quote:ISU-bestuurder Jan Dijkema: ’Gerede kans dat tien kilometer blijft’
Er bestaat nog altijd ’een zeer gerede kans’ dat de tien kilometer ook in de toekomst de slotafstand blijft van EK’s en WK’s allround. Dat zegt Jan Dijkema, de Nederlandse vice-voorzitter van de ISU.
Komende zomer staat in juni in Dubrovnik het eerstvolgende ISU-congres op het programma, waar voorstellen van zowel de nationale bonden als de ISU zelf in stemming worden gebracht. „Dan zal nog eens goed gekeken moeten worden naar de nieuwe opzet van de EK allround en de gevolgen daarvan. Ik wil niet vooruitlopen op de besluitvorming, maar het is dus niet zo dat het congres van 2014 automatisch het laatste woord heeft”, aldus Dijkema.
Op dat bewuste congres in Dublin werd een Pools voorstel, met steun van de KNSB, aangenomen om met ingang van 2017 op een EK allround de tien kilometer mannen en de vijf kilometer vrouwen in te ruilen voor een 1000 meter. In Dubrovnik komt sowieso een voorstel ter tafel van de KNSB om de 1000 meter in het mannentoernooi in te ruilen voor een drie kilometer.
„Uiteindelijk beslist het congres, maar voor zover ik kan inschatten is het nog geen uitgemaakte zaak dat de tien kilometer definitief verdwijnt. Sterker nog, het is mijn inschatting dat ’De tien’ in tweede instantie toch blijft. Er zijn valide argumenten, zowel voor als tegen. Als ISU willen we bovendien kijken naar een bredere benadering ten aanzien van de opzet van kampioenschappen”, zegt Dijkema, die daarover verder niet wil uitweiden.
Hij heeft overigens wel een persoonlijk standpunt over de tien kilometer: „Ik ben een hartgrondige liefhebber van die afstand. Het echte allrounden gaat in mijn ogen van 500 meter tot tien kilometer. En zo denk ik er niet alleen over. In Noorwegen, maar ook in Nederland spreken mensen mij er op straat over aan. Dat geeft aan, dat de tien kilometer wel degelijk leeft.”
Bron: Telegraaf
quote:Op donderdag 7 januari 2016 15:59 schreef Arcee het volgende:
spreken mensen mij er op straat over aan
Wist jij wie het was ?quote:Op dinsdag 12 januari 2016 11:32 schreef Uncle het volgende:
[..]![]()
Zou er echt 1 iemand 'op straat' zijn die weet hoe die gast eruit ziet en hem dan ook nog aanspreken, laat staan in Noorwergen???
Jammer, maar ze is geen podiumkandidaat meer.quote:Op woensdag 13 januari 2016 16:50 schreef opreis het volgende:
Sang-Hwa Lee niet naar het wk sprint omdat ze niet aan de zuid koreaans kampioenschappen heeft meegedaan
Dat belooft wat voor haar betere afstanden.twitter:SashaKrotov twitterde op vrijdag 22-01-2016 om 18:52:11China National Games, Urumchi (1650m)Hong Zhang 1500m - 1:55.11 (TR, PR)https://t.co/CPE9ASYM1Q https://t.co/pRHCSNL5k5 reageer retweet
Morgen in de middaguitzending van Studio Sport. Gegarandeerd mooie beeldenquote:Op zaterdag 23 januari 2016 10:22 schreef danos het volgende:
Wordt de Weissensee nog ergens uitgezonden? Stuk interessanter dan het gekrabbel in Heerenveen vandaag.
niet echt verrassend, Corendon heeft vooral gezeik gehad, daar heb je weinig aanquote:Op zaterdag 23 januari 2016 09:53 schreef Montov het volgende:
Was het nieuws al bekend hier dat Corendon dit jaar stopt met sponsering vanwege alle ruzies van afgelopen seizoen? En dat Peter Mueller de nieuwe coach wordt van Pechstein? Bij deze dan.
Aparte zet van KNSB, volgens mij zou Bergsma wellicht wel de betere allrounder zijn van al deze mannen. Ik voorspel ook weer een kleine fittie tussen Bergsma/Anema en KNSB...quote:Jorrit Bergsma krijgt komend weekend bij de wereldbeker in het Noorse Stavanger geen kans om zich te plaatsen voor het WK allround.
Dat blijkt uit de Nederlandse World Cup-selectie die de KNSB maandag bekend heeft gemaakt.
De 29-jarige Bergsma is door de selectiecommissie langebaan van de schaatsbond niet aangewezen voor de 1500 meter in Stavanger en het laatste ticket voor het WK allround wordt komend weekend bepaald op basis van een klassementje van de 1500 en de 5000 meter.
Douwe de Vries, Patrick Roest en Arjan Stroetinga - de nummer twee, drie en vier van het NK allround van afgelopen weekend - zullen in Noorwegen gaan bepalen wie de derde WK-plaats voor zich opeist.
quote:Bij de vrouwen gaan Marije Joling, Annouk van der Weijden en Linda de Vries strijden om het laatste ticket voor het WK allround. De beste rijdster in een klassementje over de 1500 en 3000 meter in Stavanger mag naar Berlijn.
Joling verkoos een trainingskamp in Spanje boven het NK allround, maar was door haar vierde plek op het EK er al zeker van dat ze in Stavanger op de 1500 en 3000 mocht starten. Van der Weijden en De Vries veroverden respectievelijk zilver en brons in Thialf.
quote:Volledige Nederlandse selectie voor World Cup Stavanger:
Vrouwen
500 meters: Jorien ter Mors, Margot Boer, Anice Das, Janine Smit en Floor van den Brandt
1000 meters: Marrit Leenstra, Margot Boer, Anice Das, Janine Smit en Jorien ter Mors
1500 meter: Marrit Leenstra, Marije Joling, Ireen Wüst, Annouk van der Weijden en Linda de Vries
3000 meter: Marije Joling, Ireen Wüst, Annouk van der Weijden, Linda de Vries en Irene Schouten
Mannen
1e 500 meter: Kai Verbij, Gerben Jorritsma, Pim Schipper, Jesper Hospes en Ronald Mulder
2e 500 meter: Kai Verbij, Gerben Jorritsma, Pim Schipper, Jesper Hospes en Kjeld Nuis
1000 meters: Kjeld Nuis, Gerben Jorritsma, Pim Schipper, Jesper Hospes en Kai Verbij
1500 meter: Kjeld Nuis, Thomas Krol, Douwe de Vries, Patrick Roest en Arjan Stroetinga.
5000 meter: Jorrit Bergsma, Sven Kramer, Douwe de Vries, Patrick Roest en Arjan Stroetinga
twitter:robbertderijk twitterde op maandag 01-02-2016 om 18:51:01Geen Sven Kramer op de team pursuit tijdens de WK afstanden. NL verloor nooit een WK TP met hem aan de start. Al verloor NL er ook maar 1. reageer retweet
quote:Op maandag 1 februari 2016 19:01 schreef Marcoss het volgende:
twitter:robbertderijk twitterde op maandag 01-02-2016 om 18:51:01Geen Sven Kramer op de team pursuit tijdens de WK afstanden. NL verloor nooit een WK TP met hem aan de start. Al verloor NL er ook maar 1. reageer retweet
Vanwege het programma. Eerst de 10km, een dag later de ploegenachtervolging en de dag daarna de 5km. De 10km is dit seizoen weer belangrijk voor hem en hij heeft een rustdag nodig om weer voor de 5km te gaan.quote:
Nederland verloor ook 2 TP's op de Olympische Spelen met Sven Kramer aan de start, altijd mooi die onzin statistieken.quote:Op maandag 1 februari 2016 19:01 schreef Marcoss het volgende:
twitter:robbertderijk twitterde op maandag 01-02-2016 om 18:51:01Geen Sven Kramer op de team pursuit tijdens de WK afstanden. NL verloor nooit een WK TP met hem aan de start. Al verloor NL er ook maar 1. reageer retweet
Leuk hequote:Op maandag 1 februari 2016 19:06 schreef Remzz het volgende:
[..]
