abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_170015492
Wat een leuke mannetjes rady en sq!

Nouk dan zou ik ook woest zijn
  woensdag 5 april 2017 @ 11:37:50 #152
220609 Nouk84
Have you ever been Nouked?
pi_170015836
Ja echt, als ik erover nadenk :( Ze dacht al; 'wat veel!' Check dan dat papiertje waar ik alle details op moest schrijven!! :( Daar stond duidelijk om 2ml ;(

Huisarts heeft contact gezocht het met RiVM en zij vonden het niet alarmerend, moest er alleen op letten dat ze voldoende plast en ze kan overgevoeligheidsreacties krijgen zoals huiduitslag en diarree (maar daar was ze toch al aan...).
How much wood would a wood chop chop if a wood chop would chop wood?
How many cans can a cannibal can if a cannibal can can cans?
pi_170016591
Jezus Nouk. Gewoon alle AB in 1 x geven.... :|W
Ik zou ook op zijn zachtst gezegd woest zijn.

Volwassenen moeten al voorzichtig zijn met ab, laat staan een baby.

Mijn goedzakje heeft trouwens de hele nacht een feestje gehad in z'n eentje om vervolgens daarna de hele ochtend te slapen. }:| En hij kan nu het "vliegtuigje" dus dankzij mijn vriend gaat hij nu zo ongeveer de hele dag als vliegtuig door het leven omdat het er zo grappig uit ziet.
Oh, I wish I could, but I don't want to.
pi_170018146
Nouk, wat onnozel! Ik zou ook pissig zijn.

Gisteren voor het eerst met baby zonder man. Heeft een van de honden diarree en vandaag dus gewoon nog een keer. :r
  woensdag 5 april 2017 @ 13:47:37 #155
149959 SQ
snelle trees
pi_170018271
Haha Cygne, dat is zo kut. Hier smeerde mijn artrosepoes op de eerste dag zonder man, met peuter en baby, haar achterwerk door haar eigen stront door heel de bijkeuken. Dat was ook echt fantastisch :')
disclaimer
  woensdag 5 april 2017 @ 13:50:01 #156
231121 Sylver_
Gooi mielies!
pi_170018316
Ai Nouk, daar zou ik ook van schrikken :o Gelukkig dat het geen kwaad kon.
Gastouder zal zich vast erg schuldig hebben gevoeld?

Oh bah Cygne, wat een timing :{

Wat is dat vliegtuigje Regina? Is dat op de buik met de armpjes wijd?
Ignorance is bliss, but knowledge is power.
pi_170018349
Dat is ook kut ja. :')
Die baby is nog niet zo'n opgave, maar die hond. _O- Normaal niet hoor, maar met diarree.. Het zat overal ook. :'( Gelukkig vandaag wel iets minder. :P
pi_170018634
Oh jemig Nouk :o dat is gevaarlijk! Het zal maar iets anders geweest zijn of niet goed gegaan :o.
Mag dat eigenlijk überhaupt? Medicatie op voorschrift toedienen als gastouder? Misschien een rare vraag maar omdat ik wel weet dat artsen onderling niet altijd de voorschriften van een andere arts willen navolgen om niet de verantwoordelijkheid te moeten nemen voor iets wat niet hun vakgebied is. Gastouder is dan ook iemand die niet weet wat hij/zij toedient.
pi_170019004
quote:
1s.gif Op woensdag 5 april 2017 13:51 schreef Cygne het volgende:
Dat is ook kut ja. :')
Die baby is nog niet zo'n opgave, maar die hond. _O- Normaal niet hoor, maar met diarree.. Het zat overal ook. :'( Gelukkig vandaag wel iets minder. :P
gelukkig heb je geen robotstofzuiger....
pi_170019031
Op ons kdv moet je als ouder een formulier invullen waarbij je de leidsters toestemming geeft om een medicijn toe te dienen. Toen I laatst krentenbaard had en daarvoor een zalf kreeg, heb ik dat ook moeten invullen. Het is dan vervolgens de verantwoordelijkheid van de leidster dat zij het medicijn toedient zoals voorgeschreven, en dan moet je dus als ouder er zorg voor dragen dat de leidsters die instructies hebben.

Ik zou daar echt een groot punt van maken bij de gastouder, dit is echt heel erg onverantwoord. Dat je de instructies niet leest die bij het medicijn horen. o|O . Lijkt me wel een klacht waard.
"All that maybe the slightly better ones do is sort of get inside your head and leave something there"
pi_170019276
Sylver: Ja, met zijn lichaampje stijf en de armpjes wijd.
Oh, I wish I could, but I don't want to.
  woensdag 5 april 2017 @ 14:41:43 #162
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_170019314
Planking O+
Hier ook favoriet O+
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
pi_170019344
Net 15 minuten met de bakfiets gefietst. Godver wat een eng ding. Waarom dat ik ooit bedacht heb dat ik mijn baby daar in ga stoppen weet ik niet meer.

Over huisdieren gesproken,
Om te oefenen de hond in de bakfiets gestopt in plaats van goedzakje. Heerlijke eier-ruft lucht mogen inhaleren onderweg omdat ik blijkbaar niet de enige was die het spannend vond.
Oh, I wish I could, but I don't want to.
  woensdag 5 april 2017 @ 14:45:03 #164
74065 Burdie
Cogito ergo Fok!
pi_170019376
quote:
0s.gif Op woensdag 5 april 2017 14:26 schreef Jagärtrut het volgende:

[..]

gelukkig heb je geen robotstofzuiger....
Mental image.... :'(
KuikenGuppy
pi_170019383
quote:
0s.gif Op woensdag 5 april 2017 14:26 schreef Jagärtrut het volgende:

[..]

gelukkig heb je geen robotstofzuiger....
:o _O-
Oh, I wish I could, but I don't want to.
  woensdag 5 april 2017 @ 15:15:00 #166
220609 Nouk84
Have you ever been Nouked?
pi_170019945
quote:
1s.gif Op woensdag 5 april 2017 14:07 schreef Unihipili het volgende:
Oh jemig Nouk :o dat is gevaarlijk! Het zal maar iets anders geweest zijn of niet goed gegaan :o.
Mag dat eigenlijk überhaupt? Medicatie op voorschrift toedienen als gastouder? Misschien een rare vraag maar omdat ik wel weet dat artsen onderling niet altijd de voorschriften van een andere arts willen navolgen om niet de verantwoordelijkheid te moeten nemen voor iets wat niet hun vakgebied is. Gastouder is dan ook iemand die niet weet wat hij/zij toedient.
Moest er inderdaad een formulier voor invullen, ze doet het niet zomaar. Moet ze dat formulier wel lezen.... (Ik heb het bewust nog in haar handen gegeven.....)
How much wood would a wood chop chop if a wood chop would chop wood?
How many cans can a cannibal can if a cannibal can can cans?
  woensdag 5 april 2017 @ 15:46:07 #167
63358 Radyhyn
Melodramatic fool
pi_170020580
SQ heerlijk he dat lachen O+

Nouk.. |:(

RF arm beest _O- (sorry :P). Nog even goed oefenen dus.
Ik ben ook al lang aan het bedenken over zo'n bakfiets.. of fiets met zo'n kar erachter.. maar ben er nog niet uit. Heb 1x op zo'n bakfiets geprobeerd... maar ik vond het ook eng... en dat was alleen maar een recht stuk :')

Vandaag groepsbureau gehad bij het cb.
Wegen/meten (7218 gram/66 cm).
Daarna 2 prikjes.
En toen in een groepje van 4 info gehad over de bijvoeding.
Was op zich best leuk om wat ervaringen van anderen te horen en de baby's van Aa leeftijd te zien.
Sleep All Day, Party All Night, Its Great To Be Radyhyn!
Vv (nov '14) & Aa (nov '16)
pi_170020796
Radyhyn: Wij hebben dus een driewieler nu. Moet zeggen elke keer als ik er op fiets gaat het beter en wordt het minder eng, maar van die hele lange U bochten zijn echt bewust door Satan aangelegd.

Een fietskar achter de fiets durf ik niet. Met een driewiel bakfiets kun je vrijwel niet omvallen en heb je zicht op je kindje. Bij zo'n fiets heb je alleen een canvas omhulsje en kun je bij wijze van al 20 minuten rond fietsen terwijl je je fietskar 6 kilometer terug al verloren bent.

Ander nadeel vonden wij dat je bij bochten als normale fietser wordt ingeschat terwijl er dus nog een kar achteraan komt wat veel automobilisten dan dus niet inschatten.

Ander voordeel is dat een houten bak gewoon lekker stevig is. Met de babyschaal op een bankje kan de buggy ingeklapt onder de bankjes en kunnen er nog 3 boodschappen tassen in de kar of in de fietstassen achterop. Zelfs ik kan niet zoveel zooi in 1 dag bij elkaar shoppen.
Oh, I wish I could, but I don't want to.
  woensdag 5 april 2017 @ 16:17:38 #169
67064 Quoi
Mama said be cool
pi_170021242
quote:
0s.gif Op woensdag 5 april 2017 15:55 schreef ReginaFalange het volgende:
en kun je bij wijze van al 20 minuten rond fietsen terwijl je je fietskar 6 kilometer terug al verloren bent.
_O- Precies mijn angstdroom als ik denk aan zo'n aanhangertje. Ik wil het wel een keer op vakantie gaan huren. Je bakfiets zal vast gaan wennen!

Of Max nu daadwerkelijk grote stappen in zijn ontwikkeling heeft gemaakt of dat hij wat beter in staat was om te laten zien wat hij kan (had ervoor geslapen en gegeten), iig is hij qua motoriek flink omhoog geschoten 'in de grafiek'. Ook zijn hoofd dus weer rond en oren op één lijn (ja, die schijnen dan ook uit het lood te schieten :') ). Blije moeder :) We hebben nu een afsluitend consult over een maand. Waarom, ik weet het niet, maar laten we het maar doen.

Daarna naar een kinderboerderij gelopen, die een beetje tegenviel (sorry schattige dieren, maar ik was snel uitgekeken) en daarom maar doorgelopen naar mijn zus. Daar heeft mijn nichtje Max zo ongeveer opgevreten én een fruithap gegeven.

Maxspam oO<

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_170021424
quote:
0s.gif Op woensdag 5 april 2017 14:26 schreef Jagärtrut het volgende:

[..]

gelukkig heb je geen robotstofzuiger....
:'(
  woensdag 5 april 2017 @ 17:42:21 #171
231121 Sylver_
Gooi mielies!
pi_170022945
Wat een vrolijkerd O+
Ignorance is bliss, but knowledge is power.
pi_170023461
Die tweede foto is lief Q O+
  woensdag 5 april 2017 @ 18:56:49 #173
311825 snoenk
heeft een hondenleven
pi_170024492
Nouk wat een doos :( gelukkig heeft je meisje er geen last van.

Balen van de hond met diaree cygne.

Mooie mannen van sq,rady en quoi O+

Ik vind bakfietsen onhandige grote enge dingen. En zo'n bakje achter je fiets lijkt me ook niets. Wij wachten gewoon met fietsen tot I. 9 maanden is en tot die tijd lopend of met de auto.

En een vraagje. I van 5 maanden heeft nog steeds harde schijven onder haar tepels. Hoort dat? Kan het me niet meer herinneren van O.
  woensdag 5 april 2017 @ 19:04:21 #174
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_170024664
Klierweefsel is hier net beetje weg en Larf is ruim 9 maanden alweer

Max _O_

En die fietskar _O-
Zie het zo voor me

Ik ga ook echt een keer vergeten met mijn duffe hoofd Larf in de auto te laden als ik naar mijn werk ga ofzo. Dat ik er om een uur of 6 op de crèche achterkom dat ik haar daar nooit gebracht heb en ze de hele dag al thuis zit alleen :')
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
pi_170024810
Q wat is max leuk! O+

Ik ben verliefd. O+
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_170024892
Cygne O+
En wat een snoezig truitje
pi_170025192
Cygne: Dat snoetje! En die teckels!

Quoi: Die bank foto is zo lief.

Grappig die foto's. Nu wil ik dat mijn baby weer kleiner is zodat ik alles weer opnieuw kan beleven maar ook ouder zodat hij meer kan. :+

Snoenck: Ik heb geen auto en geen rijbewijs. Dus wij doen alles lopend en op de fiets of met de trein natuurlijk. Dan is een bakfiets echt een uitkomst. Nouja, uitkomst.. een must met een baby die nog niet in een fietsstoeltje mag. Lijkt me super gezellig met baby in de bakfiets kan ik hem altijd zien tijdens het fietsen en met hem kletsen. Maarja, je wordt natuurlijk wel een beetje seksloos op zo'n bakfiets. Maar fietsen...

In de winter in die schone frisse vrieslucht fietsen en wolkjes ademen en thuis een kop thee, cappuchino of warme chocomel.

In de lente met de geur van vers gemaaid gras, bloempjes die bloeien die eerste zon op je huid als je met zonder jas naar buiten kan en vogeltjes die het uitschreeuwen van blijheid.

In de zomer dat fijne zwoele briesje op de fiets, dat je tshirt dat heen en weer flappert in plaats van aan je underboobs vast plakken, even stoppen voor een ijsje, want dat heb je verdiend na een stuk fietsen.

In de herfst door de knisperende blaadjes fietsen en die geur als het net geregend heeft. Of dat triomfantelijke gevoel als je net op tijd thuis bent en het met bakken uit de lucht valt als je warm thuis zit. Of juist in de regen fietsen en kletsnat thuis aankomen voor spontane -net als in de film- seks met natte kleren.

Ik zou echt dood ongelukkig worden van een auto.
Oh, I wish I could, but I don't want to.
  woensdag 5 april 2017 @ 19:29:19 #178
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_170025332
Een auto sluit fietsgebruik niet uit :P

Ik ga alleen geen 20 km fietsen naar werk, laat staan met baby ergens onder mijn arm (moet me nog verdiepen in fietsstoeltjes en zulks).

Larf heeft net moussaka zitten bikken, van de week pizza op het terras en roti half hangend op de bank.
Kopie van mij, alleen de wijn nog! 8-)
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
  woensdag 5 april 2017 @ 19:33:28 #179
311825 snoenk
heeft een hondenleven
pi_170025442
quote:
0s.gif Op woensdag 5 april 2017 19:24 schreef ReginaFalange het volgende:

Grappig die foto's. Nu wil ik dat mijn baby weer kleiner is zodat ik alles weer opnieuw kan beleven maar ook ouder zodat hij meer kan. :+

Ja! Dit!
En je laat fietsen leuk klinken. Het enige leuke aan fietsen vind ik dat O. Het leuk vindt :@

Molo bedankt, zo ben ik weer gerustgesteld.

Cygne, wat een heerlijkheid O+
pi_170025455
Ik haat in de auto zitten. Word ook nog eens snel wagenziek.
Toen ik nog niet zelfstandig was fietste ik 5 dagen per week 15km heen en 15km terug van en naar mijn werk. En slank dat ik godverdomme was toen. :')

Trouwens.. iemand die mij kan vertellen of die donkere kringen om mijn tepels heen nog weg gaan? k geef flesvoeding, geen borstvoeding gegeven.
Oh, I wish I could, but I don't want to.
pi_170025520
RF, wel zo toepasselijk. We hebben zelf ook een teckel. Hij heeft ook een takkie pak en takkie sokjes.

Hier ook geen rijbewijs of auto. Man heeft wel een auto (lease). Maar ik mis het hebben van een rijbewijs niet.
  woensdag 5 april 2017 @ 19:36:27 #182
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_170025529
quote:
0s.gif Op woensdag 5 april 2017 19:34 schreef ReginaFalange het volgende:
Ik haat in de auto zitten. Word ook nog eens snel wagenziek.
Toen ik nog niet zelfstandig was fietste ik 5 dagen per week 15km heen en 15km terug van en naar mijn werk. En slank dat ik godverdomme was toen. :')

Trouwens.. iemand die mij kan vertellen of die donkere kringen om mijn tepels heen nog weg gaan? k geef flesvoeding, geen borstvoeding gegeven.
Hoe oud is de jouwe?

