Bronquote:ISLAMOFOBIE.
Na een bloedige schietpartij in een moskee in het Canadese Quebec zit de schrik er ook bij Nederlandse moslims goed in. ,,Veel moslims in Nederland leven in angst. Ik kijk zelf ook wel drie keer om me heen voordat ik met mijn kind de straat oversteek."
Afgelopen nacht openden meerdere schutters het vuur, vlak na het avondgebed in een moskee in Quebec. Daarop besloot een viertal Nederlandse moskeeën met onmiddellijke ingang de deuren te sluiten tijdens het gebed. 'Wij voelen ons genoodzaakt om onze moskeeën in Nederland tijdens het gebed te sluiten. De moskee is een open gebouw dat een ieder op elk moment van de dag kan betreden en waar diegene zijn/haar rust moet kunnen vinden', lieten ze weten in een gezamenlijke verklaring.
Abdelhamid Taheri van de As-Soennoah moskee in Den Haag licht toe. ,,De aanslag past in een samenleving waarin steeds meer islamfobie is. Zo was er vorig jaar nog een aanslag op een moskee in Enschede en met de jaarwisseling op een islamitische school in Amsterdam. Het is niet langer de vraag of de volgende aan de beurt is, maar wanneer." Het sluiten van de deuren is zodoende een preventieve maatregel, uit angst voor een nieuwe Nederlandse aanslag.
Islamoloog en directeur van het Fahm Instituut Anne Dijk herkent zich wel in die angst. De Utrechtse moslima voelt zich ook al een tijdje wat minder veilig wanneer ze over straat gaat. ,,Zo'n aanslag als dit bevestigt waar iedereen bang voor was", vertelt ze. ,,Het is gewoon verschrikkelijk om te zien."
Hoewel Dijk ook de invloed ziet van het door Trump opgelegde inreisverbod, heeft ze de indruk dat we in Nederland al veel verder zijn dan dat. ,,Toch valt het me op dat er nu zoveel aandacht is voor dingen die verder weg gebeuren, terwijl mensen tijdens een debat in De Balie in Amsterdam vorige week wel een paar stappen verder gingen. Daar was sprake van 'openlijk filosoferen over deportatie van moslims uit Europa' en hoe dit 'juridisch 'recht te breien valt'. Trump heeft het in Amerika nu nog maar over tegenhouden. In Nederland is de radicalisering al veel langer aan de gang en lijken we er bijna immuun voor geworden."
Stoplicht
Volgens Dijk beheerst angst het leven van veel Nederlandse moslims. ,,Ik ken er veel die gewoon een goede baan hebben en die goed meedoen aan de maatschappij. Zij denken na bij elke stap die ze zetten. En sinds ik zelf een kind heb, kijk ik ook eerst drie keer om me heen voordat ik oversteek. Bij een stoplicht ga ik voortaan ook achter de paal staan, om te voorkomen dat een auto zomaar ineens kan uitwijken."
Als het aan de Raad van Marokkaanse Moskeeën Nederland (RMMN) ligt, wordt het dan ook tijd voor maatregelen. Woordvoerder Said Bouharrou laat weten: ,,Wij maken ons ernstige zorgen over de veiligheid van moskeeën in Nederland en wij roepen de moskeeën op meer waakzaam te zijn richting de verkiezingen. Meer preventieve veiligheidsmaatregelen zijn de aankomende maanden gewenst". Het sluiten van de deuren tijdens het gebed is daar een voorbeeld van.
Rondje door de wijk
Volgens Bouharrou valt er de komende maanden nog meer te verwachten. Hij vertelt: ,,Komende maand presenteren we samen met de Nationaal Coördinator voor Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) een convenant. Gemeentebesturen gaan samen met moskeebesturen inventariseren hoe het met de veiligheid gesteld is. Op basis daarvan komen we met tips en maatregelen, zoals meer camerabeveiliging en rondjes door de wijk."
De NCTV laat weten dat van een directe dreiging nog geen sprake is. Een woordvoerder meldt: ,,Politie en gemeenten onderhouden intensief contact met moskeeën om de situatie lokaal te monitoren. Onlangs heeft de NCTV hier nog extra aandacht voor gevraagd bij gemeenten. Op dit moment adviseert de NCTV geen extra algemene veiligheidsmaatregelen." Indien nodig kunnen er volgens de NCTV wel lokaal maatregelen getroffen worden, mocht dat nodig zijn. Zij ziet daar nu echter nog geen reden toe.
Overhaast
Edwin Bakker, als hoogleraar terrorismestudies verbonden aan de Universiteit van Leiden, raadt bovendien aan voorzichtig te zijn met overhaaste conclusies na het voorval in Quebec. ,,Is dit überhaupt terrorisme?", vraagt hij zich af. ,,Het kan ook een afrekening zijn of een interne vete. Totdat daar meer over bekend is, is voorzichtigheid geboden."
Wat het motief ook is, volgens Bakker maakt het moslims hoe dan ook dubbel kwetsbaar. ,,Van welke kant het ook komt, het zorgt wel voor angst. Moslims voelen zich doelwit. Het toont nog maar eens aan hoe belangrijk het is om in gesprek te blijven met elkaar. Door openheid en vertrouwen kun je voorkomen dat je op het laatste moment in moet grijpen. Het is niet alleen aan de AIVD en de politie om hier iets aan te doen, maar ook aan de moskeeën zelf. Dat begint al met het melden van spanningen."
Dijk hoopt vooral dat de verkiezingen van maart verandering brengen in de huidige situatie. ,,Maar ik vrees dat het tegengeluid in de politiek daar momenteel te versplinterd voor is", zegt ze. ,,We staan aan het begin van een moeilijke periode, die lijkt op een copy-paste van de jaren '30. Ik ben bang dat er een climax nodig is voordat we wakker worden geschud. Terrorisme is breed en ook niet selectief. Ik denk dat het alleen maar meer zal worden."
Waar heb je het over jochie?quote:Op dinsdag 31 januari 2017 14:11 schreef loni55 het volgende:
@ murdera
Het komt wel goed. Hier lees dit maar. Daar bevestigen ze je wereldbeeld wel. www.telegraaf.nl
De moslims die allemaal beginnen over dat debat in De Balie, draaien het wel aardig omquote:Op dinsdag 31 januari 2017 07:49 schreef Verrekte_Koekwous het volgende:
[..]
Bron
Laat ik vooropstellen dat niemand in angst zou moeten leven, hoe klein die angst ook is. En dan maakt het mij niet uit of je moslim, christen, jood of atheist bent.
Hoewel Dijk ook de invloed ziet van het door Trump opgelegde inreisverbod, heeft ze de indruk dat we in Nederland al veel verder zijn dan dat. ,,Toch valt het me op dat er nu zoveel aandacht is voor dingen die verder weg gebeuren, terwijl mensen tijdens een debat in De Balie in Amsterdam vorige week wel een paar stappen verder gingen. Daar was sprake van 'openlijk filosoferen over deportatie van moslims uit Europa' en hoe dit 'juridisch 'recht te breien valt'.
Eensquote:Op dinsdag 31 januari 2017 08:24 schreef Arthur_Spooner het volgende:
Ik vind deze slachtofferrol weer vrij hypocriet gezien het feit dat moslims structureel joden treiteren en terroriseren, dusdanig dat synagogen en joodse scholen bewaakt worden door zwaarbewapende agenten.
De "gematigde" moslims in Nederland roepen na een aanslag allemaal "dit is niet mijn islam"quote:Op dinsdag 31 januari 2017 08:48 schreef Monkeymind het volgende:
+100
Niets zo hypocriet als de islam.
Ik begrijp niet waarom moslims niet massaal dit geloof verlaten - oja, ik begrijp het wel: niet zelf mogen nadenken en angst voor vergelding van binnen de eigen gemeenschap.
Zelfs een varkenskop neerleggen bij een moskee wordt al als een terroristische actie beschouwdquote:Op dinsdag 31 januari 2017 09:06 schreef Mike-The-Situation het volgende:
Vergeet niet drie boeren die een bierflesje terpentine tegen een moskee gooien die 3 jaar de gevangenis inmoeten vanwege terroristische daden.
Spijker kop, het biedt een mooie uitvlucht maar ondertussen gaat het haat prediken gewoon door.quote:Op dinsdag 31 januari 2017 14:25 schreef bluemoon23 het volgende:
moslims in Nederland roepen na een aanslag allemaal "dit is niet mijn islam"
Zie je dat het helpt.quote:Op dinsdag 31 januari 2017 14:33 schreef Murdera het volgende:
[..]
Heb je aan je vaders jenever gezeten ofzo?
Ik had een verslag gelezen van iemand die daar aanwezig was, die betreffende vrouw had in totaal 30 seconde gesproken, en het was niet bedoeld om moslims te deporteren, het verhaal zit heel anders in elkaar dan dat de media ons laat geloven. 99,9% van het debat ging totaal ergens anders over, maar ze laten ons graag geloven dat het heel gesprek over de deportatie van moslims.quote:Op dinsdag 31 januari 2017 14:25 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
De moslims die allemaal beginnen over dat debat in De Balie, draaien het wel aardig om![]()
De titel van dat debat was "Waarom haten ze ons ? " en "ze" is hierin de moslims en "ons" de Nederlanders.
Er was 1 vrouw uit het publiek die begon over deportatie, het is niet alsof dit nu een debatthema was ofzo.
Enige zelfkritiek is de moslims die zich bedreigd voelen weer vreemd, zoals gewoonlijk.
