De dame aan de telefoon ging totaal niet in op de speciale omstandigheden en had het over algemene informatie die ik online ook wel kon vinden. Ze kon mij niet vertellen waarom het reisrecht over 1 september 2014 tot 1 september 2015 is gegeven in plaats van over 2015/2016.quote:Op dinsdag 18 augustus 2015 13:36 schreef Zolder het volgende:
Uit telefonisch contact met DUO werd ik niet veel wijzer...
Dat lijkt me sterk, tenzij je hier gewoon wil horen wat je wil horen.
Had je de nieuwe woonsituatie niet doorgegeven omdat je al in de leenfase zat? Dan kan dit voor je worden aangepast. Stuur je situatie naar vragen@duo.nl en vermeld direct aan het begin dat de e-mail is bedoeld voor de afdeling VZPB.quote:Op dinsdag 18 augustus 2015 12:37 schreef SB6 het volgende:
Hoi,
Op 30 juli 2015 is mijn recht op studiefinanciering 12 maanden verlengd wegens een handicap (ADHD). Echter zijn er in mijn ogen een paar dingen niet helemaal goed gelopen.
Duo heeft mij over 2013/2014 achteraf een beurs toegekend, maar heeft mijn uitwonende beurs pas vanaf april 2014 berekend. Dit omdat ik in april 2014 heb doorgegeven dat ik uitwonend ben, terwijl ik in feite al sinds november 2013 uitwonend ben. Ik heb aangegeven dat ik het pas in april 2014 heb doorgegeven omdat ik toen al geen stufi meer ontving, en het voor mij dus verder niets meer uitmaakte qua stufi op dat moment. Achteraf blijkt dus dat ik er door benadeeld wordt. Is dat rechtmatig?
Verder heb ik recht op ov gekregen vanaf 1 september 2014 tot 1 september 2015. Oftewel achteraf is mij ov-recht toegekend waar ik verder geen gebruik van kan maken. Valt hier nog iets tegen te doen?
Uit telefonisch contact met DUO werd ik niet veel wijzer...
Top ga ik direct doen! Wat kan ik doen betreffende het ov-recht?quote:Op dinsdag 18 augustus 2015 14:01 schreef DUO-Webcare het volgende:
[..]
Had je de nieuwe woonsituatie niet doorgegeven omdat je al in de leenfase zat? Dan kan dit voor je worden aangepast. Stuur je situatie naar vragen@duo.nl en vermeld direct aan het begin dat de e-mail is bedoeld voor de afdeling VZPB.
Onze collega controleert je gegevens in Gemeentelijke Basisadminstratie (GBA) en maakt dan een beslissing of je aanmerking komt om je woonsituatie te corrigeren naar de gewenste datum zodat je niet wordt benadeeld.
^CN
Er is geen vergoeding mogelijk over het achteraf toekennen van een studentenreisproduct.quote:Op dinsdag 18 augustus 2015 14:25 schreef SB6 het volgende:
[..]
Top ga ik direct doen! Wat kan ik doen betreffende het ov-recht?
Helder! Kga het direct doen. Snap niet dat de dame aan de telefoon mij dit niet kon vertellen. Is het ook mogelijk om alleen het reisrecht op een later tijdstip in te laten gaan? Ik leen nu maximaal en wil dat zo houden. Als ik vanaf nu stufi zou krijgen dan kan ik niet meer maximaal lenen. Ik heb liever gewoon stufi over 2013/2014 vanaf het moment dat ik uitwonend ben.quote:Op dinsdag 18 augustus 2015 15:21 schreef DUO-Webcare het volgende:
[..]
Er is geen vergoeding mogelijk over het achteraf toekennen van een studentenreisproduct.
Wel is het mogelijk om de extra twaalf maanden op een later moment in te zetten zodat je optimaal gebruik kunt maken van de toekenning. Dit is niet in elk geval mogelijk, maar wel bij jou omdat je verzoek met terugwerkende kracht is toegekend.
Mocht je bijvoorbeeld nu ook uitwonend zijn en je voldoet aan de voorwaarden voor studiefinanicering (leeftijd/opleiding/diplomatermijn e.d.), dan kun je er ook voor kiezen om de exra twaalf maanden vanaf nu in te laten gaan. Houd er dan wel rekening mee dat wat er nu is toegekend weer gecorrigeerd gaat worden naar zoals het was.
Dit alles kun je sturen naar de afdeling die vermeld staat in onze vorige post. Ook je overige vragen mag je hierin zetten. Onze collega's nemen dan contact met je op.
^CN
Nee, dat is niet mogelijk. Dit komt omdat het één met het ander samenhangt. Dit is wettelijk zo bepaald. Je kunt daarom het beste zelf de afweging maken wat voor jou het beste werkt."quote:Op dinsdag 18 augustus 2015 15:43 schreef SB6 het volgende:
[..]
Helder! Kga het direct doen. Snap niet dat de dame aan de telefoon mij dit niet kon vertellen. Is het ook mogelijk om alleen het reisrecht op een later tijdstip in te laten gaan? Ik leen nu maximaal en wil dat zo houden. Als ik vanaf nu stufi zou krijgen dan kan ik niet meer maximaal lenen. Ik heb liever gewoon stufi over 2013/2014 vanaf het moment dat ik uitwonend ben.
Laatste dingetje nog!quote:Op dinsdag 18 augustus 2015 16:05 schreef DUO-Webcare het volgende:
[..]
Nee, dat is niet mogelijk. Dit komt omdat het één met het ander samenhangt. Dit is wettelijk zo bepaald. Je kunt daarom het beste zelf de afweging maken wat voor jou het beste werkt."
Bekijk hier hoeveel je per maand in z'n totaliteit kunt ontvangen.
^CN
Hier wordt gesproken over een tijdige toekenning: https://www.rechtspraak.n(...)n-Onze-Minister.aspxquote:1. Wanneer een studerende door toedoen van Onze Minister over een periode ten onrechte niet over een geladen reisproduct beschikt, heeft hij over die periode jegens Onze Minister aanspraak op een vergoeding ter grootte van het bedrag, bedoeld in artikel 3.27, tweede lid, mits hij meer dan 3 maanden voor het begin van de desbetreffende kalendermaand, zowel de studiefinanciering heeft aangevraagd als alle benodigde gegevens voor het kunnen toekennen van studiefinanciering heeft verstrekt. Indien het betreft een reisvoorziening als bedoeld in artikel 3.7, tweede lid, heeft hij slechts aanspraak op een vergoeding als bedoeld in de vorige volzin, indien hij tevens binneneen bij ministeriële regeling vast te stellen termijn, een aanvraag om deze reisvoorziening heeft ingediend.
quote:Op dinsdag 18 augustus 2015 17:56 schreef SB6 het volgende:
[..]
Laatste dingetje nog!
Misschien vergezocht maar is het met terugwerkende kracht toekennen van reisrecht niet een geval als in Artikel 3.29 wet stufi 2000? Ik krijg in principe achteraf recht op een recht waar ik geen gebruik meer van kan maken.
Ik citeer:
[..]
Hier wordt gesproken over een tijdige toekenning: https://www.rechtspraak.n(...)n-Onze-Minister.aspx
Achteraf over een verlopen periode reisrecht toekennen lijkt mij niet echt tijdig...?
Er is niet voldaan aan het tijdig indienen van alle benodigde gegevens om de studiefinanciering te kunnen toekennen. Wel is het mogelijk om de datum ingang van de extra prestatiebeurs aan te passen zodat je er wel gebruik van kunt maken.quote:mits hij meer dan 3 maanden voor het begin van de desbetreffende kalendermaand, zowel de studiefinanciering heeft aangevraagd als alle benodigde gegevens voor het kunnen toekennen van studiefinanciering heeft verstrekt.
Ik snap het, nou dan moet ik even kijken wat voor mij het handigste is.quote:Op woensdag 19 augustus 2015 10:34 schreef DUO-Webcare het volgende:
[..]
[..]
Er is niet voldaan aan het tijdig indienen van alle benodigde gegevens om de studiefinanciering te kunnen toekennen. Wel is het mogelijk om de datum ingang van de extra prestatiebeurs aan te passen zodat je er wel gebruik van kunt maken.
^CN
Ik heb vandaag nog even telefonisch contact gehad met een callcenter medewerker van DUO en die beweert dat dit niet mogelijk is. Raar verhaal, volgens mij zijn de mensen bij het callcenter niet echt goed op de hoogte van de mogelijkheden in andere dan standaard situaties...quote:Op dinsdag 18 augustus 2015 14:01 schreef DUO-Webcare het volgende:
[..]
Had je de nieuwe woonsituatie niet doorgegeven omdat je al in de leenfase zat? Dan kan dit voor je worden aangepast. Stuur je situatie naar vragen@duo.nl en vermeld direct aan het begin dat de e-mail is bedoeld voor de afdeling VZPB.
Onze collega controleert je gegevens in Gemeentelijke Basisadminstratie (GBA) en maakt dan een beslissing of je aanmerking komt om je woonsituatie te corrigeren naar de gewenste datum zodat je niet wordt benadeeld.
^CN
Geen dank. Fijn dat het is opgelost.quote:Op woensdag 26 augustus 2015 16:55 schreef SB6 het volgende:
Prima afgehandeld, wordt met terugwerkende kracht gewijzigd! Bedankt voor de hulp en info!
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |