Er zijn tegenwoordig heel veel producten met siliconen. Idee is juist dat ze een film-achting laagje over je huid leggen zodat het mooi glad is. Een van de nadelen is dat je huid er onnatuurlijk van kan aanvoelen en dat het poriën kan verstoppen met puistjes als gevolg (dit verschilt per persoon).
Conserveringsmiddel kan irriteren, maar. Zonder dat, gaat het minder lang mee. EDTA zorgt voor een betere werking bij hard water en parfum kan ook weer irriteren, maar zorgt voor een (aangenamere) geur.
De vieze smaak is niet perse te verklaren door een van deze ingrediënten, ik denk dat je gewoon beter weg moet blijven van de slijmvliezen van je neus en mond.
Vergeet niet dat zo'n lijstje niet altijd even goed onderbouwd is en soms ook belangen heeft met bv biologische productenverkoop.