FOK!forum / Ouder(s) / Foto-album, waar en hoe te beginnen?!
Sedmzondag 6 maart 2016 @ 15:19
Ik denk (/hoop) een dilemma waar meerdere ouders mee worstelen...

Van het eerste jaar van ons zoontje hebben we ongeveer 6000 foto's. We willen er nu toch echt aan beginnen om daar een foto-album van te maken. Met het selecteren zijn we al een eind op weg, maar we vragen ons ook af hoe we nu het beste het album op kunnen zetten.

Van eerdere jaren samen was dat makkelijker. Uitje hier, feestje daar, vakantie zus, feestdagen zo, de 'bladzijde-thema's' lagen bijna vast.

Maar hoe doen jullie dat bij de foto's van je kinderen? Op zomaar een nietszeggende dag zonder dat er iets speciaals gebeurde, kun je natuurlijk toch de meest geweldige foto's hebben.
We willen wel graag iets van structuur, maar niet een 'eerste tandjes, eerste stapjes'-idee ofzo.
Wij denken aan gewoon een aantal bladzijdes per maand reserveren, en dan soms wat leuke tekstjes erbij.

Gewoon benieuwd, hoe hebben anderen dat aangepakt?
Dyrezondag 6 maart 2016 @ 15:25
L is bijna 2 en ik moet ook nog aan het boek beginnen :+

Ik had het inderdaad bedacht om per maand te doen. Maarja, als er in april toevallig niks leuks gebeurd is of je hebt maar een paar nietszeggende foto's...

6000 foto's is ook wel erg veel zeg :D
Wij hebben de eerste weken/maanden ook héél veel foto's geschoten, maar al snel (iedere maand zo'n beetje) de boel uitgezocht, want anders moet je je straks door zo'n berg foto's heenwerken dat er geen eind aan komt :o Veel foto's zijn toch te donker/onscherp/bijna hetzelfde als de anderen. En als je dan de échte leuke bewaard haalt dat het gemiddelde wel omhoog zeg maar ;)

Dit is dus meer een tvp dan een echt nuttige post :P
groofskendezoveelstezondag 6 maart 2016 @ 15:29
Gewoon afdrukken en plakken (digitaal lukt me nogsteeds niet op een manier die voldoet). Ik vind de bladzijdes met de zomaar-een-foto-s het leukste.
groofskendezoveelstezondag 6 maart 2016 @ 15:31
En vanaf nu maandelijks (of tweemaandelijks) proberen bij te houden. Ik liep laatst een jaar achter en dat was echt een crime om bij te werken.
Omentielvozondag 6 maart 2016 @ 16:59
Ik heb een fotoboek van 120 pagina's. Ik begin met een verslag van de maand aan de ene kant en de mooiste foto van die maand aan de andere kant. Dan doe ik drie bladzijde met een thema (dit kan ook een keer een binnenactiviteit zijn) in die maand en daarna nog een collage met van alles nog wat.

Vakanties doe ik apart. Want ik heb ook meer dan 10.000 foto's per jaar. En daar zitten de vakantiefoto's dan niet bij.
In de vakantiemaanden doe ik een thema minder

[ Bericht 6% gewijzigd door Omentielvo op 06-03-2016 17:20:17 ]
Hupjezondag 6 maart 2016 @ 17:18
Ik maak een album voor het eerste jaar. Een vast aantal blz per maand en tussendoor een aantal themapagina's (eten, slapen, spelen, gezin). Ik heb na elke maand de blz van die maand alvast gevuld, dan zat het nog vers in mijn herinnering. Voor de themapagina's heb ik al wel een lijstje met mogelijke foto's.
Zodra hij 1 jaar is, wil ik het album afdrukken. Maar ik weet nog niet of ik daarna weer een album per jaar doe.
#ANONIEMzondag 6 maart 2016 @ 18:10
Hier heel simpel;

Foto's opslaan in aparte maand-mapjes, makkelijker om het daarna te sorteren.

Ouderwetsch fotoboek kopen, zo'n 200 foto's printen en inplakken van net-na verjaardag t/m verjaardag.

Kost me elk jaar een middag werk ^O^
ikke_84zondag 6 maart 2016 @ 19:01
Ik sla de foto's ook in maand mapjes op en daarvan zoek ik de leukste uit en die zet ik in een map voor t fotoboek, ook weer per maand zodat ik weet wat de volgorde is.
Ik gebruik dus niet alle foto's want anders zijn het er te veel.

Van het eerste jaar heb ik gelijk na de verjaardag een boek gemaakt maar ik wil nu van meerdere jaren een boek maken.
faptistzondag 6 maart 2016 @ 20:29
En weten jullie dan ook waar je iphone foto's kunt uitprinten zonder dat je een deel van de foto's mist? :@
Of is dat een instelling die ik niet ken?
Is een witrand toevoegen de oplossing?
Kyarazondag 6 maart 2016 @ 20:51
Ik maak boeken per (kalender)jaar, niet per kind. Ik plak ze in per maand, net als Omentielvo ook met een klein verslagje van de belangrijkste dingen in die maand. Voor elk item 1 bladzijde met daarin een heleboel fotootjes en dan een bladzijde of 10-12 per maand. En dan maak ik per jaar 2 albums.

SPOILER
okey, in de praktijk is alleen 2012 af en de rest moet nog.... maar goed, ik ben dan ook niet in een middagje klaar ;) Maarrrr, 2013 is wel al het voorbereidende werk gedaan dus eigenlijk hoef ik alleen maar te beginnen met het daadwerkelijke plakken
Telefoonfoto's snij ik meestal uit tot gangbaar formaat of ik verwerk ze dus in een collage.
AwayTLzondag 6 maart 2016 @ 21:09
Ik maak jaar albums gesorteerd op maand voor de kinderen en voor ons zelf maak ik jaarboeken. Jaarboeken bevatten de mooiste foto's van de kinderen, uitjes van ons zelf, vakantiefoto's, de indeling/veranderingen van ons huis, welke auto etc. leuk om altijd terug te kijken.

De fotoalbums per maand per kind doe ik omdat ik wat met foto's heb en het heerlijk vind terug te bladeren. Doe dit dan ook vaak. Denk niet dat ik het aan zou raden om zo te doen als je er niet/weinig door heen zou gaan (mijn vriend kijkt er nooit in bv).
mousemickyzondag 6 maart 2016 @ 21:44
Hier ook een jaarboek van het eerste jaar van de oudste, en een boek van de volgende anderhalf jaar (totdat broertje geboren werd). Gewoon op chronologische volgorde, geen thema's of iets, gewoon de leukste foto's met een verhaaltje erbij, voor vakanties wel wat meer pagina's. Eerste boek is 120 pagina's, het tweede is wat dunner (80 denk ik?).

Ik ben nog aan het bedenken hoe ik het nu ga doen, aparte boeken, of een gezamenlijk boek voor de jongens. Ik heb al wel een 'geboorteboek' voor F gemaakt (augustus-november), en nu lig ik dus 4 maanden achter :(

Ik maak ze in het ontwerpprogramma van Albelli, die vond ik voor de mac het makkelijkste werken, en ze hebben regelmatig een leuke aanbieding, waardoor ik nog nooit het volle bedrag heb betaald voor een fotoboek.
Hupjezondag 6 maart 2016 @ 21:59
Wat veel blz worden hier genoemd trouwens :@ Ik ga voor het eerste jaar in 42 blz. De rest staat gewoon per maand gerangschikt digitaal.
Unihipilizondag 6 maart 2016 @ 23:10
quote:
1s.gif Op zondag 6 maart 2016 20:29 schreef faptist het volgende:
En weten jullie dan ook waar je iphone foto's kunt uitprinten zonder dat je een deel van de foto's mist? :@
Of is dat een instelling die ik niet ken?
Is een witrand toevoegen de oplossing?
Heb je de beeldverhouding wel goed staan? 10x15cm foto's is 2:3, en 10x13cm is 3:4.
vrouwtjemaandag 7 maart 2016 @ 09:11
Ik moet altijd hier aan denken.
http://www.dailymotion.com/video/x30h7zx
Cathmarmaandag 7 maart 2016 @ 09:34
Ik heb vier kinderen. Alle vier hebben ze een eigen map waarin ik losse fotobladeren voor ze print (Hema). Daarnaast maak ik per jaar een klein fotoboekje (spiraalboekje ook van Hema).

De truc is gewoon bijhouden. Iedere maand voeg ik een paar foto's toe aan hun individuele map. En per maand een paar leuke foto's aan het kleine boekje. En om de zoveel tijd doe ik een bestelling.

Er staat verder niet veel tekst bij. Dat is gewoon niet haalbaar. Ben allang blij dat ik het bij kan houden. Ik ben helemaal up-to-date. En dan kost het maar een paar minuten per keer. Liever had ik gewoon een mooi boek met geplakte foto's etc maar dit werkt voor mij heel goed.

Om te beginnen: eerst al je foto's door en een mapje maken (per maand/per jaar) met de foto's die je in het boek wilt.

[ Bericht 8% gewijzigd door Cathmar op 07-03-2016 09:45:19 ]
Hilmomaandag 7 maart 2016 @ 13:39
Ja dit houdt mij ook altijd wat bezig. Ik maak van mijn zoontje een fotoboek van zijn eerste jaar. Van oktober tot oktober. Ik sorteer op de computer per maand alle foto's in de juiste mappen, en zo verwerk ik het ook in het fotoboek. Teksten doe ik minimaal, daar heb ik geen zin in haha. Wel heb ik enorm veel foto's, honderden, die erin moeten. Ik gok op zo'n 180 pagina's fotoboek... Ik ben nou begonnen met een ruwe opzet van het boek.
Haagsdinsdag 8 maart 2016 @ 08:18
Ik wil dit ook doen en dan cadeau geven aan moeders de vrouw binnenkort. Vind het ook vrij lastig, ook veel foto's gemaakt maar zeker ook een veel van hetzelfde. Wat volgens mij ook vrij logisch is in het eerste levensjaar.