abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 8 augustus 2017 @ 21:04:47 #1
37149 slashdotter3
Arrow to the knee!
pi_173004433
http://www.nu.nl/lifestyl(...)waliteit-mensen.html

Katten hebben over het algemeen een positieve invloed op het leven van mensen. Dat zegt bijzonder hoogleraar Antrozoölogie Marie-José Enders dinsdag, op Wereld Kattendag.
Volgens Enders kunnen katten als huisdier een aantal basisbehoeften bij mensen vervullen.



"Door een kat in huis te nemen, kan je kwaliteit van leven positief beïnvloeden", vertelt de bijzonder hoogleraar van de Open Universiteit in Heerlen. "Het is een maatje, iemand die je kan vertrouwen, je hebt aanspraak, je voelt je veiliger omdat er een ander vertrouwd levend wezen in je huis is, je hebt iets om voor te zorgen en het geeft je een doel in het leven."



Honden vervullen deze levensbehoeften ook in, maar zijn volgens Enders minder makkelijk in onderhoud. "Katten hoef je niet uit te laten, brengen minder viezigheid met zich mee en zijn makkelijker te houden. Katten kun je ook in huis nemen als je al hoog op leeftijd bent."

Minder zorg en minder medicatie nodig
Dat blijkt ook uit onderzoek van Enders: mensen voelen zich met een huisdier gelukkiger en minder eenzaam. Bewoners van een verzorgingstehuis hebben ook minder zorg en minder medicatie nodig als ze hun huisdier in de instelling mogen houden.



Een kat op kantoor zou Enders alleen niet aanraden. "Iedere dag met je kat in een mandje naar je werk, lijkt mij niet prettig voor je dier. Een dier kan wel goed zijn voor de sfeer op kantoor: door het aaien van een kat maakt je lichaam het hormoon oxytocine aan, wat zorgt voor ontspanning. En ontspannen medewerkers presteren beter." Toch is het volgens Enders vooral belangrijk om het welzijn van het dier goed in de gaten te houden.

"Katten kunnen ook bijdragen in de opvoeding van kinderen", vertelt de bijzonder hoogleraar. "Kinderen leren door de zorg voor katten verantwoording dragen en het helpt hen bij het ontwikkelen van empathisch vermorgen. Ze moeten echt rekening leren houden met hun huisdier."

Nadelen
Er zitten echter ook nadelen aan katten: het houden van katten kan (te) veel geld kosten en als je ze niet goed verzorgt, kunnen ze ziek worden of vlooien krijgen. Niet alle katten zijn even aanhankelijk en dat is jammer voor mensen die juist een dier zoeken dat genegenheid toont. "Soms kunnen ze erg 'boos' lijken als je een tijd op vakantie bent geweest en dan weer thuiskomt. Dan willen ze je even laten voelen dat het niet goed is wat je hebt gedaan."

Waar nog weinig onderzoek naar is gedaan, is of mensen de emoties van katten goed kunnen lezen. Volgens Enders kunnen mensen die van hun eigen dier wel herkennen. "Uit de onderzoeken die er zijn, is wel gebleken dat huisdieren zelf ook denken dat ze de emoties van hun baasjes kunnen herkennen. Zij zien namelijk ook de verandering in de stemming en het gedrag van mensen. Dat ze bij je komen zitten als je verdrietig bent, is dus niet zomaar."
pi_173004481
Katten :r
pi_173004524
Door een kat in huis te nemen.


Hou hem dan ook binnen!
Je hoort bij de betere, maar nog lang niet bij de beste
pi_173005022
De kwaliteit van de lucht in je huis gaat anders drastisch naar beneden door die haarballen.
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
pi_173005242
Katten O+.

Allergisch voor, maar toch heb ik er èèn.
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
pi_173006069
bijzonder hoogleraar Antrozoölogie :')
  dinsdag 8 augustus 2017 @ 23:02:35 #7
150517 SpecialK
No hesitation, no delay.
pi_173008029
3/10 die beesten zijn lastig te neuken.
Health In Harmony is een non-profitorganisatie die regenwoudgemeenschappen helpt met gezondheidszorg en duurzame inkomens in ruil voor bosbescherming, en zo tegelijk klimaatverandering en armoede aanpakt. - https://www.healthinharmony.org/
pi_173008109
Vertel dat 99.999 eens.
pi_173008296
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 augustus 2017 21:27 schreef venomsnake het volgende:
Katten O+.

Allergisch voor, maar toch heb ik er èèn.
Allergisch, maar ook van plan er één te nemen. Katten zijn Fantastisch. Ik word zo blij en emotioneel (uit vreugde) wanneer ik met een kat te maken heb ;(
pi_173008650
quote:
1s.gif Op dinsdag 8 augustus 2017 21:06 schreef RolStaart-Beer het volgende:
Katten O+
pi_173008660
quote:
14s.gif Op dinsdag 8 augustus 2017 23:25 schreef SebbeSwensje het volgende:

[..]

DIT DIT
  woensdag 9 augustus 2017 @ 00:36:30 #12
28033 Pek
je moet wat
pi_173010045
Eens met de OP, tot je die bak moet verschonen :r
The difference between the three Abrahamic religions:
- Christianity mumbling to the ceiling,
- Judaism mumbling to the wall,
- Islam mumbling to the floor.
pi_173011025
Heb al mijn hele leven katten *O*
Wem die Scheisse bis zum Hals steht, sollte den Kopf nicht hängen lassen
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')