FOK!forum / Seksualiteit Archief / besnijdenis bij meisjes?
eulbdonderdag 9 november 2000 @ 20:21
eeh een vraagje wat vinden jullie van besneiden bij meisjes?
ik vind het verminking! schandalig!
ik sta open voor andere menigen ook omdat het in somige culturen moet mischien is daar een reden voor?
Arceedonderdag 9 november 2000 @ 20:35
Belachelijk, idd! Ik heb 'n enorme hekel aan dergelijke vrouwonvriendelijke culturen
QyRoZdonderdag 9 november 2000 @ 20:56
Ik vind het ook een schande. Bij mannen kan ik het nog begrijpen, maar volgens mij is er bij vrouwen geen enkele (hygienische) reden voor, totaal overbodig en extreem gemeen. Weer een groep mensen die zich verbergt achter de religie om anderen leed toe te brengen.
micebecdonderdag 9 november 2000 @ 21:24
nou het wordt vaak geassocieerd met de Islam, maar ik kan u garanderen dat besnijdenis van meisjes in de Koran afgekeurd wordt. Bij jongens is dit een plicht.

Het wordt in naam van het geloof gedaan, maar persoonlijk denk ik dat het meer te maken heeft met oude rituelen die niet echt samengaan met het religie.

Ik vind het zelf barbaars, afschuwelijk en mensonterend.

Bigsdonderdag 9 november 2000 @ 21:32
Besnijdenis bij meisjes is iets totaal anders dan bij jongens, je snijdt geen stukje vel weg maar een stuk levend weefsel.

ZIEK gewoon.. in Nederland is het toch verboden of niet?

Oosthoekdonderdag 9 november 2000 @ 22:40
Bigs ouwe eikelbijter regel 'ns dat Fire een feessie bouwt kunnen we 'm weer arm vreten en zuipen )

Maareh, is je voorhuid geen levend weefsel dan? 't Lijkt mij redelijk pijnlijk, kan ik je wel vertellen...

Ali Salamidonderdag 9 november 2000 @ 22:45
Voor bescnijdenis van meisjes heb ik maar 1 woord: Walgelijk
Killer_Momdonderdag 9 november 2000 @ 23:45
quote:
Op 09 november 2000 21:24 schreef micebec het volgende:
nou het wordt vaak geassocieerd met de Islam, maar ik kan u garanderen dat besnijdenis van meisjes in de Koran afgekeurd wordt. Bij jongens is dit een plicht.

Het wordt in naam van het geloof gedaan, maar persoonlijk denk ik dat het meer te maken heeft met oude rituelen die niet echt samengaan met het religie.

Ik vind het zelf barbaars, afschuwelijk en mensonterend.


zo'n half jaar geleden was er een programma op tv dat ging over het besnijden van meisjes, in "donker Afrika"
Dokument was het volgens mij, er was zo'n ritueel in te zien, met een honderdjaar eerste schaar en mes, en op kinderen.
Daarna een bevalling van zo noem ik dat , een dichtgenaaide vrouw,
Ze gaf geen kik bij de bevalling van haar derde kind. alle drie doodgeboren, de uitgang is te nauw,
kan er nu nog vaak niet van slapen.
Morpheu$donderdag 9 november 2000 @ 23:46
bigs zal wel bedoelen dat bij de besnijdenis van de man het gedeelte dat het meest gevoelig is voor sexuele stimulatie niet weggehaald wordt.

Bij de vrouw wordt dan haar clitoris weggesneden wat ervoor zorgt dat die vrouwen niet tot heel moeilijk tot een orgasme kunnen komen. In ieder geval niet door clitorisstimulatie (leuk galgje woord)

Killer_Momdonderdag 9 november 2000 @ 23:59
bij een vrouw wordt de clitoris, EN de kleine schaamlippen gewoon, zonder verdoving,weggesneden, de buitenste schaamlippen worden aan elkaar genaaid,

weet je dat je dan 10 minuten er over doet om te plassen.
Besnijden bij mannen stelt op de lange duur niks voor.

judgevrijdag 10 november 2000 @ 08:54
EFFE SCHREEUWEN, IK VIND IEDER VORM VAN BESNIJDEN, MEID/JONGEN... EEN MISMAKING ALS ER GEEN ÉCHT!! GEGRONDE REDE IS.

EN GELOOF VIND IK ZELF NIET DE GOEDE REDE, IN ALLEBEI DE GEVALLEN ZORGT HET ERVOOR DAT JE GEVOEL ER MINDER DOOR WORDT!!!

sooo dat is eruit!!

sataNvrijdag 10 november 2000 @ 09:37
Even wat gedetailleerder reageren mensen!
* sataN heeft zich hier lichtelijk in verdiept, omdat het nogal een erge en veel voorkomende vorm van mishandeling is
Vrouwen, maar eigenlijk met name meisje worden besneden in sommige culturen. Oorspronkelijk was dit om zeker te zijn van de maagdelijkheid van het meisje als ze werd uitgehuwelijkt. Later was dit een traditie geworden. de vader staat er volkomen buiten, vreemd genoeg is het iets wat vrouwen hun eigen dochters aandoen. Waarom? Omdat een meisje wat niet besneden is uitgestoten wordt, een slet is en hoer, en de goede naam van de familie bevlekt.
Dat ik dit belachelijk vind staat buiten kijf, en inderdaad is het in geen koran of welk ander boek dan ook terug te vinden, het is gewoon in de traditie gegroeit.
Er zijn verschillende vormen. Bij de ingrijpendste vorm van vrouwenbesnijdenis worden de clitoris en kleine schaamlippen weggesneden, en het geheel dichtgenaaid, op een gaatje grootte luciferhoutje na. Daarna worden de benen van het meisje strak tegen elkaar gebonden zodat het goed aan elkaar kan groeien, en krijgt ze een tijd nauwelijks te drinken en eten, omdat naar het toilet gaan niet mogelijk is.
Bij de lichtste vorm word er alleen een symbolisch sneetje in de clitoris gezet, waar je later niet veel last meer van heb.
Alles daar tussenin is ook mogelijk.
Zoals ik al zei is dit om er zeker van te zijn dat het meisje maagd is op haar huwelijksnacht, geslachtsgemeenschap is zo nml niet mogelijk. Op de huwelijksnacht wordt het dichtgenaaide meisje weer "opengeknipt" en wordt ze ontmaagd. Wanneer ze zwanger is (het liefst zo snel mogelijk daarna) wordt ze weer dichtgenaaid. Als het kind geboren moet worden wordt ze weer opengeknipt, en daarna weer dichtgenaaid.
Het is dus geen eenmalige marteling, maar een steeds terugkerende gebeurtenis.
Behalve dat dit heel naar is, is het ook zeer onhygiënisch, omdat de menstruatie zeer moeilijk kan verlopen, en je snel ontstekingen kan krijgen.

Nu lijkt dit misschien iets voor landen ver weg, maar ook in ons eigen Nederland komt het nog vaak voor. Dan gaat het meisje bijvoorbeeld op vakantie, en komt besneden terug. Of een groep moeders laat een vrouw overkomen hierheen om al hun dochters te besnijden.
De meisjes weten geheel niet wat er gaat gebeuren. Meestal vind de ingreep plaats op de keukentafel, met een scheermes of iets anders scherps.
Wanneer het gebeurd is, is het te laat.
Er is een enorm taboe over ontstaan, omdat iedereen het hier zo barbaars vind, daarom durven de meisjes er niet mee naar de dokter te stappen. In landen waar het traditie is wordt de ingreep ook wel eens door een arts uitgevoerd, ten minste onder verdoving en verantwoord dus. Maar door het taboe durfen de meisjes hier meestal niet eens naar een arts als ze door hun besnijdenis last krijgen van hun menstruatie.
Ook durfen ze niet naar een arts om zich weer te laten openen als ze moeten trouwen.
Gevolg: meestal hanteert de echtgenoot zelf even de schaar.

Eigenlijk veroorzaakt het vreselijke taboe wat er hier op ligt dus nog barbaarsere praktijken dan nodig zijn.

Ik wil niet zeggen dat artsen in nederland mee moeten werken aan vrouwenbesnijdenis, maar misschien is het goed wat opener te staan voor andere culturen, want zo veroordelend als we nu zijn helpen we die vrouwen van de regen in de drup!

Chandlervrijdag 10 november 2000 @ 10:07
Ik vind het niet logisch!... om te zorgen dat vrouwen geen plezier bij de sex te laten hebben. Iedereen is baas over zijn eigen lichaam vanaf de geboorte dus vind ik het bagger!!!
goddess in heavenvrijdag 10 november 2000 @ 10:49
Ik denk dat iedereen het er wel over eens is, dat dit iets belachelijks is. Maar ik denk dat iedereen er idd over moet praten. Het gebeurt in Nederland ook erg vaak en wat net al gezegd is, die meisjes kunnen en durfen dan nergens naar toe te gaan om om hulp te vragen. Gelukkig staat het de laatste jaren erg in de belangstelling en wordt er steeds meer over bekend, zodat de slachtoffers er hulp voor kunnen krijgen.
pistonvrijdag 10 november 2000 @ 13:20
Besnijding bij vrouwen is walgelijk.

Er zijn hier wel een aantal mensen die niet begrijpen hoe ingrijpend besnijding bij mannen is, het deel voorhuid dat weggesneden wordt bij de man bevat duizenden zenuwen die voor genot zorgen HET IS GEEN LEVENLOOS STUKKIE VEL, en niet te vergeten het genots verlies van de eikel dat in gevoel afneemt in de loop ven tijd.
Besnijding bij mannen en vrouwen op een jonge leeftijd is mutelatie en ontneemt mensen het recht over hun eigen lichaam en sexuaal genot in de toekomst, vrouwen besijdenis is nooit goed te praten bij mannen allren nodig bij een zeer klein percentage voor medisch reden.
En dat hygiene argument dat is totaal belagelijk, waarom sijden we meteen niet de tenen er af voor het vuil dat daar tussen zit.

pistonvrijdag 10 november 2000 @ 13:22
quote:
Op 10 november 2000 13:20 schreef piston het volgende:
Besnijding bij vrouwen is walgelijk.

