FOK!forum / Weer, Klimaat en Natuurrampen / Zeer zware aardbeving voor de kust van Chili (8.3)
Houtenbeendonderdag 17 september 2015 @ 02:44
quote:
Zeer zware aardbeving voor de kust van Chili

Voor de kust van Chili, ten noordwesten van Illapel in het centrum van het land, is een zeer zware aardbeving geweest met een kracht van 8,3 op de Schaal van Richter. Er is een tsunamiwaarschuwing afgegeven voor Chili, Peru en het Amerikaanse eiland Hawaii.

De aardbeving was voelbaar tot in de hoofdstad Santiago, bericht het Amerikaanse persagentschap AP. Daar wonen ruim 6 miljoen mensen. Gebouwen schudden op hun grondvesten en inwoners renden in paniek de straat op. Ook in buurland Argentinië was de beving voelbaar.

De overheid heeft de bewoners van laaggelegen gebieden inmiddels opgeroepen te evacueren. Er worden golven van meer dan drie meter verwacht.

Vlak op de eerste grote schok, volgden nog twee krachtige naschokken van 6.2 en 6.4 op de schaal van Richter. Over mogelijke slachtoffers is nog niks bekend.

'Stad is in paniek'
De burgemeester van Illapel, Denis Cortes, zei tegen een lokaal televisiestation dat de elektriciteit in de stad is uitgevallen. 'We zijn erg bang, onze stad is in paniek.'

In 2010 kwamen meer dan 500 mensen in Chili om het leven, toen het land werd getroffen door een aardbeving met een kracht van 8.8. De tsunami die daarop volgde spoelde huizen en havens weg. Zo'n 220.000 woningen werden vernield.

http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)kust-van-Chili.dhtml
459672.regional.jpg
Houtenbeendonderdag 17 september 2015 @ 02:47
RT_com twitterde op donderdag 17-09-2015 om 02:43:05 BREAKING: First tsunami waves triggered by 8.3 quake hitting Chile http://t.co/xsoWTMXFNn http://t.co/gKOd5xuO5R reageer retweet
CPEKsWzWsAAy_82.jpg
#ANONIEMdonderdag 17 september 2015 @ 03:09
CPERJVyVEAAOmnW.png:large
#ANONIEMdonderdag 17 september 2015 @ 03:19
CPEN6EBU8AALaS6.png:large
#ANONIEMdonderdag 17 september 2015 @ 07:34
Een miljoen mensen geëvacueerd na zware aardbeving in Chili

Chili is kort voor 01.00 uur Nederlandse tijd opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 8,4 op de schaal van Richter. Volgens de Chileense regering zijn daarbij zeker vijf doden gevallen.

In verband met de beving is een tsunami-waarschuwing voor alle kustgebieden in het zuidelijk deel van de Stille Oceaan afgegeven. Een miljoen mensen zijn uit vrees voor tsunami's en naschokken geëvacueerd, meldt correspondent Marc Bessems.


De beving was zo zwaar dat hij in Buenos Aires, aan de andere kant van het Zuid-Amerikaanse continent, werd gevoeld. "Ook in Sao Paolo in Brazilië, meer dan 2.000 kilometer verderop belden mensen de brandweer, omdat ze de schokken hadden gevoeld", zo vertelt Bessems.

Vier naschokken

De Chileense marine zegt dat de stad Coquimbo door golven van 4,5 meter is getroffen. De stad heeft meer dan 100.000 inwoners. Of hier slachtoffers zijn gevallen is niet bekend.

Het epicentrum lag 228 kilometer ten noordwesten van de hoofdstad Santiago.

De beving werd gevolgd door vier naschokken, elk met een kracht van meer dan 6 op de schaal van Richter.

Op straat

In Santiago en andere steden gingen gebouwen heen en weer en vluchtten bewoners de straat op. De autoriteiten hebben de bewoners van de kustgebieden opgedragen naar hogere gelegen regio's te gaan. In de stad Illapel zijn huizen ingestort. Daarbij is een vrouw omgekomen. De elektriciteit is uitgevallen.

In 2010 veroorzaakte een beving met een kracht van 8,8 een tsunami. De beving was zo krachtig dat hij de draaiing van de aarde beïnvloedde, waardoor dagen een fractie van een seconde korter duren dan voorheen. Door de tsunami kwamen toen 550 mensen om en werden in het kustgebied wegen, kades en 220.000 woningen weggevaagd.

http://nos.nl/artikel/205(...)beving-in-chili.html
#ANONIEMdonderdag 17 september 2015 @ 07:49
GwaiLowdonderdag 17 september 2015 @ 07:58
Vreselijk! Gister was ik nog op de plek van de aardbeving.
Frutseldonderdag 17 september 2015 @ 08:30
quote:
0s.gif Op donderdag 17 september 2015 02:47 schreef Houtenbeen het volgende:
RT_com twitterde op donderdag 17-09-2015 om 02:43:05 BREAKING: First tsunami waves triggered by 8.3 quake hitting Chile http://t.co/xsoWTMXFNn http://t.co/gKOd5xuO5R reageer retweet
[ afbeelding ]
:{
Frutseldonderdag 17 september 2015 @ 09:38
#ANONIEMdonderdag 17 september 2015 @ 11:59
Tsunamiwaarschuwing na aardbevingen Chili ingetrokken


De Chileense regering heeft donderdag de tsunamiwaarschuwing voor het hele land ingetrokken. De waarschuwing ging uit na de aardbeving woensdagavond laat.
De hoogste golven werden gemeten in Coquimbo. Daar kwam het water zo'n 4,75 meter hoger dan normaal. Andere Chileense kuststeden hadden golven tot maximaal 1,3 meter.

Peru zag het water slechts enkele centimeters hoger dan normaal komen.

De beving, enkele tientallen kilometers van de kust van Chili, had een kracht van 8,3. Vijf mensen kwamen om het leven. Twee vrouwen stierven omdat er puin op ze viel, terwijl drie oudere mannen een hartaanval kregen.

Met name de stad Illapel, een kleine 50 kilometer van het epicentrum, werd flink getroffen. Daar is veel schade aan gebouwen en viel de stroom uit. Dat gold ook voor veel andere steden en dorpen.

De Chileense president Michelle Bachelet bezoekt de zwaarst getroffen gebieden. ''Eens te meer moeten we omgaan met een zware klap van de natuur'', zei ze. De exacte schade kan pas worden opgenomen als de zon op is gekomen.

Na de beving werden verschillende naschokken gevoeld, al namen die in de loop van de nacht flink in kracht af. Vorig jaar werd het land nog getroffen door een aardbeving met een kracht van 8,2. In 2010 kwamen meer dan 500 mensen om bij een zware aardbeving. Die had een kracht van 8,8.

http://www.nu.nl/buitenla(...)ili-ingetrokken.html
Haagsdonderdag 17 september 2015 @ 12:22
quote:
0s.gif Op donderdag 17 september 2015 07:58 schreef GwaiLow het volgende:
Vreselijk! Gister was ik nog op de plek van de aardbeving.
Wat doe jij helemaal daar?
Woestijnvosdonderdag 17 september 2015 @ 12:45
Er zullen wel duizenden doden zijn gevallen.
Villas__Rubindonderdag 17 september 2015 @ 19:44
Damn. Tsunami van 5 meter hoog zag ik net op het nieuws!
Geerddonderdag 17 september 2015 @ 20:22
Al meer bekend?
Godshandvrijdag 18 september 2015 @ 12:27
Ik snap niet dat het daar elke keer raak is met zware aardbevingen, en in Californie niets gebeurt? Hebben de Yanks een goed anti-aardbevingsysteem ofzo, of gewoon mazzel?
thesiren.nlmaandag 21 september 2015 @ 00:24
quote:
5s.gif Op vrijdag 18 september 2015 12:27 schreef Godshand het volgende:
Ik snap niet dat het daar elke keer raak is met zware aardbevingen, en in Californie niets gebeurt? Hebben de Yanks een goed anti-aardbevingsysteem ofzo, of gewoon mazzel?
Het is voor californie een kwestie van wachtten ze hebben daar niet alleen een aardkorst die onder een andere schuift maar ook schuift west californie noordwaards even snel als je nagels groeien. Dat noordwaards gaan gaat niet geleidelijk, vanwege frictie hoopt zich een hoop energie op en op een gegeven moment zijn de opgebouwde krachtten groter dan de frictie, en heb je een aardbeving. Al die kracht komt in een keer los en in die seconden dat de aardbeving duurt zal die afstand van 3.3 cm per jaar sinds de laatste aarbeving in 1 keer worden ingehaald. Dat schudden dat je op de beelden ziet dan ook letterlijk het schuiven van de aarde ten opzichte van een ander stuk aarde.
Een anti aardbevings systeem bestaat niet en eigenlijk is dat maar goed ook zonder plaat tectoniek en een gesmolten kern van de aarde hadden we geen bescherming tegen schadelijke zonnestormen en waarschijnlijk ook geen atmosfeer zoals mars.

[ Bericht 0% gewijzigd door thesiren.nl op 21-09-2015 11:10:40 (ij en ei lastig na vier bier:)) ]
Frutselmaandag 21 september 2015 @ 08:31
96vWtNq.jpg

quote:
Magnitude Mw 6.3
Region COQUIMBO, CHILE
Date time 2015-09-21 05:39:34.3 UTC
Location 31.55 S ; 71.51 W
Depth 30 km
Distances 226 km N of Santiago, Chile / pop: 4,837,295 / local time: 02:39:34.3 2015-09-21
166 km N of Valparaíso, Chile / pop: 282,448 / local time: 02:39:34.3 2015-09-21
34 km W of Illapel, Chile / pop: 22,816 / local time: 02:39:34.3 2015-09-21
Global view
Source parameters not yet reviewed by a seismologist
Naschok van 6.3
Houtenbeenmaandag 21 september 2015 @ 19:51
NewEarthquake twitterde op maandag 21-09-2015 om 19:44:46 Preliminary: 6.6 earthquake, Near Coast of Central Chile. On 2015/09/21 17:40:00 UTC (4m ago, depth 69km). http://t.co/dpcQYkWVul reageer retweet
chufidinsdag 22 september 2015 @ 01:18
Staat er op NU een artikel waarvan ik dan denk.... Was dat nog niet bekend?
Frutseldinsdag 22 september 2015 @ 09:23
Nog een naschok van 6.1 nu.
Zal me niets verbazen als ze binnen nu en een week nog een 7+ voor de kiezen krijgen daar.