Dat vermoeden had ik ook al. En idd de tip die ik iedereen wil meegeven: bezint eer ge begint. En zorg er voor, dat als je de financïele situatie niet kent, dat je je zelf in ieder geval op de hoogte stelt van eventuele gevolgen/voor&nadelen.quote:Op zondag 16 oktober 2016 11:29 schreef Joene het volgende:
als de afspraak over de schenking puur mondelijk is lijkt het mij dat je geen poot hebt om op te staan. Verder goede reden om nooit geld van familie en of vrienden te lenen.
als je maar weet wat je doet, eerder ook wel eens wat van mijn ouders geleend maar wij hebben alles gewoon goed op papier gezet. betreft zakelijke overeenkomst waar beide wat aan hebben (ik goedkoper dan bij de bank, mijn ouders meer rente dan spaarrente).quote:Op zondag 16 oktober 2016 11:29 schreef Joene het volgende:
als de afspraak over de schenking puur mondelijk is lijkt het mij dat je geen poot hebt om op te staan. Verder goede reden om nooit geld van familie en of vrienden te lenen.
Praat met je ouders. Verbeter de relatie. Leg ze uit dat ze het geld niet mee het graf in kunnen nemen. Of is de relatie zó slecht dat ze het liever aan de belastingdienst geven dan aan jou?quote:Op zondag 16 oktober 2016 11:27 schreef webbyplus het volgende:
Hallo,
Wellicht kan een van jullie mij raad geven.
Om mijn huis te financieren hebben mijn ouders besloten (was niet mijn verzoek, wel fijn natuurlijk) mij 10 jaar geleden een aflossingsvrije onderhandse lening verstrekt van 50.000 euro. Dit hebben we destijds bij de notaris laten vastleggen. Jaarlijks betaal ik een rente van 3000 euro (6%). Gedurende die 10 jaar hebben we steeds afgesproken om 2 x per jaar de rente te voldoen (1500 euro per keer). Mijn ouders hebben 2 x per jaar een schenking gedaan van 1500 euro. Kwa saldo is de onderhandse lening dus een "schenking", echter krijgen we over de betaalde rente wel belastingaftrek, een aardig voordeel.
Helaas is de relatie met mijn ouders sinds begin van het jaar verslechterd en hebben ze aangegeven om geen terugschenking meer te doen. Ik betaal nu dus de rente, krijg niets terug, gelukkig nog wel de belastingaftrek.
Mijn ouders hebben er 10 jaar geleden voor gekozen om deze constructie te gaan toepassen, maar komen er nu dus op terug door de schenking niet meer te doen. Hoewel ik niet gevraagd had om de lening, word ik er nu wel op "afgerekend". Het jaarlijkse bedrag is prima te betalen, maar uit principe vind ik dat een afspraak een afspraak is. Helaas ligt alles zo formeel vast dat ik vrees dat er geen uitweg is.
Mijn vragen;
- Is er een manier om de afspraak die ooit eens is gemaakt (rente betalen, daarna schenken) af te dwingen?
- Hoe makkelijk/moeilijk is het om een onderhandse lening op te zeggen en extra hypotheek op te nemen?
- Wat zijn jullie verdere gedachten hierover?
bvd
Webster
Nee, de gewoonte ligt vast. De overereenkomst niet. Ik zou de lening zo snel mogelijk aflossen (evt. m.b.v. de bank) en tegelijkertijd proberen toe te werken aan een verbetering in de relatie met je ouders (mits je de behoefte daartoe voelt).quote:Op zondag 16 oktober 2016 11:53 schreef webbyplus het volgende:
Weinig kans dat dit ooit goed gaat komen... we hadden alleen een mondelinge overeenkomst over de terugschenking. Die ligt dus wel vast op de bankafschriften..
Een schenking is vrijblijvend.quote:Op zondag 16 oktober 2016 11:53 schreef webbyplus het volgende:
Weinig kans dat dit ooit goed gaat komen... we hadden alleen een mondelinge overeenkomst over de terugschenking. Die ligt dus wel vast op de bankafschriften..
Waarom is jullie relatie zo verslechterd?quote:Op zondag 16 oktober 2016 11:53 schreef webbyplus het volgende:
Weinig kans dat dit ooit goed gaat komen... we hadden alleen een mondelinge overeenkomst over de terugschenking. Die ligt dus wel vast op de bankafschriften..
Oversluiten, rente is gelukkig laag.quote:Op zondag 16 oktober 2016 11:53 schreef webbyplus het volgende:
Weinig kans dat dit ooit goed gaat komen... we hadden alleen een mondelinge overeenkomst over de terugschenking. Die ligt dus wel vast op de bankafschriften..
Het is een aflossingsvrije lening. Het ligt niet echt voor de hand dat deze geheel of deels is afgelost, dan. Zeker omdat TS daar niets over meldt.quote:Op zondag 16 oktober 2016 12:05 schreef Chinless het volgende:
Ik neem aan dat je die 50k over die 10 jaar al wel hebt afbetaald?
nee hoor, kan vanuit oversluiten gewoon aflossingsvrije vorm respecteren.quote:Op zondag 16 oktober 2016 13:40 schreef Armani XL het volgende:
Al zul je bij een bank ook moeten gaan aflossen. HRA krijg je niet meer bij een aflossingsvrije hypotheek afaik.
Ik vraag me af of dat zo is, zover ik heb begrepen wordt het bij oversluiten niet als een nieuwe hypotheek gezien en blijft dat onder de oude regels vallen, net als bij het aflopen van een rentevaste periode.quote:Op zondag 16 oktober 2016 13:40 schreef Armani XL het volgende:
Al zul je bij een bank ook moeten gaan aflossen. HRA krijg je niet meer bij een aflossingsvrije hypotheek afaik.
Het staat je helemaal vrij om een commerciële lening af te sluiten en daarmee deze lening af te lossen toch?quote:Op zondag 16 oktober 2016 11:37 schreef webbyplus het volgende:
[..]
Dat vermoeden had ik ook al. En idd de tip die ik iedereen wil meegeven: bezint eer ge begint. En zorg er voor, dat als je de financïele situatie niet kent, dat je je zelf in ieder geval op de hoogte stelt van eventuele gevolgen/voor&nadelen.
In 2006 was een hypotheekconstructie waarbij je tot in lengte van dagen aan die constructie vast zat helemaal niet zo raar. Elke bank bood dat aan.Ik zou het (in 2006) juist een rare constructie gevonden hebben als er wel afgelost werd op de hypotheek (behalve in het geval van een aflossing door jaarlijks maximaal te schenken, en het niet bij die 3000 rente te houden)quote:Op zondag 16 oktober 2016 19:52 schreef spiritusbus het volgende:
Ik vind de hele constructie al vreemd. Beter hadden ze die 50k geleend waarbij je deze volledig zou aflossen. Nu zit je tot in lengte van dagen aan deze constructie vast.
Ik bedoel inderdaad icm een maximale schenking, dan ben je binnen 12-15 jaar van die lening af. Maar goed, ik ben inderdaad van het post-aflossingsvrije tijdperkquote:Op zondag 16 oktober 2016 20:40 schreef frederik het volgende:
[..]
In 2006 was een hypotheekconstructie waarbij je tot in lengte van dagen aan die constructie vast zat helemaal niet zo raar. Elke bank bood dat aan.Ik zou het (in 2006) juist een rare constructie gevonden hebben als er wel afgelost werd op de hypotheek (behalve in het geval van een aflossing door jaarlijks maximaal te schenken, en het niet bij die 3000 rente te houden)
Die schenking van je ouders aan jou is geen verplichting, het betalen van rente is dat wel.quote:Op zondag 16 oktober 2016 11:53 schreef webbyplus het volgende:
Weinig kans dat dit ooit goed gaat komen... we hadden alleen een mondelinge overeenkomst over de terugschenking. Die ligt dus wel vast op de bankafschriften..
Idd, ze hadden beter de lening dmv van een schenking 10% per jaar kunnen verlagen dan op deze manier een schuld in stand te houden, maar goed; HRA hè...quote:Op zondag 16 oktober 2016 19:52 schreef spiritusbus het volgende:
Ik vind de hele constructie al vreemd. Beter hadden ze die 50k geleend waarbij je deze volledig zou aflossen. Nu zit je tot in lengte van dagen aan deze constructie vast.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |