor echte psychoses hebt kriijg je na een tijdje gwn een flinke amfetaminepsychose. Maar dat stopt als je geslapen hebt. Maar is wel ook echt pamperslecht qua hersenschade

[..]

Ja een maat van me heeft ook schizofrenie, maar amfetamine schijnt - geen idee of het klopt - die shit enigszins 'in te binden'. Sowieso heeft ie ook dexamfetamine op recept dus zal vast weinig kwaad kunnen op zich. Al schrijft het recept niet voor dat je een week wakker moet blijven natuurlijk. :P
Maar dan moet je dus idd zelf al echt het inzicht hebben en dat ook blijven houden dat je toch "ziek" bent in principe en dat je daardoor soms dingen anders waarneemt. Maar hij heeft het voordeel ook weer dat ie niet blowt, nauwelijks alcohol drinkt en alleen speed doet zoals t heurt verder, dan kan t wakkerblijven best lang gerekt worden zonder de bijverschijnselen van hallucinaties etc. zelfs met schizofrenie schijnbaar. :P maar dat gaat ooit ook mis natuurlijk. Bij mij net zo goed wss :').

Mja en ik denk dat die rm het wel ook gewoon pamperkut maakt. Fucking dwangverpleging gewoon, zou nog liever in de gevangenis zitten. En ik heb ook al gewoon dat als ik weet dat iets moet, dan krijg k t niet meer gefixt en dan hoe op tijd ik het ook weet ik ben te laat. Mja en bob zal dat ongetwijfeld ook wel hebben. Maar dan wss al versterkt door zn shit en dan ook nog eens niet de vrijheid kunnen hebben die hij nodig had.

Ik denk dat zonder die dat ik Bob nu nog gwn lastig kon vallen met mijn onsamenhangende lulkicks ;( ipv jou of ama :') ;$
Want ja, jarenlang schaamteloos VVD-beleid heeft er wel lekker voor gezorgd dat de GGZ echt volledig uitgekleed is. Waarschijnlijk geldt dat ook voor de voorzieningen. En dan kankert iedereen daar vier jaar over en vervolgens willen ze toch wel zo zich een beetje kunnen inbeelden dat ze bij de upper class horen of gaan horen. Dus dan krijg je fucking weer vier jaar rechts afbraakbeleid

Maar muh marktwerking muh kapitalisme
Nja je kiest er niet voor om wakker te blijven, je bent gewoon niet moe. Met bepaalde psychische stoornissen (zoals bipolaire stoornis en schizofrenie) hoort ook slapeloosheid. Vooral in de aanloop naar en tijdens een manie of psychose. Da's dan dus van nature al een soort pep-effect.
En andersom vertonen volledig gezonde mensen na 24 uur slapeloosheid al symptomen van schizofrenie, allemaal dubbelop dus als je al schizofrenie hebt to begin with. Dat blijft elkaar dan continue versterken/verergeren.

Vind wel dat er aan dwangbehandeling heul veul verbeterd kan worden (en dat ligt dan vaak voornamelijk aan bekostiging van bovenaf, voor inhuren en trainen van het juiste personeel, juiste kennis/aanpak, mankracht en middelen etc). Maar er zijn toch een hoop mensen voor wie het eigenlijk niet anders kan.
De ergste gevallen (waarbij waarneming niet overeenkomt met realiteit) weten/voelen/ervaren niet dat ze ziek zijn, en vinden dus ook dat ze geen hulp nodig hebben. Vaak door de problematiek ook nog in de overtuiging dat ze je erin proberen te luizen om je te kunnen vergiftigen met medicatie etc. Als alles op vrijwillige basis is lopen die gevallen dus gewoon de deur uit. Psychotisch en al midden op straat zonder de juiste behandeling, van kwaad tot erger. Daarvoor moet wel een vangnet zijn waar ze toch (door gebrek aan ziektebesef dus onvrijwillig) weer 'back to reality' gebracht moeten kunnen worden. Dan is dwangbehandeling toch wel echt nodig.

Bob kon hoe dan ook nooit de vrijheid krijgen die hij had willen hebben. Het is al heel wat gevraagd om een leven van eindeloos ongestoord drugsgebruik te willen zonder dat mensen je daarin tegenwerken. Maar als je dan ook compleet schizo over straat loopt in een zelfgemaakte broekjurk met lippenstift over je hele gezicht in de veronderstelling dat je compleet normaal bent en maar niet snapt waarom mensen je staan te filmen.. Dat is geen leven dat je kunt leiden zonder dat mensen zich afvragen of je geen psychische hulp nodig hebt en ze je binnen de kortste keren weer terug naar Delta sturen. Waar jij je dan weer onterecht opgesloten en expres vergiftigd voelt.
Zonder het besef dat je ziek bent en dat je perceptie/beleving geen werkelijkheid maar slechts een product van je zieke brein is, blijf je daar altijd in vastzitten en was er geen enkel uitzicht op de vrijheid zoals hij die voor ogen had.

Mja, nu heeft hij die vrijheid wel. ;(
Fuck the EBU.
pi_173437647
Is your world a dark scary place? Let me make it a beautiful fantasy world filled with the purest light with a magical fairy without a face. Here you can complete empty faces with just a touch. Dance to music with a complex beat so sweet, you just can't stop moving your feet. Smoke da weed, snort some speed en vergeet ook de coke, mdma en acid niet. O ja ook nog lachgas en keta. Dan voel ik mijzelf beta dan beta. See all of you lata cause I'm ending.this lyric that's sick with a fucking cocksucking bass kick in your face pik. Dus slik ik pik en lik ik clit en hier eindigt deze tori.

Fotoboek van goodtripbob

Dance (the war is over)! R.I.P. Bob!
pi_173438042
Dit is niet hoe normale wind waait

RIP O+
pi_173438062
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2017 01:19 schreef Moira. het volgende:

[..]

Whehe die kende ik nog heul niet :D
Verbazingwekkend hoe je na al die jaren nog nieuwe Bob-avonturen kan oppikken, het houdt niet op _O-

Na dit verhaal kwam hij helaas weer in een ziek diep dal. Er was toen echt geen touw meer aan vast te knopen kan ik me herinneren.
pi_173438574
R.I.P. Bob.
Ich hock in meinem Bonker
pi_173438876

Bob als priester
pi_173439013
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2017 04:56 schreef Moira. het volgende:

Zonder het besef dat je ziek bent en dat je perceptie/beleving geen werkelijkheid maar slechts een product van je zieke brein is, blijf je daar altijd in vastzitten en was er geen enkel uitzicht op de vrijheid zoals hij die voor ogen had.

Mja, nu heeft hij die vrijheid wel. ;(
Werkelijkheid is afhankelijk van de waarnemer en diens perceptie.
Lambo of Rekt
  maandag 28 augustus 2017 @ 10:52:32 #41
176873 marcel-o
ŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻ
pi_173439325
Ken ook nog wel een verhaal dat ie bij een of andere tekno/weetikveel fissa was , zwaar van de kaart
Had ie een ps3 controller meegenomen, zat ie te lucht-gamen _O-

en niet te vergeten het staarincident tijdens Bangface in factory 010 _O_
| Wordfeud: marcel-o |plug.dj/uptempo |<-- draai zelf je platen
  maandag 28 augustus 2017 @ 13:07:27 #42
444350 broccoli.
Here stops reality
pi_173440913
Godverdomme wat lees ik nu. Rust in vrede man, ik hoop dat je boven onbeperkt kunt dansen.

Ik weet nog dat wij aan de praat raakten, hier op Fok!. Wij hadden zoveel gemeen, zoveel herinneringen die hetzelfde waren, bleken we buren te zijn geweest. :')

Na een paar jaar ging ik met hem voor het eerst naar een illegale tekno. Geheel nuchter, ik had immers amper ervaring. Maar jij ging compleet los. 24 uur later zaten wij dan nagenietend in jouw kamer.

Of ook die ene keer, dat jij mij pep probeerde te voeren, maar dat het te weinig was. Dat had je ruimschoots goed gemaakt door bij het volgende feestje mij een halve gram te geven ofzo :') "Snuif maar, dan voel je zeker wat." Heb het hele feestje, én mijn imago als braaf meisje verstierd, 3 dagen wakker gelegen maar het was de moeite waard. Bedankt daarvoor.

Met oud en nieuw 2013/2014? Gingen we samen naar een kutfeest. Je had toen weinig psychotische trekjes, we hoopten allemaal dat je dit zou doorzetten, maar helaas mocht het niet zo zijn. 5 soorten drugs later ging je achteruit en werd je weer opgenomen... Zo zonde.

Het contact is in die jaren behoorlijk verwaterd, mede omdat ik niet durfde aan te zien hoe jij achteruit ging. Helaas is het nooit goed gekomen. Of toch wel? Ik hoop in ieder geval dat je je rust gevonden hebt en je beter dan ooit zult voelen. O+
Giechelend van de pret reed de bus volgeladen met meiden de afgrond in.
  PR en moderator maandag 28 augustus 2017 @ 14:41:06 #43
288245 crew  Moira
Heeft al lang geen punt meer.
pi_173442416
quote:
1s.gif Op maandag 28 augustus 2017 09:14 schreef kikoooooo het volgende:

[..]

Na dit verhaal kwam hij helaas weer in een ziek diep dal. Er was toen echt geen touw meer aan vast te knopen kan ik me herinneren.
Tis beetje met vlagen gegaan, je merkte aan de samenhang van z'n verhalen iig wel wanneer hij weer tegen een psychose aanzat. Tis tussendoor nog wel een tijdje relatief goed gegaan. Maar in de loop van al die jaren toch wel stukje bij beetje afgegleden ;(
Fuck the EBU.
  PR en moderator maandag 28 augustus 2017 @ 14:43:35 #44
288245 crew  Moira
Heeft al lang geen punt meer.
pi_173442450
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2017 10:52 schreef marcel-o het volgende:
Ken ook nog wel een verhaal dat ie bij een of andere tekno/weetikveel fissa was , zwaar van de kaart
Had ie een ps3 controller meegenomen, zat ie te lucht-gamen _O-

en niet te vergeten het staarincident tijdens Bangface in factory 010 _O_
Whehe, kun je daar nog linkjes van terugvinden?
Fuck the EBU.
pi_173442466
Godverdomme. Ik heb al 4 jaar niet meer ingelogd hier, omdat redenen. Toch maar ff m'n password gerest hiervoor. De laatste keren dat ik hem gesproken heb was nog niet eens zo lang geleden op Facebook, waarbij hij vroeg of ik hem wilde helpen met zijn plan voor België. Het was zonde om hem weer te zien afglijden de laatste tijd, maar aan de andere kant hebben we dat zo vaak gezien, en elke keer leek hij na een tijdje weer beter te gaan.

Ja, hij was een mafklapper. Maar wel eentje met een door-en-door goed hart. Zelfs in de periodes waarbij het er duidelijk vanaf droop dat hij helemaal de weg kwijt was, merkte je gewoon in alles dat hij vooral gefrustreerd was dat hij niet zichzelf kon zijn, en zich altijd opgesloten in de rest van de wereld voelde.

:'(
Als stemmen zin had, was het al lang verboden.
Geloof niets, denk zelf.
  PR en moderator maandag 28 augustus 2017 @ 14:45:13 #46
288245 crew  Moira
Heeft al lang geen punt meer.
pi_173442472
quote:
1s.gif Op maandag 28 augustus 2017 13:07 schreef broccoli. het volgende:
Godverdomme wat lees ik nu. Rust in vrede man, ik hoop dat je boven onbeperkt kunt dansen.

Ik weet nog dat wij aan de praat raakten, hier op Fok!. Wij hadden zoveel gemeen, zoveel herinneringen die hetzelfde waren, bleken we buren te zijn geweest. :')

Na een paar jaar ging ik met hem voor het eerst naar een illegale tekno. Geheel nuchter, ik had immers amper ervaring. Maar jij ging compleet los. 24 uur later zaten wij dan nagenietend in jouw kamer.

Of ook die ene keer, dat jij mij pep probeerde te voeren, maar dat het te weinig was. Dat had je ruimschoots goed gemaakt door bij het volgende feestje mij een halve gram te geven ofzo :') "Snuif maar, dan voel je zeker wat." Heb het hele feestje, én mijn imago als braaf meisje verstierd, 3 dagen wakker gelegen maar het was de moeite waard. Bedankt daarvoor.

Met oud en nieuw 2013/2014? Gingen we samen naar een kutfeest. Je had toen weinig psychotische trekjes, we hoopten allemaal dat je dit zou doorzetten, maar helaas mocht het niet zo zijn. 5 soorten drugs later ging je achteruit en werd je weer opgenomen... Zo zonde.

Het contact is in die jaren behoorlijk verwaterd, mede omdat ik niet durfde aan te zien hoe jij achteruit ging. Helaas is het nooit goed gekomen. Of toch wel? Ik hoop in ieder geval dat je je rust gevonden hebt en je beter dan ooit zult voelen. O+
Mooie post en mooie herinneringen O+
Fuck the EBU.
  PR en moderator maandag 28 augustus 2017 @ 14:49:25 #47
288245 crew  Moira
Heeft al lang geen punt meer.
pi_173442541
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2017 14:44 schreef defamai het volgende:
Godverdomme. Ik heb al 4 jaar niet meer ingelogd hier, omdat redenen. Toch maar ff m'n password gerest hiervoor. De laatste keren dat ik hem gesproken heb was nog niet eens zo lang geleden op Facebook, waarbij hij vroeg of ik hem wilde helpen met zijn plan voor België. Het was zonde om hem weer te zien afglijden de laatste tijd, maar aan de andere kant hebben we dat zo vaak gezien, en elke keer leek hij na een tijdje weer beter te gaan.

Ja, hij was een mafklapper. Maar wel eentje met een door-en-door goed hart. Zelfs in de periodes waarbij het er duidelijk vanaf droop dat hij helemaal de weg kwijt was, merkte je gewoon in alles dat hij vooral gefrustreerd was dat hij niet zichzelf kon zijn, en zich altijd opgesloten in de rest van de wereld voelde.

:'(
Ja en omdat hij vaak toch wel vrolijk postte heb ik zelf niet doorgehad dat het best logisch is als je daar fucking depressief van raakt. Had niet gedacht dat zo'n definitieve beslissing gemaakt zou worden, maar ik snap zo'n beslissing eigenlijk wel.
Voor de buitenwereld was er al nauwelijks vooruitzicht op beterschap, maar voor Bob zelf en zijn way of life evenmin.
Fuck the EBU.
  maandag 28 augustus 2017 @ 14:55:40 #48
374048 Zolderkamer
Niet in de kelder
pi_173442643
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2017 14:44 schreef defamai het volgende:
Ja, hij was een mafklapper. Maar wel eentje met een door-en-door goed hart.
Dit ja.. ik kende hem alleen van hier.. totaal op de kop posten, altijd positief, nooit gemaakt doen en daar hou ik wel van.. in de basis was het een supertoffe gast..
pi_173443778
Bob was ook eerlijk man. Ik heb eens een jaar niks van hem gehoord, maar kreeg nog geld van hem. Ben er tussendoor nooit over begonnen, maar na een jaar stuurde ie me ineens een nuchter bericht wat m'n rekeningnummer was :)
pi_173443929
quote:
1s.gif Op maandag 28 augustus 2017 16:12 schreef kikoooooo het volgende:
Bob was ook eerlijk man. Ik heb eens een jaar niks van hem gehoord, maar kreeg nog geld van hem. Ben er tussendoor nooit over begonnen, maar na een jaar stuurde ie me ineens een nuchter bericht wat m'n rekeningnummer was :)
Ik denk ook dat een gozer met een hart van goud was, ondanks alle shit die hij had en meemaakte.
pi_173443961
quote:
1s.gif Op maandag 28 augustus 2017 14:49 schreef Moira. het volgende:

[..]

Ja en omdat hij vaak toch wel vrolijk postte heb ik zelf niet doorgehad dat het best logisch is als je daar fucking depressief van raakt. Had niet gedacht dat zo'n definitieve beslissing gemaakt zou worden, maar ik snap zo'n beslissing eigenlijk wel.
Voor de buitenwereld was er al nauwelijks vooruitzicht op beterschap, maar voor Bob zelf en zijn way of life evenmin.
Hij had wel vaker gepost over zelfmoordpogingen, maar dat was dan vaak binnen een inrichting wanneer hij anti-psychotica kreeg toegediend, aldus hemzelf iig.
quote:
17s.gif Op dinsdag 15 augustus 2017 12:40 schreef goodtripbob het volgende:

[..]

"helpen". :')_______ Ik heb 15 keer onegveer zelfmoord geprobeerd te plegen onder invloed van hun vergif en opsluiting en ik ben geen psychisch ziek persoon ze hebben mijn fantastische leven voor delta kapot gemaakt. Drogering, vrijheidsbeveroving en nog meer waar ik ze allemaal voor 7,5 jaa rken aanklagen d egevangenis in maar doe ik n iet want ik ben zo niet ik vergeef het ze ;) O+
;(
pi_173444007
Vanavond neem ik een hijsje voor bob.
What Would Goku Do
pi_173444034
Maar was hij nu echt verslaafd of was het alleen de psychose?
pi_173444129
RIP bobby. Hoop dat je nu je rust hebt kunnen vinden....
Ik kende bobby vanaf mijn 12e (een ruime 14 jaar dus), lang voordat hij een gekkie werd. Helaas is het contact de laatste jaren zwaar verwaterd, gewoon omdat ik het niet meer aan durfde en het niet aan kon te zien hoe diep hij afdaalde.

Het ga je goed, jong ;(
rednuhT.rohT
  maandag 28 augustus 2017 @ 16:47:03 #55
444350 broccoli.
Here stops reality
pi_173444459
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2017 16:23 schreef 6star6lord6 het volgende:
Maar was hij nu echt verslaafd of was het alleen de psychose?
Ik kan niet voor hem spreken natuurlijk, maar denk dat het voornamelijk zijn schizofrenie was. Heb hem vaak zat nuchter gezien, hij kon zonder moeite van de drugs afblijven als het moest.
Giechelend van de pret reed de bus volgeladen met meiden de afgrond in.
  maandag 28 augustus 2017 @ 17:02:51 #56
385966 N22
Ditmael niet tevergeefs
pi_173444721
Ik denk dat bob z'n geratel op de after van de 1e Abusersmeet (oktober '13 alweer :o ) me het meest is bijgebleven, en dan met name de legendarische uitspraken als "mijn bedtijd is 3.14 kwart over groen" _O-

quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2017 03:34 schreef Moira. het volgende:

[..]

Ja dat herkennen gaat denk ik lastiger omdat hij in nuchtere toestand dus soms ook al wanen en hallucinaties heeft die voor hem op dat moment compleet onderdeel van de werkelijkheid zijn. Ook als hij niet psychotisch is, bij een psychose worden daar nog een paar scheppen bovenop gedaan en is 't ook niet vreemd als je zonder drugs nachten wakker blijft (en dus nog meer gaat hallucineren).
Dat hij zelf zijn schizofrene symptomen niet herkent of erkent is ook onderdeel van schizofrenie, hij voelt/ervaart dat gewoon niet zo 'dus is dat niet zo'. Voor hem is alles wat hij beleeft net zo echt als onze wereld echt voor ons is, en geen symptoom of ziekte. Zijn werkelijkheid is de werkelijkheid, net zoals onze werkelijkheid de werkelijkheid is.
En dan nog eens overmatig drugsgebruik daarbovenop, wat ook hallucinaties/insomnia (en gekloot met neurotransmitters) met zich mee brengt, en waar hij zelf van overtuigd is dat dat hem beter maakt.. Dat maakt het eigenlijk een mengelmoes die zo ingewikkeld (en vaak onoplosbaar) is dat ze het een speciaal naampje hebben gegeven met speciale 'dubbele diagnose' afdelingen, waaronder Delta Loodds waar hij zat.

Met schizofrenie valt in principe wel prima te leven, maar dan moet je zeker niet aan de drugs gaan en dus al op tijd fatsoenlijk ziektebesef en -inzicht hebben.
Tijdens bovengenoemde meet erkende hij z'n geestesziekte (nog) en vertelde hij ook dat hij kon aanvoelen wanneer er een psychose aankwam. Dat besef leek na verloop van tijd (helaas) geheel verdwenen te zijn, met alle gevolgen van dien.

[ Bericht 85% gewijzigd door N22 op 28-08-2017 17:37:17 ]
Op de dementie-afdeling bestaat elke avondmaaltijd uit vergeten groenten
pi_173445319
Whut?

Door verstikking nog wel, dat was een dikke lijn...

Sterkte in de 3D-simulatie van het hiernamaals, Bob.
Een waarheidszoeker is iemand die durft te waden door dikke lagen van giftige rookgordijnen en probeert geen adem te halen.
"The silence of conspiracy. Slaughtered on the altar of apathy." - Lords of the New Church (1982)
  maandag 28 augustus 2017 @ 18:34:10 #58
256666 leeell
I know you're lonely
pi_173446256
Bob _O_
Vaste prik om zijn dwaze verhalen al jaren te lezen. Sommige momenten leek hij er zin in te hebben en heel opgemonterd over een nieuwe onluisterbare mixtape.

Andere momenten zag je door zijn wartaal wel het verdriet en de struggle waar hij mee zat.

Hij heeft zn stempel mogen drukken op de mensen om hem heen, op feestjes, op FOK! en overal daarbuiten. Wellicht was de aardse wereld iets te tam en gereguleerd voor hem en mag hij nu in alle rust en vrijheid dikke lijnen snuiven op z'n wolk.

Hij ziet ons wel weer op onze eerste after in de hemel .
Op maandag 1 oktober 2012 18:45 schreef Chocolatebear het volgende:
Zei de man, terwijl hij een shaggie opstak en het gas open trok van zijn Tomos.
  maandag 28 augustus 2017 @ 18:35:07 #59
250282 fluitbekzeenaald2.0
Oi u luzi chervona kalyna
pi_173446274
Ooit nog eens paddo's gedaan met deze man. Heel lang geleden, toen ging het nog redelijk met hem. Kennelijk werd het hem toch te veel. Rust in vrede Bob.
Fluitbekzeenaalden zijn verwant aan de zeenaalden, de zeepaardjes en de trompetzeenaalden.
Van die laatste groep onderscheiden ze zich door de draadvormige verlenging van de middelste staartvinstralen (die bij de trompetzeenaalden ontbreken).
pi_173447420
Kende hem alleen van z'n avonturen. Altijd naar nieuws als een mede-FOK!ker overlijdt. We hebben er al teveel zien gaan.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')