http://925.nl/archief/201(...)nu-in-nederland-nog/Een website van Jort Kelder.
quote:
Chemieconcern DuPont is wederom in opspraak geraakt door een uitzending van EenVandaag dit weekend. Werknemers in de lycra fabriek zijn jarenlang onbeschermd in aanraking gekomen met de stof DMAC waardoor tientallen werknemers op latere leeftijd zwangerschapsproblemen ontwikkelden. Voor de context; het gaat dan niet om krampjes of misselijkheden. Bij meerdere vrouwen heeft het kind de zwangerschap niet overleefd. Reactie van DuPont; 'niets te zien mensen, gewoon doorlopen', of in managementtaal; 'DuPont heeft altijd verantwoordelijk en passend gehandeld op basis van de beschikbare informatie'. Uh, nee.
Als we op Google 'DMAC Chemical Risk' intikken vinden we iets anders. Pagina 1 leidt ons naar het 'Centre for Disease Control', de Amerikaanse toezichthouder op ziekten, virussen en gevaarlijke stoffen.
Duidelijke taal. DMAC is schadelijk, men moet bescherming dragen en (zwangere) vrouwen mogen er al helemaal niet mee werken. DuPont wist dit, verzweeg het en doet nu alsof haar neus bloedt.
In een rechtszaak in de VS werd afgelopen jaar beslist dat DuPont $ 1,6 miljoen aan schadevergoeding moet betalen aan een vrouw die lijdt aan nierkanker. Zij woont in de buurt van een DuPont fabriek die Teflon produceerde waardoor gevaarlijke stoffen in het drinkwater kwamen. Samen met deze vrouw spanden nog 3.500 personen een zaak aan.
De familie DuPont is één van de grootste en rijkste families ter wereld met een geschat vermogen van $ 14,5 miljard en 3.500 nazaten. Hoewel het bedrijf niet meer wordt geleid door een DuPont bezit de familie nog wel aandelen. In 2015 maakte DuPont nog een slordige twee miljard dollar winst. Dit was de laagste winst in vijf jaar maar nog steeds twaalf keer het begrotingstekort van Oekraïne. In de jaarverslagen van DuPont wordt letterlijk met geen woord gerept over medewerkersveiligheid, behalve dan onder het kopje voor potentiële verliezen uit rechtszaken. Daarom zeggen wij: Gemma, Romy, Joyce en Theo, procedeer DuPont alsjeblieft helemaal de moeder. Krijgen jullie eindelijk waar je recht op hebt.
Hier de uitzending van Eenvandaag.
http://www.npo.nl/eenvandaag/09-04-2016/AT_2047512Voor zo ver ik het weet hebben mensen hier nog geen draad over geopend op NWS dus doe ik het maar eens na al die tijd (een paar weken).
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL