Ik denk dat Samsom een luchtbrug met Libië wil openen en we dus heel snel afspraken moeten maken met het oh zo stabiele Libië.quote:Op donderdag 14 april 2016 09:30 schreef Zalmplaat010 het volgende:
AMSTERDAM - Het migratieakkoord met Turkije werkt: het aantal bootvluchtelingen naar Griekse eilanden daalt spectaculair. De pijnlijke keerzijde: Italië wordt weer overspoeld.
Het tij is gekeerd. VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR rapporteerde gisteren de aankomst van 101 bootvluchtelingen op Griekse eilanden.
Diezelfde dag meldt Artsen zonder Grenzen de redding van 2154 migranten op 17 verschillende boten in de wateren tussen Libië en Italië.
Bron http://www.telegraaf.nl/b(...)u_naar_Italie__.html
Zorgwekkende situatie, zeker nu Libië een land in chaos is, waar ook IS op sommige plaatsen actief is.
Zal dit traditioneel gezien weer de zwarte immigranten uit Afrika zijn die aankomen, of zouden Syriërs, Irakezen e.d nu ook kiezen voor deze route? Ik hoop alleen Afrikanen die kunnen we snel afwijzen.
Ik ben benieuwd hoe we dit weer gaan oplossen.
Wat dacht je van alles gewoon terug sturen?quote:Op donderdag 14 april 2016 09:58 schreef Zalmplaat010 het volgende:
De top 10 migranten die reizen via Libié
18% Nigeria
12% Gambia
9% Senegal
8% Guinee
8% Ivoorkust
8% Somalië
8% Mali
4% Marokko en Sudan
Volgens mij ook allemaal weer moslimlanden...
Die uit Gambia en Senegal kunnen gelijk weer terug, mijn ouders zijn daar nog net op vakantie geweest en geen oorlog te bekennen.
Hoe zie je dat voor je? Ik zie het daar de komende 50/100 jaar echt geen vrede worden. Sterker nog, wanneer de olievoorraden opraken zal de chaos daar alleen maar grotere vormen aannemen.quote:Op donderdag 14 april 2016 09:55 schreef Megumi het volgende:
[..]
De beste oplossing is om het Midden-Oosten zo snel mogelijk te stabiliseren. Dan komen er in elk geval vanuit die kant geen vluchtelingen meer. Als die landen weer wat meer welvaart en vrede hebben.
Als we vinden dat ISIS en dergelijke echt een als een bedreiging zien? Daar dan ook naar handelen. En niet alleen bombarderen.quote:Op donderdag 14 april 2016 10:08 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Hoe zie je dat voor je? Ik zie het daar de komende 50/100 jaar echt geen vrede worden. Sterker nog, wanneer de olievoorraden opraken zal de chaos daar alleen maar grotere vormen aannemen.
Roei ISIS uit en binnen vijf jaar staat er weer eenzelfde groepering op. Dat hele gebied is terminaal.quote:Op donderdag 14 april 2016 10:12 schreef Megumi het volgende:
[..]
Als we vinden dat ISIS en dergelijke echt een als een bedreiging zien? Daar dan ook naar handelen. En niet alleen bombarderen.
Vandaar dat ik poste ISIS en dergelijke.quote:Op donderdag 14 april 2016 10:19 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Roei ISIS uit en binnen vijf jaar staat er weer eenzelfde groepering op. Dat hele gebied is terminaal.
Juist niet, als je het wil stabiliseren moet je juist compleet terugtrekken. Laat IS maar zijn staat stichten daar. Uiteindelijk gaat er dan 50 tot 100 jaar overheen maar dan zal er langzaam weer rust ontstaan. En IS zal zelf uiteindelijk ook progressiever worden als ze zien dat de huidige manier niet werkt.quote:Op donderdag 14 april 2016 10:12 schreef Megumi het volgende:
[..]
Als we vinden dat ISIS en dergelijke echt een als een bedreiging zien? Daar dan ook naar handelen. En niet alleen bombarderen.
Ik denk dan meer op een manier zoals er eens tegen Japan en de Nazis is opgetreden. Iets grootschaliger dan een paar bommetjes dus.quote:Op donderdag 14 april 2016 10:28 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Juist niet, als je het wil stabiliseren moet je juist compleet terugtrekken. Laat IS maar zijn staat stichten daar. Uiteindelijk gaat er dan 50 tot 100 jaar overheen maar dan zal er langzaam weer rust ontstaan. En IS zal zelf uiteindelijk ook progressiever worden als ze zien dat de huidige manier niet werkt.
Wat jij voorstelt is namelijk niet haalbaar. IS leden hebben niet allemaal een rood pijltje boven hun hoofd zoals in een videogame. Heel veel 'IS' is zit ook gewoon achter het bureau en mensen die akkers verbouwen. Het is een ideologie, niet alleen een groepje baarden met wapens (dat is alleen het deel wat je ziet )
En je denkt serieus dat ze ons dan met rust zullen laten?quote:Op donderdag 14 april 2016 10:28 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Juist niet, als je het wil stabiliseren moet je juist compleet terugtrekken. Laat IS maar zijn staat stichten daar.
Sowieso mag je wel wat breder kijken dan islamitisch/niet islamitischquote:Op donderdag 14 april 2016 09:58 schreef Zalmplaat010 het volgende:
De top 10 migranten die reizen via Libié
18% Nigeria Niet islamitisch
12% Gambia Islamitisch maar met veel natuurelementen
9% Senegal
8% Guinee
8% Ivoorkust Niet islamitisch
8% Somalië
8% Mali
4% Marokko en Sudan
Volgens mij ook allemaal weer moslimlanden...
Die uit Gambia en Senegal kunnen gelijk weer terug, mijn ouders zijn daar nog net op vakantie geweest en geen oorlog te bekennen.
Tsja, en 50 jaar na dato zie je ook weer dat er weer steeds meer nazi's opduiken opeens (en aanverwanten groepen) blijkbaar is het dus toch niet compleet uitgeroeid.quote:Op donderdag 14 april 2016 10:30 schreef Megumi het volgende:
[..]
Ik denk dan meer op een manier zoals er eens tegen Japan en de Nazis is opgetreden. Iets grootschaliger dan een paar bommetjes dus.
Alsof dat überhaupt mogelijk is. Het 'S' gedeelte van IS is vanaf het begin een failed state, het zogenaamde kalifaat kan simpelweg niet bestaan. Dus jouw idee is in de trant van, laten we IS ongestoord eeuwenoude culturen volledig vernietigen?quote:Op donderdag 14 april 2016 10:28 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Juist niet, als je het wil stabiliseren moet je juist compleet terugtrekken. Laat IS maar zijn staat stichten daar.
Nee. Deze generatie, en de volgende wellicht, zijn voorgoed verpest. Die gaat zit erin en gaat er niet meer uit. Maar over 20 tot 50 jaar zal dat wel veranderen denk ik, als we ons nu compleet zouden terugtrekken. Het probleem is dus dat we HEEL ver voorruit moeten kijken. iets waar mensen niet zo goed in zijn.quote:Op donderdag 14 april 2016 10:31 schreef Zelva het volgende:
[..]
En je denkt serieus dat ze ons dan met rust zullen laten?
Maar deze groepen hebben niet de organisatie structuur van ISIS. Een redelijk leger met een inlichtingen dienst die ook in staat is om operaties in het buitenland uit te voeren.quote:Op donderdag 14 april 2016 10:32 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Tsja, en 50 jaar na dato zie je ook weer dat er weer steeds meer nazi's opduiken opeens (en aanverwanten groepen) blijkbaar is het dus toch niet compleet uitgeroeid.
Over wegkijken gesproken. Mijn godquote:Op donderdag 14 april 2016 10:34 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Nee. Deze generatie, en de volgende wellicht, zijn voorgoed verpest. Die gaat zit erin en gaat er niet meer uit. Maar over 20 tot 50 jaar zal dat wel veranderen denk ik, als we ons nu compleet zouden terugtrekken. Het probleem is dus dat we HEEL ver voorruit moeten kijken. iets waar mensen niet zo goed in zijn.
Wegkijken is niet een slecht iets. Natuurlijk moet hier (in het westen) goed opgetreden worden tegen extremisme, veel meer dan nu. Maar inderdaad, kijk maar weg van het midden-oosten. Laat het maar gaan daar.quote:Op donderdag 14 april 2016 10:35 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Over wegkijken gesproken. Mijn god.
Dat lijkt wel de strategie te zijn. De oorzaak niet wegnemen en alleen aan symptoom bestrijding te doen. Zeker als het om de EU gaat. De VS handelt nu niet omdat er presidentsverkiezingen in aantocht zijn. Een ideale positie voor ISIS en de randgroepen daar om heen.quote:Op donderdag 14 april 2016 10:35 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Over wegkijken gesproken. Mijn god.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |