FOK!forum / Werk, Geldzaken, Recht en de Beurs / Je huis uitgezet worden.
Vampierwoensdag 13 november 2002 @ 22:39
Stel je hebt een eigen bedrijf en de zaken gaan door de economie niet zo goed. Je krijgt schulden die je niet meer kunt betalen... de deurwaarder heeft alles in beslag genomen wat je dierbaar is en bovendien hangt er de kans van een ontruiming boven je hoofd.

Bij welke instanties kun je dan aankloppen als Nederlands staatsburger? Wie kunnen je helpen met schuldsanering en hoe gaat dat in zijn werk? Belangrijker... hoe houdt je een dak boven je hoofd?

Iemand enig idee?

Het bedrijf bestaat niet meer (1 mans zaakje)

[Dit bericht is gewijzigd door Vampier op 13-11-2002 22:48]

Pimterminuswoensdag 13 november 2002 @ 22:45
Ncm??
Pjederdywoensdag 13 november 2002 @ 22:45
De gemeentelijke kredietbank? De sociale dienst?
Reintjewoensdag 13 november 2002 @ 22:45
Patrick, wat heb je nu toch weer gedaan???

Even zonder dollen: Het sociaal loket bij de gemeente. Echter; aangezien je een bedrijf hebt klop je niet als búrger aan, maar als rechtsvorm. Als jij de enige eigenaar bent (eenmanszaak dus) dan ben alleen jij aansprakelijk, ben je met meerderen de baas, dan zijn jullie samen voor het totaal aansprakelijk... Mocht je getrouwd zijn in gemeenschap van goederen dan zou ik éérst even scheiden voor je failliet gaat, anders is het ook weer zo lullig voor 't vrouwtje...

TR08woensdag 13 november 2002 @ 22:46
Er is in elk geval vanuit de staat iets van een organisatie voor schuldsanering. Daar zou ik eerst aankloppen. Maar hoezo vraag je dit eigenlijk?
Nuongirlwoensdag 13 november 2002 @ 22:46
quote:
Op woensdag 13 november 2002 22:45 schreef Pjederdy het volgende:
De gemeentelijke kredietbank? De sociale dienst?
Yep idd dat wou ik ook al zeggen
Vampierwoensdag 13 november 2002 @ 22:47
quote:
Op woensdag 13 november 2002 22:45 schreef Pimterminus het volgende:
Ncm??
Breidt je commentaar eens uit svp... ik ben even serieus.
zwijntjewoensdag 13 november 2002 @ 22:48
kijk hier eens: http://www.schuldenwijzer.nl/
Reintjewoensdag 13 november 2002 @ 22:50
Wat heb je gedaan als ik vragen mag?
Bemmelwoensdag 13 november 2002 @ 22:51
Krantenwijk?
Vampierwoensdag 13 november 2002 @ 22:52
quote:
Op woensdag 13 november 2002 22:51 schreef Bemmel het volgende:
Krantenwijk?
SERIEUS (goddamn)
zwijntjewoensdag 13 november 2002 @ 22:52
quote:
Voorkom huisuitzetting: betaal altijd uw huur of hypotheek !!
Let op!!. Bij drie maanden huur- of hypotheekachterstand, kan u al uw huis worden uitgezet.

Regelmatig worden wij geconfronteerd met cliënten met hoge huur/hypotheekschulden, en meer als ons lief is met huisuitzettingen.

Huisuitzetting is een absolute ramp voor u en uw gezin.
Er zijn geen noodwoningen meer, en nieuwe huurwoningen met een redelijke huur al helemaal niet meer.

Waar kunt u dan terecht; nergens!!. In uitzonderingsgevallen is er een tijdelijke oplossing bij het Leger des Heils of in een te dure vakantiewoning.


Van bovengenoemde site, dat ziet er dus niet gunstig uit
syndr0mewoensdag 13 november 2002 @ 22:54
quote:
Op woensdag 13 november 2002 22:52 schreef zwijntje het volgende:

[..]

Van bovengenoemde site, dat ziet er dus niet gunstig uit


Jah oke, maar dat is dus alleen als je al helemaal genaaid bent. Ik hoop voor Vampier dat dat niet is (als het over hem gaat). Dus zoveel mogelijk instanties nog zien te bekijken before its too late..

ontopic: Ik weet niks van failliesementen enzo.. Maar suc6!

Vampierwoensdag 13 november 2002 @ 22:54
quote:
Op woensdag 13 november 2002 22:52 schreef zwijntje het volgende:

[..]

Van bovengenoemde site, dat ziet er dus niet gunstig uit


thanks zwijntje aan jouw hebben we iets.

Dit is dus een serieuze kwestie, het gaat niet over mij.

mister_bwoensdag 13 november 2002 @ 22:56
Het lijkt me verstandig om bij de gemeente te informeren. Die zullen dit soort zaken vaker hebben.

Voor bedrijfsvragen moet je naar de Kamer van Koophandel.

bliebliewoensdag 13 november 2002 @ 22:56
quote:
Op woensdag 13 november 2002 22:54 schreef Vampier het volgende:

[..]

thanks zwijntje aan jouw hebben we iets.

Dit is dus een serieuze kwestie, het gaat niet over mij.


Ik dacht al.
Maar dan heb je wel iets heel ver laten gaan
golferwoensdag 13 november 2002 @ 22:57
Lijkt mij iets voor Werk & Geldzaken.
vervoto1woensdag 13 november 2002 @ 23:05
normaal gesproken heeft trouwens idd de sociale dienst een paar specialisten op het gebied van schuldsanering in dienst, ze begeleiden mensen die te veel schulden hebben en er niet meer uitkomen en mensen die gewoon niet met geld om kunnen gaan (psychiatrische patienten etc).

Voordeel van deze instantie is dat ze er veel ervaring mee hebben en dat het je geen geld kost, nadeel is dat het wellicht een hoge drempel is om te nemen.

Trizonewoensdag 13 november 2002 @ 23:08
Ik zou eerst maar eens aan mezelf gaan twijvelen en vervolgen hard gaan balen, maarja daar los je niets mee op

Maar lege bv's zijn ook te verkopen vooral met schuld.....dus misschien een bv van maken (moet je wel 18.000 euro inleggen)

Knuffiewoensdag 13 november 2002 @ 23:13
Naar de gemeente gaan voor bewijs van onvermogen, en daarna een advokaat voor de schuldsanering, het balletje laten rollen ?

Inschrijven voor een huis bij de gemeente..... en inschrijven op flats die niet echt lekker in de markt liggen.....

En ik zou maar een snel een afspraak maken met een maatschappelijk werkster.....

Dat zijn volgens mij een paar mensen die je kunnen helpen.

Hitmandonderdag 14 november 2002 @ 10:46
quote:
Op woensdag 13 november 2002 23:08 schreef Trizone het volgende:
Maar lege bv's zijn ook te verkopen vooral met schuld.....dus misschien een bv van maken (moet je wel 18.000 euro inleggen)
Typisch een geval van klok/klepel. Denk je serieus dat je een zwaar in het verlies staand eenmansbedrijf kan "omzetten" naar een BV? Dacht het niet. Zowel financien, justitie als de belastingdienst zullen hier een stokje voor steken.
Vampierdonderdag 14 november 2002 @ 13:17
Hitman ik wou er niet op reageren, maar inderdaad hoe moet je zonder geld een b.v oprichtingen en dan vooral met een bedrijf was weg is..... ik hoop dat mijnheer geen economie studeerd want dan moet ie een ander vak gaan kiezen.

Ik heb de antwoorden doorgegeven aan desbetreffend persoon en ik dank jullie voor de tips. Meer kan ik niet voor hem doen.

Reintjedonderdag 14 november 2002 @ 13:19
quote:
Op donderdag 14 november 2002 13:17 schreef Vampier het volgende:
Ik heb de antwoorden doorgegeven aan desbetreffend persoon en ik dank jullie voor de tips. Meer kan ik niet voor hem doen.
Wens hem sterkte, want volgens mij is het een van de ergste dingen die je kan overkomen...
Loedertjezaterdag 16 november 2002 @ 11:54
GKB of schuldhulpverleningsprojecten van de gemeente ( met spoed als ik het verhaal zo lees)
Niet wachten tot de uiteindelijke brief van de uitzetting in je bus komt maar Z.S.M. contact opnemen.
Contact opnemen met de gerchtsdeurwaarder en hen vertellen dt je hulp gaat zoeken omdat je er zelf niet meer uit komt en door de bomen het bos niet meer ziet!
\
In welke gemeente speelt dit verhaal?