Da's wel weer n verdomd zure reactie op wat eigenlijk niet veel meer dan n flauw grapje was. Maar jij kent de betrokkenen vrij goed, begrijp ik..? - Afijn, laten we dat niet hier bespreken.quote:Op zondag 8 januari 2017 19:59 schreef Geralt het volgende:
[..]
Ja dat weet ik, maar iemand die op tijd van een paar jaar in 3 kasten van huizen gewoond heeft ga ik absoluut niet financieel ondersteunen om een bus te kopen van een paar tig K.
Hij verkoopt zn huis maar en gaat maar wat kleiner wonen. Het is wel goed met die knaker. Als ie in zn 2de droomhuis was blijven wonen had ie meer dan zat geld in zn achterzak gehad om lachend die bus cash af te rekenen.
Ergo: ja ik weet dat, maar aan dergelijke flauwekul doe ik niet mee. No offence intended.
Ik weet dat het een grapje was. Ik geef alleen aan waarom ik er niet in mee ga.quote:Op zondag 8 januari 2017 20:21 schreef DO2 het volgende:
[..]
Da's wel weer n verdomd zure reactie op wat eigenlijk niet veel meer dan n flauw grapje was. Maar jij kent de betrokkenen vrij goed, begrijp ik..? - Afijn, laten we dat niet hier bespreken.
op heuvelachtig/bergachtig terrein? Bijna elke dag? Dat is wel heel erg optimistisch denk ik hoorquote:Op zondag 8 januari 2017 19:39 schreef sigme het volgende:
[..]
Er "niet aan beginnen" vind ik een flauwe uitweg.
Verder heb je aardig goede punten, maar ik ga voor de optimistische aanpak.
Eén (vrij essentieel) punt klopt niet. 25 km/dag is geen gemiddelde van ervaren lopers, maar een gemiddelde van pelgrims. Dat zijn vaak oudere mensen, geen ervaren lopers, zonder veel haast.
Ervaren lopers komen verder op een dag.
quote:Op zondag 8 januari 2017 17:23 schreef AnneX het volgende:
Krijgt hond ook een slaapmatje?
Tof plan![]()
En misschien dat Selang nog goeie tips heeft?
lokquootjequote:
Ik begon al opgetogen je OP te lezen, maar vanaf hier was ik verkocht: VOLG!!! Heel erg tof, heel veel succes!!quote:Op zondag 8 januari 2017 16:45 schreef sigme het volgende:
Mijn geliefde gaat nog overleggen met z'n baas, maar hijzelf neigt naar het nemen van ontslag, dus wat de baas er precies van vindt maakt voor de plannen niet veel uit.
Ik vind het erg spannend, om de hond mee te nemen. Het maakt alles lastiger (overnachten, uitwijken naar liften/bus/trein, stukjes afsnijden over asfaltwegen etc etc etc), maar het is denk ik ook geweldig leuk. Maar de hond is ook een groot risico, ze kan zich blesseren, of weglopen, of een ongeluk krijgen, of in gevecht raken met een chien mechant. Of of of..quote:Op dinsdag 10 januari 2017 18:05 schreef Duderinnetje het volgende:
Leuk sigme! Weer een avontuur!
Wat ik me afvroeg: heb je, of ga je nog met een dierenarts of hondenkenner overleggen? Ik kan me voorstellen dat hij gerust 25 kilometer loopt, zoals jij vertelt, maar dat maandenlang elke dag lopen toch misschien wel weer een ander verhaal is. Kan je dat zo maar doen met (elke soort/) een hond? Wat betreft zijn heupen of zo, weet ik het? Ben een leek hoor!
En hij moet waarschijnlijk extra veel eten met zo veel beweging, of niet? Hoe sjouw je dat mee?
Wel ontzettend leuk en bijzonder om dit met je hond te doen, denk ik.
Dat pannetje wordt inderdaad ontzettend smerig, we hebben het op andere tochten ook gebruikt. We zullen het zeker nog eens heroverwegen, ook afhankelijk van hoeveel (gewicht, volume) de bagage in totaal gaat blijken te zijn.quote:Op dinsdag 10 januari 2017 18:14 schreef SeLang het volgende:
Tof plan! Ik ga dit ook volgen. Als jij vertrekt dan ben ik net zelf een maandje terug van een lange trek.