Ja zo loopt de teller rechts aanslagen jegens moskee's gestaag op. Wederom iets belachelijks, dan moeten ze toch ook de joden, homo's of de oudjes die overvallen worden door moslims benoemen tot radicale islamitische aanslagen, maar dat gebeurd niet helaas. Sommigen in deze samenleving zijn een doelwit omdat ze niet passen in het islamitische straatbeeld, het uitschelden van een vrouw omdat ze geen hoofddoek heeft valt dan ook onder islamitische terreur. Dan loopt de teller ook heel snel op in Nederland en liggen ze dik voor vergeleken met de zogenaamde moslimhaat welke de media graag te koop mee loopt.quote:Zelfs een varkenskop neerleggen bij een moskee wordt al als een terroristische actie beschouwd
De angst is aangedikt, maar dan toch zelf uit angst een mes bij je?quote:Op dinsdag 31 januari 2017 14:54 schreef Maghrebijnse het volgende:
Ach ja, al die angsten ( of het nou van moslims of christenen komen) is zo aangedikt.
Ik, als gesluierde moslima, voel me absoluut niet onveilig in Nederland. Wel altijd een mes mee. Mocht een xenofoob ooit het lef hebben me aan te vallen zal hij weten met wie hij te maken heeft.
Heb geen angst, maar een mes voor de zekerheid is altijd goed. Ik neem niet aan dat ik ooit aangevallen word... maar wel heb ik al aantal keren te maken gehad met zaken die in de buurt kwamen.quote:Op dinsdag 31 januari 2017 14:56 schreef OpslugtAfMorket het volgende:
[..]
De angst is aangedikt, maar dan toch zelf uit angst een mes bij je?
Nou ik moet het voor haar opnemen, velen dragen iets bij zich voor zelfverdediging. Als zij zich daardoor veiliger voelt waarom niet, het hoeven niet altijd racisten te zijn die haar aanvallen, kunnen ook gewoon jongeren zijn die haar willen overvallen of een verkrachter, dan dan mag ze van mij dat mes gewoon gebruiken.quote:Op dinsdag 31 januari 2017 14:56 schreef OpslugtAfMorket het volgende:
[..]
De angst is aangedikt, maar dan toch zelf uit angst een mes bij je?
Een mes meebrengen naar een vuurgevecht.quote:Op dinsdag 31 januari 2017 14:54 schreef Maghrebijnse het volgende:
Ach ja, al die angsten ( of het nou van moslims of christenen komen) is zo aangedikt.
Ik, als gesluierde moslima, voel me absoluut niet onveilig in Nederland. Wel altijd een mes mee. Mocht een xenofoob ooit het lef hebben me aan te vallen zal hij weten met wie hij te maken heeft.
Zooo stomquote:Op dinsdag 31 januari 2017 14:54 schreef Maghrebijnse het volgende:
Ach ja, al die angsten ( of het nou van moslims of christenen komen) is zo aangedikt.
Ik, als gesluierde moslima, voel me absoluut niet onveilig in Nederland. Wel altijd een mes mee. Mocht een xenofoob ooit het lef hebben me aan te vallen zal hij weten met wie hij te maken heeft.
Volgens mij mis je wat info.quote:Op dinsdag 31 januari 2017 15:32 schreef Gia het volgende:
Een moslim schiet in Quebec een aantal moslimbroeders overhoop en dan hebben moslims hier angst dat hen hetzelfde overkomt?
Homo's leven al jaren in angst. En nu?
In 999 van de 1000 gevallen had je gelijk gehad, maar toegeven, deze keer was het toch echt een blanke rechtsextremistquote:Op dinsdag 31 januari 2017 15:32 schreef Gia het volgende:
Een moslim schiet in Quebec een aantal moslimbroeders overhoop en dan hebben moslims hier angst dat hen hetzelfde overkomt?
Homo's leven al jaren in angst. En nu?
Die ene was toch een Marokkaan?quote:Op dinsdag 31 januari 2017 15:35 schreef WoordenShuffelaar het volgende:
[..]
Volgens mij mis je wat info.
Die Marokkaan bleek uiteindelijk niets mee te maken te hebben.quote:Op dinsdag 31 januari 2017 15:37 schreef Gia het volgende:
[..]
Die ene was toch een Marokkaan?
Dat ie Trumpfanaat was, kan, maar blijft een Marokkaan.
En dan nog is er in Nederland tot op heden nog niets van dien aard gebeurd, dus om hierom weg te kruipen in een hoekje slaat echt nergens op.
Maar ben het met je eens dat het onzin is on nu bang te zijn idd.quote:De 29-jarige Mohamed Belkhadir werd gisteren opgepakt als een van mogelijk daders van de terroristische aanslag op een moskee in Quebec. Hij was volgens Canadese media het gebedsgebouw uit gevlucht, omdat hij een agent aanzag voor de dader van het bloedbad.
"Ik verleende eerste hulp aan een gewonde vriend op de gebedsvloer", zegt Belkhadir tegen een verslaggever van de Canadese krant The Star. "Toen zag ik een man met een pistool en werd bang. Ik wist niet dat het een agent was en dacht dat de schutter was teruggekeerd."
Na een nacht in de cel mocht de student weer naar huis. Hij is volgens de Canadese politie geen verdachte meer. Op sociale media wordt hij zelfs geroemd als redder.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |