Hi mensen!
Ik ben op de helft van mijn opleiding - Engels docent tweedegraads, en het moment is gekomen dat ik een keuze moet maken tussen het voortgezet onderwijs en het MBO/volwassenenonderwijs. Aangezien ik zelf nauwelijks ervaring heb met het MBO (al mijn stages waren op middelbare scholen), is het handig dat ik in aanraking kom met mensen die wel op het MBO lesgeven of les hebben gegeven, gewoon om hun ervaringen te horen en te vergelijken met hoe het er op een middelbare school aan toe gaat. En binnenkort ga ik een lesje mee kijken, dat geeft natuurlijk het beste beeld.
Ik heb al naar verschillende MBO's gemaild, maar het is hier nu vakantie dus ik krijg uiteraard weinig respons. Vandaar dat ik dacht, laat ik het fok forum eens proberen!
Hieronder vindt je de vragen die ik heb opgesteld, waar ik het meest benieuwd naar ben. Je hoeft ze niet allemaal te beantwoorden als je daar geen zin in hebt, ik hoor gewoon graag wat jouw ervaring is als docent (of docent in opleiding) op het MBO (of VAVO).
1. Waar gaf/geef je les? (Wat is je stageschool)
2. Op wat voor soort MBO gaf/geef je les? Hoe zijn je leerlingen (leeftijd/samenstelling/houding e.d.)?
3. Vanwaar de keuze voor een MBO-school, in plaats van een VO-school?
4. Wat zijn volgens jou de grootste verschillen tussen de leerlingen in het MBO en het VO?
5. Wat zijn volgens jou de grootste verschillen tussen het lesgeven in het MBO en het VO?
6. Wat is de rol van Engels in de MBO-opleiding van jou leerlingen? Hoe verbindt je de praktijk van de opleiding aan het Engels?
7. Is er volgens jou een motivatieverschil tussen MBO- en VO-leerlingen?
8. Wat voor soort werkvormen pas je toe? Moet je veel verschillende werkvormen gebruiken om de leerlingen te blijven motiveren?
9. Hoe ziet een gemiddelde les er bij jou uit? (Hoeft niet super uitgebreid) Is je lesorganisatie heel strak, of juist minder?
10. Wat is minder leuk aan lesgeven in het MBO?
11. Wat is het leukst aan lesgeven in het MBO? Zou je het anderen aanraden?
Ik hoop dat ik iemand tref, en anders, niet geschoten = altijd mis
Thanks!