FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Selfies gevaarlijker dan haaien
#ANONIEMdinsdag 22 september 2015 @ 16:08
quote:
Selfies maken is dodelijker voor de mens dan haaien. Dit jaar overleden er meer mensen ter wereld tijdens het maken van een selfie dan door een haaienaanval.

Dat meldt RTL Nieuws dinsdag.

Afgelopen weekend kwam een Japanner om het leven toen hij een selfie wilde maken bij de Taj Mahal en van de trap viel. Hiermee komt het dodental door selfies in 2015 op twaalf. Dit jaar vielen er tot nu toe acht doden door haaienaanvallen.

Mensen lijken steeds verder te gaan in het maken van een bijzonder zelfportret. Bezienswaardigheden stellen hierdoor vaker een verbod op selfies of selfiesticks op. In de Verenigde Staten zijn bijvoorbeeld enkele natuurparken gesloten vanwege toeristen die met beren op de foto willen. In Rusland waarschuwen de autoriteiten om geen selfie te maken met een wapen
http://www.nu.nl/werk-en-(...)jker-dan-haaien.html

Alles voor een mooie foto op Facebook!
#ANONIEMdinsdag 22 september 2015 @ 16:09
Typefout in TT :')
Servicemonsterdinsdag 22 september 2015 @ 16:12
Zie hier de domheid van de mens (of van die 12 mensen).
ems.dinsdag 22 september 2015 @ 16:13
Een zelf-oplossend dilemma dus. Niets aan doen.
RingBewonerdinsdag 22 september 2015 @ 16:14
Overlijden door het maken van een selfie is dom. Overlijden na een aanval van een haai is pech.
Woestijnvosdinsdag 22 september 2015 @ 16:19
Dat zijn een hoop Darwin awards.
terrorsjaakdinsdag 22 september 2015 @ 16:29
Zullen er wel meer dan 12 zijn, bijvoorbeeld achter het stuur
Haagsdinsdag 22 september 2015 @ 16:43
:')
IkStampOpTacosdinsdag 22 september 2015 @ 16:45
Mensen komen dan ook wat vaker in contact met foto's die ze van zichzelf maken, dan met haaien. Gare conclusie dus.
Dagoduckdinsdag 22 september 2015 @ 17:13
Maar kon die Japanner nog net die selfie maken terwijl hij viel?
DJKosterdinsdag 22 september 2015 @ 18:58
Ik wacht nog op een selfie van iemand die aangevallen wordt door een haai.
Pietverdrietdinsdag 22 september 2015 @ 20:34
Laat goed zien hoe ongevaarlijk haaien zijn.
sjorsie1982woensdag 23 september 2015 @ 23:36
quote:
14s.gif Op dinsdag 22 september 2015 18:58 schreef DJKoster het volgende:
Ik wacht nog op een selfie van iemand die aangevallen wordt door een haai.
Die is er al. Gisteren nog gezien op TV *O*
HongKongPhoeydonderdag 24 september 2015 @ 07:22
Het dodelijke egocentrisme
MichelWuytsdonderdag 24 september 2015 @ 09:57
In Nederland zijn de cijfers nog extremer. Helemaal geen dode door haaienbeten!
Validdonderdag 24 september 2015 @ 23:24
Maar gemiddeld gebeurt het veel vaker dat iemand een selfie maakt dan dat iemand potentieel in contact kan komen met een haai. De vergelijking lijkt me zo dus niet helemaal zuiver. Per keer dat je een selfie maakt hoeft de kans op fatale afloop op basis van deze cijfers helemaal niet minder te zijn dan per keer surfen of anderszins de zee in gaan, wat wel gesuggereerd wordt met de stelling dat selfies gevaarlijker zijn dan haaien.

Net als met vliegen: je kunt niet zeggen dat vliegen x keer veiliger is dan deelnemen aan het verkeer onder verwijzing naar het aantal dodelijke vliegongelukken tegenover dodelijke verkeersongelukken. Gemiddeld zijn mensen misschien honderden uren per jaar onderdeel van het verkeer, terwijl gemiddeld waarschijnlijk slechts enkele uren per jaar gevlogen wordt.