quote:
Op zondag 14 augustus 2016 12:59 schreef Lorelai16 het volgende:Hetzelfde geldt andersom. Hij leek het niet heel leuk te vinden toen ik een jongen met potentie datete, maar toen ik grapte dat hij het dan maar eerder had moeten vragen, ging hij er eerst in mee en vervolgens zei hij dat hij een beetje zat te dollen en dat hij het leuk voor me vond, En die gemixte signalen krijg ik constant (en geef ik waarschijnlijk ook, ik leg de schuld absoluut niet bij hem).
Je zegt hem eigenlijk dat hij zijn kans gemist heeft op deze manier, ook al is het grappend. Dan is het inderdaad vriendschappelijk om je verlies te nemen en jou het beste te wensen met die ander, waar je wel potentie in zag. Waarmee jij waarschijnlijk ook nog even door bent blijven daten, wat hij als extra bevestiging zou kunnen hebben ervaren dat jij hem niet zo serieus wil overwegen op dat gebied.
Afgezien van een beetje grappen en zoenen, geef je hem misschien niet eens echte mixed messages en komt het gewoon überhaupt niet over dat jij in hem ook wel potentie ziet eigenlijk..
quote:
Op zondag 14 augustus 2016 14:52 schreef Lorelai16 het volgende:[..]
Geloof me, ik vind hem leuk anders start ik er geen bericht over op dit forum..
Wat we nu hebben valt er te verliezen. Ik kan altijd overal met hem over praten en er is gewoon veel wederzijds respect. We hebben ook een gemeenschappelijke beste vriendin, dus als het echt fout gaat dan kan dat ook verpest worden. Nu denk ik niet dat het werkelijk zo fout af zou kunnen lopen, maar je weet het natuurlijk nooit. Maar ik denk vooral dat hij deze situatie misschien wel fijn vind omdat hij zelf nog niet echt aan een relatie toe is (en van mezelf weet ik het niet heel zeker eigenlijk), dus misschien moet ik het afwachten. Aan de andere kant, als hij ineens iemand anders heeft, of ik zelf terwijl hij wel wilde, dan kan ik mezelf voor me kop slaan als ik het niet overduidelijk gemaakt heb dat ik hem als meer dan een vriend zou willen zien. Timing is everything I guess..
Je spreekt jezelf tegen, want je kan vooralsnog niet over je echte gevoelens met hem praten en jij weet dus ook niet of hij wel of niet klaar denkt te zijn voor een relatie.
Als je hem echt leuk vindt, dan kun je hem maar beter duidelijk maken zodat jullie beide kans hebben om er al dan iets mee te doen. Met afwachten is er een grote kans dat je alsnog een bom onder de vriendschap legt. Want je blijft analyseren waarom hij al dan niet dingen doet en met een onderliggend motief van meer willen dan vriendschap alleen gaat schuren en/of verzuren.
Gun hem en jezelf gewoon die kans. Als je elkaar netjes behandelt, heb je hoogstens even gedoe om met zijn drietjes op pad te gaan, maar verder kun je toch prima met jullie bestie om blijven gaan?
quote:
Zo verstandig en rationeel klinkt het anders niet eerlijk gezegd.
Diepe gevoelens kun je niet tegenhouden, wel wat je daarmee doet. Lijkt me een wezenlijk verschil, ook in jouw praktijk. Want waarom anders wel een beetje flirtend grappen en zijn reactie analyseren, als je het daadwerkelijk uit kon zetten? Zijn vriendschappelijke gelukswens met die potentiële date vindt je niet gewoon aardig, maar zelfs teleurstellend en daar ga je dan weer over nadenken. En dat soort gedachten zijn icm je gevoelens lang niet altijd de beste beoordeling, want hoop en projectie liggen op de loer o.a.
Als je hem zo goed kent, waarom heb je het idee dat het hem dwarszit en weet je dit niet zeker? Waar zou je dan aan kunnen merken dat hij echt over haar heen is? Hoe kun je merken aan hem dat hij een partner weer daarin zou kunnen vertrouwen? Wat zegt hij daar nog meer over, behalve puur stellen dat hij er echt wel over heen is?
Volgens mij kan ik best redelijk begrijpend lezen, dank je. Je doet een aanname dat het hem weleens af zou kunnen schrikken en verbaast je dan over het gebrek aan effectiviteit. Vrij typisch als je hem eerder toegrapt zijn kans gemist te hebben overigens, maar laten we eerlijk zijn. Afgezien van die zogenaamd grappige toespeling is er verder niet zo veel meer voor hem om op af te gaan hè? Hoe kan hij erop vertrouwen dat hij niet weer afgegrapt wordt als hij er wel weer eens op in zou gaan? Wat is er verder aan jou te merken dat je hem wel serieuzer zou willen nemen?
Er zijn heel veel issues onder mensen, maar daar hoef je niet per se aan mee te doen natuurlijk. Als jij bang bent voor de zekerheid dat hij je (nu) niet wil, dan kun je dat ook gewoon aanhouden zonder daar de rest van de mensheid of zijn vermeende trust issues bij te halen. Maar als jij meer wil, dan zul je zelf meer moeten doen tenzij je geduldig wil blijven afwachten onderwijl jezelf afvragend waarom..
Oh en "dan maar met jou daten" klinkt ook niet echt overtuigend hè.
quote:
Op zondag 14 augustus 2016 15:47 schreef Lorelai16 het volgende:[..]
Het verlangen was groot, maar ik dacht dat hij niet hetzelfde wilde. Nu vraag ik me af en toe weer af of hij het toch wel wil. We zijn juist een stuk minder vaak op die manier samen, juist meer puur als vrienden de laatste tijd. Het is dus niet een 'het is logisch' het is meer een 'het is niet logisch dat we het nooit een kans geven terwijl er duidelijk iets tussen ons speelt'. Waarom komen we anders keer op keer bij elkaar terug..
Terug? Het klinkt eerder alsof jullie nooit weg zijn geweest. Misschien zijn jullie juist meer samen als vrienden, omdat het verstandiger lijkt zo om te gaan met iemand die niet duidelijk laat weten meer te willen proberen en ook gewoon anderen blijft daten enzo.
quote:
Ik vind deze situatie niet slecht en wil hem absoluut als vriend houden. Maar het idee speelt door mijn hoofd dat we nog beter zouden kunnen zijn als meer dan vrienden en dat is dus iets wat ik zou willen proberen. Maar misschien wil hij gewoon even niets serieus.. dat moet ik maar even peilen.
Ik zie dit al voor me. Dat jij hem semi-grappend vraagt of hij toe is aan een serieuze relatie en hij in de verte kijkt en nah nee haha zegt. Omdat hij denkt dat jij je afvraagt waarom hij niet met een ander doorpakt. Terwijl hij niks met een ander wil tot hij van zijn gevoelens voor jou af is of afwacht tot jij uitgerebound en klaar voor iets serieus bent. En dan denk jij oh kut, hij wil mij niet en hij oh fuck, waarom wil ze mij nou niet
Of hij denkt dat je een beetje loopt te aandachtshoeren en dat je het wel lekker vindt om bij hem even je status te peilen als je geen andere dude hebt om dat voor je te bevestigen. Ofzo..