Hier sinds een paar weken écht weg, Larf is nu 9 maanden. Mijn tetters worden ook niet voor voeding gebruikt :+
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
pi_170025542
Ik denk dat Phoebe weer vunzige dm's gaat krijgen :D
pi_170025581
Arja: :')
De meeste mannen vinden roze toch mooier? Ik zelf in elk geval wel. Voel me nu een beetje een vlaflip.

Molo: Goedzakje is overmorgen 15 weken.
Oh, I wish I could, but I don't want to.
  woensdag 5 april 2017 @ 19:39:16 #185
231121 Sylver_
Gooi mielies!
pi_170025603
Cygne O+ Tof pakje ook!

Je weet het wel goed te verkopen, Regina :D

Pfff, ik was natuurlijk weer vergeten hoe onzeker het in het begin is.
Dag 3 nu dat baby ontevreden is in de avond en uiteindelijk hysterisch wordt en je de hele avond staat te hupsen omdat ze dan even rustig is.

Zijn het krampjes? Ze loopt wel rood aan en trekt soms even de beentjes omhoog. Maar niet zoals bij peuter destijds die echt lag te schoppen met de benen.

Honger? Ze weigert de borst (ook op momenten dat ze wel even rustig is) of laat na 3 keer sabbelen los. Speen neemt ze tussen het gillen door wel...

Reflux? Ze slikt en gulpt wel veel.

Iemand de gebruiksaanwijzing van mijn baby gezien?
Ignorance is bliss, but knowledge is power.
  woensdag 5 april 2017 @ 19:41:16 #186
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_170025662
quote:
0s.gif Op woensdag 5 april 2017 19:38 schreef ReginaFalange het volgende:
Arja: :')
De meeste mannen vinden roze toch mooier? Ik zelf in elk geval wel. Voel me nu een beetje een vlaflip.

Molo: Goedzakje is overmorgen 15 weken.
Er lopen vrij aparte mannen op Fok rond

Jammer dat je geen borstvoeding meer geeft, in KPD zou je goeie scores krijgen als je pics post

:D
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
pi_170025684
Sylver: Hier een refluxje maar rood aanlopen was hier dat hij steeds probeerde te poepen maar zonder resultaat. Soms ook echt een bavianen kontje daarvan. Maar hulde voor de sudo creme.

Molo: heb sowieso geen borstvoeding gegeven want door de zwangerschapsvergiftiging moest ik 600mg betablockers slikken per dag. Mocht daar ook niet meteen mee stoppen na de bevalling.
Sowieso was ik blij dat ik na de zwangerschapsvergiftiging eindelijk kon rusten en relaxen, dus borstvoeding was waarschijnlijk too much geweest.

Maargoed, die vlaflippen die gaan dus waarschijnlijk nog weg?

[ Bericht 11% gewijzigd door ReginaFalange op 05-04-2017 19:48:55 ]
Oh, I wish I could, but I don't want to.
  woensdag 5 april 2017 @ 19:51:21 #188
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_170025958
Yes, de bruine flappers worden ook weer netjes :Y

En balen van de borstvoeding, maar ja, gelukkig een gezonde baby, dat is het belangrijkste!

Veel Rammstein draaien helpt trouwens altijd hier. Keihard lachende baby, mag kind :D
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
  woensdag 5 april 2017 @ 19:53:04 #189
149959 SQ
snelle trees
pi_170026001
Sylver, ik was het ook vergeten en dacht dat mijn peuter dat nooit had gehad. Tot ik mijn dagboek teruglas gisteren :') het hoort er bij. Hier is elke avond gegarandeerd krijsfeest en vandaag nog eens extreem. De draagdoek is mijn redding! En: ze zeggen dat het beter wordt :')
disclaimer
  woensdag 5 april 2017 @ 19:55:12 #190
149959 SQ
snelle trees
pi_170026063
Cygne, wat een dotje!
Quoi, die tweede foto is echt prachtig zeg!
disclaimer
  woensdag 5 april 2017 @ 20:15:11 #191
231121 Sylver_
Gooi mielies!
pi_170026711
Ah, gedeelde smart SQ :)
Is Noud wel stil in de draagdoek? Draagzak helpt hier niet, ze zet zich dan de hele tijd af.
Ignorance is bliss, but knowledge is power.
  woensdag 5 april 2017 @ 20:16:01 #192
149959 SQ
snelle trees
pi_170026745
quote:
1s.gif Op woensdag 5 april 2017 20:15 schreef Sylver_ het volgende:
Ah, gedeelde smart SQ :)
Is Noud wel stil in de draagdoek? Draagzak helpt hier niet, ze zet zich dan de hele tijd af.
jup. Instant succes! Balen dat het bij jou niet werkt :(
disclaimer
pi_170026751
quote:
0s.gif Op woensdag 5 april 2017 19:38 schreef ReginaFalange het volgende:
Arja: :')
De meeste mannen vinden roze toch mooier? Ik zelf in elk geval wel. Voel me nu een beetje een vlaflip
Die van mij zijn weer biggetjes roze.
En de bruine streep op mijn buik is ook weer weg.

Maar ik doelde ook op jouw spontane seks met natte kleren
pi_170026763
Oef, Sylver. Lastig he, die mini's? Het kan honger zijn, het kan kramp zijn, het kan reflux zijn, en het kunnen nog 20 dingen zijn. Waarschijnlijk hoort het er gewoon bij, maar zwaar is het wel. :*

Wat een heerlijk kind, Cygne. O+

Ik ben ook gek op fietsen! Voor mijn werk moet ik wel met de auto (35 kilometer), dus in mijn vrije tijd pak ik zoveel mogelijk de fiets. Nu dus even nog minstens 7 maanden niet, maar wat kijk ik er weer naar uit. O+ Ik vind het in het geval van extreem takkeweer trouwens wel fijn om altijd ook een auto bij de deur te hebben.

L. lacht sinds gisteren bijna de hele dag, en ook met van die schattige geluidjes erbij. Wat een lekker ding is het toch. Als ze niet zo zou flesweigeren zou ze de meest perfecte baby ooit zijn. O+ Ze hield vanochtend een Pyjama party met haar zus. :D En de rest van de dag ging het feest verder in de box. _O-
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
  woensdag 5 april 2017 @ 20:18:12 #195
149959 SQ
snelle trees
pi_170026822
Selv! Je hebt je man gekloond! O+ :D
disclaimer
pi_170026852
quote:
1s.gif Op woensdag 5 april 2017 20:18 schreef Stormqueen het volgende:
Selv! Je hebt je man gekloond! O+ :D
Dat!
En de oudste is jouw kloon, sel
pi_170026912
Haha! N. was als minibaby ook net mijn man, dat is echt geleidelijk aan veranderd en nu zie ik inderdaad dat ze meer op mij is gaan lijken. Ik ben benieuwd wat L. gaat doen. :D
  woensdag 5 april 2017 @ 20:21:37 #198
149959 SQ
snelle trees
pi_170026916
Zo zijn mijn avonden. Terwijl mijn man bij niet-slapende peuter zit. Ik zou best alcohol willen als ik er niet nog meer hoofdpijn van kreeg. Maar als ik lach lijk ik best gelukkig toch? :') ;)
disclaimer
pi_170027123
Oh sq zo'n mini in een doek. Wat lief!
Waar komt die hoofdpijn vandaan?
  woensdag 5 april 2017 @ 20:29:55 #200
149959 SQ
snelle trees
pi_170027167
quote:
0s.gif Op woensdag 5 april 2017 20:28 schreef Arja het volgende:
Oh sq zo'n mini in een doek. Wat lief!
Waar komt die hoofdpijn vandaan?
ik heb een newborn en een peuter. Ik moet er meerdere keren per nacht uit en in de overige uren is er altijd wel 1 in mijn oor aan het janken #deleven #hetwordtbeter
disclaimer
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')