quote:Code rood in Noordwest-Italië: migrant verdrinkt in wassende rivier
Nu het weer bij ons wat beter lijkt te worden, krijgen ze in andere Europese landen de volle laag. In het noordwesten van Italië bijvoorbeeld is in 72 uur meer regen gevallen dan normaal in 100 dagen. De situatie is vooral kritiek in Ligurië en Piemonte, waar veel scholen gesloten blijven.
Meer dan 500 liter water per vierkante meter viel er de afgelopen drie dagen in Ligurië. De Italiaanse Civiele Bescherming staat vooral in steden Genua en Savona, die de code rood meekregen, in opperste staat van paraatheid.
De hevige stormen veroorzaakten zelfs kleine aardverschuivingen in de hoofdstad van de regio: zo moesten vier gezinnen die langs de kust wonen, uit voorzorg worden geëvacueerd. Sommige delen van de rijweg zijn ook afgesloten omdat brokstukken naar beneden dreigen te vallen.
In Ventimiglia (Ligurië) werden vijf migranten dan weer verrast door het wassende water van de Roja-rivier. Ze sliepen in een zelfgebouwd kamp onder een brug aan de autosnelweg. Brandweer, kustwacht en politie konden vier van de vijf mannen uit het water halen, voor een 23-jarige Nigeriaan kon geen hulp meer baten. Hij verdronk.
Ook Piemonte en Lombardije hebben te kampen met noodweer. En in Milaan, vooral dan in het noordelijke deel van de stad, staan verschillende metrostations onder water. Nog zeker tot en met zaterdag wordt er in het noordwesten van Italië stormweer verwacht.
quote:Twee doden door overstromingen Italië
Twee mensen zijn overleden door hevige regenval en overstromingen in het noordwesten van Italië.
Nog twee mensen worden vermist, melden plaatselijke media zaterdag.
Een 70-jarige man overleed toen hij werd meegesleurd door het water terwijl hij zijn paarden uit de wei haalde. Nog een 73-jarige man overleed in de provincie Cuneo.
De regio's Ligurië en Piemonte, waarin de provincies Cuneo en Turijn liggen, kampen door hevige regenval met zware overstromingen en andere vormen van wateroverlast. De rivieren Po en Tanaro zijn op verschillende plaatsen buiten hun oevers getreden.
Volgens de autoriteiten is de schade door het noodweer opgelopen tot ruim honderd miljoen euro. Tal van straten en bruggen zijn onbegaanbaar. Honderden mensen zijn dakloos geraakt.
quote:Noodweer in Italië voorbij, zorgen blijven
Het hevige noodweer dat Italië de afgelopen dagen teisterde en voor veel overstromingen zorgde is voorbij. De zorgen blijven voorlopig. De waterstand in de Po is gevaarlijk hoog en zal naar verwachting pas dinsdag dalen.
Tot dusver is een man om het leven gekomen, vier personen worden in verschillende regio's nog vermist. Op Sicilië vond de politie wel een brommer en helm, de berijder is nog spoorloos. Verder wordt in Ligurië en Piemonte gezocht naar slachtoffers.
Vooral het noordwesten van Italië is zwaar getroffen. Daar werd donderdag code rood gegeven, de hoogste alarmfase. Volgens hulpdiensten zijn alleen al in Piemonte meer dan zeshonderd mensen hun huis kwijtgeraakt, de bewoners van sommige dorpen zijn van de buitenwereld afgesloten.
Over de financiële schade door de wateroverlast is weinig bekend. De boerenbond Coldiretti denkt dat in sommige streken van Sicilië door de hevige regen de helft van de sinaasappeloogst als verloren moet worden beschouwd. Natuurrampen hebben Italië de laatste tien jaar 14 miljard euro gekost.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |