abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_156696005
Ok, ik zit met een dilemma. Ben een drive in woning aan het renoveren en twijfel of ik een verwarming plaats in de entree / gang op BG.

De woonkamer is in deze woning op de 1e etage en de slaapkamers op 2e etage. BG is alleen garage, hal/entree en klein kamertje voor berg ruimte.

De hal/entree heeft een open verbinding naar de 1e etage gang en 2e etage gang. Ik denk dat als ik een verwarming plaats op BG, dat de warmte van de radiator gelijk verdwijnt naar de boven gelegen verdiepingen en dat op BG niets te merken van de verwarming. Daarom twijfel ik of het zin heeft.

De gangen op 1e en 2e etage hebben ook geen verwarming. Wel de woonkamer, keuken en alle slaapkamers. Maar die zijn voorzien van een deur dus is de warmte in te sluiten.

Ik weet van verleden dat in deze woning de BG vloer vreselijk koud is. Er is helaas geen kruipruimte (betonnen vloer) dus kan ook niet isoleren. Maar ok hierbij zal de verwarming niets uithalen denk ik zo.

Wat zal ik doen?
pi_156696393
En een stukje vloerverwarming? Maakt het lekker comfortabel.
pi_156696576
quote:
0s.gif Op donderdag 8 oktober 2015 20:38 schreef flappy het volgende:
En een stukje vloerverwarming? Maakt het lekker comfortabel.
Ditte mits je dat makkelijk kan doen. Leidingen kan je laten infrezen. Maar dan zou ik dat persoonlijk ook doortrekken naar je woonkamer. Kan je exact laten berekenen hoeveel je nodig hebt! Wij hebben in de hal op de BG vloerverwarming, in de slaapkamers gewoon radiatoren en op de hal op de 1e en 2e ook niets.
  donderdag 8 oktober 2015 @ 21:54:20 #4
429912 Dr.Kloothommel
Trollen moet mogen
pi_156698840
Ik denk dat je er spijt van krijgt als je daar geen verwarming hebt. Ik zou het gewoon aanleggen, de kraan kan je desgewenst altijd nog dichtdraaien.
pi_156702045
quote:
0s.gif Op donderdag 8 oktober 2015 21:54 schreef Dr.Kloothommel het volgende:
Ik denk dat je er spijt van krijgt als je daar geen verwarming hebt. Ik zou het gewoon aanleggen, de kraan kan je desgewenst altijd nog dichtdraaien.
Dit inderdaad. Nu je kennelijk in een verbouwing zit, kun je het het beste meteen meenemen bij de werkzaamheden. Nu is het makkelijk aanleggen en afwerken, het achteraf alsnog installeren zal veel meer kosten.

Dat de warmte stijgt is niet zo'n enorm punt. Dan is de overloop op de bovenliggende etages immers ook niet zo koud.

Bedenk je goed dat een voordeur erg veel kou binnen kan laten, ook wanneer deze gesloten is. Daarnaast is de naastgelegen garage waarschijnlijk ook niet verwarmd. Het zal dus héél kil blijven beneden. Natte jassen aan de kapstok zullen amper drogen, mogelijk condens op de muren etc...
  vrijdag 9 oktober 2015 @ 07:36:47 #6
422610 Barrah
Komt niet uit Zevenbergen
pi_156704871
Gewoon verwarming plaatsen. Als hij er zit kun je hem dichtdraaien als je hem niet wilt gebruiken, maar opendraaien wanneer hij er niet zit zal niet gaan.

Ik zou voor een kleine radiator gaan onder je kapstok. Zijn in de winter je jassen ook lekker warm en sneller droog. Kosten van een radiator zijn ook lager dan vloerverwarming. Voor wat meer comfort kun je de toevoer een paar rondjes in de vloer kunnen laten maken.
pi_156714506
Ipv de toevoer zou ik de afvoer door de vloer laten slingeren. Een radiator heeft meer rendement bij een hogere watertemperatuur en je vloer zal juist te heet water en grote temperatuurverschillen niet waarderen. Ook zou ik een thermostaatkraan monteren die waterzijdig in te regelen is en die knijpen. Zo zorg je er voor dat het water altijd langzaam door de radiator stroomt en de retour stroom niet te warm wordt.

Maar ik ben ook geen specialist....
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')