Er zijn hier wel een aantal mensen die niet begrijpen hoe ingrijpend besnijding bij mannen is, het deel voorhuid dat weggesneden wordt bij de man bevat duizenden zenuwen die voor genot zorgen HET IS GEEN LEVENLOOS STUKKIE VEL, en niet te vergeten het genots verlies van de eikel dat in gevoel afneemt in de loop van tijd.
Besnijding bij mannen en vrouwen op een jonge leeftijd is mutelatie en ontneemt mensen het recht over hun eigen lichaam en sexuaal genot in de toekomst, vrouwen besijdenis is nooit goed te praten bij mannen alleen nodig bij een zeer klein percentage voor medisch reden.
En dat hygiene argument dat is totaal belagelijk, waarom snijden we meteen niet de tenen er af voor het vuil dat daar tussen zit.


beurdyvrijdag 10 november 2000 @ 13:38
* beurdy vindt besnijden in z'n algemeen onzin

zowel bij vrouwen al mannen is het verminking, en die hygienische (uhm, moeilijk woord!!!) reden is ook onzin, lekker wassen die zooi onder de douche!!

[Dit bericht is gewijzigd door beurdy op 10-11-2000 13:40]

sataNvrijdag 10 november 2000 @ 14:37
quote:
Op 10 november 2000 13:38 schreef beurdy het volgende:
* beurdy vindt besnijden in z'n algemeen onzin

zowel bij vrouwen al mannen is het verminking, en die hygienische (uhm, moeilijk woord!!!) reden is ook onzin, lekker wassen die zooi onder de douche!!


Mannen kunnen besneden moeten worden om médische redenen! En dat is dus geen onzin.
Het is overigens nooit bewezen dat mannen die besneden zijn minder sexueel genot ervaren, dit is een bakerpraatje en het verschilt van man tot man hoe gevoelig de eikel is.
Dan nog, je kan wel meteen hard oordelen: onzin en verminking, maar het is een cultuur.
Of je het nou leuk vind of niet, die mensen hechten er waarde aan, ze doen het heus niet omdat ze het zo leuk vinden om hun kinderen te verminken. Of dit een slechte traditie is staan natuurlijk open ter discussie. Maar het is een traditie, en tradities zijn meestal vreemd.
(wat dacht je van corsetten, hongerdieëten en face-lifts?)
sataNvrijdag 10 november 2000 @ 14:38
quote:
Op 09 november 2000 20:35 schreef Arcee het volgende:
Belachelijk, idd! Ik heb 'n enorme hekel aan dergelijke vrouwonvriendelijke culturen
maar een met harde hand opgelegd westers schoonheidsideaal (;hoe dunner hoe beter) is wel vrouwvriendelijk?
DIGGERvrijdag 10 november 2000 @ 16:20
Och, het moet kunnen als er zelf voor gekozen hebt, ken wel ergere vormen van verminking. Alleen wordt er zelden zelf voor gekozen, maar wordt het opgelegd/geeist/gedwongen en dat vind ik niet kunnen
beurdyvrijdag 10 november 2000 @ 18:09
quote:
Op 10 november 2000 14:37 schreef sataN het volgende:
Mannen kunnen besneden moeten worden om médische redenen!
Kan, maar hoeft niet. Je bedoelt waarschijnlijk dat de voorhoud kan afknellen. Er kan ook een sneedje in gemaakt worden, waardoor deze ruimer wordt
quote:
Het is overigens nooit bewezen dat mannen die besneden zijn minder sexueel genot ervaren, dit is een bakerpraatje en het verschilt van man tot man hoe gevoelig de eikel is.
Moah, lijkt mij vrij logisch. De voorhuid (een stukje bescherming!) word weggehaald, om de eikel minder gevoelig te maken komt er eelt op, dus zal de eikel ook sexueel minder gevoellig zijn.
quote:
Dan nog, je kan wel meteen hard oordelen: onzin en verminking, maar het is een cultuur.
Of je het nou leuk vind of niet, die mensen hechten er waarde aan, ze doen het heus niet omdat ze het zo leuk vinden om hun kinderen te verminken.
Dan moet je mij maar eens uitleggen wat het nut, of wat dan ook, is van het verminken van je lichaam, traditie of niet!!
pistonvrijdag 10 november 2000 @ 19:20
quote:
Op 10 november 2000 14:37 schreef sataN het volgende:
Mannen kunnen besneden moeten worden om médische redenen. En dat is dus geen onzin.

Mee eens behalve dat het te vaak voorkomt dat mannen volledig worden besneden waar het niet nodig is.
quote:
Het is overigens nooit bewezen dat mannen die besneden zijn minder sexueel genot ervaren, dit is een bakerpraatje en het verschilt van man tot man hoe gevoelig de eikel is.
Grootste onzin elke onbesnede man kan nu zijn voorhuid naar achteren trekken en zijn onderbroek weer aantrekken en voelen hoe ongemakkelijk en pijnlijk dat is maar besneden mannen hebben daar geen last van want er vormt een soort eelt laag die de eikel beschermt tegen de pijn.
Tevens word bij een besnijding zeer een stuk vel te groote van een palm ven een man weggesneden vol met gevoelige zenuwuiteinde, dat is weg dus en groeit niet ergens anders terug.
quote:
Dan nog, je kan wel meteen hard oordelen: onzin en verminking, maar het is een cultuur.
Of je het nou leuk vind of niet, die mensen hechten er waarde aan, ze doen het heus niet omdat ze het zo leuk vinden om hun kinderen te verminken.
Als een Moslim of Joodse joingen besneden wilt zijn dan moet hij he zelf kunnen beslissen op waneer hij volwassen is.
quote:
Of dit een slechte traditie is staan natuurlijk open ter discussie. Maar het is een traditie, en tradities zijn meestal vreemd.
(wat dacht je van corsetten, hongerdieëten en face-lifts?)
Dus omdat alle andere "culture" dingen ook gebeuren dan moet besnijding bij mannen en vrouwen ook kunnen.
eulbvrijdag 10 november 2000 @ 20:42
heel erg bedankt!!
zijn er ook mensen VOOR?
eulbvrijdag 10 november 2000 @ 20:50
ik vind besneidenis bij jongens niet verminking er is namelijk een rede voor!!
hygiene! want het is niet steeds terug kerende pijn bij meisjes wel er wordt niet verdoofd
Priscellavrijdag 10 november 2000 @ 20:55
Afrikaanse taferelen
Legolasvrijdag 10 november 2000 @ 23:37
Besnijding bij mannen: Geen probleem (en dan spreek ik uit ervaring)

Besnijdenis bij vrouwen: Ronduit walgelijk, afschuwelijk dat dit soort praktijken tegenwoordig nog steeds voorkomen, zelfs in Nederland.

micebeczaterdag 11 november 2000 @ 11:35
Ik ben het helemaal eens met legolas. Zelf spreek ik ook uit ervaring

En wat betreft verminderde gevoeligheid is grote onzin. Ik ben besneden toen ik negen was en ik heb er nooit last van gehad.

Wat betreft besnijdenis van meisjes is gewoon afschuwelijk.

PS. als ik later een zoontje heb, wordt ie besneden (of hij het nou wilt of niet)

DiErzaterdag 11 november 2000 @ 13:52
quote:
Op 10 november 2000 14:38 schreef sataN het volgende:
maar een met harde hand opgelegd westers schoonheidsideaal (;hoe dunner hoe beter) is wel vrouwvriendelijk?
Het verschil is dat je daarbij zelf kunt bepalen of je eraan meedoet of niet? Bij besnijdenis niet.
DiErzaterdag 11 november 2000 @ 13:58
quote:
Op 11 november 2000 11:35 schreef micebec het volgende:

PS. als ik later een zoontje heb, wordt ie besneden (of hij het nou wilt of niet)


Goh, daar klinkt echt de grote liefde voor je kind al doorheen.

En of besnijdenis bij de man nu gevolgen heeft voor zijn latere sexleven of niet, het blijft verminking. Wanneer je pink eraf gehakt wordt zal je sexleven er waarschijnlijk ook niet onder lijden, maar het blijft verminking.

DIGGERzaterdag 11 november 2000 @ 14:02
Ik wou net zeggen ja. Wie ben jij, micebec, om, als het niet vanwege medische reden noodzakelijk/aan te raden is, om zo dwingend te beslissen over zo een definitieve lichamelijke ingreep bij iemand anders?
Meneer_Aartzaterdag 11 november 2000 @ 14:21
quote:
Op 10 november 2000 14:38 schreef sataN het volgende:
maar een met harde hand opgelegd westers schoonheidsideaal (;hoe dunner hoe beter) is wel vrouwvriendelijk?
Mwah, vind ik een beetje overdreven. De meeste meisjes c.q. vrouwen vinden een afwezigheid van lovehandles zelf ook wel zo prettig, terwijl geen enkel vrouwelijk persoon zich vrijwillig zal laten besnijden. Dus zo opgelegd is dat niet. En by the way, over 100 jaar zijn vetrollen misschien wel weer een afrodisiacum. Net zoals bijv. in de barok.
eulbzaterdag 11 november 2000 @ 19:21
er wordt toch nix van je voorhuid afgesneden, bij een jongen dan, of ben ik nu dom
pistonzaterdag 11 november 2000 @ 21:30
Ja eulb, de voorhuid wordt weggesneden, maar ik begrijp je verwarring met het word besnijding.

micebec, je spreekt helemaal niet uit ervaring je geeft zelf aan dat je sinds je negende al besneden bent dus je hebt geen idee hoe het is om niet besneden te zijn.

Legolaszaterdag 11 november 2000 @ 22:25
Ehum, nee, er wordt niets weggesneden, het velletje wordt alleen besneden, dat wil zeggen dat het naar achter trekt.

Verminking wil ik het niet noemen, het wordt gedaan om medische en hygienische redenen, en dat het er ongevoeliger op wordt is absolute onzin, er wordt zelfs het tegengestelde beweerd

phimosiszondag 12 november 2000 @ 04:09
ja euhm ga die andere topic maar lezen, voor alle details. maar bij besnijden wordt dus doorgaans WEL een deel/geheel voorhuid weggehaald. bij alleen insnijden heet het in het engels 'dorsal slit'.

besnijden op jonge leeftijd is niet te verantwoorden, zelfs niet bij een op jonge leeftijd geconstateerde vernauwde voorhuid. Daar zijn zat alternatieven voor en bovendien hebben alle jongetjes onder de 6-8? een nauwere voorhuid, nog verkleeft aan de eikel. Voldoen alternatieve behandelswijzen niet, dan kan altijd nog tot besnijden worden overgegaan als de persoon zo oud is om daar zelf een beslissing om te maken.

WarriorNLzondag 12 november 2000 @ 11:38
Niemand heeft het recht om voor anderen (niet medisch noodzakelijk) verrichtingen aan het lichaam te laten doen.

Er bestaat ook nog zoiets als Lichamelijke Integriteit! (in de grondwet vast gelegd)

pistonzondag 12 november 2000 @ 12:35
quote:
Op 11 november 2000 22:25 schreef Legolas het volgende:
Ehum, nee, er wordt niets weggesneden, het velletje wordt alleen besneden, dat wil zeggen dat het naar achter trekt.

Verminking wil ik het niet noemen, het wordt gedaan om medische en hygienische redenen, en dat het er ongevoeliger op wordt is absolute onzin, er wordt zelfs het tegengestelde beweerd


Caironzondag 12 november 2000 @ 13:20
wie laat er nu een kind besnijden zonder goede redenen!?
Dat zijn nu echt zieke mensen, ze voeren geen goede, rationele, redenen aan om hun kind te laten besnijden, maar ze doen het toch. En met welk nut? Welk recht?

Als er kindermishandeling bestaat is het besnijden van een kind er 1 van. Niet omdat het zo emotioneel schadelijk is, maar omdat het lichaam ,fysiek een verandering wordt opgelegd door een ouder, zonder enige vorm van toestemming van het "slachtoffer".

Is het trouwens niet zo dat er in Nederland is medische of culturele reden moet zijn om een besnijdenis bij een kind te laten gebeuren?

eulbzondag 12 november 2000 @ 20:50
bij jongens is er een rede voor hygiene!
maar bij meisjes is het letterlijk KUT!
pistonzondag 12 november 2000 @ 23:10
quote:
Op 12 november 2000 20:50 schreef eulb het volgende:
bij jongens is er een rede voor hygiene!
maar bij meisjes is het letterlijk KUT!
Caseymaandag 13 november 2000 @ 00:04
Toen ik geboren werd, wilde de arts mij ook meteen besnijden (gebruikelijk in Mexico). Daar heeft moederslief toen even een stokje voor gestoken.

Ik kan mij moeilijk indenken dat het (normaal gesproken) ergens nodig voor is jongetjes preventief te besnijden. Voor de hygiene vind ik echt een achterlijke reden, ik ben namelijk zeer goed in staat iedere ochtend en voor de sex even mijn pik te wassen (en dat doe ik dus ook altijd, al was het maar om te vermijden dat de luchtjes het de vrouw de zin ontnemen even te pijpen ).

Als het nodig blijkt, kan er altijd op latere leeftijd (in overleg met de persoon) besloten worden alsnog een besnijdenis toe te passen. Lijkt me wel zo netjes.

Casey

Liquidmaandag 13 november 2000 @ 00:24
Niet zo kortzichtig doen hoor.

Tjonge jonge, het zijn gewoon geloofs overtuigingen, gewoonte etc.

Echt weer zo'n typisch geval van : wat een boer niet kent eet ie niet.

Aaargh!maandag 13 november 2000 @ 00:30
quote:
Op 13 november 2000 00:24 schreef Liquid het volgende:
Niet zo kortzichtig doen hoor.

Tjonge jonge, het zijn gewoon geloofs overtuigingen, gewoonte etc.


ok, stel:
het is mijn geloofsovertuiging om mensen die zichzelf "liquid" noemen te onthoofden.
kom je morgen ff langs ?

waarom ben je het met bovenstaande niet eens maar met het verminken van kinderen wel ?
het is gewoon een geloofsovertuiging.

EyEmaandag 13 november 2000 @ 09:29
quote:
Op 13 november 2000 00:24 schreef Liquid het volgende:
Niet zo kortzichtig doen hoor.

Tjonge jonge, het zijn gewoon geloofs overtuigingen, gewoonte etc.

Echt weer zo'n typisch geval van : wat een boer niet kent eet ie niet.


ehm, het klinkt toch beter in z'n oorspronkelijke vorm:
Wat een boer niet weet, dat vreet 'ie niet.

Verder ben ik het wel met je eens.
mensen hier beginnen meteen te schreeuwen dat het echt niet kan, ook niet bij jongens. Maar besnijden is een gebruik dat heel diep in die cultuur zit, als jongens dat weigeren worden ze buitengesloten. Dat is natuurlijk lullig, maar besnijdenis is nog overheen te komen denk ik.
Bij vrouwenbesnijdenis is het echter te ver doorgeslagen. Daar kom je niet overheen, dat is zo ingrijpend.

En dat iemand dan zegt dat we in het westen ook met harde hand slankheid eisen. nou dat valt wel mee.
het is inderdaad het modebeeld, maar dikke vrouwen worden hier echt niet verstoten hoor. en dat gebeurt wel met vrouwen die vluchten voordat ze besneden worden. Die hoeven niet te proberen zich ooit nog in hun gemeenschap te vertonen, das ff wat anders...

sataNmaandag 13 november 2000 @ 10:32
Ik zeg helemaal niet dat ik vóór vrouwenbesnijdenis ben, ik zeg alleen dat we het absoluut niet gaan oplossen door heel hard te roepen dat we het zo "WALELIJK " vinden, daarmee maken we het juist een groter tanoe, en duwen we die vrouwen van de wal in de sloot!

Bovendien probeer ik uit te leggen waarom het gebeurd. niet omdat we het over barbaarse mensen hebben, maar omdat het een onderdeel is van een cultuur. Mensen willen graag bij een cultuur horen, dat voelt veilig en vertrouwd. Als vergelijk geef ik het westerse schoonheidsideaal. Inderdaad, niemand zal een ander uithongeren omdat dun de mode is, maar slank zijn wordt wel degelijk opgedrongen, en is ook geheel niet zo gezond.
Alleen het is wel iets wat wij normaal vinden, vandaar die vergelijking.

Denken jullie echt dat het helpt om alleen maar heel hard te roepen hoe walgelijk het is?

Bovendien, wat besneden jongens betrefd, er wordt wel gezegd dat zij door lichte ongevoeligheid langer kunnen sexen. is dat echt zo erg?

equilanmaandag 13 november 2000 @ 14:41
Als een mens besneden wordt is dat verminking. Dat wil niet zeggen dat het altijd fout is.

Besnijdenis bij mannen is over het algemeen wat minder dramatisch omdat ze nog steeds kunnen genieten van sex. De gevoeligheid van de eikel word natuurlijk wel beinvloed (in de meeste gevallen) maar nog steeds is genot mogelijk.
Bij vrouwen worden juist die dingen weggesneden die voor het genotsgevoel zorgen, het heeft niets met hygiene of medische noodzaak te maken en dat maakt het juist zo schrijnend.

Als mensen zelf kiezen voor besnijdenis...prima, moeten ze zelf weten. Maar in deze tijd mag het toch eigenlijk niet meer gebeuren dat er mensen tegen hun wil (of voordat ze oud genoeg zijn om zelf een bewuste keuze te maken) besneden worden.

De redenen dat vrouwen besneden worden zijn te treurig voor woorden; om er voor te zorgen dat ze maagd blijven, omdat vrouwen niet mogen genieten van sex (want ook dat is een reden!!).
Persoonlijk vind ik het walgelijk, minderwaardig en vooral heel zielig van die mensen die ervoor zorgen dat die gebruiken in bruik blijven; waar zijn ze bang voor??

micebecmaandag 13 november 2000 @ 22:43
Ik spreek wel degelijk uit ervaring. Ik was bij mijn volle verstand toen ik besneden werd, al was ik maar negen jaar oud.

Hoezo lichaamsverminking als de voorhuid wordt verwijderd. Er is pas sprake van verminking als de operatie geen doel heeft. Je eikel is veel gezonder zonder voorhuid, je hebt minder kans op infecties EN het ziet er zelfs nog beter uit. (Meer succes bij de meiden).

Ik snap veel van jullie mensen niet. Jullie verafschuwen besnijdenis, maar zelf verminken jullie je eigen lichaam door piercings, make up (het eigen lichaam verbergen) maar als het iets vreemds is als een besnijdenis; nou vreemd voor de autochtone burger dan.

Wat betreft de besnijdenis van mijn eventuele zoontje die zeker gaat gebeuren, maak ik geen uitzondering. Ik ben een gelovige en in mijn geloof staat dat een jongeman besneden moet worden. En niemand kan daar verandering in brengen. Al zou de Nederlandse overheid straffen opleggen op het besnijden van jongens (wat overigens niet zo snel zal gebeuren), dan zou ik het nog doen. Mijn religie gaat voor het positieve recht.

Aan de andere kant ben ik tegen besnijdenis van vrouwen omdat mijn geloof dat streng verbied.

Dus vrouwen/meisjes besnijdenis NEE
jongens besnijdenis JA.

Aaargh!maandag 13 november 2000 @ 23:40
Micebec: kun jij morgen ff langskomen, dan kan ik je onthoofden. (tja, mijn geloof schrijft dat nu eenmaal voor).

iedereen mag zijn eigen geloof etc. hebben en zichzelf zoveel verminken als hij wil. MAAR dat recht houdt op op het moment dat je (uit wat voor overweging dan ook) iemand anders zijn rechten beschadigd.

op het moment dat je een kind , dat zich niet kan verdedigen of jou tegenspreken, wilt verminken omdat het van jouw geloof moet dan ben je hier mee bezig.
als het aan mij lag zou de kinderbescherming je kind mogen afnemen.

DIGGERdinsdag 14 november 2000 @ 02:03
Micebec, het grote verschil zit hem hierin:

Jij voert aan dat wij mensen onszelf ook 'verminken' met piercings en zo. Ok nu ben ik iemand die geen piercings heeft maar toch: Het laten zetten van een piercing is veel minder ingrijpend/definitief als zoiets als besnijdenis. En als je zo graag die vergelijking wilt leggen: Ik neem niet aan dat de mensen die een piercing in de tong, navel of waar dan ook hebben dat onder dwang gedaan hebben, maar omdat ze het zelf bewust wilden. En dat is iets heel anders dan jouw uitspraak dat jij je zoontje, als je die krijgt, laat besnijden, ongeacht zijn mening/wil.

[Dit bericht is gewijzigd door DIGGER op 14-11-2000 02:05]

sataNdinsdag 14 november 2000 @ 10:07
Wat een grootse onzin over besnijdenis bij jongens?! daar is echt absoluut helemaal niets mis mee!
Het is idd schoner, gezonder (mooier weet ik niet, hebbut nog niet "live" mogen aanschouwen), sexueel schijnt het leuk te zijn, maar wat vooral zo is: het hoort bij de cultuur!
Cultuur en het in stand houden daarvan is iets heel belangerijks. Zoiets is een teken: ik hoor bij die en die groep mensen.
Bij meisjes is het zo ingrijpend soms dat het niet normaal meer is, maar een sneetje in de clitoris is hetzelfde teken, en daar valt (zeggen ze) heel goed mee te leven.
Snap dan dat het om de verbondenheid gaat!

En dat oorbellen en piercings iets anders zijn is waar, ik koos helemaal zelf om die te hebben.
Maar ik zie regelmatig meisjes van één, twee jaar die al oorbelletjes inhebben! is dat ook verminking????

pistondinsdag 14 november 2000 @ 12:22
quote:
Op 14 november 2000 10:07 schreef sataN het volgende:
Wat een grootse onzin over besnijdenis bij jongens?! daar is echt absoluut helemaal niets mis mee!
Het is idd schoner, gezonder (mooier weet ik niet, hebbut nog niet "live" mogen aanschouwen), sexueel schijnt het leuk te zijn, maar wat vooral zo is: het hoort bij de cultuur!
Cultuur en het in stand houden daarvan is iets heel belangerijks. Zoiets is een teken: ik hoor bij die en die groep mensen.
Bij meisjes is het zo ingrijpend soms dat het niet normaal meer is, maar een sneetje in de clitoris is hetzelfde teken, en daar valt (zeggen ze) heel goed mee te leven.
Snap dan dat het om de verbondenheid gaat!

En dat oorbellen en piercings iets anders zijn is waar, ik koos helemaal zelf om die te hebben.
Maar ik zie regelmatig meisjes van één, twee jaar die al oorbelletjes inhebben! is dat ook verminking????


quote:
grootse onzin
equilanwoensdag 15 november 2000 @ 15:06
quote:
Op 13 november 2000 22:43 schreef micebec het volgende:
Ik spreek wel degelijk uit ervaring. Ik was bij mijn volle verstand toen ik besneden werd, al was ik maar negen jaar oud.

Hoezo lichaamsverminking als de voorhuid wordt verwijderd. Er is pas sprake van verminking als de operatie geen doel heeft. Je eikel is veel gezonder zonder voorhuid, je hebt minder kans op infecties EN het ziet er zelfs nog beter uit. (Meer succes bij de meiden).

Ik snap veel van jullie mensen niet. Jullie verafschuwen besnijdenis, maar zelf verminken jullie je eigen lichaam door piercings, make up (het eigen lichaam verbergen) maar als het iets vreemds is als een besnijdenis; nou vreemd voor de autochtone burger dan.

Wat betreft de besnijdenis van mijn eventuele zoontje die zeker gaat gebeuren, maak ik geen uitzondering. Ik ben een gelovige en in mijn geloof staat dat een jongeman besneden moet worden. En niemand kan daar verandering in brengen. Al zou de Nederlandse overheid straffen opleggen op het besnijden van jongens (wat overigens niet zo snel zal gebeuren), dan zou ik het nog doen. Mijn religie gaat voor het positieve recht.

Aan de andere kant ben ik tegen besnijdenis van vrouwen omdat mijn geloof dat streng verbied.

Dus vrouwen/meisjes besnijdenis NEE
jongens besnijdenis JA.


Inderdaad piercings zijn strikt gezien ook verminking, ik heb er 6, waarvan vier in mn oren. Maar het verschil is, dat ik voor deze verminkingen heb gekozen op een leeftijd dat ik daar zelf over kon beslissen.

Besnijdenis bij mannen is op zich niets mis mee. Maar het is en blijft verminking. Ik geloof dat je van me begrepen hebt dat verminking per definitie fout is. Dat vind ik dus niet, verminking is niet per definite fout, maar wel als het gebeurt op een leeftijd dat de persoon zelf er nog geen zelfstandige en bewuste keuze over kan maken.

Voor geen goud ter wereld zou een eventuele dochter van mij op haar 13de een tongpiercing mogen zetten. Denkt ze daar op haar 16de nog zo over, dan zal ik er ook nog eens over gaan nadenken.
Jij gaat jou zoontje laten besnijden omdat dat zo hoort in jou geloof. Daar heb ik alle respect voor. Maar waarom niet wachten tot die jongen 18 is en zelf kan beslissen of dit geloof uberhaupt wel bij hem hoort?? Als het dan gebeurt heeft het een veel grotere betekenis, want hij heeft er met volle overtuiging voor gekozen, niet alleen omdat zn ouders hem dat opleggen.

DiErwoensdag 15 november 2000 @ 19:44
quote:
Op 13 november 2000 22:43 schreef micebec het volgende:
Wat betreft de besnijdenis van mijn eventuele zoontje die zeker gaat gebeuren, maak ik geen uitzondering. Ik ben een gelovige en in mijn geloof staat dat een jongeman besneden moet worden. En niemand kan daar verandering in brengen. Al zou de Nederlandse overheid straffen opleggen op het besnijden van jongens (wat overigens niet zo snel zal gebeuren), dan zou ik het nog doen. Mijn religie gaat voor het positieve recht.

Aan de andere kant ben ik tegen besnijdenis van vrouwen omdat mijn geloof dat streng verbied.

Dus vrouwen/meisjes besnijdenis NEE
jongens besnijdenis JA.


Je kan ook eens proberen zelf na te denken i.p.v. rücksichtloss een geloof volgen.

En wat indien een ander geloof voorschrijft dat vrouwen besneden mogen worden. Mag het dan wel van jou? Of is jouw geloof misschien het enige ware geloof?

Elke verminking die je een ander toebrengt zonder zijn/haar toestemming is schandalig. En het is idd een verminking want de voorhuid verwijderen dient geen doel hier in NL, misschien vroeger was het in de woestijn ofzo wel handig omdat zandkorreltjes anders aardig pijn kunnen doen. Nu is het iig in NL overbodig en dus verminking.
En wat als je kind later verstandig wordt en dus zelf gaat nadenken en niet meer achter een geloof aan loopt?

Een tattoo bij je kindje aanbrengen zou dus precies hetzelfde zijn, ook al moet er van je geloof bijvoorbeeld een kruis op je arm worden getattoëerd.

davinciwoensdag 15 november 2000 @ 20:11
OK OK.. luistert en huivert, IK heb/had dus een zgn. "in de volksmond genoemde" spaanse kraag, of te wel, mijn voorhuid was te nauw, op het moment dat ik een erectie had was er niets aan de hand, omdat mijn voorhuid erg "flubberig" was, maar op het moment dattie dus achter mijn eikel werd geschoven kwam ie niet meer terug, SEX was pijnlijk/onmogelijk. Op mijn 16e heb ik dus besloten mijn voorhuid te laten verwijderen of iig. een gedeelte waardoor ie wat makkelijker over mijn eikel heen schoof. Ik weet (mede door mijn ouders) dat men vroeger dit al zag aankomen, ik had graag gehoopt dat die dokter toen zei, we halen het weg ipv te zeggen, we kijken het een paar jaar aan. Tussen je 3e en je 13e komt dat probleem dan natuurlijk nooit meer terug. Totdat ik een vriendinnetje kreeg en masturbatie leerde kennen.
Ik had een hoop pijn/bloed/scheurtjes kunnen voorkomen...
DiErwoensdag 15 november 2000 @ 22:09
Precies. Als het medisch noodzakelijk is is er natuurlijk niks tegen.
micebecwoensdag 15 november 2000 @ 23:31
Waarom zou ik mijn eigen geloof niet mogen uitoefenen.

Ik maak wel gebruik van de lusten, maar van mijn verplichtingen zou ik mij moeten afscheiden. Als het geloof mij gebiedt te besnijden dan doe ik dat. Wat het geloof mij verbiedt doe ik niet (meisjes besnijdenis).

Ik weet ook niet hoe jullie komen aan een leeftijd voor besnijdenis. Dat ik op mijn negende besneden ben, betekent niet direct dat iedereen op jonge leeftijd besneden wordt.

Ok, dat er zoveel besnijdenissen op jonge leeftijd gebeuren heeft gewoon een simpele reden: Als je je op "volwassen" leeftijd laat besnijden moet je is proberen bij je vrienden aan te komen. Besnijdenis op jonge leeftijd bespaart je de gene voor de latere periode.

Nog een andere dimensie in het geheel is het feit dat een moslim meisje/vrouw alleen met een moslim (besneden) jongen/man mag trouwen.

"Wat betreft mij aanklagen voor kindermishandeling; ik moet wel eerst een zoontje krijgen."

Caseydonderdag 16 november 2000 @ 20:07
quote:
Op 15 november 2000 23:31 schreef micebec het volgende:
Waarom zou ik mijn eigen geloof niet mogen uitoefenen.
Lekker tolerant geloof heb jij, micebec.

Nu vind ik op zich het besnijden van jongetjes niet zo´n groot probleem, maar de hele gedachte ´wat mijn geloof zegt, dat doe ik´ fijn zonder zelf nog verder na te denken, vind ik weerzinwekkend, fundumentalistisch, tegen-menselijk en erg gevaarljk. Weet jij hoeveel mensen er vermoord, gemarteld of anderszins hopeloos ongelukkig geworden zijn door mensen die zo denken?

Voor mij zou iedereen die zo denkt ter plekke handelings-onbekwaam verklaard mogen worden. Dat ben je namelijk als je zo denkt, en het ergst is dat mensen die zo denken zichzelf ook nooit aansprakelijk achten voor hun wandaden ´het moest van God´. walgelijk.

Maar zolang het bij het besnijden van een jongetje blijft, valt het allemaal wel mee natuurlijk

Hoi, Casey

Aaargh!donderdag 16 november 2000 @ 19:34
quote:
Op 15 november 2000 23:31 schreef micebec het volgende:
Waarom zou ik mijn eigen geloof niet mogen uitoefenen.
tuurlijk mag je je geloof uitoefenen, zolang je er maar niemand mee beschadigd.

als mijn geloof gebied om mensen hun hoofd af te hakken en hun hersenen op te eten, dan word dat toch ook niet geaccepteerd?
waarom moet het verminken van kinderen dan wel geaccepteerd worden?
leg dat eens uit a.u.b.

eulbdonderdag 16 november 2000 @ 20:57
[qoute]EN het ziet er zelfs nog beter uit. (Meer succes bij de meiden).[/quote]
ik vind het lelijker!! sorry!
micebecdonderdag 16 november 2000 @ 22:04
Wat is er nou zo erg aan een besnijdenis. Jullie noemen het mutilatie, lichaamsverminking etc... Voor mij is het gewoon een fact of life.

Ik heb er nu absoluut geen spijt van dat ik toen besneden ben.

Nee, ik ben geen fundamentalist en Ja, ik weet dat sommige mensen het geloof gebruiken om hun zieke geest tevreden te stellen (fundamentalisten van welk geloof dan ook).

Maar dit neemt niet weg dat ik mijn geloof zal blijven toepassen. En ik ga ook geen consessies doen ten opzichte van de "meerderheid" in de maatschappij.

Toch wil ik weten waarom jullie besnijdenis afkeuren (liefst gedetailleerd uitleggen s.p.v).

O ja, besnijdenis bij meisjes, mijn geloof verbiedt het, dus ik zal het nooit doen en anderen gebieden het niet te doen.

[Dit bericht is gewijzigd door micebec op 16-11-2000 22:07]

Legolasdonderdag 16 november 2000 @ 23:11
ik heb het idee dat veel mensen niet echt weten waar ze over praten (niet allemaal hoor, voordat men begint te dreigen mij te onthoofden)

Ik ben niet perse voor besnijdenis, en vanuit geloof vind ik ook een beetje kul (of je moet het zelf graag willen), maar het gebeurt hier in Nederland ook en wel om medische redenen. Het fijne weet ik er ook niet van, maar het is gewoon zo dat je hier besneden wordt omdat je er last van hebt (dathoudt in, niet kunnen plassen, zeer pijnlijk, etc). Dan krijg je weer van die reacties gepaard met een hoop kots smileys, maar de echte reden begrijpen ze niet en willen ze niet eens horen.

Het is inderdaad verminking, maar neem nou zoiets als amandelen knippen, dat wordt ook niet voor niets gedaan (hoewel het vroeger wel anders was ja) Verder heeft het geen ernstige gevolgen voor je (integendeel), het is hygienischer en ook de sexuele gevoeligheid zal er niet op achteruit gaan.

Maar nee, om zoiets uit geloofsovertuiging te doen, daar kan ik niet echt achter te staan. Medische reden is wat anders

Aaargh!vrijdag 17 november 2000 @ 00:52
quote:
Op 16 november 2000 22:04 schreef micebec het volgende:
Wat is er nou zo erg aan een besnijdenis. Jullie noemen het mutilatie, lichaamsverminking etc... Voor mij is het gewoon een fact of life.
ik vind er niks ergs aan, zolang je er zelf maar voor kiest.
quote:
Toch wil ik weten waarom jullie besnijdenis afkeuren (liefst gedetailleerd uitleggen s.p.v).
het feit dat je onherstelbare schade aanricht aan een kind wat hier niet zelf voor gekozen heeft.
kijk, ik ben vroeger als kind gedoopt, maar ik ben dus absoluut niet gelovig. maar dat boeit niet omdat het alleen maar een plens water over je kop is, en dat heeft voor mij als niet-christen geen enkele betekenis.
maar jouw kind zal het niet ongedaan kunnen maken. en zal er de rest van zijn leven mee moeten leven, alleen omdat JIJ dat beslist hebt, terwijl je daar helemaal geen recht toe hebt, het is zijn lichaam niet het jouwe.
Caironvrijdag 17 november 2000 @ 09:37
quote:
Op 15 november 2000 23:31 schreef micebec het volgende:

Nog een andere dimensie in het geheel is het feit dat een moslim meisje/vrouw alleen met een moslim (besneden) jongen/man mag trouwen.


zozo geld dit ook voor jongens? Mogen moslim-jongens ook alleen maar met een moslim-meisje trouwen?
En sorry dat ik dit zeg, maar dit is nou precies een van die redenen dat een hele hoop mensen een verkeerd of gewoonweg negatief beeld krijgen van de Islam.

Het is bijna een voorbeeld van discriminatie te noemen, seperatisme noemen sommigen het zelfs.

Kijk als mijn geloof vrouwenbesnijdenis toestaat, maar het is bewezen dat het slecht is, dan zou ik het dus gewoon niet doen. Ik bedoel, ik kan zelf wel een keuze maken op grond van de feitelijke informatie die mij wordt gepresenteerd.
Dat een mens gelooft is ok, maar je moet nooit vergeten dat je ook in het bezit bent van een goed stel hersenen, en die moet je eerst gebruiken. Jij bepaalt je leven en niet je geloof.

micebecvrijdag 17 november 2000 @ 13:55
Ja dat mag!!!!

Ehmm dwalen we niet een beetje af. Deze topic gaat over meisjes besnijdenis, maar we praten over besnijdenis bij jongens.

Is het niet handiger een nieuwe topic te openen?

Legolasvrijdag 17 november 2000 @ 15:36
Tsja, het onderwerp is verschoven omdat volgens mij iedereen het er wel over eens is dat besnijdenis bij meisjes walgelijk is. En ik wilde zelf alleen maar ff reageren omdat er zoveel onzin geschreven werd niet dat ik het onderwerp zo interessant vind

[Dit bericht is gewijzigd door Legolas op 17-11-2000 15:36]

pistonvrijdag 17 november 2000 @ 15:59
quote:
Op 16 november 2000 23:11 schreef Legolas het volgende:
ik heb het idee dat veel mensen niet echt weten waar ze over praten (niet allemaal hoor, voordat men begint te dreigen mij te onthoofden)

Ik ben niet perse voor besnijdenis, en vanuit geloof vind ik ook een beetje kul (of je moet het zelf graag willen), maar het gebeurt hier in Nederland ook en wel om medische redenen. Het fijne weet ik er ook niet van, maar het is gewoon zo dat je hier besneden wordt omdat je er last van hebt (dathoudt in, niet kunnen plassen, zeer pijnlijk, etc). Dan krijg je weer van die reacties gepaard met een hoop kots smileys, maar de echte reden begrijpen ze niet en willen ze niet eens horen.

Het is inderdaad verminking, maar neem nou zoiets als amandelen knippen, dat wordt ook niet voor niets gedaan (hoewel het vroeger wel anders was ja) Verder heeft het geen ernstige gevolgen voor je (integendeel), het is hygienischer en ook de sexuele gevoeligheid zal er niet op achteruit gaan.

Maar nee, om zoiets uit geloofsovertuiging te doen, daar kan ik niet echt achter te staan. Medische reden is wat anders


Het schijnt dat jij niet wilt geloven of horen wat mensen zeggen, ik heb niemand horen zeggen dat beshijding bij mannen fout is als het om medische redenen is en het grootste bezwaar is dat kinderen niet zelf mogen kiezen of ze het willen.
Tevens dan kom jij weer aan met de zelfde kul dat het hygienischer is en niks van het gevoel afneemt wat gewoon niet waar is.

Dus met andere woorden geloof opzij gezet moeten we ons maar allemaal laten besnijden omdat het hygienischer is (als het waar zal zijn), welke lichaams delen moeten we er dat nog maar afhalen volgens die logica, neus oren, handen, voeten.

Maarja wat weet ik er nu van, groetjes van de onzin spuier.

Legolasvrijdag 17 november 2000 @ 19:36
quote:
Op 17 november 2000 15:59 schreef piston het volgende:
Maarja wat weet ik er nu van, groetjes van de onzin spuier.
Doe dan niet alsof je het allemaal wel weet! Wat een onzin, natuurlijk moeten we niet iedereen gaan besnijden omdat het hygienischer is. Als er geen problemen zijn is er dus totaal geen reden voor, dan gaat ook die hygiene reden niet op (anders had de mens waarschijnlijk wel anders in elkaar gezeten). Ik bedoel dus met 'meer hygiene' bij mensen die er last van hebben. Sorry, wellicht verkeerd begrepen
Legolasvrijdag 17 november 2000 @ 19:39
quote:
Op 17 november 2000 15:59 schreef piston het volgende:
Tevens dan kom jij weer aan met de zelfde kul dat het hygienischer is en niks van het gevoel afneemt wat gewoon niet waar is.
Spreek jij uit ervaring dan? Of heb je er onomstotelijke bewijzen voor?
pistonzaterdag 18 november 2000 @ 14:01
Excuus als ik jouw verkeerd heb begrepen over de hygiene.

Bewijs over gevoel is simpel, ik heb het al eerder gezegt bij een volledige besnijding word een groot (relatief) stuk huid weg gesneden wat vol zit met zenuwen uiteinden die zeer gevoelig zijn.
Ook is het algemeen bekend dat de eikel om zich zelf de beschermen als het bloot is een laagje vormt wat het gevoel deels wegneemt.

Natuurlijk voelen besneden mensen genoeg om prima sex te hebben, alleen voelen ze iets minder als een onbesneden persoon.


Maar ja, het is jouw goed recht om het niet van mij aan te nemen je hebt al gezegt dat ik onzin praat, dus welke achtergrond of kennis, ervaring ik wel of niet heb doet er niet toe denk ik.

Legolaszaterdag 18 november 2000 @ 20:07
quote:
Op 18 november 2000 14:01 schreef piston het volgende:
Excuus als ik jouw verkeerd heb begrepen over de hygiene.

Bewijs over gevoel is simpel, ik heb het al eerder gezegt bij een volledige besnijding word een groot (relatief) stuk huid weg gesneden wat vol zit met zenuwen uiteinden die zeer gevoelig zijn.
Ook is het algemeen bekend dat de eikel om zich zelf de beschermen als het bloot is een laagje vormt wat het gevoel deels wegneemt.

Natuurlijk voelen besneden mensen genoeg om prima sex te hebben, alleen voelen ze iets minder als een onbesneden persoon.


Ok, da's mooi.

Wat die gevoelskwestie, dat moeten mensen dan maar oordelen die op latere leeftijd zijn besneden. Volgens mij kun je zoiets alleen uit ervaring oordelen. Ik heb in elk geval geen problemen. Overigens is er bij mij niets weggesneden. Maarja, wie weet mis ik wel ontzettend veel

quote:
Maar ja, het is jouw goed recht om het niet van mij aan te nemen je hebt al gezegt dat ik onzin praat, dus welke achtergrond of kennis, ervaring ik wel of niet heb doet er niet toe denk ik.
Als ik zo een aantal uitlatingen van je lees krijg ik niet het idee dat je er veel kennis/achtergrond achter de hand hebt. Overigens heb ik helemaal niet gezegd dat jij onzin spuwt. Alleen het volgende vond ik onzin:
quote:
Op 18 november 2000 14:01 schreef piston het volgende:
Dus met andere woorden geloof opzij gezet moeten we ons maar allemaal laten besnijden omdat het hygienischer is (als het waar zal zijn), welke lichaams delen moeten we er dat nog maar afhalen volgens die logica, neus oren, handen, voeten.
Tsja, dat is wat anders...
DiErdonderdag 23 november 2000 @ 20:14
Een artikel van www.salon.com/sex

The circumcision decision could affect a baby's future sex life.

- - - - - - - - - - - -
By Hank Hyena

Sept. 11, 2000 | "He'll never get a blow job!" pregnant Abigail fretted, "if we don't circumcise him."

"Fellatio," her husband Kent conceded, "is man's best friend. But why won't my son get sucked if he's whole?"

The Berkeley, Calif., baby shower had disintegrated into yet another debate about circumcision. Every well-wisher on the festive patio knew that neo-natal Zachary already owned 15 stuffed animals, nine Dr. Seuss books and enough green overalls to costume an elf army, but the parents -- like so many others -- hadn't determined yet if the tot would be sporting a foreskin.

"Smegma," Abigail spat out the word, "is gross. Future girlfriends are going to gag if we don't snip him."

"Really?" Kent petitioned the room for support. "Is that true?"

Two women wrinkled their noses and nodded. The remainder said "probably." They hadn't actually licked any floppy fellas, but the elephantine trunks seemed potentially rank.

"Leave his weenie alone," I spoke up. "You're just culturally biased."

"I've been there!" trilled Abigail. "I have tasted uncut men and I've had them wiggle inside me and I'm telling you: It's rude and inferior."

Her slice-happy statements terrified and conflicted me. I'm a hacked-and-bitter hetero who believes "male genital mutilation" should be abolished, but now I was wondering: Are "roundheads" actually yummier? Is my trimmed prick a superior love machine? Multiple reasons are posted in both the pro-circ and anti-circ columns (penile cancer, bloody baby trauma, zipper fodder, infant hygiene, AIDS resistance) but I had never before heard circumcision proposed as a sexual convenience for women.

Returning home, I telephoned Anne O'Leary, my San Francisco singer/dancer pal who has a promiscuous résumé with Teutons and Slavs. (Most Europeans, non-Muslim Asians and Africans, Latin Americans and Pacific Islanders are left unsevered.) She was eager to discuss her encounters with dick hoods: "Foreskin guys are more sensitive," she revealed. "I can't hump on them as hard and my pubic hairs chafe them. Foreskins are also like big tube socks with no elastic and sometimes it gets smelly in the tube-sock wrinkles. Especially with Germans, because they don't consider body odor a turnoff."

Her testimony was not an uncut recommendation. Sheaths are odoriferous, she implied, plus they're whimpering sissies when the pumping gets passionate. What's going on here? Two entirely different copulatory styles? Are Americans, Jews and Muslims pounding away with our antiseptic staffs while the remainder of the planet gingerly strokes a rancid, oily worm?

Cosi Fabian received my next call. She's been a "sacred whore" for 15 years, plying her erotic trade like an ancient Babylonian temple prostitute. (Recently she was featured on a "20/20" episode called "Women of the Night.") "It sounds silly," she admitted, "but I have to ask uncut men what a good touch is because I'm not sure what to do with the long, pointy, hanging thing. Esthetically, I also prefer cut to look at, but that's a shame, really. Nature doesn't make mistakes; my resistance is just fear of the unknown."

Ah, the immigrant foreskin. Animalistic interloper in American bedsheets. Does the untampered organ cause queasy horror in American women, like viewing a phallus for the first time, but more of it? Are flayed penises the preference of cautious, lazy Ms. Americans, because they're familiar? Hm ...

"Tracy Traylor" -- a British comedienne who insisted on using a pseudonym -- sassily fielded my next assault of dirty dick questions. "Hand jobs and blow jobs and titty fucks are all easier with hooded chaps because you don't need as much spit or lube," she explained. "The foreskin simply glides up and down the shaft, and the taste doesn't daunt me. Plus it's fun to play peek-a-boo with the helmet and foreskin."

What about intercourse? "Same thing," she reiterated. "Foreskins create less friction, which is handy when I'm high on pot and therefore a little dry in the undercarriage. I don't have to put up with a hard cock rubbing directly against the delicate pink tissues of my vagina or my rectum, depending what side of the fence my bloke's on."

Which penis is cuter? "Mind you," Tracy frowned, "when you're as sexy as I am you don't often see a flaccid penis. But generally, the foreskin is not nice to look at -- gobble gobble -- it resembles a turkey's neck. Very bestial. Or should I say fowl? But Yankee doodles look lonely without a jacket on. Ready for action, but sad."

So far, my hypothesis was proving correct: Ladies prefer the meat they grew up around. This disappointed me -- why isn't imported sausage erotic? Is smegmatic flavor just too gamy for hyper-sanitary female American nostrils? I decided to dial the male queer studs I know; surely their olfactory organs weren't as anal. Actually, "picky" is a better word.

Playwright Greg Nott (scribe of "Too Many Balls In The Air" and "Slam Bam Thank You Ma'am") backed up my theory that gay men like it mustier. "Just thinking about that smell is enough to stir me," he sighed. "And the gooeyness? Not distasteful. Quite the opposite. Love it love it love it."

Poet Trebor Healy (author of "Big Cock Candy Mountain" and "The Star Spangled Boner") agreed with Nott's assessment. "I'm a big foreskin fan," he raved. "It's slimier, so you're not dependent on lube. And the musky scent is a male pheromone hit!"

Performance artist Keith Hennessy completed the trio of homo pro-cap adherents, with some reservations. "I like a musty crotch," he admitted. "But I've had moments when I've thought, whoa, that's nasty! I have one (I'm Canadian) and several of my lovers have preferred me after a shower, so they can focus on the texture of my loose skin in their mouth, instead of the odor." I couldn't find any statistics that graphed gay infatuation with foreskins, but I did track down four wildly diverse studies that examined women's cock choices.

Two University of Iowa professors, Marvel and Paul Williamson, claimed in the fall/winter 1988 issue of the Journal of Sex Education and Therapy that 71 to 83 percent of new mothers of sons "preferred circumcised penises for sexual activity ... visual appeal and ... hygiene." Eighty-nine percent of these women had their sons' organs abbreviated despite the American Academy of Pediatrics confession that circumcision is medically unnecessary. Obviously, Midwestern mommies are molding their boys' genitalia into a shape they view as sexually pleasurable.

Another American survey posted on Circlist.org by James Badger, states that 57 percent of women find circumcised penises more visually attractive (33 percent disagree, 10 undecided) and a 2-1 ratio prefers sucking sliced meat.

Hand jobs, however, are more fun with a foreskin, by an identical 2-1 margin. Penis-in-vagina preference was evenly split in the U.S., but a similar survey that Badger e-mailed around Australia concluded that 83 percent of Down Under dames reach orgasm with circumcised men, while only 53 percent climax with natural dongs. That's a whopping 30 percent better change of getting off with a baldy.

Internet surveys are scandalously sloppy. Perhaps that explains why two British doctors, K. and J. O'Hara, arrived at an opposite summary in their meticulous "The Effect of Male Circumcision on the Sexual Enjoyment of the Female Partner" study that was published in BJU International (a urology journal) in 1999. Females answering the O'Hara questionnaire were more likely to have vaginal orgasms, multiple orgasms, increased lubrication and eagerness "to really get into it" with an unaltered partner. The doc duo concluded that the sheath-within-a-sheath of intact penises leads to gentler strokes, increased contact with the clitoris and better sexual relationships.

What happened to the reek dilemma? Why aren't UK women whining about stench? (Smegma is defined by sexologist William F. Fitzgerald as "the stuff that accumulates in the pouch, composed of oils, traces of urine and sloughed-off skin. It smells awful and tastes acrid." He advises women to combat the crud with handi-wipes.) Apparently, Brits familiar with Stilton cheese don't find anything offensive or even noticeable about uncut odors.

The majority of women worldwide -- 60 to 80 percent of all males are uncirced -- have also adapted their noses and tongues to accommodate foreskin cultures.

Are women ethical when they annihilate flesh that harbors dick-slime? "Of course not!" gasps Marilyn Milos, a registered nurse and the founder/director of NOCIRC. "I tell mothers, 'Ask yourself what you'd smell like if you didn't wash your crotch for three days.'" Intact males who are urged by girlfriends to chop off their hoods often call Milos for support. "I say to those guys, 'Tell 'em: You first, honey, I don't like your clitoral hood.'" The feisty Marin County, Calif., nurse sees America's foreskin-phobia as primarily psychological. "If you've been told your whole life 'Ick, that's dirty,' how would you enjoy sex with it? We've got to stop that and start praising the sexual sensitivity of the foreskin and the enclosed mucus membrane of the protected glans."

Abigail and Kent eventually decided to leave their son's genitalia intact, persuaded partially by my crotch information. Will Zachary's organ be loathed in his homeland? Traveling abroad, his happy cap would be foreplayed and glided inside and sensually sniffed by lovers who regarded him as sexy and tasty. But many American females will continue to view him as disgusting and stinky, unless we all learn to stop butchering the small, wrinkled controversial cap.

[Dit bericht is gewijzigd door DiEr op 23-11-2000 20:15]

jjanetdinsdag 5 december 2000 @ 10:44
quote:
Op 13 november 2000 22:43 schreef micebec het volgende:
Ik spreek wel degelijk uit ervaring. Ik was bij mijn volle verstand toen ik besneden werd, al was ik maar negen jaar oud.

......het volle verstand van een negenjarige........

Hoezo lichaamsverminking als de voorhuid wordt verwijderd. Er is pas sprake van verminking als de operatie geen doel heeft. Je eikel is veel gezonder zonder voorhuid, je hebt minder kans op infecties EN het ziet er zelfs nog beter uit. (Meer succes bij de meiden).

........ gezonder... gelul!
........beter uitzien.... tsja???

Ik snap veel van jullie mensen niet. Jullie verafschuwen besnijdenis, maar zelf verminken jullie je eigen lichaam door piercings, make up (het eigen lichaam verbergen) maar als het iets vreemds is als een besnijdenis; nou vreemd voor de autochtone burger dan.

...ik vermink mijn lichaam niet...

Wat betreft de besnijdenis van mijn eventuele zoontje die zeker gaat gebeuren, maak ik geen uitzondering. Ik ben een gelovige en in mijn geloof staat dat een jongeman besneden moet worden. En niemand kan daar verandering in brengen. Al zou de Nederlandse overheid straffen opleggen op het besnijden van jongens (wat overigens niet zo snel zal gebeuren), dan zou ik het nog doen. Mijn religie gaat voor het positieve recht.

........tsja, dan heb je nog wat inburgeringslessen te gaan.....

Aan de andere kant ben ik tegen besnijdenis van vrouwen omdat mijn geloof dat streng verbied.

Dus vrouwen/meisjes besnijdenis NEE
jongens besnijdenis JA.


religie is geen recht
recht gaat boven religie
verminking van kinderen is walgelijk, geen God kan dit goed praten
Aaargh!dinsdag 5 december 2000 @ 11:13
ten eerste: ik ben niet gelovig

maar:
Als we van god de voorhuid moeten verwijderen, waarom zijn we dan niet geboren zonder voorhuid ?
foutje van god ? , god maakt toch geen fouten ?
waarom heb je het recht om aan gods creatie te snijden ?

en over hygiene: zonder armen is ook hygienischer (geen oksels, geen smeer onder je nagels), zonder oren ook (geen oorsmeer), en haal de neus dan ook maar weg!

Sebastardwoensdag 6 december 2000 @ 18:05
Laat iedereen lekker doen wat hij of zij wil. Ik bedoel, waarom moet JIJ beslissen dat je zoontje een besnijdenis ondergaat!? Laat hem dat lekker zelf uitmaken, misschien wil hij dat wel helemaal niet...
Peppi-en-kokki2woensdag 6 december 2000 @ 19:56
quote:
Op 13 november 2000 22:43 schreef micebec het volgende:
Wat betreft de besnijdenis van mijn eventuele zoontje die zeker gaat gebeuren, maak ik geen uitzondering.
Simpel vraagje: Wat als jou zoon dat niet zou willen? wat dan?

Hier EIS ik antwoord op... dat is toch iets wat jij je nu al af moet vragen.... en laat je zoontje niet beslissen als hij 9 is, en laat hem het niet doen 'omdat papa het ook heeft'...

Stel hem eens op latere leeftijd de keuze.... als hij zelf oud genoeg is om die beslissing te maken....

Peppi-en-kokki2woensdag 6 december 2000 @ 19:57
Dit benadrukt mijn grote afkeer van het geloof...

Doorna te denken heb ik ook zelf beseft wat voor een vloek het geloof is.... Als 'god' dit soort dingen doet.... hoe erg zal 'satan' dan wel niet zijn...

DiErdonderdag 7 december 2000 @ 22:00
quote:
Op 06 december 2000 19:57 schreef Peppi-en-kokki2 het volgende:
Als 'god' dit soort dingen doet.... hoe erg zal 'satan' dan wel niet zijn...
Dan is satan misschien wel de Verlosser.
Legolasvrijdag 8 december 2000 @ 00:07
JESUUSSSSS, wat een gezeik hier. Dit loopt uit op een welles nietus discussie, daar bereik je niets mee. Er zijn er een paar die er altijd voor blijven, en de rest is er tegen. so what? laat iedereen lekker zijn eigen mening hebben , ik bemoei me er niet meer mee
Blubberzaterdag 9 december 2000 @ 12:14
Ik vindt het echt belachelijk! Wat een barbaarse ingreep!
DiErzaterdag 9 december 2000 @ 14:27
quote:
Op 08 december 2000 00:07 schreef Legolas het volgende:
Er zijn er een paar die er altijd voor blijven, en de rest is er tegen. so what?
Degenen die voor zijn zorgen ervoor dat ze anderen waar ze de macht over hebben (hun kinderen) verminken. Die what dus.
Legolaszaterdag 9 december 2000 @ 20:47
quote:
Op 09 december 2000 14:27 schreef DiEr het volgende:
Degenen die voor zijn zorgen ervoor dat ze anderen waar ze de macht over hebben (hun kinderen) verminken. Die what dus.
Geef je helemaal 100% gelijk (en al helemaal besnijdenis bij meisjes, afschuwelijk), maar ik bedoelde hiermee eigenlijk meer de discussie op zich. Volgens mij is inmiddels alles wel gezegd wat er te zeggen viel en wordt er nu alleen nog maar geruzied tussen 2 kanten die ervoor en tegen zijn.
DiErmaandag 8 januari 2001 @ 11:12
Why are Jewish men circumcised?
Because Jewish women won't touch anything unless it is 20% off.
Jenniferdinsdag 9 januari 2001 @ 12:23
quote:
Op 13 november 2000 22:43 schreef micebec het volgende:
Ik spreek wel degelijk uit ervaring. Ik was bij mijn volle verstand toen ik besneden werd, al was ik maar negen jaar oud.

Negen jaar oud en dan een vol verstand? Als je negen bent denk je zeker aan besnijden? Daar ben je vast niet zelf mee aan komen zetten, maar je ouders zeiden natuurlijk dat dat goed is, want dat hoort, dat heeft iedere jongen en het staat in de islam, jij hebt het dus misschien zelf besloten, maar omdat je ouders en de koran je hebben overgehaald!

Hoezo lichaamsverminking als de voorhuid wordt verwijderd. Er is pas sprake van verminking als de operatie geen doel heeft. Je eikel is veel gezonder zonder voorhuid, je hebt minder kans op infecties EN het ziet er zelfs nog beter uit. (Meer succes bij de meiden).

Jij heb misschien meer succes bij de meiden uit jouw geloofsrichting. Maar niet hier hoor. Maar ik vind het best dat je het doet, maar leg het dan geen anderen op.

Ik snap veel van jullie mensen niet. Jullie verafschuwen besnijdenis, maar zelf verminken jullie je eigen lichaam door piercings, make up (het eigen lichaam verbergen) maar als het iets vreemds is als een besnijdenis; nou vreemd voor de autochtone burger dan.

En wat die piercings betreft die kan je er weer uit halen en je voorhuid kan je niet zo makkelijk terugzetten! En make-up kan je er ook zo weer afhalen, je kan dan als meisje nog net even je gezicht iets mooier accentueren. En je woont in Nederland, dus moet je onze cultuur begrijpen en accepteren, dat je zelf wat anders doet moet je zelf weten, maar dan moet je niet beweren dat wij domme autochtonen zijn!

Wat betreft de besnijdenis van mijn eventuele zoontje die zeker gaat gebeuren, maak ik geen uitzondering. Ik ben een gelovige en in mijn geloof staat dat een jongeman besneden moet worden. En niemand kan daar verandering in brengen. Al zou de Nederlandse overheid straffen opleggen op het besnijden van jongens (wat overigens niet zo snel zal gebeuren), dan zou ik het nog doen. Mijn religie gaat voor het positieve recht.

Dat kan ik begrijpen, maar volgens mij is het verboden om andere mensen dingen op te leggen die ze niet willen. Dat is nog veel erger dan wanneer je je zoontje laat besnijden als hij het niet wil. Maar dat hij het niet wil hoef je je geen zorgen te maken, want jij en je vrouw halen hem toch wel over, dus maak je maar niet druk.

Aan de andere kant ben ik tegen besnijdenis van vrouwen omdat mijn geloof dat streng verbied.

En bij jongens niet ? vreemd ...vreemd...

Dus vrouwen/meisjes besnijdenis NEE
jongens besnijdenis JA.


Voor de rest kan ik jouw mening en je geloof best accepteren, maar je woont nou eenmaal in Nederland en in Nederland is dit niet gebruikelijk, dus moet je niet raar opkijken van reacties als deze. Ik val je niet aan, maar zeg alleen wat ik (en waarschijnlijk vele anderen) er van vind.
Confuserdinsdag 9 januari 2001 @ 12:40
quote:
Ik heb er nu absoluut geen spijt van dat ik toen besneden ben.
Alsof het jouw keuze was... Je was 9 man... dan heb je nog geen keuze...

Ik vind het gewoon afschuwelijk dat ze dat jonge kinderen aandoen. Je vergelijkt het met een oorbel, wat ik dus geen vergelijking vind.
Een gaatje in je oren vergelijken met het verwijderen van de voorhuid???

Hoe denk je dan dat het gaat op de basisschool? kijk mam dat meisje heeft een oorbel, ik wil er ook 1, of gaat het van kijk mam, die jongen heeft een besneden penis, dat wil ik ook...

Geloof is ondergeschikt aan het welzijn van een kind dat nog geen keuzes kan maken...
Het zou verboden moeten worden...

Jenniferdinsdag 9 januari 2001 @ 12:48
En wat ik ook nog even kwijt wil, is dat jullie in dit land allemaal moskees mogen bouwen en je eigen geloof mogen behouden, maar wij zouden nooit Christelijke kerken en het christendom mogen volgen in jullie land. En al gaat het dan om besnijdenissen, wees blij dat je dat hier kan laten doen, en dat dat gewoon gerespecteerd wordt, stel je voor dat ik een jongen was en in jouw vaderland ging wonen, en ik zou heilig overtuigd van besnijdenissen zijn en jullie niet, dan kon ik dat echt niet ergens laten doen hoor. En dit is totaal niet discriminerend bedoeld, maar je moet gewoon inzien dat je hier veel vrijheid hebt, en dat je dus ook de mening van de ´ras´Nederlander (sorry ik weet niet hoe ik het anders moet zeggen) moet respecteren. En ik vind het goed dat jij aan je eigen geloof houdt, ik ben ook Christelijk gelovig en dat wordt ook gerespecteerd. Alleen ik begrijp niet waarom je een besnijdenis moet ondergaan, want anders had Allah de man toch wel zonder voorhuis geschapen?? maar goed, ik wens je in ieder geval veel succes in de toekomst, en ik hoop dat ieder ander mens jouw geloofsovertuiging ook zal respecten.
Lithiondinsdag 9 januari 2001 @ 18:37
Erm, ik vraag me af wat dan de 'Nederlandse regels' zijn. Ik denk dat er nu in de laatste posts nogal veel in de richting van moslims gedacht wordt, maar wat denkt men dan van het jodendom? Die mensen wonen al tientallen, zoniet honderden jaren in Nederland? Zij zijn toch zo Nederlands als je maar kunt worden? Zij hebben toch zoiets als Bar Mitswa? Moeten zij zich ook maar aanpassen aan de 'Nederlandse regels'?

Ik vind de besnijdenis zoals die nu in Nederland plaatsvindt helemaal niet zo erg. Als je luistert naar de personen die zoiets hebben ondergaan, dan hebben die het helemaal niet over trauma's o.i.d.

Ashramwoensdag 10 januari 2001 @ 01:00
Ik snap die culturen niet..

Ze "snijden en naaien" de vrouwen dicht vanaf hun geboortes. Bij de bevalling komt het volgens mij ook regelmatig voor dat er een kind wordt doodgeboren vanwege die te smalle doorgang bij de vagina.

Dan denk ik ook van dat in de meeste van die primitieve barbaarse (elke cultuur dat dit doet, is barbaars) culturen, kinderen als heel belangrijke "zaken" wordt beschouwd inzake nageslacht en zo.

Dus ze krijgen veel meer dan hier doodgeboortes, maar kindereen zijn zijn voor hen belangrijk
Waar is de logica???

En trouwens dit vindt ik ook echt smerig.
Die ontmaagding.
De man die zelf de schaar moet hanteren vind ik ongelooflijk klote. Je trourt met de vrouw waarvan je houst en je gaat haar op die manier martelen. En dan nog te bedenken dat de normale ontmaagding sowieso pijn doet.
Lekker bloedbad.

Alsof ze dan nog zin hebben in vrijen.

Uitroeien die barbaren..nix etnisch zooi of genocide.. ik kan gewoon niet eens aan denken zonder te huiveren.

Confuserwoensdag 10 januari 2001 @ 11:43
quote:
Uitroeien die barbaren
Wel heel extreem , maar wat strengere regels op dat gebied zou geen kwaad kunnen.
Wij respecteren hun geloof dingetjes, misschien moeten hun onze mening hierover dan ook maar respecteren en het niet meer doen.
eulbwoensdag 10 januari 2001 @ 19:39
een boek over vrouwenbesnijdenis

de geschreven door een vrouw die besneden is....


titel: mijn woestijn
schrijver weet ik ffies niet

ja kan ook naar haar schrijven en zeg maar 'meestemmen' tegen vrouwenbesnijdenis

Isabeauwoensdag 10 januari 2001 @ 20:20
In Nederland worden soms zelfs artsen gevraagd een meisje te besnijden (en dicht te naaien). Ethisch zal elke arts schrikken en heel snel "nee, dat doe ik niet" zeggen....ik ook, jij ook. Maar je weet dat dat meisje toch wel besneden zal worden, je weet dat dat hoogstwaarschijnlijk niet steriel zal gebeuren en je weet dat ze zal opgroeien in een cultuur (de onze) waarin het meisje nooit normaal seksueel contact met een jongen uit een andere cultuur dan die van haar ouders zal hebben (elke Hollandse jongen zal heel erg schrikken). En toch zeg je nee. (Weet iemand trouwens of er ook operaties worden gedaan waarbij alles weer wordt herstelt? bepaalde delen zijn natuurlijk nooit te herstellen).

We kunnen hier allemaal wel afschuwelijk en barbaars gaan roepen en ik weet ook zeker dat er niemand is die hier meeleest die het wel een goed fenomeen vindt, maar daar schieten die meisjes in Afrika helemaal niets mee op. Dus ik vraag me af waarom dit topic werd geopend...afschuwelijk vinden we het allemaal, dat het een cultuurverschijnsel is zijn we het ook mee eens en dat het barbaars is en onmenselijk lijkt me ook duidelijk.

Ik zou wel eens het verhaal/de argumenten van een voorstander willen horen, maar ben bang dat die geen Nederlands spreken. Waar wij allemaal verontwaardigd zijn over zoveel mishandeling, vraag ik mij af waarom het nog steeds dagelijks gebeurd. De vrouwen die het ritueel uitvoeren zijn zelf toch ook ooit besneden? Die weten toch hoe pijnlijk het was (al opgemerkt: zonder verdoving), die herinneren zich toch de eerste vreselijke nacht met hun man, die hebben toch kinderen gekregen (en daarna vaak weer helemaal dichtgenaaid). En de mannen uit die cultuur die voor zijn...die hebben zelf toch vrij weinig plezier van seks als je eerst de vrouw van wie je houdt half moet openscheuren.

Conclusie: ik snap het niet...

ps Dat boek Mijn Woestijn schijnt erg goed te zijn en ik was al heel lang van plan het te lezen. De schrijfster is volgens mij een model, maar ook ik ben de naam vergeten.

Ashramdonderdag 11 januari 2001 @ 01:11
Ik meen me wel te herinneren dat een of andere supermodel uit Afrika ook besneden bij har geboorte.
Ik geloof dat ze Waris Dirie heet of zo.
Ze stond in de Readers' Digest met haar verhaal een heel tijdje geleden met het verhaal over haar besnijding en zo...

Oh ja en het boek heette Woestijnbloem, geschreven door Waris Dirie.

[Dit bericht is gewijzigd door Ashram op 11-01-2001 01:13]