Persoonlijk zou ik die houtbrander thuislaten en gewoon op gas tankjes gaan koken want je komt toch door plaatsjes en zo'n houtbrander met pannetje wordt erg smerig.
Je schema lijkt me realistisch. Je kun eens per week een rustdag nemen en je hoeft niet elke dag tot het naadje te gaan. Het gaat er niet om hoe ver je kan lopen per dag maar om wat leuk is. Ik vind zelf dat mensen die dit soort dingen doen vaak teveel zijn gefocusseerd op het lopen alleen en daardoor veel missen.
Ik hoop dat je na afloop een mooi verslag hier op Fok! post
O wat goed, dat je ook achtervang hebt die de hond evt. kan ophalen. Klinkt als een weloverwogen plan. Fijn!quote:Op dinsdag 10 januari 2017 20:10 schreef sigme het volgende:
[..]
Ik vind het erg spannend, om de hond mee te nemen. Het maakt alles lastiger (overnachten, uitwijken naar liften/bus/trein, stukjes afsnijden over asfalt wegen etc etc etc), maar het is denk ik ook geweldig leuk. Maar de hond is ook een groot risico, ze kan zich blesseren, of weglopen, of een ongeluk krijgen, of in gevecht raken met een chien mechant. Of of of..
Een gewone gezonde hond zou het goed moeten kunnen doen. Als de hond veel asfalt moet lopen is dat zwaar aan de poten (sommigen wandelaars doen de honden slofjes aan!). Wij willen niet veel verhard lopen (en elke dag goed poten controleren). De hitte is een ding - een hond zweet niet en moet in hitte domweg niet inspannen. We zijn van plan om 's middags siesta te houden.
En eten, tja. Als wij eten kunnen kopen, zullen we ook wat voor de hond moeten veroveren. Het gaat in elk geval niet lukken om haar huidige dieet te handhaven (rauwe vleesmix met pens).
Overigens: ook voor de hond geldt dat we moeten bezien hoe het in werkelijkheid gaat. Wanneer het niet gaat, laten we de hond ophalen. We hebben wel achtervang, die ook zonder probleem de hond verzorgt wanneer wij uit wandelen zijn.
Je hebt absoluut rustdagen nodig, zeker in het begin. Mijn ervaring is beperkt tot het lopen van weken, niet maanden. Dan loop je wel wat meer en zwaarder bepakt. En ik ben meer van de alpiene tochten, dus wat ruiger terrein maar ik denk dat voor alle wandelaars een aantal zaken gelden. 25 km per dag en 1 rustdag is haalbaar, maar meer dan je misschien denkt als je echt relaxed wilt lopen. Al zou ik beginnen met meer rustdagen om te wennen aan het lopen en blessures te voorkomen. Als je eenmaal bezig bent loop je later makkelijk wat meer, je raakt er enorm aan gewend. Maar zie dat jij ook al wel langere tochten gedaan hebt.quote:Op zondag 8 januari 2017 18:23 schreef sigme het volgende:
[..]
Het zit 'm in de rustdagen. Er zijn ook wandelaars die nooit stilstaan, en die komen inderdaad iets boven de 30km/dag. Ik durf niet te voorspellen of/hoe vaak wij dagen stilstaan. Ik denk eigenlijk niet zo vaak, maar voor de zekerheid plan ik toch maar op die 25.
Er is ook nog een ander punt: we moeten maar net langs een dorpje met bakker/slager/groenteboer lopen als onze voorraden op zijn. Als je daarvoor moet omlopen, dan loop je een hoop meer kilometers dan er van de route afgaan..
Oh, en 5 km/uur halen we niet. Bij 4 km/uur knijp ik m'n handjes dicht.
Leuk ding, maar eigenlijk veel te groot. Een bergbeklimmersbrander op benzine of campinggas (in FR overal te krijgen) is kleiner en lichter en minder vies.quote:Op zondag 8 januari 2017 18:56 schreef sigme het volgende:
[..]
Ik heb zo'n brandertje:
[ afbeelding ]
Die brandt op zelfgesprokkelde twijgjes. We slaan de koffie maar over denk ik.
Te grootquote:Op dinsdag 10 januari 2017 21:19 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Leuk ding, maar eigenlijk veel te groot. Een bergbeklimmersbrander op benzine of campinggas (in FR overal te krijgen) is kleiner en lichter en minder vies.
Zeker:quote:
In principe mag je niet wildkamperen ik geloof dat het soms oogluikend wordt gedoogd. Uit de buurt van de steden en bewoningnis er niemand die last van je heeft. En ook geen fikkie stoken, maar in de elzas zullen ze er niet zo moeilijk over doen (natte regio), terwijl in de languedoc er groot gevaa ris op bosbrand.quote:Op dinsdag 10 januari 2017 21:54 schreef Lunatiek het volgende:
Hoe "afgelegen" wandelen jullie?
Mijn voorkeur zou uitgaan naar een route die enkele keren per dag door een dorp komt, om eten te kopen en wat je daar dan gelijk opeet hoef je niet mee te nemen, dus ook de kookuitrusting niet. Lekker verse pens voor de hond, bijvoorbeeld, zó van de plaatselijke slager. En gewoon koel water kunnen drinken
Maar ik weet niet hoe de situatie in Frankrijk is.
Naast de GPS zou ik een lijstje met dorpen meenemen, dat wanneer je een mooie weg ziet met een wegwijzer naar een volgend dorp dat je dan weet dat het oké is en je niet slaafs de route volgt. Ook handig als er stremmingen zijn en je per se niet het asfaltalternatief wilt ivm de hond.
Mag je wel open vuur gebruiken in Frankrijk ivm de bosbranden? Mag je er überhaupt wildkamperen?
Een heel stuk van het Franse binnenland is redelijk uitgestorven.quote:Op dinsdag 10 januari 2017 21:54 schreef Lunatiek het volgende:
Hoe "afgelegen" wandelen jullie?
Mijn voorkeur zou uitgaan naar een route die enkele keren per dag door een dorp komt, om eten te kopen en wat je daar dan gelijk opeet hoef je niet mee te nemen, dus ook de kookuitrusting niet. Lekker verse pens voor de hond, bijvoorbeeld, zó van de plaatselijke slager. En gewoon koel water kunnen drinken
Maar ik weet niet hoe de situatie in Frankrijk is.
Naast de GPS zou ik een lijstje met dorpen meenemen, dat wanneer je een mooie weg ziet met een wegwijzer naar een volgend dorp dat je dan weet dat het oké is en je niet slaafs de route volgt. Ook handig als er stremmingen zijn en je per se niet het asfaltalternatief wilt ivm de hond.
Mag je wel open vuur gebruiken in Frankrijk ivm de bosbranden? Mag je er überhaupt wildkamperen?
Goed spul, die brander. Ik heb 'm ook.quote:Op dinsdag 10 januari 2017 21:33 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Zeker:
https://www.bever.nl/msr-(...)22002?id_colour=5806
en dan dit erop:
https://www.bever.nl/tran(...)42011?id_colour=5806
In die tin doe je dan als je hem weer schoon hebt weer zoveel mogelijk spullen.... als je het handig doet kun je er je survivalkitje, voedselvoorraad in kwijt.
Dit soort spullen is ook tof:
https://www.bever.nl/gsi-(...)c60008?id_colour=658
alhoewel het misschien niet zo goed past bij de stijl van sigme is dat superlichte spul waar zaken inpassen echt top. voor twee personen krijg je dan dit (luxe uitvoering dus)
https://www.bever.nl/gsi-(...)32004?id_colour=4284
Ik heb het hier op Fok! al eens eerder gepost, maar dit is mijn hele keuken:quote:Op dinsdag 10 januari 2017 20:13 schreef sigme het volgende:
[..]
Dat pannetje wordt inderdaad ontzettend smerig, we hebben het op andere tochten ook gebruikt. We zullen het zeker nog eens heroverwegen, ook afhankelijk van hoeveel (gewicht, volume) de bagage in totaal gaat blijken te zijn.
Nee absoluut niet. Ik ondersteun natuurlijk wel het principe dat je zo weinig mogelijk overbodige troep moet meenemen, maar wat "overbodig" is hangt af van wat je zelf uit je reis wilt halen.quote:Op dinsdag 10 januari 2017 20:13 schreef sigme het volgende:
Jij bent niet echt gericht op ultralichtgewicht nietwaar?
Ga voor 97 dagen. Leuk avontuur ook al zal het soms erg tegenzitten.quote:Op zondag 8 januari 2017 19:48 schreef EP3 het volgende:
Het zou me niets verbazen dat je ver voor blijft op dat 25km/dag schema, sigme. Heb er eigenlijk wel vertrouwen in. - Zet in op 91 dagen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |