quote:
22-10-15Johan Cruijff is zeer ernstig ziek, zeggen diverse bronnen in Catalonië. Nederlands beste voetballer aller tijden kampt met longkanker. Onbekend is of Cruijff nog genezen of behandeld kan worden.
Het management van Cruijff (68) bevestigt dat er longkanker is vastgesteld. Cruijff is de afgelopen weken onderzocht in een ziekenhuis in Barcelona. ,,Omwille van de privacy van Johan en zijn familie en vanwege het feit dat de onderzoeken nog niet zijn afgerond, worden er verder geen mededelingen gedaan'', meldt het managment in een verklaring.
Barcelona, de club waar hij erg succesvol was (als speler én trainer), meldde eerder vandaag de diagnose longkanker. Eerder deze week zou de tumor zijn ontdekt.
Cruijffs hart is ook al langer een punt van zorg. In 1991 stopte hij na een hartinfarct met roken en trad op in een reclamespotje tegen roken.
quote:
13-2-16 Het gaat goed met Johan Cruijff in de strijd tegen zijn longkanker. Dat laat de stichting van de legendarische oud-voetballer weten in een verklaring.
,,Na verschillende medische behandelingen kan ik zeggen dat de resultaten erg positief zijn. Met dank aan het uitstekende werk van de doktoren, de warmte van de mensen en mijn positieve mentaliteit'', schrijft Cruijff, bij wie in oktober kanker werd geconstateerd.
Cruijff kan het niet laten om zijn gezondheidssituatie te vergelijken met een voetbalwedstrijd. ,,Momenteel heb ik het gevoel dat ik in de eerste helft met 2-0 voor sta. Maar de wedstrijd is nog niet voorbij. Toch weet ik zeker dat ik uiteindelijk ga winnen.''
02-03-16