Nederland verloor ook 2 TP's op de Olympische Spelen met Sven Kramer aan de start, altijd mooi die onzin statistieken.
volgend seizoen vlammen!quote:Op maandag 1 februari 2016 19:28 schreef Peterselieman het volgende:
Ik moet zeggen dat Annette Gerritsen langzaam maar zeker toch weer op niveau begint te komen. Bij het NK pure sprint in Den Haag klokte ze dit weekend 10,57 (100 meter), 24,92 (300 meter) en 39,11 (500 meter). Nette tijden voor de Uithof.
ik hoop het, maar het gat met de wereldtop is nog levensgroot natuurlijkquote:
twitter:JacOrie twitterde op maandag 08-02-2016 om 07:31:17Verrast door programmawijziging WK. De 10km al op woensdag en donderdag een rustdag. Hoop dat media op tijd zijn ;-) https://t.co/o7dbGFMRhh reageer retweet
Donderdag rustdag, perfecter had het echt niet uit kunnen komenquote:Op maandag 8 februari 2016 08:07 schreef Pino112 het volgende:
Programma WK Afstanden;[ afbeelding ]twitter:JacOrie twitterde op maandag 08-02-2016 om 07:31:17Verrast door programmawijziging WK. De 10km al op woensdag en donderdag een rustdag. Hoop dat media op tijd zijn ;-) https://t.co/o7dbGFMRhh reageer retweet
Donderdag rustdag.
Het zal dan denk ik ook wel 'Thursday, February 11' moeten zijn lijkt mequote:Op maandag 8 februari 2016 14:24 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Donderdag rustdag, perfecter had het echt niet uit kunnen komen
"Wednesday, February, 11" trouwens#werkenophetwkafstanden
Ah kutquote:Op maandag 8 februari 2016 14:27 schreef Pino112 het volgende:
[..]
Het zal dan denk ik ook wel 'Thursday, February 11' moeten zijn lijkt me
Kwart voor zeven?quote:
16:45 kolomna tijd ? En plus 2 uur ?quote:
het is daar later, dus - 2 uurquote:Op maandag 8 februari 2016 17:16 schreef Joene het volgende:
[..]
16:45 kolomna tijd ? En plus 2 uur ?
ook goed ! Streamen op werk dan maarquote:
Mooie uploads op dat kanaal.quote:
Ja, gaaf hè?quote:Op zaterdag 13 februari 2016 21:34 schreef Mani89 het volgende:
[..]
Mooie uploads op dat kanaal.even lekker schaatsen van oude olympische spelen bekijken.
500, 1000, 1500 en ploegenachtervolging. Dan nog 'maar' 2 bij het shorttrack. Het is een long shot maar onmogelijk is het niet. 500 wordt het lastigst natuurlijk maar op die andere drie langebaan afstanden is het goed mogelijk dat een medaille pakt.quote:Op maandag 15 februari 2016 23:30 schreef Evertjan het volgende:
Erben zat te filosoferen in DWDD dat ter Mors wel 6 of 7 plakken kan pakken op de volgende OS. Die kerel is niet goed bij zijn hoofd
Hij had het ook over de 3kmquote:Op maandag 15 februari 2016 23:39 schreef Ericr het volgende:
[..]
500, 1000, 1500 en ploegenachtervolging. Dan nog 'maar' 2 bij het shorttrack. Het is een long shot maar onmogelijk is het niet. 500 wordt het lastigst natuurlijk maar op die andere drie langebaan afstanden is het goed mogelijk dat een medaille pakt.
afgelopen Spelen was ze al kapot voor die laatste shorttrackafstand, dat kostte haar een medaille. Ze gaat echt wel uitkiezen op de Spelen. Ik gok ploegenachtervolging, 1000 & 1500 op de lange baan en dan wat er past qua shorttrackquote:Op maandag 15 februari 2016 23:30 schreef Evertjan het volgende:
Erben zat te filosoferen in DWDD dat ter Mors wel 6 of 7 plakken kan pakken op de volgende OS. Die kerel is niet goed bij zijn hoofd
Óf shorttrack óf langebaan mag ik hopen..quote:Op dinsdag 16 februari 2016 16:04 schreef rubbereend het volgende:
[..]
afgelopen Spelen was ze al kapot voor die laatste shorttrackafstand, dat kostte haar een medaille. Ze gaat echt wel uitkiezen op de Spelen. Ik gok ploegenachtervolging, 1000 & 1500 op de lange baan en dan wat er past qua shorttrack
tuurlijk nietquote:Op dinsdag 16 februari 2016 16:31 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Óf shorttrack óf langebaan mag ik hopen..
"Ze gaat uitkiezen" en dan drie keer langebaan + shorttrack vind ik toch wel weer erg veelquote:
Ze heeft al gezegd dat ze sowieso van allebei wat doet. Dan lijkt me 1000/1500 langebaan plus shorttrack een reële optie voor haar.quote:Op dinsdag 16 februari 2016 16:40 schreef heywoodu het volgende:
[..]
"Ze gaat uitkiezen" en dan drie keer langebaan + shorttrack vind ik toch wel weer erg veel
op de langebaan kan ze voor 3 keer goud gaan en bij de shorttrack is bijvoorbeeld de aflossing ook goed mogelijk voor medaille. En individueel behoort ze ook tot de top. Dat laat ze niet liggenquote:Op dinsdag 16 februari 2016 16:40 schreef heywoodu het volgende:
[..]
"Ze gaat uitkiezen" en dan drie keer langebaan + shorttrack vind ik toch wel weer erg veel
Wüst reed 5 langebaan-afstanden, dan kan 3x langebaan en 2x shorttrack ook wel toch?quote:Op dinsdag 16 februari 2016 16:40 schreef heywoodu het volgende:
[..]
"Ze gaat uitkiezen" en dan drie keer langebaan + shorttrack vind ik toch wel weer erg veel
Dat is bij de dames al snel zo als je zo goed bent op de 1500 meter. Kijk maar naar bijvoorbeeld Friesinger, Wüst en Klassen. Allemaal wereldkampioen allround geweest en op het podium gestaan op het WK sprint. En vanuit de 1500 ook winnen op de 1000 en 3000. En in mutantenvorm ook goed op de 5000.quote:Op woensdag 17 februari 2016 09:46 schreef Opgezwollenlever het volgende:
Die ter Mors maakt toch ook gewoon kans op goud tijdens de 3000m toch? Niet normaal meer zo'n atleet.
Ik vlak de 3000mtr toch ook niet helemaal uit. Het is meestal de eerste afstand die de dames rijden. In Sotsji begon het shorttrack toernooi pas daarna en meestal beginnen ze dan bij de dames met de 500mtr. Dat is volgens mij niet de afstand waarop Ter Mors het meeste kans maakt op een medaille.quote:Op dinsdag 16 februari 2016 16:49 schreef Max23 het volgende:
[..]
Ze heeft al gezegd dat ze sowieso van allebei wat doet. Dan lijkt me 1000/1500 langebaan plus shorttrack een reële optie voor haar.
Wel leuk om al die landen te zien, zelfs iemand uit Mongolie.quote:Op donderdag 18 februari 2016 00:10 schreef heywoodu het volgende:
Gemengde teamsprint was er vandaag op de Jeugd OS, waar het gemengd was qua geslacht maar ook qua landen.
Hier de beelden:
Ziet er toch wat stuntelig uit, zo'n Isabelle van Elst die voor een op halve kracht rijdende Fin uitschaatst, of een Pool die bij de start vol wil vertrekken en op de dame voor hem knalt
twitter:NOScommunicatie twitterde op maandag 22-02-2016 om 13:52:01Elfstedentocht 1986 na 30 jaar weer 'live' bij @NOSsport https://t.co/EKpStRS2dv reageer retweet
vorige keer was ook heel tofquote:Op maandag 22 februari 2016 14:06 schreef Pino112 het volgende:
twitter:NOScommunicatie twitterde op maandag 22-02-2016 om 13:52:01Elfstedentocht 1986 na 30 jaar weer 'live' bij @NOSsport https://t.co/EKpStRS2dv reageer retweet
twitter:Denny_Morrison twitterde op zondag 06-03-2016 om 21:42:25For those of you who've stuck with me this far, I'm happy to invite you to @theolympicoval, March 17th, to see me back on the start line. reageer retweet
twitter:telegraaf twitterde op dinsdag 08-03-2016 om 13:36:17Persalarm: Russische wereldkampioen schaatsen Koelisjnikov betrapt op doping. Het gaat om middel meldonium (RTR) #doping reageer retweet
Zie het doping topicquote:Op dinsdag 8 maart 2016 13:55 schreef roos85 het volgende:
twitter:telegraaf twitterde op dinsdag 08-03-2016 om 13:36:17Persalarm: Russische wereldkampioen schaatsen Koelisjnikov betrapt op doping. Het gaat om middel meldonium (RTR) #doping reageer retweet
Dacht voor de verdere discussie daaroverquote:Op dinsdag 8 maart 2016 13:59 schreef roos85 het volgende:
[..]
Ja, en was ook al in het WB topic gepost, kan hier toch ook prima?
http://nos.nl/artikel/209(...)t-met-schaatsen.htmlquote:Twee dagen na Stefan Groothuis stopt ook Wouter olde Heuvel met schaatsen. "Per direct." zegt de 29-jarige rijder van Lotto-Jumbo, die dit seizoen werd geplaagd door een heupblessure. Hij stelt dat zijn lichaam topsport niet meer aankan.
Olde Heuvel moest door zijn blessure in januari het seizoen voortijdig beëindigen. "Voor de zoveelste keer. Het hoofd wou nog wel, maar het lichaam niet. Het duurt te lang om weer terug te komen, dus ik heb voor mezelf de knoop doorgehakt dat het zo goed is."
Mwah.quote:Op donderdag 10 maart 2016 13:10 schreef Remzz het volgende:
WOH blijft jammer, hij had het talent het Kramer echt moeilijk te maken.
quote:Manager Veldkamp wil verder met schaatsploeg van Bart Swings
art Veldkamp streeft er naar nog voor het einde van het huidige schaatsseizoen een opvolger te vinden voor sponsor Stressless. Daarmee kan de zes schaatsers - onder wie Bart Swings - die tot volgende maand in het pak van Team Stressless rijden, zekerheid geboden worden.
“Het is de bedoeling dat het internationale gezelschap bij elkaar blijft”, zegt manager Veldkamp. Als het financieel mogelijk is, is hij sterk voor een vergroting van de ploeg. In tegenstelling tot Stressless, dat de ploeg drie jaar heeft gesteund, gaan de cosponsors (suppliers voor kleding, fietsen en transport) wel door, laat Veldkamp weten.
De vroegere schaatser en schaatscoach wil ook in de jaren in de aanloop naar de Olympische Winterspelen van 2018 blijven fungeren als manager. Daarnaast is Veldkamp druk bezig met de ontwikkling van een gezonde voedingsreep (Bart’s Bar). Omdat het minder dan twee jaar is naar de Spelen denkt hij dat bedrijven eerder dan in andere jaren overtuigd kunnen worden om te investeren in een schaatsploeg.
quote:Bergsma sluit vertrek bij ploeg van Anema niet uit
Jorrit Bergsma gaat in de komende weken bepalen hoe hij de komende twee jaar zijn voorbereiding op de Spelen wil invullen. Hij sluit daarbij niet volledig uit dat hij vertrekt bij Team Clafis, de ploeg van coach Jillert Anema.
"Of het een zekerheidje is dat ik bij Jillert blijf? Dat weet ik niet", aldus de 30-jarige Bergsma, die sinds zijn entree in het langebaanschaatsen in het seizoen 2010-2011 altijd onder de Friese coach heeft getraind en die in 2014 onder hem olympisch kampioen 10 kilometer werd.
"Er staat nog niks op papier, er zijn nog geen overeenkomsten. Ik ga in de komende weken bekijken wat voor mij de beste weg is naar de Olympische Spelen. Er zijn gesprekken geweest met andere ploegen. Ik ben benieuwd wat die concreet gaan betekenen en dan hoop ik voor 1 april te beslissen wat ik ga doen."
Bergsma benadrukt dat zijn overwegingen niets te maken hebben met zijn seizoen, dat hij zaterdag na zijn tweede plaats op de 5 kilometer bij de wereldbekerfinale in Thialf omschreef als een "wat minder seizoen, met een paar dieptepunten en zonder hoofdprijzen".
"Jillert heeft me natuurlijk olympisch kampioen gemaakt en we zijn altijd een goede combinatie geweest, maar de ploeg is de laatste twee jaar verdrievoudigd. Het is begrijpelijk dat dat de kwaliteit niet ten goede is gekomen. Ik hoef geen kopman te zijn, maar ik wil wel in een ploeg zitten die mij de beste faciliteiten en de beste weg naar de Spelen biedt."
Zijn echtgenote Heather Richardson-Bergsma verlengde haar contract bij Team Clafis begin deze maand tot medio 2019, maar volgens Bergsma staan zijn situatie en die van zijn vrouw los van elkaar. "Ik zal voor mezelf moeten beslissen wat het beste is."
Kramer
Bergsma wilde niet zeggen of hij ook gesproken heeft met de Lotto-Jumbo-formatie van zijn rivaal Sven Kramer.
De achtvoudig wereldkampioen sloot zelf desgevraagd niet uit dat hij en Bergsma in één team zouden kunnen zitten. "Waarom niet? Ik denk dat we elkaar sterker zouden kunnen maken."
Power
Kramer en Bergsma vochten zaterdag in Thialf nog één keer deze winter een mooi duel uit op de 5 kilometer, dat voor de zesde keer dit seizoen in het voordeel van Kramer werd beslecht.
"Ik heb dit seizoen iets te veel tweede plekken behaald, dat moet volgend jaar beter", zegt Bergsma. "Maar mijn 5 kilometer is deze winter wel weer verbeterd, ik blijf stappen zetten."
"Sven heeft alleen nog meer power dan ik. Ik versnelde zaterdag in de voorlaatste ronde, maar hij versnelde nog veel meer. Of dat frustrerend is? Ik voel nog steeds dat ik leer, dat ik nog niet op mijn maximum zit. Als ik merk dat ik niet meer beter kan worden, dan is het pas echt frustrerend. Nu zie ik nog genoeg mogelijkheden en dat is goed voor volgend jaar."
Het was zijn favoriete afstand - de 10 kilometer - waarop Bergsma dit seizoen de meeste teleurstellingen moest slikken. Zo mocht hij vorige maand zijn wereldtitel niet verdedigen omdat hij zich niet wist te plaatsen bij de NK afstanden.
"Ik heb dit seizoen eigenlijk geen goede 10 kilometer gereden, terwijl dat altijd mijn wapen is geweest. Dat moet ik weer terugkrijgen."
jammer, elke keer als hij echt aan de wereldtop zat raakte hij geblesseerd.quote:Op donderdag 10 maart 2016 11:52 schreef Frozen-assassin het volgende:
Wouter Olde Heuvel stopt ermee, per direct
[..]
http://nos.nl/artikel/209(...)t-met-schaatsen.html
Iedereen is genoemd als ploeggenoot voor Kramer, inclusief Blokhuijsen en Wust.quote:Op maandag 14 maart 2016 16:51 schreef rubbereend het volgende:
Bergsma wordt nu trouwens genoemd als ploeggenoot voor Kramer
Ik denk dat Wüst, als ze een sponsor krijgt, graag bij haar eigen ploeg blijft. Die is helemaal op haar ingericht. Blokhuijsen wil vooral zelf heel graag bij Kramer rijdenquote:Op maandag 14 maart 2016 17:55 schreef Montov het volgende:
[..]
Iedereen is genoemd als ploeggenoot voor Kramer, inclusief Blokhuijsen en Wust.
mooi, olympisch traject veiligquote:Op dinsdag 15 maart 2016 07:31 schreef Joene het volgende:
Wust heeft tot de spelen een sponsor ! Gaaf zeg !
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |