Jup, daarom vertrouw ik er dus geen zak van... Eerlijk gezegd is hier in dit topic niet zo zeer de vraag of dat die lampen veilig zijn, want dat zijn ze niet, maar meer de vraag of dat ze onveilig zat zijn om er iets mee te moeten...quote:Op dinsdag 15 september 2015 15:06 schreef KomtTijd... het volgende:
Het risico met veel chinese apparatuur is dat het vaak aan geen enkele veiligheidsnorm voldoet. Zolang het goed gaat gaat het goed (en meestal gaat het gewoon goed), maar als er een keer iets fout gaat kunnen de gevolgen idd catastrofaal zijn als iets simpels als een aarde-aansluiting of thermische zekering ontbreekt.
Bedankt voor je reactie! Duidelijk. Ik denk dat ik er wel vanuit mag gaan dat hij dat weet, sinds dat hij het al een x aantal jaar doet... Zou wel heel onmogelijk achterlijk zijn als hij dat niet weet...quote:Op dinsdag 15 september 2015 16:05 schreef Mr_Belvedere het volgende:
Ik denk dat het zijn (bedrijfs) probleem is en zeker niet de jouwe. Je zou hem hoogstens kunnen informeren dat je je zorgen maakt over chinese import en zo en of hij wel weet dat hij eindverantwoordelijk kan worden gehouden bij ontstane calamiteiten met zijn producten.
Nee, maar daar hebben ze lak aanquote:Op dinsdag 15 september 2015 16:22 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Mag je uberhaupt wel dat soort producten zonder CE kenmerk verkopen vanuit Nederland?
CE stelt echt geen ene ruk voor. Dat mag je als bedrijf zelf toekennen en er een documentje over schrijven. Het WC-Eend principe zeg maar.quote:Op dinsdag 15 september 2015 16:22 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Mag je uberhaupt wel dat soort producten zonder CE kenmerk verkopen vanuit Nederland?
Het WC-Eend principe slaat volgens mij ergens anders opquote:Op dinsdag 15 september 2015 16:31 schreef Mr_Belvedere het volgende:
[..]
CE stelt echt geen ene ruk voor. Dat mag je als bedrijf zelf toekennen en er een documentje over schrijven. Het WC-Eend principe zeg maar.
Wij van WC-Eend vinden dat onze producten een CE keurmerk verdienen en dus plakken we dat er op. Dat staat zo beschreven in het document dat we zelf hebben opgesteld dat over dat CE keurmerk gaat. Groetjes WC-Eend.quote:Op dinsdag 15 september 2015 16:40 schreef embedguy het volgende:
Het WC-Eend principe slaat volgens mij ergens anders op.
Het WC-eend principe is toch alleen van; wij van WC-eend raden WC-eend aan?quote:Op dinsdag 15 september 2015 16:42 schreef Mr_Belvedere het volgende:
[..]
Wij van WC-Eend vinden dat onze producten een CE keurmerk verdienen en dus plakken we dat er op. Dat staat zo beschreven in het document dat we zelf hebben opgesteld dat over dat CE keurmerk gaat. Groetjes WC-Eend.
Dan kan je er wel lak aan hebben maar als het misgaat gaat men waarschijnlijk wel een bezoekje brengen aan de verkoperquote:Op dinsdag 15 september 2015 16:30 schreef embedguy het volgende:
[..]
Nee, maar daar hebben ze lak aan... Evengoed als veel andere ledwebshops en als je bij de Action/Aldi een ledlamp koopt, hoef je er ook niet gek van op te kijken als er geen CE logo op staat.
Nouwja, misschien een China export logo of een ongegronde ce markering als je geluk hebt (not).
[ afbeelding ]
Dat sowieso... Maarja, daar heeft een dode niets aanquote:Op dinsdag 15 september 2015 17:06 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
Dan kan je er wel lak aan hebben maar als het misgaat gaat men waarschijnlijk wel een bezoekje brengen aan de verkoper
Hier begint het probleem met je hele verhaal: in LED lampen zit geen transformator, dat zou ze veel te zwaar en te log (en ook te duur) maken. Er zit een schakelende voeding in om de voor de LED's benodigde gelijkspanning (laagspanning) te verkrijgen. Bij opladers voor telefoons is dat overigens ook zo. Maar het verschil is dat je een LED lamp die in gebruik is gewoonlijk niet aanraakt omdat deze in een armatuur zit, anders dan een lader voor bijvoorbeeld een mobiele telefoon. Daarmee is het risico voor elektrisch onveilige situaties ook meteen veel minder bij LED lampen. Als er kortsluiting ontstaat in (de elektronica van) een LED lamp, dan zal een stop eruit vliegen en gebeurt er verder niets bijzonders. Het oververhit raken van de elektronica in de lamp is onder normale omstandigheden ook zo goed als uitgesloten omdat de LED's maar heel weinig vermogen hebben.quote:Op dinsdag 15 september 2015 13:55 schreef embedguy het volgende:
Hallo Fok!kers,
Ik zit met een technisch ethisch probleem(ja ja, lichte r&p aanwezig).
[introduction]
Een kennis van mij runt sinds een x aantal jaar een webshop waar dat hij ledlampen verkoopt. Dit doet hij met heel veel passie en hij is ook erg klantvriendelijk e.d.. De webshop is steeds verder aan het groeien en is al niet meer te onderscheiden van de grote bekende led webshops. Ik vind het persoonlijk erg mooi om deze ontwikkeling te volgen en ik gun het hem ook van harte. Ik zou het vervelend vinden als dit mis zou gaan. Tot nu toe alles helemaal top.
Het probleem waarmee ik zit is dat ze ledlampen importeren vanuit China en deze hier in Nederland verkopen. Deze lampen zijn (iig veelal) de CE-markering niet waardig. Ze verkopen er zelfs waar überhaupt niet de moeite is genomen om er een CE-markering erop te zetten.
[/introduction]
Nou ja, geen probleem uiteraard, het prijsverschil moet ergens vandaan komen. Nu wil het geval dat er in elke ledlamp een transformator zit en ik weet niet beter of dat Chinese crapware transformators levensgevaarlijk zijn. Niet voor niets wordt het altijd afgeraden om je telefoon niet aan zo’n oplader te hangen en zie je vaak zat voorbij komen dat er weer eens een oplader weggesmolten is…
Kun je hier foto's van plaatsen?quote:Verder verkopen ze ongeaarde badkamer ledlampen en heb ik bijvoorbeeld ledlamp bouwlampen voorbij zien komen waarop geen CE-markering is te vinden en de aarde draad door de koper zelf tussen de behuizing en de afdekplaat geklemd moet worden.
Zoals gezegd worden lampen die zich in een armatuur bevinden bij normaal gebruik niet aangeraakt, en daarmee is elektrocutie uitgesloten als de elektrische installatie in de woning zelf deugdelijk is. Gevaar voor brand is nihil en in ieder geval substantieel geringer dan bij conventionele gloeilampen die in tegenstelling tot LED lampen loeiheet worden en ook veel meer stroom verbruiken. Daar is niets vaags aan.quote:Gek genoeg heb ik nog niet vernomen dat dit de afgelopen paar jaar verkeerd is gegaan maar is dit niet vragen om een afgebrand huis (met slapende mensen erin) of dat er iemand geëlektrocuteerd wordt? Of valt die kans om de een of andere vage reden wel mee bij ledlampen?
Gokken doe je maar in het casino. Bekijk eens een aantal LED lampen van gerenommeerde fabrikanten (zoals Philips) in de schappen van je plaatselijke supermarkt. Dan zul je op de verpakking zien staan dat deze eveneens afkomstig zijn uit China. Ze zijn duurder ja, en ze leveren dan ook vaker een betere kleurweergave (de CRI waarde) maar of de elektronica in die lampen beter is?quote:Nu gok vermoed ik dat het op zich geen bal uit maakt of dat m’n kennis deze lampen verkoopt; als mensen ze niet bij hem kopen, kopen ze ze wel weer bij een andere webshop. Er zijn zoveel van dit soort led shops. Die zullen vast ook niet allemaal al te veel geven om de Europese wetgeving (Gok Vermoed ik?). Of zullen er maar weinig/geen webshops zijn die chinese crapware leds verkopen waar het niet alleen al van aan de webshop is te zien dat het crapware is? De webshop van m'n kennis is écht gewoon heel erg netjes...
Je bedenkingen zijn in ieder geval zwaar overtrokken. Zaken als elektrocutie of brand zijn bij normaal gebruik in een woning waarvan de elektrische installatie aan alle voorschriften voldoet gewoon niet aan de orde. De zogenaamde spaarlampen waarmee de EU ons een aantal jaren geleden opzadelde zijn veel gevaarlijker voor de gezondheid, maar daar is nooit ruchtbaarheid aan gegeven. Die spaarlampen bevatten namelijk kwik dat vrijkomt bij breuk, en dat hoewel de EU het gebruik van kwik in consumentenproducten (zoals thermometers) al jaren eerder had verboden. Bovendien verspreiden spaarlampen in bedrijf wat kwikdamp, en ook dat is een gevaar voor de volksgezondheid, om nog maar niet te spreken over al het kwik dat in het milieu belandt door afgedankte spaarlampen die met het gewone huishoudelijk afval worden meegegeven.quote:Hoe denken jullie hier over? Gewoon zelf geen ledlampen bij hem kopen en het daarbij laten of meer? Ik zou het vervelend vinden om hem een slechte naam te geven, maar ik zou het ook heel erg vervelend vinden als er een huis afbrand of erger, zonder dat ik iets van mijn twijfels heb bloot gegeven…
Je hebt helemaal gelijk, tijdens het typen had ik even geen zin om te bedenken wat de eigenlijke benaming was van zo'n voeding en toen heb ik het maar bij transformator gelaten. Dom idd, ik schaam mequote:Op dinsdag 15 september 2015 21:22 schreef Riparius het volgende:
Hier begint het probleem met je hele verhaal: in LED lampen zit geen transformator, dat zou ze veel te zwaar en te log (en ook te duur) maken.
Je hebt hier inderdaad wel een sterk punt (twee punten). Dat zou er inderdaad wel mee te maken hebben inderdaad. Echter kan het armatuur onder stroom blijven staan, staan wachten tot dat die dag komt dat iemand het wel nodig vind om het armatuur aan te raken. Nouwja, de meeste ledlampen die ze verkopen kun je niet echt met je hele hand omvatten (om het zo maar te noemen). Wellicht dat die armaturen (bijv. hanglampen) waarbij dit wel kan, deze wel gewoon fatsoenlijk geaard zijn. In hoeverre dat niet geaarde lampen in de badkamer een probleem kunnen zijn ivbm water vraag ik mij dan nog wel af. Zolang de lampen in het plafond zitten, zal dit ook wel niet zo snel dodelijk zijn.quote:Op dinsdag 15 september 2015 21:22 schreef Riparius het volgende:
Er zit een schakelende voeding in om de voor de LED's benodigde gelijkspanning (laagspanning) te verkrijgen. Bij opladers voor telefoons is dat overigens ook zo. Maar het verschil is dat je een LED lamp die in gebruik is gewoonlijk niet aanraakt omdat deze in een armatuur zit, anders dan een lader voor bijvoorbeeld een mobiele telefoon. Daarmee is het risico voor elektrisch onveilige situaties ook meteen veel minder bij LED lampen. Als er kortsluiting ontstaat in (de elektronica van) een LED lamp, dan zal een stop eruit vliegen en gebeurt er verder niets bijzonders. Het oververhit raken van de elektronica in de lamp is onder normale omstandigheden ook zo goed als uitgesloten omdat de LED's maar heel weinig vermogen hebben.
Geloof je me niet?quote:
Onderbouwd gokken mag toch?quote:Op dinsdag 15 september 2015 21:22 schreef Riparius het volgende:
quote:
Nu gok vermoed ik dat het op zich geen bal uit maakt of dat m’n kennis deze lampen verkoopt; als mensen ze niet bij hem kopen, kopen ze ze wel weer bij een andere webshop. Er zijn zoveel van dit soort led shops. Die zullen vast ook niet allemaal al te veel geven om de Europese wetgeving (Gok Vermoed ik?). Of zullen er maar weinig/geen webshops zijn die chinese crapware leds verkopen waar het niet alleen al van aan de webshop is te zien dat het crapware is? De webshop van m'n kennis is écht gewoon heel erg netjes...
Gokken doe je maar in het casino. Bekijk eens een aantal LED lampen van gerenommeerde fabrikanten (zoals Philips) in de schappen van je plaatselijke supermarkt. Dan zul je op de verpakking zien staan dat deze eveneens afkomstig zijn uit China. Ze zijn duurder ja, en ze leveren dan ook vaker een betere kleurweergave (de CRI waarde) maar of de elektronica in die lampen beter is?
Zojuist even gekeken... Ik heb hier twee schijnwerpers liggen. Beiden blijken überhaupt geen sticker of wat dan ook te hebben...quote:
Het overgrote probleem van alles is dan wel dat er niet aan voorschriften gehouden wordt. Zelfs niet door professionals.quote:Op dinsdag 15 september 2015 21:22 schreef Riparius het volgende:
Zaken als elektrocutie of brand zijn bij normaal gebruik in een woning waarvan de elektrische installatie aan alle voorschriften voldoet gewoon niet aan de orde.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |